Sámbár 2008 márc. 07. - 19:16:50
(5/105)
oké!
akkor ezt ma este jól megnézem:)
nekem a Nincs bocsánat amúgy a kedvencem...nemtom ennek hasonló-e a hangulata, de ha nem, az sem baj!
9/10
Radig 2008 márc. 07. - 18:35:53 9/10 Előzmény anonymus75
(4/105)
Egyetértek. Én moziban láttam, és az már visszonylag régen volt, de tényleg kiemelkedõ, és méltatlanul elfelejtett alkotás. Meg is lepõdtem, hogy most a Duna tv-n leadják, már régota várom, hogy valahol mûsorra tûzzék. Azóta sem készült hasonló szintû westernfilm.
Rajongóknak kötelezõ!
Nálam "csak", azért 9 pont, mert kicsit elnyújtottnak találom, 134 perc helyett, ki lehetett volna hozni 114-bõl is. Bár, így van ideje mindenkinek a film alatt, átgondolnia a saját életét.
Costner is hozza a formáját, de Duvall alakítása minimum egy Oscar jelölés, és Annette Bening sem utólsó.
Ajálom mindenkinek.
9/10
Radig 2008 márc. 07. - 18:33:59 9/10 Előzmény anonymus75
(3/105)
Egyetértek. Én moziban láttam, és az már visszonylag régen volt, de tényleg kiemelkedõ, és méltatlanul elfelejtett alkotás. Meg is lepõdtem, hogy most a Duna tv-n leadják, már régota várom, hogy valahol mûsorra tûzzék. Azóta sem készült hasonló szintû westernfilm.
Rajongóknak kötelezõ!
Nálam "csak", azért 9 pont, mert kicsit elnyújtottnak találom, 134 perc helyett, ki lehetett volna hozni 114-bõl is. Bár, így van ideje mindenkinek a film alatt, átgondolnia a saját életét.
Costner is hozza a formáját, de Duvall alakítása minimum egy Oscar jelölés, és Annette Bening sem utólsó.
Ajálom mindenkinek.
EgyNézõ 2008 márc. 07. - 18:09:17 Előzmény anonymus75
(2/105)
Hát nem tudom ... 43 évvel ezelõtt láttam az elsõ vesztern filmet a Bécs 1-en.
Ott lovagoltak,kavarogtak, lõttek, elhullottak ... jó volt ... film volt.

De ha már ebbe is betette a lábát az amerikai nyálas stílus, akkor meg is ette a rosseb.

Kovbojfilmben a franc se' kiváncsi a szereplõk lelki gyötrõdésére.

Akkor beülnék egy mûvészmoziba.
Ha ... ilyet akarnék nézni.
De nem akarok.
:-)
anonymus75 2008 febr. 25. - 20:42:18
(1/105)
Úgy gondolom ez az utóbbi évek (talán hosszú évek óta is) egyik legjobb westernfilmje. Szerintem a legnagyobb klasszikusokkal említhetõ egy szinten. A drámaisága megdöbbentõen jó - az erkölcsi mondanivalójával, a vadnyugaton élõ tisztességes emberek elõtti tisztelgés. Számomra tökéletes alkotás; és moziban méginkább az volt. Minden elismerésem Kevin Costneré. Talán sosem írtak Robert Duvall számára tökéletesebb szerepet.