5/10
napraforgó 2017 aug. 29. - 16:50:53 5/10
(1415/1535)
Igen, az jó, ha a figurák árnyaltak, bár azért szeretem, ha vannak becsületes, rendes emberek és nem mindenki olyan változékony, hol jó, hol rossz. Az jó, hogy a gonoszok is megmutatják néha az esendõ, emberi oldalukat, néha választ kapunk arra, miért lettek olyanok, amilyenek, de azért nehéz lenne elképzelni pl. épp ennél a sorozatnál, hogy Fatmagül, vagy Meryem átvált gonoszba.
10/10
bezsuzska 2017 aug. 29. - 15:41:39 10/10 Előzmény napraforgó
(1414/1535)
Szigorúan véve, nekem ez az elsõ sorozatom. És a szinkronosba csöppentem bele, eredetileg ezt sem terveztem megnézni. Aztán a kíváncsiságom vitt a feliratosra, majd a törökre. A bakikat is azért vettem észre, mert a neten simán megállítottam, és visszatekertem, ha zavart valami. És ami miatt a neten maradtam, az a színészi teljesítmény. Bevallom, van néhány jelenet, amit rongyosra lehetne nézni, és itt nemcsak a két fõszereplõre gondolok. Az arcjátékuk (nem véletlen a sok közeli felvétel), a testbeszéd, mind mind kíváló alakítás. És ami még ezt a sorozatot emberközelivé teszi, hogy nincs benne csak fekete és fehér. Még a fõgonoszt is meg lehet sajnálni néha, és bizony a jó is követ el hibákat. Szóval olyanok, mint mi mindannyian.
10/10
bezsuzska 2017 aug. 29. - 15:20:09 10/10 Előzmény judit9999
(1413/1535)
Azt csak a TV2 tudja. Az eredeti török, vagy a feliratozott, 80 bölüm (török rész). De ahogy írtam azok hosszúsága sem egyforma. Az biztos, hogy a TV2 kb. 40 perces szakaszokra darabolta fel. Ezért látod néha a szinkronos rész közepén a stáblistát, mert éppen ott kezdõdik egy újabb bölüm.
judit9999 2017 aug. 29. - 14:44:47
(1412/1535)
sziasztok,én azt hittem,hogy 160 részes a film,de láttam,tovább lesz.-tudja valki,hogy hány részes végül?
elöre is köszi a választ.
5/10
napraforgó 2017 aug. 29. - 14:12:31 5/10
(1411/1535)
Volt néhány eset, amikor belenéztem a felíratosba. Pont azért, amit írsz, mert pont ott vágták ketté a történetet, ahol nem kelllett volna. Így megnéztem Mukaddes szülését, azt a jelenetet, ahol Erdogán elkapja Fatmagült az aluljáróban. Aztán ott volt a Fatmagül elrablásával foglalkozó rész. Aztán az esküvõi jelenetet és természetesen a végét is. Kíváncsi voltam, hogy vajon hány évre ítélték az egyes szereplõket. Biztos, hogy sokkal jobban élvezhetõ a történet, ha meghagyják az egyes bõlümöket és nem törik meg a cselekmény ívét. De ezt már én is leírtam korábban.
Olyan sok bakit és nem vettem észre, mint te, de valóban jó pár ezek közül egyáltalán nem zavaró. Nekem mindegy, hogy Kerim születésnapja februárban, vagy áprilisban van, meg az se számít, hogy a tárgyalást 13-án, vagy 14-én tartják. És igen, valóban az a fontos, amint írod, hogy mit mond a történet az emberi természetrõl, az elkövetett bûnökrõl, a cserbenhagyásról, a megbánásról, a felelõsségvállalásról, a megbocsátásról, a szeretetrõl, szerelemrõl. Én még hozzátenném a türelmet és a toleranciát is, gondolván itt Mukaddesre és Rahmira is.
Az biztos, hogy azok közül a török sorozatok közül, amiket egyáltalán láttam, messze ez a legjobb, már csak azért is, mert ennek van pozitív kicsengése, és van hepiend is, szerencsére nem a nyálas halivúdi fajta. A katarzis fontos.
Sajnos a többi sorozat mind sötét, borzalmakkal teli és bizony a vég sem az a boldog vég. ezért szeretem, ha valami csekély ismertetõt kapunk az elején, mert a horror sztorikba akkor bele se kezdek.
10/10
bezsuzska 2017 aug. 29. - 11:52:58 10/10
(1410/1535)
Nem tudom, hogy ezeket a hibákat "csak" észrevetted, vagy megerõsítést vársz, de van belõlük bõven. Jadigárt tényleg lecserélték. Az eljegyzés (erõszak) 09.16. (17.-e hajnal), az eljegyzés dátuma Selim elvesztett gyûrûjébe vésve láthatod, amikor a saját házba költözéskor Meltem pakol. Kerim és Fatmagül esküvõjének is legalább két dátuma van. Kerim telefonon Kristennek azt mondja, hogy szeptemberben megnõsült (ami valószínû, mert a film szerint csak pár nap telt el az erõszak és az esküvõ között) az esküvõjük elsõ évfordulóját pedig október 7.-ére utalással ünneplik. ( Mikor Kerim szakítani akar az éttermükben). És sorolhatnám. Most direkt nem írtam, mikor mi, hányadik bölümben szerepel. Ezeken kívül is van baki (forgatási, vágási), én legalább 20-25-öt észrevettem. De minden filmben/sorozatban elõfordulnak hibák. Ez többek között annak is köszönhetõ, hogy minden jelenetet többször forgatnak le, és a szerintük legjobbakat vágják össze. És bizony a kellékes, asszisztens, nem biztos, hogy mindig mindenre odafigyel. Engem ez igazából nem zavar, még akkor sem ha észreveszem õket, márpedig ahogy látod, észreveszem. Mert ez a történet nem errõl szól. Legalábbis nekem. Szól emberi természetrõl, elkövetett bûnökrõl, cserbenhagyásról, megbánásról, felelõsségvállalásról, a megbocsátás rögös útjáról, szeretetrõl, szerelemrõl.
Tudom, hogy a szinkronost nézed, de lehet, hogy érdemes lenne felirattal újranézned. Néha - néha én is belenézek a szinkronosba, és csodálkozom, hogy lehet követni a történetet. Azzal, hogy elszabdalták, a logikai vonalat is tönkretették. Az eredetiben nincs két egyforma hosszúságú rész (na jó, van, de kevés) a legrövidebb 1:29:15, a leghosszabb 1:53:10. Nem véletlenül. A rendezõ felvezet egy eseményt, és annak az okozatát, következményét végigviszi. Na ezt sikerült a TV2-nek tönkretenni. Mert ahogy elvágja a történetet, a logikai menetet is tönkreteszi. Mondjuk, ez a gyártó / forgalmazó hibája is, mert nem lett volna szabad úgy eladni, hogy ehhez hozzájárulnak. Persze õk is bevételt szeretnének, ezért nem foglalkoztak vele.
5/10
napraforgó 2017 aug. 29. - 04:15:59 5/10
(1409/1535)
Kicsit csodálkoztam is, hogy ennyire képben vagy, hogy minden dátumot azonnal tudsz kötni egy-egy bülüm akárhányadik percéhez.
Ha igaz, akkor Kerim és Vurál ugyanakkor születtek? Ugyanazon év, ugyanazon nap.
Látom, a törökök nagyon szeretik a 13-as számot, sok dátumot tettek erre a napra. A tárgyalás is valóban június 13-ra volt kitûzve a korábbi elbeszélések szerint, azért is csodálkoztam, hogy most Musztafát arra biztatták, hogy június 14-én valljon.

De az elején is voltak furcsaságok. Endert pl. az elsõ bölümben (kb. a 40. percnél) Emrál asszonynak szólítják, de aztán a 2. bölümtõl Ender lett. Nem tudom, talán csak elhallás, fordítási hiba. De abban sem vagyok biztos, hogy az elején ugyanaz a színésznõ volt Jadigár, mint a végén. Mindenesetre lényegesen molettebb, kerekebb arcú volt az elején.
Aztán ugye Musztafa állandóan arról beszélt, hogy még a nyáron befejezi a házát és megtartják az esküvõt, akkor, amikor már szeptember volt. Valamikor szeptember 12 táján volt Szelim eljegyzése és persze az erõszak is. Oké, azt elhiszem, hogy Izmír közelében tovább tart a nyár és a jó idõ, de azért szeptember közepe felé már azért igencsak a nyár vége felé tartottak. Még néhány hét és ott is csak eljön az õsz.
10/10
bezsuzska 2017 aug. 28. - 19:36:16 10/10
(1408/1535)
Ne érts félre, nem vagyok fanatikus, na jó egy kicsit. A dátumok azért vannak meg, mert mikor elõször néztem végig a sorozatot, nagyon kevés feliratos rész volt, és még kevesebb szinronos. Törökül néztem végig, és a dátumokat fordítóprogrammal néztem meg. Azért írtam fel, hogy késõbb tudjam, mert gondoltam, hogy még jelentõségük lesz.
10/10
bezsuzska 2017 aug. 28. - 19:09:56 10/10
(1407/1535)
Fatmagül a 21. bölümben (55. perc után) azt mondja az autót szerelõ Kerimnek, hogy 12 volt, mikor a szülei meghaltak. A szülei 2004-ben haltak meg, A sírkõ felirata szerint (31.bölüm 59. perc); Fatmagül személyi igazolványában a születésnapja 1990.06.08.; Kerim nézi az ügyészségen, mikor Musztafa ellen tesznek panaszt (37. bölüm 20.perc után).
Kerim azt mondja az autószerelésnél, hogy 6 éves volt, mikor az anyja meghalt. Aztán vették magukhoz Nine mamáék. Meryem viszont azt mondja Kadirnak, hogy 10 éves volt Kerim, mikor hozzájuk került. (31. bölüm 50. perc után).
5/10
napraforgó 2017 aug. 28. - 18:22:44 5/10
(1406/1535)
Ügyes vagy. Én nem erre emlékeztem ugyan, csak Kerim vízum-, vagy útlevélkérõ lapjára, de a februárban biztos voltam.
De más bakik is vannak. Fatmagül hol 12 éves volt, amikor a szülei meghaltak, hol 14. Mert vajon hogy lehet most 22, Murat meg még mindig kb. 7. A kisfiú is hol iskolába jár, hol óvodába, szóval a fordítással is van néha baj.
10/10
bezsuzska 2017 aug. 28. - 18:10:41 10/10
(1405/1535)
Tudom, mert megvan. Sõt abban a jegyzõkönyvben is február 13. szerepel, amit akkor vettek fel, mikor mind a négyüket bevitték Vural drogos vezetése miatt.( azt a 34. bölümben lehet látni 41:10 után). Ott a következõ születési dátumok szerepelnek :Vural Namli 1985.02.13.; Selim Yasaran 1987.09.08.; Erdogan Yasaran 1983.08.18.; Kerim Ilgaz 1985.02.13.(ebben a sorrendben). Ettõl függetlenül Kerim mindkét - a sorozatban szereplõ szülinapját - 14-én tartották. Illetve az elsõt nem ünnepelték meg, de a hotelba történõ bejelentkezéskor Mukaddes megemlítette, hogy aznap van.
Igen, minden dátumot felírtam, mert már az elején is úgy tûnt, hogy fontosak lesznek.
Erre gondolsz ugye?
5/10
napraforgó 2017 aug. 28. - 17:53:14 5/10
(1404/1535)
Én nem tudom, hogy ki tette föl a képet korábban, Kerim útlevélkérõ okmányában a születésnapja február 12, vagy 14. Ha van kedved, keresd meg azt a hszt.
5/10
napraforgó 2017 aug. 28. - 17:50:54 5/10
(1403/1535)
Mukaddes elrohan a legközelebbi parkba és elolvassa Musztafa levelét. Megígéri, hogy minden nap írni fog, a lány képe tartotta életben, kéri bocsásson meg neki és várjon rá.
Mukk nem érti, miért szeretii mindenki annyira Fatmagült.
Musztafa nem barátkozik senkivel a börtönben, csak írja a leveleit.
Fatmagül és Kerim sok mindent vesz a készülõ házukba. Mindenki örül neki, csak Mukaddes nem. Kifakad, hogy õ megszakad a munkától, amíg õk mászkálnak. Meryem azt mondja, nem kell bejárnia az étterembe, ha nincs kedve. Rahmi sem érti, miért viselkedik így a felesége. Mukk sír, neki nincs otthona, nincs élete, mindenki csak Fatmagül ajnározza, csak õt szeretik. Sajnálja magát, vége az életének, Fatmagülé meg csak most kezdõdik.
Másnap virágokat ültetnek a kisház kertjébe, Mukaddes azért csak ott van és figyeli a többieket. Továbbra is bejár a Rózsa Konyhába is és minden nap lecsap a napi postára, Musztafa leveleit várja.
Az újságban megjelenik egy cikk Musztafáról, Mukaddes látványosan adja elõ, ezzel már a reggelinél elrontja Kerim és Fatmagül kedvét. De Kadír jó hírrel jön, a telefontársaság igazolta, hogy a Yasaranok telefonjelei Ildír ellentétes oldaláról jöttek, mint ahol a házuk áll, ez Fatmagül igazát bizonyítja.
Resat és Perihán elválnak. Resat újra próbálkozik az üzleti ügyeit rendbehozni.
Ayce hazaér egy fárasztó mûszak után, közös szobát bérelnek Erdogánnal és Szelimmel. A lány megszervezi az útját hazafelé, a két fiú mérges, velük meg mi lesz?
Lale fölhívja Endert, aki közli vele, hogy fölismerte. Lale azt mondja, hogy egy oldalon állnak, õ is gyûlöli a Yasaranokat. Kéri, hogy most ne faggassa, majd késõbb mindenbe beavatja. Resat felhívja Lalét, meghívja vacsorázni, de nõ azt állítja, nincs a városban. Aztán bemegy a beteg férjéhez.
Másnap megint az étterembe indulnak, de Mukaddes most nem tart a többiekkel. Gyorsan elõveszi Musztafa leveleit és edugja Fatmagül ágynemûtartójába, de azért úgy, hogy kilógjon a sarkuk, hogy könnyen meg lehessen találni. Kerim otthon maradt, mert a szállítókat várja, az elõzõ nap összevásárolt holmikat fogják házhoz hozni. Mukaddes már elõkészíti a terepet, hogy Kerim biztosan megtalálja a leveleket.
Kadír elmondja Kerimnek, hogy Fahrettin megtalálta Ayce apját, sikerült meggyõznie, hogy segítsen. Rajta keresztül el fogják érni a lányt is, akkor meg már Szelim és Erdogán is meglesz hamarosan.
Ömer segít Hacer és Musztafa válását intézni. Hacer közben visszaemlékezik az esküvöjükre, a szertartásra. A nõ szomorú, ahogy 2 perc alatt házasodott, úgy 2 perc alatt el is vált.
Kerim pakolászni kezd az ágynemûtartóba és természetesen megtalálja a felbontott leveleket. Szokás szerint ideges lesz. Beleolvas a levelekbe, ettõl még idegesebb. Aztán szintén szokás szerint elrohan otthonról. A Rózsa Konyhában épp valami gyerekzsúr van, szerencsére Kerim nem ront be a kicsik közé. tvizsgálja a leveleket, majd megkérdi, kapott-e levelet Musztafától is. Fatmagül elmondja, hogy egyet kapott, de olvasás nélkül kidobta. Kerim mérges lesz, azt hiszi, hogy Fatmagül hazudott neki. Megint elrohan.
Fatmagül nem érti, de Meryem megnyugtatja, talán csak a reggeli újságcikk bosszantotta föl.
Este Fatmagül rátelefonál Kerimre, aki Emrével iszogat valahol. A fiún látszik, hogy Kerim elmesélte neki a leveleket.
Mukaddes meg álnokul nyugtatgatja Fatmagült, ne faggassa Kerimet, had lazítson kcsit, nem kell annyira ellenõrizgetni.
10/10
bezsuzska 2017 aug. 28. - 15:37:20 10/10
(1402/1535)
Az utolsó tárgyalás 2012. június 13. Ha mást mondtak, félre fordították.
10/10
bezsuzska 2017 aug. 28. - 15:36:03 10/10
(1401/1535)
Kerim szülinapja "tavaly" is április 14.-e volt. Az a bizonyos elsõ tárgyalás, ahol a Yasaran fiúkat elõzetesbe helyezték, Kerim pedig szabadlábon védekezhet. Azon a napon kellett volna Fatmagülnek elõször meglátogatni a pszichológust is. 31. bölüm (nem tudom, hányadik szinkronos rész) 15. -20. perc környéke.
5/10
napraforgó 2017 aug. 28. - 04:18:38 5/10
(1400/1535)
Itt csak egy nap a különbség, na de Kerim szülinapja tavaly még februárban volt, most meg már áprilisban....
9/10
Elhaym 2017 aug. 27. - 13:12:43 9/10
(1399/1535)
Közel a végéhez én is érzem, hogy nagyon belassult és alig halad a történet, sokszor unatkozom már. De a kedvenc szereplõim miatt mégis érdekel, meg tetszik a szerelmi szál kidolgozása is benne. Engem a két öreg romantikus jelenete sem zavart, szép volt.
9/10
Elhaym 2017 aug. 27. - 13:08:34 9/10
(1398/1535)
Érdekes, hogy eddig június 13. volt a tárgyalás napja, most meg 14.-ét mondtak.
5/10
napraforgó 2017 aug. 25. - 17:51:09 5/10
(1397/1535)
Musztafa levelet ír Fatmagülnek. Közben beszélõre hívják, Ömer vár rá, Hacer el akar válni tõle. Majd arra kéri, hogy a június 14-i tárgyaláson mondjon el mindent a Yasaranokról, Fatmagül csak így bocsát meg neki.
Fatmagül kaját visz a házhoz Rahminak és Kerimnek. A fiúk szépen haladnak. A ház kék és fehér lesz. Kerim észreveszi, hogy Fatmagült valami bántja. A lány nem árulja el.
Szelim, Erdogán és Ayce egy étterem konyhájában melóznak, azon tipródnak, hogy hová is menjenek majd tovább, nem akarnak egész életükben krumplit sütni. A fõnökük balhézik velük, mert túl lassúak.
Fahrettin megtudja, hogy Szelim és Erdogán egy világítótoronyban bújkáltak egy idõben, volt egy segítõjük is, egy lány, akinek az apja börtönben ül. Õt akarják felkutatni.
Fatmagül segíteni akar Kerimnek a festésben, de kicsit ügyetlen. Mukaddes jön a babával megnézni a házat, de eléggé lecsepüli. Ennél szebb házakat mutatott nekik az ingatlanos. Õ mindenesetre nem jön ide, neki nem tetszik, és fõleg az, hogy ki se kérték a véleményét, mielõtt megvették. Mukk feldúltan mondja, neki sem volt saját háza a házassága elején, sem saját élete, mert két gyerekrõl kellett gondoskodnia, hisz akkor Fatma is csak 12 éves volt, õ nevelte fel. Most már õ is szeretne a saját házában élni. Megy is és megnéz egy kiadó házat a Rózsa konyha utcájában. Dõl belõle az irígység, zavarja, hogy Fatmagülnek hamarabb lesz háza, mint neki. Elviharzik.
Lale együtt intézi az üzleti ügyeket Resattal, aki sok mindent nem ért, amit Münír intézett, amíg Resat börtönben volt. Resat kockázatosnak véli Münír lépéseit. A nõ próbálja megnyugtatni, meg is sértõdik, hogy a férfi nem bízik benne. Resat visszakozik, nem akarja a nõ segítségét elveszíteni.
Fatmagül elmondja Nine mamának, hogy levelet kapott Musztafától, de nem beszélt róla Kerimnek, hogy ne idegesítse fel.
Lale asszony a nagybeteg férjét látogatja, akit nõvérek hada ápol. Megígéri neki, hogy hamarosan bosszút áll.
Resat, Perihán és Münír a válásról beszélnek. Az asszony nem akarja megtartani a céges részvényeit, sem a házat, csak az apjától örökölt ingóságokra tart igényt. Hilmiye viszont igényt tart a fia örökségére, ami Rifat után megilleti.
Kerim másnap vásárolni akarja vinni Fatmagült, de egyedül jöjjön... Mert mukaddes már megint beleszólt mindenbe.
Emre érkezik látogatóba, mankóval jön, megsérült a seregben. Lövést kapott a harcban. A vacsoránál a harcról, háborúról mesél. Szomorúan hallgatják. Emre is érdeklõdik, mi történt Kadír karjával. Aztán Kerim meglövése is szóba kerül. Musztafát elkapták és remélik a másik kettõt is el fogjják. Majd Kerimék esküvõjét emlegetik, és hogy mikor legyen. Talán május elején. Emrét is meghívják rá.
Kerim vezetni tanítja Fatmagült. Ha a ház elkészül, megszerezheti a jogosítványt és megtartják az esküvõt is. Május elsõ szombatja jó lesz.
Kadír is segít az étteremben, Mukaddes zsörtölõdik, õ itt húzza az igát, amíg Fatmagül henyél. Rahmi rá is szól. megjön a posta, Mukaddes persze lecsap rá. észreveszi, hogy az egyik levél Musztafától jött. Elveszi és alibinek elviszi a babát sétálni, hogy elolvashassa.
5/10
napraforgó 2017 aug. 24. - 17:53:40 5/10
(1396/1535)
Meltem Nil blogját nézegeti, Ender meg rájön, honnan ismeri Lalét. Az iskolai évkönyvben látta a nõt, akkor a vezetékneve volt Lale. Gyanús neki a nõ, valamit titkol.
Münír együtt vacsorázik Laléval, aki megígéri, hogy mindent megtesz Resatért. Resat meg fölidegeítette magát a cellatársa halála miatt, orvosi ellátásra szorul. (az az újságíró tuti nem véletlenül halt meg szívrohamban...)
Szelimék helyzete nehéz a hajón, nem mehetnek föl a fedélzetre, a segítõjükkel veszekszik a fõnöke, hogy takarítson a hajófenékben, mert büdös van.
Fahrettin a neten házat néz a fiataloknak, elvileg magának venné, jó befektetés. Kerim minden házat drágának talál.
Kadír és Meryem úgy gondolják, hogy a fiataloknak jó lesz egy saját otthon, Rahmiék meg velük maradhatnak, vagy a kerti lakban. Kerim is elgondolkodik az ötleten, még sohsem éltek kettesben. A kertben ülnek és csókolóznak, Mukaddes meg leskelõdik utánuk. Aztán meg teszi a megjegyzéseket a gerlepárról.
Szeliméket észreveszi valaki a hajón, komoly pénzt fizetnek neki, hogy hallgasson, ne jelentse õket a kapitánynak.
Fatmagül és Kerim Fahrettin úrral háznézõbe megy, Mukaddes persze rájuk akaszkodik és beleszól mindenbe. A ház, amit az ingatlanos épp mutat nekik, nem tetszik nekik.
Hacer bemegy a börtönbe, beszélõre. Ömer kíséri, de aztán magukra hagyja õket. Musztafa a megismerkedésük körülményeire emlékezteti a lányt. Aszu kezdeményezte az ismeretségüket, õ volt az elsõ nõ az életében, akivel lefeküdt. Akkoriban menekült, saját magát bûntette a Fatmagüllel történtek után. Szeretett volna olyan lenni, amilyennek a nõ akarta, de nem olyan. Megbünteti a nõt, amiért ellene vallott, azt mondja, õ egész életében csak Fatmagült szerette. Hacer elsírja magát.
Kadír azon viccelõdik, hogy áthelyezi az irodáját a Rózsa konyhába. Észreveszik, hogy Lodos, a kutyus eltûnt. Egy macskát kergetve kiszökött az udvarból.
A szökevények partra szállnak. Paráznak az útlevélellenõrzésnél, de végül is átjutnak. De szinte az összes pénzüket oda kellett adni a hajónak, hogy ne árulja el õket a vámnál sem.
Resatot egy hónap után kiengedik, szabadlábon védekezhet. Rögtön el is akar válni. Kéri Münírt, adja be a válókeresetet.
Kerimék megtalálják a kölyökkutyát, viszik vissza az étteremhez. Útközben Fatmagül meglát egy házat és rögtön tudja, ez lesz az otthonuk. A ház Kerimnek is tetszik.
Nem sokkal késõbb már a ház felújításán dolgoznak Kerim és Rahmi, közben énekelnek. Rahmi örül, hogy Kerim velük van, hogy boldoggá fogja tenni Fatmagült.Aztán várják, hogy Fatmagül ebédet vigyen nekik. A lány már indulna, amikor a postás jön, levelet hozott Musztafától, ami rögtön el is rontja a kedvét. Némi vacilálás után olvasás nélkül kidobta a levelet. Musztafa egyébként azt kérte tõle, hogy várjon rá, amíg szabadul.