3/10
bebeto07 2019 aug. 05. - 14:42:52 3/10 Előzmény Kakamatyi11111
(13/113)
Tokeletesen leirtad az en velemnyem is. Sok lehetoseg volt a filmben, a temaban, a helyszinben, de tenyleg inkabb szanalmas es nevetseges lett.
A 3 pont csak azert, m az elso fel, 1 ora egesz turheto volt, bar tulzottan lassu, de legalabb meg nem fordult at betegsegbe, rohej targyaba.
4/10
Kakamatyi11111 2019 aug. 03. - 14:26:21 4/10
(12/113)
Szeretem a horrort, szeretem a misztikumot. De ez csak beteg volt. Nekem nem humorosnak tűnt, hanem nevetségesnek. Nem drámának, hanem szánalmasnak. Pedig annyi lehetőség volt (lehetett volna) benne.
8/10
Karion 2019 aug. 02. - 13:19:55 8/10
(11/113)
Ez a film, mint Ari Aster korábbi filmje is, egy másféle horror, mint a mai kommersz horrorok. Itt a lényeg a hangulatom van, a szellemiségen, ami a misztikumhoz köti az embert, az ismeretlenhez. Az előző és mostani filmjében is ez a lényeg, hogy vannak beavatott emberek, akik tudnak valamit az ismeretlenről, amit a néző sosem fog teljesen megérteni, és teljesen tudni. Az ismeretlentől való félelemre játszik a film, és olyan helyzetbe rakja a szereplőket, amik túlzással, de velünk is megtörténhetnek.
A családi dráma ezen filmből sem hiányozhat, és mint az előző filmnél, itt sem erre a drámára van kihegyezve a teljes sztori. Van itt még egy párkapcsolati krízis is, és persze a film főhelyszínén játszódó mindennapi élet, mely a szereplőknek teljesen idegen.
Nagyon nem akarok spoilerezni, és hurrogni sem, szerintem érdemes megnézni. Én az előző filmen, Az örökségen is sokat nevettem, és örültem, hogy a humor ebből a filmből sem hiányzott. Meglepő, hogy Aster a humort és a horrort tudja úgy vegyíteni, hogy ne oltsák ki egymást ezek az elemek. Persze erősíteni sem erősítik egymást, inkább zavarunkban nevetünk, vagy mert a helyzet annyira képtelen, mint egy Örkény ötperces, groteszk humor ez.
A hőbörgőknek üzenem, hogy nem művészbuziskodás a film, igenis közérthető, van benne egy jó pár szimbolikus elem, mert a film megrendelője egy svéd vállalat volt, aki kérte, hogy legyen benne kifejezetten svéd vagy északi mitológia. A filmen nevetni szabad, félni szabad, de azt mondani, hogy értéktelen... csak műveletlenségre vall, és dacra. Nem kell előre eldönteni egy filmről, hogy nem jó, tessék kicsit más szemmel ránézni, mint egy halálos iramban fosra, mert ez a film annál többet is akar mondani!
2/10
banildiko 2019 aug. 01. - 16:28:52 2/10
(10/113)
Véletlen nyomtam 2-t, 0 adnék rá szívem szerint :-) Nagyon sajnáltam rá az időm és a pénzem..
1/10
berto49 2019 aug. 01. - 15:49:02 1/10 Előzmény banildiko
(9/113)
Én még a két csillagot is sokallom! Ilyen közösség sehol sem létezik a világban, legföljebb a rendező beteg és perverz fantáziájában. Nem értem a kritikusok lelkendezését. Gyorsan el kell felejteni ezt a förmedvényt! Üdv: B.
10/10
Babosadam 2019 júl. 30. - 21:30:45 10/10 Előzmény blood.1
(8/113)
Az avengersnek es a conjuring univerzumnak is nagy fanja vagyok.Mégse hiszem magamat felsőbb rendűnek.Ja es mellesleg művész is vagyok mégis bátran kijelentem,hogy nem értem a film mondanivalóját teljes egészében.Mégis teljesen elvarazsolt es magába szippantott.Persze nem tetsuhet mindenkinek,hisz nem a megszokott dolgok valósulnak meg ebben a filmben hanem egy teljesen új es más világ keletkezik amit vagy befogadsz vagy nem.Kételkedek a vígjáték a mondatodban ha nem bírtad az öngyilkosságot,de ebből ais láthatod milyen elvont és mennyi mindent fogalmaz meg a film
5/10
blood.1 2019 júl. 29. - 05:50:20 5/10
(7/113)
A művészslepp filmje :) Ilyen filmeken jönnek elő a "művésznek hiszem magam, a generációm felett állok" típusú emberek és elböfögik, hogy Avangers és Annabelle nézők ezt nem érthetik... Ezzel is fitoktatva, hogy ők átérzik a filmnek a szellemiségét és mondanivalóját, ami valójában röhej.
Spoiler elemek
Hogy lehetne komolyan venni ezt a filmet, mikor a 80 éves nyanyóka odasétál a férfihoz és hátulról erősíti a közösülést? Hibáztatni lehet bárkit is, aki ezen nevet? Nem hiszem. Tény: jobb vígjáték, mint a vígjátéknak szánt filmek 90%-a. Amiért 5 pontot adok neki, az a helyenként fenntartott feszültség, ami közül a film elején a lány öngyilkosságának módszere kavarta fel valamelyest bennem az állóvizet.
5/10
pop3 2019 júl. 28. - 21:16:53 5/10 Előzmény banildiko
(6/113)
Ez így azárt erősen túlzó vélemény, de tény, hogy a mozi hangosan röhögött végig a csúcsjeleneteknél.
2/10
banildiko 2019 júl. 27. - 07:48:37 2/10
(5/113)
Nem ajánlom senkinek, semmitmondó, unalmas, értelmetlen film, rég láttam ilyen rosszat
10/10
Krisztián Ott 2019 júl. 23. - 19:20:30 10/10
(4/113)
Ez egy nagyon beteg film. Nyomasztó hatása van és elgondolkodtató. Izgalmas és leköti az ember figyelmét... tele van kegyetlenséggel, hozza azt ami kell ehhez a műfajhoz.
Ventilatoro Tom 2019 júl. 18. - 08:37:26 Előzmény Balu64
(3/113)
IMDb-n ott a full crew lista, a stáb 90%-a magyar volt, mivel nálunk forgott a film. :)
Balu64 2019 júl. 12. - 21:02:23 Előzmény szucsgyula
(2/113)
Hmm... Konkrétan EGY magyar nevet nem látok a stáblistán, de én mindent elhiszek! :))
szucsgyula 2019 jún. 19. - 14:23:17
(1/113)
beszarás jónak tűnik! És a fél stáb magyar volt! :)