KVM74 2022 júl. 15. - 21:15:06
(93/113)
A tüdő nem képes önálló légző mozgásra.
A bordaközi izmok és a rekeszizom mozgatja.
7/10
danek87 2022 júl. 12. - 08:07:00 7/10 Előzmény Fodor0121
(92/113)
"Akinek ez tetszik az látogassa meg a dilidokit. " Bejött és nem érzem hogy pszichológusra szorulnék miatta a sok sorstársammal együtt (Lásd IMDB-n 7,1)
7/10
danek87 2022 febr. 16. - 13:16:50 7/10
(91/113)
Amit kritikákban is említettek róla,több ponton is hasonlít a Robin Hardy féle „The Wicker Man”-hez. Mindkettő lassan építkezik, az utolsó 25 perchez vezeti fel a sztorit, egy elszigetelt szekta életét és működését mutatja be, sok a táncjelenet ,a pajzán-szexuális utalás és bizonyos szereplők sorsa is hasonlóan végződik. Bár a Fehér éjszakák hangulatban is megidézi az említett klasszikust, összességében azért elmarad tőle. Hardy filmjében a szekta szokásainak a bemutatása inkább mellékszál, a fókusz az eltűnt kislány megtalálásán és az aköré szőtt misztikumon van.A Fehér Éjszakákból ez a fajta rejtély felgöngyölítés hiányzik,itt abszolút magával a szektával kapcsolatos dolgok vannak középpontba állítva.A bizarr,olykor sokkoló képkockák hatásosak de túl hosszú a film ehhez a történethez és ezek a jelenetek nagyon távol vannak egymástól.A másik oldalról viszont az operatőri munka profi és a színészi játékok jók. Tetszett még hogy vannak utalások egyéb más horrorfilmekre is.Lásd pl


SPOILER

szikláról öngyilkosság - Population 436
körbeállós szexjelenet – The Blood on Satan's Claw


SPOILER VÉGE

Aster már az Örökségben is figyelt a drámai hatásokra,itt sincs másképp.Már az elején beviszi az első gyomrost ,ami megalapozza a főszereplő karakterútját a sztori kifutásában.A finálé kellőképp hatásos és benne marad az emberben,talán emiatt is inkább a hetes irányába billen nálam a mérleg. Szerencsére az Örökség összecsapott hatásvadász végével ellentétben itt tényleg súlya van a záróképkockának.Így nekem 6,5/10
1/10
Fodor0121 2022 jan. 28. - 01:36:18 1/10
(90/113)
Ha szeretnél 2 óra alatt egy traumát szerezni, akkor ezt a filmet neked találták ki. Akinek ez tetszik az látogassa meg a dilidokit. Egy beteg agyhalál az egész film. A legrosszabb amit életemben láttam.
4/10
Paradiselost02 2021 nov. 18. - 20:13:30 4/10
(89/113)
A filmről nekem a taxidermia jut eszembe...De az jobb volt a műfaját tekintve .
Nagyon európai, ez pozitív ,persze nem egy hétköznapi horror.
Eléggé bizar és pszicho a téma, leginkább egy belőtt fiatal halucinációjának képi világa mindez.Talán meg sem történt ebből semmi, annyira abszurd.Azonban szerintem nem olyan para ,sőt inkább nyomasztó és szomorú , mert a történetet belengi egyfajta önfeláldozó és mártír okkultizmus, ami annyira átlátszóan önző és személytelen, hogy semmi hatással nincs rám egyik szereplő elvesztése sem.Egy nagy lebegés és szédülés az egész ,gyönyörű tájakon idióta emberekkel körülvéve.
Az író be volt nyomva bezabált és rémálmait papírra nyomta azonnal slussz ...Nagyon vontatott néhol belebóbiskoltam, lehet az atmoszférának köszönhető ez is ,negyven percet lazán ki lehetne vágni belőle.
7/10
KalaposMuther 2021 okt. 04. - 20:03:59 7/10
(88/113)
Jó, humor, jó helyeken, nem zökkent ki. Imádom a misztikát, ez a film tökéletesen misztikus. Hogy miért kapott egy ilyen film tőlem csak 7-est, mikor mindennek megfelel, amit szeretek a filmekben alapból? Ennek a filmnek az utolsó 20 perce elvan b@szva. Aki szereti a feleslegesen túlnyomott testhorrort annak ajánlom, bár csak a végét. Nem azzal van a baj, hogy a film túl durva, mert nem az. Szimplán elcseszi az atnoszférát.
SPOILER:
A végén, mikor a csávó bemegy a tyúkólba és megtalálja a másik pasit a tüdőénél, a MOZGÓ tüdőénél felakasztva 2:05-nél a végén, akkor vesztett nálam ez a film sokat. Abban a pillanatban a film egy mindennapi közönséghorrorrá, testhorrorrá vált, mivel az erős beütésből, hiába nehéz kizökkenteni, aki ettől a filmtől, egy szuper pszicho-thrillert vár azt ez azonnal kiköpi a legízletesebb falat közben is.
És nem! Annál a résznél, amikor meztelen nők között... Na hagy ne írjam le mik történtek ott. Szóval ez még mindig egy beteges pszichológiailag kegyetlen dolog volt, de nem mindennapi horror = így 7 pont.
parduc100 2021 aug. 21. - 19:19:25
(87/113)

lány a barátnőjének: félek, hogy túl sok vagyok neki..
barátnő: ha túk sok vagy, csak szívességet tesz, ha elhagy..
fiú a haveroknak: fel kell vennem, megint hív
haverok: hagyd ezt a csajt, és keress valakit, aki szeret dugni és nem kell érte ciframajomnak lenni
😃
Viccesnek induló film is is lehetne a Midsommar, ha nem tragédiával kezdődne... de itt van ez a családi tragédia, meg ez a felemás kapcsokat a labilis lánnyal, meg a bizonytalan hapsival, akik bekerülnek egy idegen környezetbe..
Egy biztos: a Midsommer nem egy mindennapi film arról, hogy hogyan hat a közösség az egyénre, mikor jön el az a pont, hogy az egyén nemet mond. Eljön ez a pont?
A másik kérdés, amit felvetett bennem, a különböző kultúrák kapcsolata a halálhoz. Van, ahol eltussolják, és úgy csinálnak, mintha nem is létezne, nem szalonképes, nem szexi téma, más helyen pedig együttélnek vele, mondhatnánk, az élet természetes része.
Ami a film nehézsége, hogy az első fele rendívül lassú, vontatott. Ez azért bosszantó mert maga a történet nagyon ötletes, jó lett volna úgy végizgulni ezt a filmet, hogy ne azért szurkoljak, hogy mikor történik már valami, ami végig benne van a levegőben.
Kicsit, mintha sült krumplit ennénk, és várnánk, melyiken lesz végre só 🍶
A port.hu
https://port.hu/.../feher-ejszakak-midsommar/movie-210668
szerint amerikai horror-dráma, misztikus film, én ebből kizárólag a drámát érzékeltem. (Feltehetően a sátras jelenet miatt tették bele, hogy horror.) Ráadásul Svédországban játszódik, és megvan benne a skandináv filmek hangulata is.
Jó lenne tudni, a medvének meg a bohócjelmeznek miféle szimbolikája van, örültem volna, ha ezt kifejtik.
10/10
carcass69 2021 aug. 20. - 16:43:59 10/10
(86/113)
Többször nézős film, hogy az apró, rejtett dolgokból össze álljon az egész. Sajnos gondolkodni lehet, és kell rajta. Vannak ilyen alkotások is, nem az egyszer fogyasztandóak, ahol már a stáblistánál elfelejti az ember, hogy mit is látott.
7/10
User Friendly 2021 jún. 27. - 10:37:03 7/10
(85/113)
A kommenteket olvasva, az az érzésem hogy bizonyos filmeket el kellene látni egyfajta jelzéssel, (a korhatár jelzéshez hasonlóan), ami mutatná, hogy a film a kommersz plázakultúránál magasabb kulturális szintet igényel a befogadótól. Így talán elkerülhetők lennének a félreértések és kevesebb két szavas negatív vélemény születne.

8/10
Matyas88 2021 jún. 12. - 11:33:03 8/10
(84/113)
Egyedi atmoszféra! Azoknak fog tetszeni akik nyitottak az újra, és szeretik a kicsit beteg, szürreális sztorikat.
6/10
csanyi82 2021 máj. 13. - 00:07:00 6/10
(83/113)
Nem volt rossz, de a zseniálistól azért messze van.
10/10
Inez Fedra 2021 márc. 10. - 20:32:07 10/10
(82/113)
Zseniális
Aurora Borealis 2021 febr. 25. - 09:12:48 Előzmény DeathAdder
(81/113)
ejj de klassz komment, köszönöm! Kicsit bizonytalankodtam eddig, hogy érdekel-e ez a film, de most már biztos, hogy megnézem :)
1/10
Gelitomi87 2020 dec. 25. - 16:27:40 1/10
(80/113)
Egy guano az egész
10/10
zimike 2020 dec. 16. - 13:47:05 10/10 Előzmény Gekkó86
(79/113)
Kedves Gekkó !...Ez e történet sajnos nem ősi hanem MAI történet és sajnos mindez LÉTEZŐ DOLOG
amit itt a filmben bemutattak : skandináv területen falanszter sejteket alkotó LÉTEZŐ vallás aki
ezeket a szokásait és rituáléit műveli . a film különlegessége még : magyarországon forgatott skandináv történeti maggal rendezett amerikai film amely a valóságból semmit nem vett el és
nem is tett hozzá.Ez egy igazi mestermű aminek remélhetőleg lesz folytatása .
Gekkó86 2020 okt. 23. - 22:10:51 Előzmény nick név
(78/113)
Jó film volt bizony, teljes mértékben bemutatja az ősi természetimádó vallások bizarr és véres rítusait. Szerintem teljesen realisztikus volt, a régiek bizony ilyen agymosottak voltak szerte a világban és bőséggel áldoztak állatokon kivül embereket is az isteneiknek, ugyanígy a rituális szexorgiák is léteztek, pl az ókori egyiptomban, görögben, rómában, külön léteztek templomi prostituáltak, akik ezen elfajzott vallások nevében paráználkodtak.
6/10
nick név 2020 szept. 05. - 22:16:12 6/10
(77/113)
-- helyenként spojleres lehet --

Érdekes ötlet a népies, hagyományőrző, matriarchális (vonásaiban rovarszerű, pontosabban bolyszerű) szekta felütése.
Persze szereplőink nyitottsága, kulturális relativizmusa oly mértékig határtalan, hogy szinte kivétel nélkül készek magukat kitenni a sajátságos események, szokások folyományainak, amelyeknek nyilvánvalóan meg is lesznek a következményeik (ugye az aztékok is csak az ötödik, végső világ pusztulását szerették volna elkerülni, hát ki ne értené meg őket...). Van itt vérfertőzés, tudatmódosító szerek mázsaszám, kollektív szexuális rítus, emberáldozat, lottó (mind közül a legmeglepőbb...). Azt mondjuk kicsit nehéz volt hitelesként elfogadnom, hogy az onnan való, de már távol élő, nyugatias, urbánus srác milyen alázattal viseltetett a szertartások alatt és hogy még ő is "szervezte be" a többi vendégként érkező fiatalt, mert ő annyira elvakult, a végéig pedig mindezt nagyszerűen álcázta.
Alapvetően egy jó film volt, a maga műfaján belül biztos különleges is, viszont inkább mondanám érdekesnek (a kétségtelenül nyomasztó mivolta mellett), mint maradandónak. Szokatlan téma, érdekes megvalósítás, viszont semmi kiemelkedő, bár az is igaz, hogy nem vagyok a horrorok elkötelezett rajongója.
7/10
Bartosz 2020 aug. 17. - 23:03:20 7/10
(76/113)
DeathAdder bácsival, ez nem a biszem-b*szom annabelle meg apáca fanoknak készült, hozzáteszem azoknak is tetszhet.
Manapság a horror el lett csépelve, jumpscarekre és klisékre épül. Ez a film és társai igazi gyöngyszemek emiatt. Egyre több ez a fajta pszichés horror (mint a midsommar) vagy hogy nevezzem, amikor korántsem élvezed a filmet, nem szórakoztat de olyan érzést ad amit a tömegfilmek soha sem fognak tudni. Ilyen elé nem kikapcsolódni ül le az ember. Nem olyan rég leltem rá ezekre és már láttam egy kettőt, szóval nem is készített ez ki annyira mint mondjuk az örökség. 10/7 az imdbs pontszámot reálisnak tartom.
1/10
NikiG 2020 júl. 14. - 23:06:51 1/10
(75/113)
Egy nagy kalap híg fos.
Kérem vissza az életemből ezt a 147 percet!
Kőszi.
1/10
Clementi 2020 júl. 06. - 01:59:45 1/10
(74/113)
Amikor adták nem néztem meg moziban, de most már tudom, hogy életem egyik legjobb döntése volt. Imádom a horrorokat, és nem is vagyok egy nagy kritikus, de ez a film vállalhatatlan. Unalmas, logikátlan, 140perces tömény f@szság. Aki még nem látta, annak semmiképpen nem ajánlom a megnézését!