8/10
SonnyJim 2020 jan. 12. - 03:17:59 8/10
(53/113)
Érdekes film, nehéz megmondani, hogy jó-e vagy sem. Kis időnek el kellett telnie, hogy kimondjam, hogy természetesen jó, de egyszerűen annyira undorító és groteszk marhaságok voltak benne, ami összezavarja a nézőt, és valószínűleg ebben rejlik a film zsenialitása.
Persze, tudjuk, hogy ennyire elmebajos közösségek konkrétan nem léteznek, viszont a mechanizmusát bármelyik közösség magában hordozza a valóságban is.

A lány nem szándékozott hozzájuk tartozni, viszont alapjában véve is elveszett volt, elvesztette a családját, egy idő után elkezdett sodródni, míg végül felfedezte, hogy ha egy erős közösség befogadja, ráadásul osztoznak fájdalmán, együtt ordítanak vele, akkor akár a lélektelen szokásaikkal is tud azonosulni.


Tehát az "értelmetlen groteszk baromság" csak a felszín, próbáljon mindenki mögé látni.
1/10
pi3c3 2020 jan. 04. - 22:57:16 1/10
(52/113)
Ez valami liberális lószar... Igazából a tájon kívül (Budakeszi) más értékelhető nem nagyon van benne. Részemről elpazarolt idő. 1/10.
10/10
vansir 2020 jan. 03. - 20:41:44 10/10
(51/113)
Szinte egy levegővel néztem végig. Zseniálisan felépített film, kitűnő zene és fényképezés.
Guatrau 2020 jan. 02. - 02:04:02
(50/113)
Miután anno megnéztem Lars Von Trier Antikrisztusát, azt hittem, mindent láttam már, ami beteg.
Tévedtem.
Nem tudom mit érzek. Ez a film gusztustalan, megdöbbentő, ugyanakkor a rendezés nagyon durva és a sztori is elképesztően kidolgozott.
Mégis egy mocsok... Gyomorforgató, dühítő és torz. Nálam kiverte a biztosítékot, soha többet nem akarom látni, de még a borítóját sem.
Nem tudom eldönteni, hogy le pontozzam, vagy fel? Így egyenlőre ezt még halasztom, amíg megemésztem, mit is láttam. Már, ha ez sikerül valaha.
2/10
Wolfi81 2019 dec. 30. - 17:22:50 2/10
(49/113)
Sajnos nem tudom értékelni a filmet. Valahogy a sajnálat és az undor keveredik bennem. Sajnálom a fiatalokat, hogy ilyen undorító társaságba keveredtek...
10/10
sharky_55 2019 dec. 29. - 17:00:04 10/10 Előzmény Dace9009
(48/113)
Valóban aki buta tinihorrorokhoz szokott annak ez egy igen unalmas film lehet, de ha esetleg ezt egy kifinomultabb filmnéző tekinti meg valószínűleg leesik majd az álla a történet mögötti részletességben.
1/10
Dace9009 2019 dec. 28. - 18:27:46 1/10
(47/113)
A legrosszabb film amit ebben az évtizedben láttam. Kegyetlenül unalmas, bugyuta idióta szereplőkkel. 2 és fél óra amit 40 percben is sok lenne elmesélni. Alkoholmentes sörhöz és ördögűzéshez ajánlott film.
8/10
King Diamond 2019 dec. 27. - 22:58:19 8/10
(46/113)
SPOILEREK LEHETNEK!!!
Ez egy egészen egyedi/érdekes, különös hangulatú, atmoszférájú film, nem feltétlen a jó értelemben véve. De ez sajnos részben abból adódik, hogy a valóságban is van rengeteg ilyen közösség/szekta (nevezzük, ahogy akarjuk), melyek ilyen nem normális dolgokat/rituálékat csinálnak, ezek szerint élnek, stb., és én most nem keverném ide csak és kizárólag a sátánizmust (amit többen is emlegettek), mert nem csak azok követői között lehetnek/vannak ilyen közösségek. Én még nem láttam a rendező, Ali Aster első filmjét, az Örökséget, de e film után hamarosan arra is sort kerítek.
A film rövid ismertetőjét elolvasva, arra lehet következtetni, hogy ez egy sima, szektás, tinis feláldozós horror lesz, de már az első fél órából is kitűnik, hogy itt bizony szó sincs erről. Az első 25 percben megismerjük a főszereplő fiatalokat, bizonyos mértékben a háttértörténetüket, a két főszereplő krízis kapcsolatát (ami gyakorlatilag a fő történetszál az egész film cselekményében, és a kibontakozása, ahogy halad egyre jobban előre a történet, valami egészen pazar és bizarr). Ekkor találkoznak először a svéd közösség bizonyos tagjaival, elkezdik a tudatmódosító szerek szedését (nem véletlenül), majd pedig, kb. a 35. percnél érkeznek meg a svéd közösségbe, ahol laknak. A forgatási helyszínek nagyon jók, a film hangulata végig zseniálisan feszültséggel teli, vészjósló, misztikus, már az elejétől érezzük, hogy itt valami nagyon nincs rendben (hasonló, mint a Manson-család jeleneteinél a Volt egyszer egy... Hollywoodban). A szinte végig nappal játszódó cselekmény, a képek, fényképezés, díszletek mind-mind elképesztően szépek, a "közösség" hagyományainak bemutatása (ruhák, ételek, tanítások) is nagyon jól vannak ábrázolva. Aztán egyszer csak jön az első fordulat, amikor a két, 72. életévét elért tag öngyilkos lesz (valami elképesztően brutális módon bemutatva), és innentől kezdve nincs megállás. Valamelyest valóban érdekes, hogy nem mindegyik szereplő akart ez után egyből lelépni erről a helyről és otthagyni ezt az egészet (mint ahogy valaki korábban felvetette), ám, ketten igen is el akartak, de nem tudtak, mert elkapták és megölték őket, tehát nem lett volna ez olyan könnyű szerintem, + a folyamatos tudatmódosító szerek azért éreztették hatásukat. Igen, vannak benne megbotránkoztató, vagy legalábbis annak hatható jelenetek, ám ezeket én egy percig sem tartottam viccesnek, és abszolút nem volt kedvem elmosolyodni vagy röhögni a filmen (mint ahogy írták többen is, hogy a moziban szinte együtt röhögtek bizonyos jeleneteken...hát, nem tudom...).
A színészek jók, Florence Pugh remekül hozza ezt a szerepet is, ami merőben más (jóval nehezebb is), mint a Családi bunyós pankrátor kiscsaj szerepe, de mindkettőben nagyon jól hozta a karaktereket. A többiek is jók, a svéd színészek is, meg a néhány magyar is (láttam, hogy a készítőknél rengeteg magyar név van felsorolva, valamint, hogy nagyobb részben Magyarországon forgatták--ez abszolút nem tűnt fel, hogy ne egy kis svéd falucskában lennénk).
A szinte végig feszült, izgalmas, nyomasztó hangulatot remekül támogatja a zene, a fényképezés, valamint nekem a magyar szinkron is tetszett (azzal sem volt problémám, hogy a svéd szövegeket nem fordították le sem a szinkronban, sem a feliratban--ahogy olvastam az IMDb-n, ez direkt volt így, a rendező szerint). Nem mondanám kifejezetten horrornak, inkább egy lassú folyású, szinte a végletekig feszült, eléggé nyomasztó hangulatú és atmoszférájú dráma/thriller, melynek a végkifejlete felteszi az i-re a pontot, ha ezt nézzük. Amit ott a végén Florence Pugh karaktere átél/amin átmegy és nyújt (de úgy az egész végkifejlet) az egyben fantasztikus/katartikus (mármint az alakítása is), egyben pedig borzasztóan bizarr és morbid. Ja, és abszolúte nem egy szokványos filmről/befejezésről beszélünk. Így nem csodálom, hogy sokaknak ez egyáltalán nem jött/jön be, és valamilyen szinten meg is értem (de azért legalább a fantasztikus látványt, fényképezést, az egyedi, nyomasztó hangulatot, atmoszférát, néhol a remek színészi játékot és a feszültség adagolását, valamint a zenéket értékelni kéne még akkor is, ha nem tetszik, vagy valaki egyszerűen baromságnak tartja és kész--bár, az utóbbinál elég nehéz; és nem 1-2-3 pontokat osztogatni erre, mert ez sokkalta jobb film annál).
Mindezek ellenére nekem nem tetszett jobban, mint a Volt egyszer egy... Hollywood (a Manson-család jelenetei miatt hozom némi párhuzamba a két filmet). Látom, hogy van a filmnek egy 171 perces, rendezői/kibővített változata is, miután elérhető lesz az is a szinkronos verzióval együtt, valószínűleg még egyszer meg fogom nézni azt (és lehet, hogy még egyszer fogok majd írni utána kiegészítést is), ám utána, többször nem gondolnám, hogy megnézem (a már fentebb taglaltak miatt).
Ez a mostani, 5.3-as átlag bőven kevés, az IMDb-s 7.2 már reálisabb, én erre is egy jó erős 8/10-et adok (és ezek után kíváncsian várom a rendező első filmjét, az Örökséget).
3/10
rohamkocka 2019 dec. 26. - 23:06:43 3/10
(45/113)
Nézzük sorjában:
amerikai rendező, aki előhúz az Óvilág sötét évszázadaiból egy ma már természetesen barbarisztikus dolgot, pipa
tipikus amerikai "hülyegyerek", aki a szokásos amerikai lazasággal beleszáll egy hagyományba *, pipa
a kötelező afroamerikai, akinek meg kell halnia a filmben, pipa
valamiféle beteg hagyomány kitalálása, amin kellően megborzong az átlagnéző **, pipa
ha esetleg eddig nem undorodtunk meg a filmtől, akkor a brutális képek közeli mutatása és többszöri visszajátszása ***, pipa

SPOILEREZÉS következik:
* levizeli az ősök fáját
** 72 évesen meg kell halni, ha nem megy öngyilkosan, akkor agyonütnek egy kalapáccsal
*** kalapácsos jelenet többszöri bemutatása

Számomra egy teljesen átlagos thriller, ami ugyan próbált megborzongatni, de akkor már inkább nézek Stephen King filmet, próbált valamiféle undort kiváltani, de akkor már inkább nézek Végső állomást, bár a 2. résztől kezdve az is inkább unalmas lesz, mintsem sokkoló. Egyetlen dolog miatt tudok 3 pontot adni, hogy legalább a film felütése nem volt a totál átlagos thrillerek színvonala (főhősünk éjjel kettőkor kimegy a zuhogó esőben hálóingben egy darab husánggal, mert a kert végében vadul ugat a kutya), ettől függetlenül percre pontosan kiszámítható sztorival, de azt indokolatlanul elhúzva 2,5 órányi játékidőre.
mck77 2019 dec. 18. - 23:01:41
(44/113)
Az egy dolog, hogy ez csak egy film. A másik, hogy egyántálán valaki(k) ilyet kitalálnak még, ha csak filmen is. Ennyire beteg dolgot nem lehet kitalálni ezek valahol a világon valós dolgok még, ha csak részleteiben is. De, ha csak gondolati szinten akkor pedig nagyon, nagyon beteg és undorítóan gonosz elmék élnek közöttünk.
3/10
t.csillalaura@gmail.com 2019 dec. 09. - 13:12:18 3/10
(43/113)
Maga a sztori elég hihető, nagyon beteg emberek gyülekezetei vannak a világban, és valóban csinálnak hasonlókat és ennél durvább dolgokat, sokkoló, hogy ennyi beteg embert van, de sajnos igaz, és milyen könnyű az emberekkel elhitetni, hogy ezért valamiféle csodában részesülnek... Na de mindegy is. Viszont, ami nálam nem egyértelmű, hogy miért nem rohant senki hanyatt-homlok menekülve azok után, hogy valaki pofával a kőre ugrik? Na itt már teljesen egyértelmű volt, hogy más vallás ide, más szokások oda, némelyik nyilván elég fura, de ez teljesen abnormális, és biztos, hogy a vallás is, a követői is abnormálisok, mivel azért vannak határok.. ott kellett volna az épeszű tagoknak együtt lelépni, míg nem késő.. Mégse érdekelt igazán senkit ez az egész dolog, teljesen nyugodtan ették a húsos pitét.. Szóval szerintem a szereplők viselkedése még a drog hatása ellenére is túl naív volt, nem kerestek senkit, szépen sorban mindenki eltűnt. Nekem nem jött be a film. A lányon meg amúgy is látszott, hogy nemnormális. :D
offtopic
GeltonReTarder 2019 dec. 08. - 14:50:30 Előzmény Zlatan101
(42/113)
kissé világosabbá tetted, hogy miért kavart fel, miért nem tetszett a film.
viszont a kritikai megközelítéseid nagy része elég szokatlannak (naivnak/kereszténynek...?) tűnik
számomra, ahhoz képest, hogy szereted a horror filmeket.
egy horror filmnek nem kell azokat az értékeket dicsőítenie (tanítania), amiket felsoroltál, sőt, a
horror - és nem csak a horror - filmek, gyakran, két lábbal tiporják sárba azokat az értékeket.
vannak, voltak és lesznek filmek (horrorból főleg), melyek bizonyos értékek hiányát/elkorcsosulását
fogják ábrázolni ingerküszöb feletti/alatti módon.
mint említettem, nagyon furcsa nekem, hogy ilyen "Isten, Haza, Család", "a Jó elnyeri méltó jutalmát,
a Rossz megbűnhődik", és egyéb, efféle tanító üzenetek hordozását várod el horror filmektől.
szíved joga így tenni, csak tényleg ne lepődj meg, ha nem mindig jön össze.
7/10
7esbusz 2019 dec. 02. - 18:43:18 7/10 Előzmény Gillb
(41/113)
Pont erre gondoltam én is...

És sehol egy, a végén csak megmenekülő szereplő. Hát ezt hogy ? :) Amúgy épül, épül, de valahol az első harmad után már sejthető a vég... Mondjuk, ha máshol nem, amikor az első csávó eltűnik, én kaptam volna a nyúlcipőt :)

Amúgy nem rossz, kicsit klisé, de hát mostanában elég gyatra a horror termés, ahhoz képest nem rossz...
6/10
Gillb 2019 dec. 01. - 14:30:38 6/10
(40/113)
Épül szépen, aztán még sincs igazi katarzis, csak amire számítani lehetett...
10/6
10/10
Billy Walsh 2019 nov. 29. - 20:45:05 10/10
(39/113)
Év talán legjobb filmje nálam.
7/10
Ferike168 2019 nov. 27. - 19:22:03 7/10
(38/113)
Nem volt rossz film. Ám ebben a filmben a "gomba volt a főszereplő". De ez még matinés változata volt a valóságnak. Sajnos -tudtom szerint- vannak sokkal, de sokkal durvább szekták a világban.
naggi 2019 nov. 23. - 20:38:32
(37/113)
Durva film, nagyon komolyan kínoz, távol tart és bevon mégis... örök szektaellenesség, ez a jelszó!
1/10
Sátánistapistaapápista 2019 nov. 22. - 10:13:55 1/10
(36/113)
Én nagyon vártam ezt a filmet,mivel érdekel a témája,a nyári napforduló és az ahhoz kapcsolódó rituálék,de sajnos óriásit kellett csalódjak,mivel az egész annyira hiteltelen és mesterkélt volt,hogy végig feszengtem.
SPOILER
Már az elején a huga gyilkossága-öngyilkossága túl teatrálisan lett tálalva és onnantól ez volt végig,főleg amikor megérkeztek azokhoz az idiótákhoz. Valami rettenetes imbecilnek kell lenni ahhoz,hogy ne szúrjon szemet rögtön,hogy itt mindenki totál elmebeteg. Amúgyis,eleve undorító bármi ilyen belterjes,aberrált közösség,legyen az akár egy egyszerű "bio"farm vagy agymosott szekta. A történet azonnal kitalálható volt,rögtön sejtettem,hogy egy Tünj el! féle mézesmadzag-csalétek ez a csapatnak. Onnantól kezdve semmi meglepetés,csak tapsikolnak meg ropnak a sok gyökerek. Ez kevés egy jó filmhez. Az első pár perc újszerű megoldásai tetszettek,mint például a telefoncsörgésre mind közelebb kerülő képek,de az alkotók túlontúl erre gyúrtak és végül csak egy eröltetett,steril,túl prcíz katyvasz lett belőle. Pozitívum a jó zeneválasztás,pár jól eltalált részlet és jelenet,a főhős kislány viszonylag jó alakítása és persze a szép helyszinválasztás,azonban az egész storyline olyan harmatgyenge,hogy inkább hagyjuk. Teljesen mindegy,hogy ki mit kíván ebbe belemagyarázni,természetesen senkit nem óhajtok megbántani a véleményemmel!
1/10.
10/10
tamast2 2019 nov. 22. - 01:35:58 10/10
(35/113)
Hát, engem sokkolt! Elképesztő hangulata volt! Rég láttam ilyen jó horrort, vagy nem is tudom mi volt ez, de iszonyat beteg és teljesen más mint az összes többi. 2,5 óra nagyon hamar eltelt. Ez aztán nem követte a sablont, hanem keményen a képüngbe vágott.
10/10
brigante7 2019 nov. 21. - 15:13:01 10/10
(34/113)
A remek színészi játékok mellett ,volt az egész történetnek,egy magával ragadó atmoszférája,hangulata.A stílusát tekintve egy egy művészi horror film volt.