Téma: Fehér Szalag

Edmond Dantes 2019 nov. 02. - 15:21:29
(2/2)
Csalódás volt számomra ez a produkció. A filmet imádtam annak idején és neki adtam volna az Oscart is, de "csak" az Arany Pálmát, Európai Filmdíjat és GG-t vitte el. Vagy a dramaturg (Enyedi Éva) hibája vagy ez a mű nem való színpadra (amit kétlek), mindenesetre a cselekmény gyakran és úgyszólván követhetetlen, pedig a film kristálytisztán érthető volt. A sok szálon futó, sok eseményt, (bűn)cselekményt hordozó, sűrű szövésű darabban ráadásul több szereplő több alakban is megjelenik és a nagy pörgésben néha nehezen rakható össze, ki kinek a kicsodája, amikor felnőttet és amikor gyereket alakít. Pedig Haneke alkotása nem csupán és nem elsősorban puzzle-krimi (az is), hanem sokrétű pszichodráma, családo(ko)n belüli ilyen-olyan erőszak(ok)ról, elfojtásokról, egy zárt faluközösség csepp-vízben-a-tenger éjsötét titkairól, végső soron pedig ebbe a mikrovilágba sűrített előképe mindannak, ami Németországot sújtja majd a darab cselekményének ideje (1913-14) után húsz évvel és az azt követő évtizedben. Ascher Tamás klasszikus rendezése, rutinos segítőtársai, Khell Zsolt (díszlet) és Szakács Györgyi (jelmez) valamint néhány formátumos alakítás (Bezerédi Zoltán, Fullajtár Andrea, a "pintérbélás" Friedenthal Zoltán m.v., a remek kabinetalakítást nyújtó Takátsy Péter és Dankó István) sem képes eredeti érdemei szerint fogyaszthatóvá tenni a Katona újdonságát.
8/10
Lili Marleen 2019 okt. 31. - 23:13:39 8/10
(1/2)
csak azért adtam rá 8 pontot mert ismét egy ragyogó szereplőgárdát láthatunk egy gyenge előadásban, amit még ők sem tudnak sajnos fölemelni :( Bata Éva még ebből a nagyon erős társulatból is kiragyog ,fantasztikus színésznő! :)