10/10
Szegényanyád 2023 okt. 07. - 21:56:13 10/10
(105/105)
Kategóriájában az egyik legjobb.
5/10
Ahoj poplacsek 2023 aug. 22. - 19:46:16 5/10
(104/105)
Eltelt már majdnem egy óra és nem történt semmi, amit ne lehetett volna öt percben elmesélni. Cserébe olyan westernnek ígérkezik, amiből ha látott már az ember életében hármat, akkor látta az összeset. Még gondolkodom, hogy becsületből végigüljem-e.
olahmiki1959 2023 máj. 31. - 01:15:58
(103/105)
Helló!
Amikor azt írtad, hogy "nagyon aranyos a kutyus", akkor lett számomra egyértelmű, hogy megnézem a filmet!
9/10
Ildikó Nóra 2022 jan. 11. - 17:16:39 9/10
(102/105)
Szép film, tetszett, érdemes megnézni, kikapcsolódásnak teljesen jó. Nagyon szép a táj, a lovak, nagyon aranyos a kutyus, jók a színészi alakítások, a szereposztás. Robert D-nak és Kevin C-nek is jól állt a szerep. Tetszettek a ruhák, az operatőri munka, a filmzene és a szinkron (Kovács Nóra, Rátóti Zoltán, Barbinek Péter) is.
9/10
KovácsMiki 2021 jan. 24. - 15:03:57 9/10
(101/105)
Aki pörgős filmre van ráállva az el se kezdje nézni mert úgy jár mint alul páran ,akik nyavajognak, hogy lassú meg unalmas stbstb.... kb annyira lehet nekik izgalmas mint az UNFORGIVEN
Egy régimódi, hangulatos western, ebben még töltenek , céloznak, beszélgetnek, kis romantika is van.
Duvall-Costner páros ezzel a szinkronnal pedig nagyon jó.
5/10
pihes 2020 jan. 25. - 14:56:38 5/10
(100/105)
Nem érte meg a sok időt, amit rá fordítottam.
Közepesnek, ha mondom...

5/10
Bodellger 2019 ápr. 12. - 19:55:12
(99/105)
Latom egyesek nagyon lehuztak a filmet, masok meg szortak a 10 pontokat. Szerintem ez tipikusan az a film, ahol az ertek valahol a ketto kozott van. Semmifelekepp nem mondanam, hogy az Open Range rossz, de ami azt illetti a jobb pontok miatt en tobbet vartam tole, szoval olyan hu, de jonak se mondanam. Vannak erenyei a filmnek, ilyen a szep fenykepezes, vagy pl az, hogy szamomra jol harmonizalt Costner es Duvall parosa. A sztori csak az egyik szokasos panel: kis emeberek vs nagy emberek keverve a bosszuval, viszont a cselekmenyvezetes nekem annyira nem jott be, hemzseg a film a lapos jelenetktol.

Spoiler. Nem vagyok nagy szakertoje a harcoknak, nem is tudom mennyire hitelesek a jelenetek a vegen, viszont azert, ha felem tartana nagy lendulettel valaki, akirol tudom, hogy meg akar olni en nem allnek meg vigyorognek ra olyan nyugodtan, mint az a lovesz, aki kapja a headet a lovoldozes kezdeten....de ezen kivul is volt par furcsasag.

Osszessegeben, nos lattam mar ennel gyengebb westerneket, de bizony jobbakat is. Nagyvonalu, joindulatu 7es, de csak, mert nagyon kedvelem a szereploket.
7/10
Warthog82 2018 jún. 06. - 13:42:15 7/10
(98/105)
Tisztességes westernfilm.
10/10
Nótárius 2016 aug. 19. - 13:13:02 10/10
(97/105)
Végig a hatása alatt tartó nagyszerû és rendkívül szép film; ezért aztán nem volt alkalmam hibákat keresnem-lelnem benne. Méltó helye van a bármikor újranézhetõ kedvenceim között. ;-)
5/10
gregga 2016 aug. 19. - 00:10:03 5/10 Előzmény grebel
(96/105)
A mesterlövészünk fél pillanat alatt leszedte volna a fõgonoszt, ehelyett fél órát unatkoznak az utcán. De a lényeg nem jött át: elszívták végül a kubai szivart a balhé után?
10/10
fantyoyo 2015 febr. 21. - 19:18:44 10/10 Előzmény Texas Bill
(95/105)
P*csajó film, nagyon szeretem
4/10
grebel 2015 jan. 28. - 10:15:42 4/10
(94/105)
Kevin, jó színész vagy, de ne rendezz filmet! A történetet azért nem kritizálom, mert tulajdonképpen nincs. A nehezen beleerõltetett és ugyancsak sablonos szerelmi szálba se tudtam beleélni magam. Humor nem nagyon volt, a lövöldözõs jeleneteknél közvetlen közelrõl lövöldöztek, nem nagyon érvényesült a háborús veterán mesterlövész.
A feleségem fél óráig bírta nézni, én végigunatkoztam, hátha a vége "jó" lesz.
Texas Bill 2013 dec. 01. - 14:28:43
(93/105)
Izgalmas de azért nyugodt tempójú film. A vége felé felgyorsuló eseményeket viszont néha kicsit nehezen tudtam követni.
10/10
Bob19 2013 máj. 13. - 19:32:30 10/10
(92/105)
Nagyon jó film, nem értem mire a negatív kritika. Egyáltalán nem unalmas és a színészi játék is rendben van. Csak annyira unalmas mint A szabadság útján vagy a Farkasokkal táncoló. Aki az ehhez hasonló kissé vontatott, nem akciódús filmeket szereti annak ez is tetszeni fog.
Nem értem egyesek mire fel kritizálják a színészi játékot vagy mi alapján mondják meg, hogy egyes színészek nem illenek a képbe. Nekem egyáltalán nem érzõdött, hogy rosszul játszana pl. Annette Bening. Mert mihez képest játszana rosszul? Honnan tudja bárki is, hogy nem ez volt a szerepe (bármit is jelentsen itt az "ez"). Egybõl rákellett volna ugrania a tökös Costner gyerekre, vagy mi? Teljesen átlagosan viselkedett, pont úgy ahogy azt a 19. században egy nõtõl elvárták, hogy viselkedjen. És itt a viselkedés alatt a színészi játékát értem.
"Romantikus western"? Nem hinném. Jó ha volt ebben a filmen vagy 2% romantika! És pont ezért volt jó a film, mellõzte az amerikai kliséket. És ahogy elõttem írták, egy felesleges dumáktól mentes kitûnõ alkotás, remek forgatókönyv!

***Spoilert tartalmazhat***
Egy negatívumot azért tudok felhozni a filmmel kapcsolatban, mégpedig azt, hogy néha egy kicsit idõzavarban voltam és nem tudtam, hogy pl. két esemény között mennyi idõ telt már el. Például rejtély volt számomra Mose bunyója, nem tudtam, hogy mikor volt rá ideje, mert alighogy elindultak már bajba került. Meg az esõben a kocsmázás után miért mentek 1-2 óra múlva megint vissza? Vagy az már msánap este volt? Meg még egy kicsit a nevekkel is bajban voltam az elején, de aztán minden tiszta lett.

Összességében: 10/10
Több ilyen filmet kellene készíteni!
6/10
Segítõ Béka 2012 júl. 13. - 12:01:44 6/10
(91/105)
romantikus weszternes film, túl hosszú, sok a felesleges rész, unalmas, anett bening annyira kirí a filmbõl, olyan semmilyen a játéka, látszik nem ez az igaz karaktere, hanem a k*rvás csodálatos júlia. nem illik a filmbe, látszik, érzõdik, hogy nem szereti ez a szerepet, nem is ráosztották. feldobta volna a filmet, ha az unalmas jelenetek helyett ilyenkor bevágták volna gambon környezetét, a gazdag birtokos életét, ez hiányzott a filmbõl, borzalmas gambonnak a magyar hangja.

spoiler

amúgy a gazdag ember minek megy önként oda, hogy lelövesse magát?
túlságosan jelen van a filmben az önsajnálat, a céltalan szentimentalizmus, pl minek akar elmenni a végén? hiteltelen szerelem. felszínes, rossz színészi játék, mindkét részrõl.
kicsit sajnálom hogy a kis paki életbenmaradt, pedig mindent megtett hogy ne így legyen, mint egy élõhalott, úgy járta az utcát, kísértett a városban, pedig csalt a kártyán, Isten ezt nem bocsájta meg neki, meg is kellett volna halnia, idegesített csak, egy hülyegyerek
de jó az akció a filmben
a farkasokkal táncoló jobb, a proposition mégjobb.
Ford Mustang 2011 jún. 25. - 17:06:40
(90/105)
Ja. Tényleg nem rossz western, jó, persze, nem egy Volt egyszer egy Vadnyugat, vagy Dollár trilógia, de élvezhetõ. Costner zseniális westernekben is, ld. Wyatt Earp. És persze ez is.
maukaar 2011 máj. 27. - 10:18:43
(89/105)
Teljesen õszinte film. Semmi túlzás, életszerûnek tûnt, húsvér emberek jellemmel, nem túlzott kliséfigurák játéka. Pont ilyennek képzelem el a korabeli vadnyugati népeket. A lövöldözõs jelenetek esetlensége is a kor szellemét tükrözheti, ami jelenünk tapasztalatiból nézve igencsak nevetséges lehet(és ettõl van rendjén). Ráérõsen hömpölygõ cselekmény, ahogy a kor megkívánja, remek alkotás.
8/10
Sadenal 2011 máj. 05. - 20:30:31 8/10
(88/105)
Habár nehezen indult a végére nagyon jól bepörgött és jó kis film lett belõle. Azok a lövöldözés jelenetek nagyon bûntettek. Jó kis western volt. Duvall-Costner páros szimpi volt....:D

8/10
10/10
Venom23 2010 aug. 03. - 11:44:35 10/10
(87/105)
Szerintem meg eszméletlen jó film.
A mai világban, mûremek. Nem az a tipikus, agyatlan, szarrálövöldözõs western, hanem realisztikus, és drámai, és van mondanivalója.
Szép film, és egyáltalán nem mondanám unalmasnak.
Aki szereti a komótos, kicsit szomorú hangvételû drámákat, és a realizmust, annak ez a film kötelezõ!

A mostani filmek tele vannak überszuper látványelemekkel, és túlzásokkal, sokszor mondanivaló nélkül, de ez a film pont az ellentétük.
A mostani világban szerintem igazi Unicum.

Nálam 10/10-es.
5/10
Gyuri04 2010 ápr. 21. - 15:48:56 5/10
(86/105)
Nem mondhatnám,hogy nagyon jó film..Kiszámítható,unalmas,vontatott,és sok baki van benne.Például amikor átlövik a faházat puskával,és a mögötte álló ember is repül vagy két métert az kicsit túlzás..