Téma: Fear Street

7/10
Ildikó Nóra szept. 10. 12:16:05 7/10
(16/16)
A filmet egyszer meg lehet nézni, érdekes volt az ismeretlen szereplőkkel (Maya Hawke nem sokáig szerepel a filmben.)
1/10
Brother Wolf aug. 08. 20:16:06 1/10
(15/16)
tipikus netflix szar
1/10
nikato aug. 02. 18:39:47 1/10
(14/16)
Jobb lett volna, ha valóban 1994-ben készül el, mert akkor biztos nézhetőbbre sikerül, így egy 2021-es pocsék film!
8/10
Nooji júl. 29. 10:17:21 8/10
(13/16)
Nem vagyok nagy horror film néző: általában azok a filmek, amik porton 5-6 pontosak, az én ingerküszöbömnek éppen megfelelnek - azok is általában szombat délelőtt, de mindenképpen még világosban- ezért mertem ennek is nekikezdeni.
Klasszikus Sikoly-Tudom,mit tettél... vonalra készültem

így a szellemes-megszállós élőhalott vonal kicsit meglepett.
Azt nem sikerült megfejtenem, hogy ha a boszi Sam vére után ment , akkor az elején a plázában miért kellett meghalnia annak a néhány embernek......Sajnos ezek miatt fogom megnézni a másik két részt is.

Ismételm magam: nem vagyok nagy horror szakértő, az élményt nekem hozta.
3/10
Mester13 júl. 22. 17:12:49 3/10
(12/16)
Hát...egy délután alatt ledaráltam a trilógiát, és azoknak mondom akik esetleg bizakodnának ezután az első rész után...a második kettő még ennél is rosszabb. Kegyetlen unalmas, a karakterek sincsenek kidolgozva, a haláluk semmilyen érzelmet nem vált ki belőlem, számomra tényleg nagyon rosszul sikerült alkotás. 3/10
Minniemousee júl. 20. 13:24:03
(11/16)
Nem néztem végig ezt a fostengert. Annyira unalmas, hogy az már fáj. Szó szerint semmi nem történik benne, idétlen szereplők, akik egyáltalán nem szimpatikusak, max a kis fekete srác, de a többi borzalom. Persze, hogy kellett bele meleg pár, úgy nem lett volna az igazi... 🤦‍♀️ Talan egyszer majd megnezem a maradék félórát, de most sokkolt, hogy mi volt ez a tömény unalmas förtelem. Egyébként a sikolyt nagyon szeretem, örök klasszikus! Ez egy wishes utánzat!
Nem tudnak egy normális filmet készíteni már évek óta!
3/10
Trap 416 júl. 19. 17:44:48 3/10
(10/16)
Néztem, hogy mi a szart keres egy leszbi pár egy 94-es filmben, erre látom, hogy ez idei. xD
Kérdés, hogy ettől mennyivel lesz jobb ez a film...
A rendkívül gagyi felütés után és a maszkos idiótát látva abba kapaszkodtam, hogy legalább olyan fajta, leleplezős slasher lesz, ahol a végén derül csak ki, hogy ki a gyilkos, de ezt az illúziót is sikerült tíz perc után romba dönteni a film készítőinek. Nincs fordulat, nincs agyalás, ki lehet a gyilkos, van helyette egy idióta, természetfeletti történet, ami kb. egy óra után derül ki,addig csak néztem, hogy mi a francot látok?!
Hogy mi ez az összefüggéstelen vergődéshalmaz, mik ezek a random egymásra dobált jelenetek? Mi után kiderült, mire megy ki a játék, nem lett jobb a helyzet, sőt...
Értem, hogy megidéz horror klasszikusokat, és kiválóan adja át a 90-es évek hangulatát, de ettől még nem lesz jobb (talán 1-2 poén, ha működik). Horrorként abszolút nem is állja meg a helyét, mert nincs mitől félni rajta, és a jump scare-ek is a lehető legolcsóbb módon vannak a néző arcába tolva. Nem, nem mentség az sem, ha szándékosan szar, attól még ugyanúgy nem működik. És semmi nem utal arra, hogy paródia lenne, szóval nem érem be azzal a magyarázattal, hogy szándékosan ilyen...ha egyáltalán így van. Mostanában egyébként is divat ráfogni arra, ami gagyi, hogy "az csak irónia."
Hiányzik belőle az a fajta önreflexív humor és borzongás, ami a Sikolyban, de még a Tudom mit tettél-ben is megvolt. Vannak helyette idióta szereplők (pl. a seriff figuráját nem tudtam megfejteni, hogy melyik bolygón jár), és drámainak szánt, de szánalmasan túlmagyarázott és "túlzenélt" jelenetek. Meg nyilván a suli lúzere összejön a pom-pom lánnyal. Hagyjuk már.
És túl hosszú is a több mint 100 perces játékidő egy horrornak, pláne ha szar. Nem tudom megkínozzam-e magam a 2-3 résszel. Ez nálam 10/3.5
5/10
rajdi júl. 19. 14:58:06 5/10
(9/16)
Látni kell mind a 3 részt hogy összeálljon a kép. Persze attól még nem lesz jobb sem rosszabb, de úgy kerek a történet. folytatom ott...
5/10
Anna Dé júl. 19. 00:19:06 5/10
(8/16)
Engem a sztori nem fogott meg, a boltos jelenetnél mar baromira unatkoztam. De a kellékek meg a helyszínek azok eléggé rendben voltak. Tenyleg átjött ez a '90-es évek fíling. A szereplők is rettenetesen idegesítőek voltak, pláne a meleg szöszi gyerek. Nem bántam volna ha vki kinyírja már az elején. Úgy összeségében 5 pont.
8/10
Megmondokmindent júl. 16. 19:39:22 8/10
(7/16)
Rettenetesen élveztem, hogy visszacsöppentem a 90-es évekbe!
Számomra igazi, 90-es évekbeli horror, modernebb, szebb képekkel.
Nyilván minden filmet lehet kritizálni, bakit találni, ez sem tökéletes, de szerintem nagyon jó ötlet volt ebben a stílusban létrehozni ezt a filmet, sorozatot.
Egyedül a leszbikus vonal nem tetszett, inkább fel is háborított, mert a világon semmit nem ad a sztorihoz, erőltetett, görcsöcses és erőszakosan megfelelni akarást áraszt, nem is agyalták túl, csak "odatették".
Dühítő, mert már szinte nem lehet egy egyszerű vígjátékot, horrort, krimit, bármit megnézni, hogy ne legyen benne egy most divatos, újhullámos, más nézőpontot el nem viselő téma.

Aki efelett szemet tud hunyni és szereti a slasher horrort, annak szerintem tetszeni fog, én ajánlom!
5/10
F79 júl. 13. 08:37:53 5/10
(6/16)
Ez a film nem nekem szólt.
Középiskolásként a 90-es években szerettem a slashert. Közösségi élmény volt. Szünetekben, lyukasórákban jó volt kibeszélni ezeket a filmeket. A bénaságait, a jó csajokat, a jól vagy rosszul sikerült trükköket, effekteket, ki hol szart be. 40 fölött az irodában, ebédlőben már nem téma a tinik belezése. Főleg, hogy már nekünk is hasonló korú gyerekeink vannak.
De nem csak emiatt nem jött be a film. Slasher-nek ugyan kicsit vérszegény volt, a misztikus háttérsztori kellemes borzongást vitt bele a szögegyszerű sztoriba. A gond az LMBTQ téma erőltetése, ami semmit nem ad hozzá a történethez, csupán aktuális társadalmi üzenetet próbál közvetíteni. Értem a célt, de ez így, ebben a formában sajnos nem tűnik működőképesnek. A film a "final girl"-höz való viszonyunkat akarja átértékelni, de ezzel a húzással inkább csak eltávolít tőle. Nekem anno bejöttek a klasszikus hősnők, akik kedvesek, helyesek, gyámoltalanok, elesettek, de adott szituációban kicsinálják a sorozatgyilkosokat. Ki ne vágyna egy ilyen csajra? Itt viszont pont az van, mint a régi kóla reklámban: "ne is álmodj róla, nagyfiú". Szegény tinik.
Félreértés ne essék, nem magával az LMBTQ jelenséggel van bajom. Csak azzal a kényelmes hozzáállással, ahogy a meglévő, bejáratott zsánerekbe beleerőltetik, és úgy gondolják, hogy működni fog. Aki ilyen témában és/vagy erre fogékony közönségnek készít filmet, az vegye a fárdtságot, és építsen fel olyan sztorit, amibe szervesen illeszkedik és hitelesen jelenik meg ez az amúgy fontos téma.
10/10
UncleSam júl. 11. 22:56:01 10/10
(5/16)
jóóóó
8/10
Antal Kellner júl. 11. 01:51:28 8/10
(4/16)
Aki szereti a slasher horror műfajt, annak nem okoz csalódást szerintem... bár a misztikus vonal miatt már kezd gagyi lenni, ez "megszállásos" sztori kissé túl bonyolítja a sztorit, de a végén mégis úgy éreztem hm... nem is olyan rossz!
3/10
User Friendly júl. 10. 20:57:56 3/10
(3/16)
Nem tudom eldönteni, hogy ez most komoly volt, vagy valami paródia. Komolynak komolyanvehetetlen, paródiának meg borzasztó gyenge.
Van ebben AHS, Valami követ, Stranger Things, Sikoly és a fene sem tudja még mi, csak eredetiség és logika nincs.
A karakterek rém idegesítőek, klisések nem bántam volna ha az első fél órában mindet lemészárolják és azzal vége is a filmnek :)
7/10
szucsgyula júl. 09. 09:20:53 7/10
(2/16)
Pedig príma kis film ez, nagyon jól visszahozza a Sikoly meg a társai hangulatát!
1/10
Jonaska81 júl. 06. 15:03:05 1/10
(1/16)
Na ezt màr tènyleg minek kellett.....