7/10
dandelion83 2019 júl. 28. - 18:06:04 7/10
(24/24)
Tetszett. Lassú, mély film, ami bemutatja egy olyan családot, ahol sok az elhallgatás, tagadás, titok, meg nem értettség, megfelelni akarás, fájdalom. A családi drámák ellenére nem borús hangvételű a film. Érdemes megnézni.
NaFe 2012 jan. 17. - 11:39:49
(23/24)
A mikrofon több jelenetben is belóg,de van ahol még az állványa is!De azért tetszett.
Frony 2012 jan. 16. - 23:01:33 Előzmény ELog
(22/24)
Ez egy nagyon jó film - mindenkinek ajánlom, aki a komoly filmeket szereti 9/10.
9/10
ELog 2012 jan. 14. - 07:29:41 9/10 Előzmény olang
(21/24)
Megint levetítik, úgyhogy megint lehet meditálni, hogy fekete vagy fehér. Attól függ, hogy számodra mirõl, kirõl szól a film. Ha a családfõrõl, Desmondról, akkor valszeg a fekete a helytálló. Ha Cole-ról esetleg Kathleenrõl, akkor valsószínûleg a fehér. A fekete bárány egy közhelyes cím (ahogy az eredeti cím is: Fekete ír). De ha fehér az a bárány, az mutatja, hogy itt valami különlegesrõl van szó.
olang 2011 júl. 22. - 08:31:17
(20/24)
Elolvastam az ismertetést, ami olyan alapos és bõséges (gyakorlatilag elmeséli a filmet), hogy most már nem tudom, érdemes-e megnéznem egyáltalán.

Valamint a film cime "Fekete bárány", de a fotók alatt a szövegben "Fehér bárány" szerepel. Nem hittem a szememnek, kétszer is megnéztem.

Jéé, és most látom, hogy itt az üzenetküldés ablaka fölött is a Téma: Fehér bárány. No most akkor milyen? :))
7/10
Rahar 2011 jún. 20. - 13:53:57 7/10
(19/24)
Ilyen hülye címfordítással már régen találkoztam, sokkal jobb lett volna magyar címnek a Fehér angol, csak hogy még megtévesztõbb legyen az egész :)
Egyébként a film tetszik, 10 pontból 7 pontra értékeltem. Nagyon jó és hiteles színészi munka és szinkron jellemzi. A képi megvalósítás is szép munka bár semmi extra és egyedi nincs benne. Az alaptörténet nem keltette fel az érdeklõdésemet, de a cselekményvezetés annál inkább, a végére egy jó kis film lett belõle. Ez a film számomra elsõdlegesen azt mutatja be, hogy ha nem beszélnek a családtagok õszintén és részletekbe menõen egymással, csak a tudatalanba elfojtva gyûlnek a dolgok, akkor csúnya vége lehet az egésznek. Empátia és tolerancia mielõtt leverné az ember a sok kis gyökeret :)
Ha a film egy kicsit másként fejezõdik be és izgalmasabban indul, akkor egy kifejezetten nagyon jó film lehetett volna belõle, de így is van annyira jó, hogy bekerült a virtuális gyûjteményembe.
9/10
Edmond Dantes 2011 márc. 07. - 22:19:52 9/10
(18/24)
Igen, tényleg sok mindent gyömöszöltek bele a filmbe. De milyen jól gyömöszölték! Fõleg úgy kb.az elsõ 15-20 perc után. Mert azért kicsit bágyadtan indul. Igen, ott ilyent is tudnak csinálni, ilyent azaz családi-társadalmi drámát. Úgy marad nyitva a vége, hogy valójában minden és mindenki a helyére kerül, vagy kerül hamarosan. Vagyis jó. Nagyon jó.
9/10
sanjust 2011 márc. 06. - 20:44:24 9/10 Előzmény imrebácsi
(17/24)
Igen,nem szabad elõítéletesnek lenni ,sem pro sem kontra.Az tény hogy néha naívak az amerikai filmek és minden percben mondják egymásnak ,hogy "szeretlek",de ugyanakkor Tenesse Williams és A. Miller darabjai is amerikai filmeken vannak.
A magyar filmeknél is van giccs és van jó,aki kihegyezi ezt Amerikára az téved.
imrebácsi 2011 márc. 06. - 13:39:27
(16/24)
Kedvenc sorozatom a "The Wire" - Drót.
Teljesen hiteles képet mutat egy amerikai nagyváros életérõl.
imrebácsi 2011 márc. 06. - 13:35:44
(15/24)
Te hol élsz?
9/10
sanjust 2011 márc. 06. - 01:25:46 9/10
(14/24)
A Te álláspontod azt mutatja ,hogy egyáltalán nem objektívan közelítesz Amerikához,a véleményed nagyon is egyoldalú ,legalább annyira mint akik szerinted "majmolják" Amerikát.Értelmes ember nem gondolta ,hogy Amerikában nincs családi dráma,konfliktus ,akár anyagi gondok is .De azért ugye azt sem állíthatjuk ,hogy ez az kizárólagos "szelete" Amerikának ,ahogy írtad.Az pedig tény ,hogy Amerika gazdagabb ország mint pl Mi vagyunk .Ennek ellenére pl a jó iskola és egészségügy egy vagyonba kerül,miközben mi elvárjuk ,hogy ingyen legyen és még 300Ft is leszavazunk .Ja és közben sipákolunk ,hogy romokban az ország ,ami egy csoda hogy idáig is így elvolt.Nade majd most jön a fekete leves.
RachmanyinoooV 2011 márc. 05. - 23:50:15
(13/24)
Végre egy amerikai film, ami az igazi Amerikából mutat egy szeletet.
És mi ezt majmoljuk.
imrebácsi 2011 márc. 05. - 14:05:28 Előzmény drlaszlo
(12/24)
Azt hiszem egy filmet a finanszírozás ill. kisebb filmstúdiók miatt neveznek független filmnek, nem pedig a "szemlélete" miatt.( bár a film alatt a szobás jeleneteknél végig belógott felül a mikrofon.:))
Régen meg voltam gyõzõdve arról, hogy kizárólag csak itthon készülnek " mûvészi" értékû filmek, az amerikai alkotások pedig gagyik. Nagyot tévedtem. Most már úgy látom, hogy ( tisztelet a kivételnek ) a magyar film, színház, színészet színvonala megegyezik a magyar futballéval, csak amíg tudjuk, hogy a focink beteg, addig a színészetünket stb, alig látják reálisan. A gõg nagyon jelen van itthon és nagyon bennfentes a hazai film stb világ sajnos.(pl.az összes hazai sitcomnak nevezett vmi megbukott...)Erõltetett történetek,erõltetett színészet....
Amerikában is természetesen készülnek szar filmek, de a gagyibbakban is ismeretlen zseniális színészek játszanak,és arányaiban sokkal több jó film készül, mint rossz.A sitcomokról nem is beszélve.. függetlenül attól , hogy független film, vagy vmelyik nagy stúdió mûve.
Nagyon szeretem és irigykedve nézem az európai filmeket sõt Dél-Amerikában is átléptek minket.
Ezelõtt a film elõtt néztem egy grúz filmet. Kész.Nincsenek rá szavak.
Csak ezért dicsértem az amerikai filmet úgy általában, meg
a figyelmem és a tapasztalatok miatt .

üdv
imrebácsi 2011 márc. 05. - 13:20:35
(11/24)
Szerintem arra már nem volt ideje...:)
9/10
sanjust 2011 márc. 04. - 22:12:31 9/10 Előzmény imrebácsi
(10/24)
Igen azt láttam ,de ha valaki egyszer képes olyan elvetemültségre ,hogy egy ártatlan állatot a sorsára hagy,kilök a kocsijából,az másodszor is megpróbálja.
feketevipera 2011 márc. 04. - 20:54:31
(9/24)
Még jó, hogy a Dunán "Fekete bárány" címmel adták, így legalább nehezebb volt visszakeresni a fórumban. Nem mondom, hogy rossz film volt, de szerintem túl sok problémát próbáltak egyszerre belegyömöszölni a filmbe. Számomra kicsit irreálisnak tûnt ez a család, de legalább rávilágított a történet arra, hogy hová vezet az, ha senki sem meri felvállalni önmagát (és fõleg a gyengeségeit) egy közösségen belül. Talán a befejezés volt az, amit gyengének tartanék, még ha a mondanivaló ezt is követelte meg. Az a nagy helyzet, hogy az ember nem mindig tanul a hibáiból (sõt nagyon gyakran nem tanul), és nincs mindig második lehetõség. Azt hiszem, ezt az egyszernézõs filmek kategóriájába fogom sorolni, még ha a jobbak közül való is.
8/10
drlaszlo 2011 márc. 04. - 14:22:16 8/10
(8/24)
kösz a reakciót, és tényleg ezt kell(ene) mindannyiunknak megtanulni. heppiendes a film, így könnyebb, hogy nem rakták bele az apa elveszítését.

imrebácsi nekem pont, hogy nem amerikai filmnek tûnt. mindenféle mélyebb ismeret nélkül ezt hívják független filmnek?!
az apa - aki igazából ír - és film hangulata, színvilága miatt végig olyan érzésem volt, mintha egy dán/svéd/norvég/finn/északi filmet látnék, vagy akár dél-amerikait/spanyolt a papi vonal miatt.
imrebácsi 2011 márc. 04. - 09:46:25
(7/24)
Nagyon jó film volt.
Az amerikai filmek, színészek, rendezõk a legjobbak a világon.
Ez tény.
imrebácsi 2011 márc. 04. - 09:42:42
(6/24)
A kutya végül hazatalált.:)Nagyon örült neki a srác.
9/10
Kakukk76 2011 márc. 04. - 09:38:42 9/10
(5/24)
A borzalom pont az a filmben, hogy mindenkinek helyén van a szíve, csak mindenkinek más indoka van arra, hogy ne aszerint cselekedjen, ne mutassa ki. Végülis hepiendes a film, hiszen a végére csak kezd mindenki beletanulni. Múltkor néztem egy új Özpeteg filmet, abban mondja a nagymama az unokájának: "Ne félj hibázni." Asszem ez a nyitja sok mindennek (legalábbis nekem is sok idõ kellett, mire igazán beláttam ezt)...