dantonb 2012 jan. 29. - 01:07:46
(108/128)
Túlspiláz egy lerágott problémát,hatásvadász elemekkel megspékelve.
dantonb 2012 jan. 29. - 00:42:12
(107/128)
nem tudhatjuk hogy soha nem verték akanadait,csak azt hogy már érett tornász korában a,mikor õ lett az edzõje akkor már nem verték.Egyébként egyetlen kissrácot sem lehet olyan emberetelen edzésmunkára szorítani szép szóval ,ami ma elengedhetetlen egy élsportolói karrierhez.Ráadásul embere is válogatja ,mert lehet hogy valakinek kevés a meggyõzés .Mondom Szécsi sem bánt hímestojásként Hargittaiékkal:ma már hálásak neki hogy apapucsával verte õket.Ráadásul ez a feri bá el van túlozva ,mert nem törvényszerû hogy egy edzõ alpárian káromkodjon és egyidejüleg szadista is legyen .a film közepews ,mert nem elég hiteles és nem ad választ semmire.
9/10
Ati77 2012 jan. 29. - 00:33:44 9/10
(106/128)
Nem lett meg, mert a kanadai srác nyert, akit soha nem vertek.
dantonb 2012 jan. 29. - 00:29:22
(105/128)
nekem úgy tünt a végén hogy meglett az eredménye a gyerekkori keserû pillanatoknak ,bejárta avilágot,jó egzisztenciája lett,hírnév, siker stb.max. 6 pont és akkor jószívû vagyok.
Szillaba 2012 jan. 29. - 00:09:27
(104/128)
Nagyon jó film.
Kiválóan bemutatja, hogyan lehet tönkretenni egy életet. Könyörtelen, erõszakos felnõttek, akik egy gyerekkel akarják elérni azt, amit nekik az életben nem sikerült.
Tíz pont.
Szillaba 2012 jan. 29. - 00:08:49
(103/128)
Nagyon jó film.
Kiválóan bemutatja, hogyan lehet tönkretenni egy életet. Könyörtelen, erõszakos felnõttek, akik egy gyerekkel akarják elérni azt, amit nekik az életben nem sikerült.
Tíz pont.
9/10
Pirkko 2012 jan. 29. - 00:03:23 9/10
(102/128)
Peace Orchestra - Shining
zsofiv 2012 jan. 28. - 23:58:40
(101/128)
nem tudja valaki mi volt a stáblista alatt a végén a zene?
dantonb 2012 jan. 28. - 23:55:08
(100/128)
Pedig minden élsportológyerek szüleje hasonló.Szécsi Tamás bá is verte állítólag Darnyiékat.Apropos a listán miért nincs feltüntetve hogy ki játszotta Feri bát?Szumma summárum nem nyûgözött le afilm ,bár jól bevált klisséket alaklmazott pl a Trapéz c. amerikai filmbõl a légtornász cirkuszi jelenet ,de ott tripla csavar volt.Az nekem jobban tetszett.Végül is újat nemigen mondott afilm és a szadista edzésmódszert kvázi igazolta az élet ,tehát nem volt túl nagy katarzis sem .Közepes.
9/10
far vik 2012 jan. 28. - 22:38:45 9/10
(99/128)
Végtelenül szomorú és reménytelen lehet ilyen barom, rabszolgakereskedõ szülõk gyerekeinek lenni.
1/10
zenyatta 2012 jan. 28. - 21:36:47 1/10 Előzmény tomi976
(98/128)
Osztom.
Unalmas, vontatott.
black_eagle 2012 jan. 28. - 13:52:43
(97/128)
:DDD

Ez jó volt!
ada1 2012 jan. 28. - 12:35:35
(96/128)
te jol vagy? ha vegignezed a szereploket, tele van kulfoldi nevekkel...
lbalazs4901 2012 jan. 28. - 12:29:08
(95/128)
Ma megint megy. Megnézném újra, de vendégek jönnek. Viszont belekukkantottam a fórumba. Amit legjobban nem értek, az a pedofilia vita. Miért nem magyarázta el senki Dr Lecternek, hogy itt tényleg van pedofília. Számomra egyértelmû volt a keménytökû edzõ rejtett pedofil hajlama. Persze filmes eszközökkel ábrázolva, nem volt például a hátára ráírva. Valaki már említette a vitában, hogy nem feltétlenül meleg egy rendezõ, akinek a filmjében esetleg meleg szereplõk is elõfordulnak. Még hozzátenném, hogy impotensek is ábrázolhatják a szexualitást sõt különleges esetben férfiak a nõket és viszont. De ez már tényleg a perverzió határát súrolja.
A filmet mindenesetre nézze meg aki nem látta, meg az is, aki régen.
6/10
Checkers 2012 jan. 28. - 10:45:11 6/10
(94/128)
Fehér tenyér
(színes, magyarul beszélõ, magyar filmdráma)
Ez nem semmi.
Még jó,hogy nem kínaiul beszélnek.
10/10
cirmuli 2011 okt. 15. - 09:43:50 10/10
(93/128)
Nem szeretem a "díjnyertes" filmeket, mert kevés fog meg. Túl mûvésziek. Most azonban a film magával ragadott. Elgondolkodtató, abbahagyhatatlan. NAGYON JÓ film. Mélyebb tartalmat kell mögötte keresni és találni.
Az erõszakkal elért eredmény nem boldogít, míg amit játékosan, önként vállalva végez az ember az az igazi siker.
Miért lett Dongó jó edzõ? Mert nem ordítva, ütve érte el, hogy a tanítványa dolgozzon, hanem kihívást állított elé: gyõzze le tanárát.
Ez egy magvas pedagógiai fogás.
Szóval nekem tetszett. És nem érdekel, hogy szép-e a vágás, jó-e a hang...stb. Végre volt mondanivalója
9/10
leho 2011 okt. 14. - 14:06:24 9/10
(92/128)
Kevés olyan film van, amelyik ennyire fel tud idézni egy szakaszt az életembõl, pedig nem voltam tornász. A legjobban a '80-as rész fogott meg. Igaz, nekem nem volt ilyen durva edzõm (sportiskolába jártam), de hasonlóan durva fazonok voltak még a '80-as évek elején, még ha nem is ez volt a jellemzõ. Az extrém figura viszont egy kor beidegzõdéseit, hatalmi hierarchiáját -- mondjuk úgy, hogy – korszellemét jól meg tudja jeleníteni. (Engem ezért is nem zavart -- az elõzõ hozzászólóval szemben --, hogy kicsit nagyobb teret kapott a jellemének ábrázolása a filmben, persze az arányokról biztos lehetne vitázni a film egésze szempontjából). Röviden most csak ennyit írnék, pedig sok mindenrõl lehetne még beszélni a film kapcsán (nekem pl. szimbolikus jelentõségû volt, hogy a cirkuszigazgató orosz volt, és a magyar fiú „általa” esett le, vagy szívesen beszélnék arról, hogy azért az a pofon „jogos” volt Kanadában, és az „eltorzult” demokrácia se biztos, hogy „olyan jó”)… Én kilenc pontot adtam rá. Tényleg, ez a film miért nem nyert még nemzetközi díjat? Megérdemelné.
7/10
dieter 2011 okt. 14. - 00:25:48 7/10
(91/128)
A film eleje számomra legfeljebb kettest érdemel, a vége meg legalább kilencest.. Az elején szörnyû zene, rossz vágás, a kamera mozgatása is inkább zavaró; ezek a végére teljesen megfordulnak. A történet borzasztó nehezen indul be, a film elsõ felében szinte csak karakterábrázolás van, sztori alig. Szerintem az edzõ ilyen mélységû jellemábrája már-már felesleges. Debreceniként tetszettek a számomra ismerõs helyszínek (Nagyállomás, a Fényes udvar, Karácsony György utcai panel (ahol lenéz a fiú), a Bengáli villamos belülrõl) ugyanakkor ezek egy nem helyinek semmit sem mondanak. Pedig 2004-05 körül még bõven lehetett volna elég sok távoli beállítást alkalmazni ami hasonlít 80-as évekre (gyakorlatilag nem volt egy sem!), például a víztornyot nagyon hiányoltam. De az állomáson nagyon zavaró volt a 80-as évekre egyáltalán nem jellemzõ gépi hangosbemondás. A tornászrészek nagyon erõsek, öröm volt nézni, a néhány becsempészett humoros jelent pedig különösen tetszett. Szintén jó volt nézni, ahogy a 80-as évek kemény magyar valósága mennyivel más volt, mint a napjaink tengerentúlja. A végefelé a párhuzamosan futó cirkusz/bajnokság kicsit erõsen volt vágva, néha már nehezen követhetõ, de a feszültséget nagyon jól hozta. Mindezek ellenére vagy pont ezért érdemes megnézni, igazán jó hazai film. 7/10
Ford Mustang 2011 okt. 13. - 17:15:49
(90/128)
Remek film.
6/10
Rahar 2011 jún. 30. - 18:51:48 6/10
(89/128)
Felemás érzéseim és véleményem van a filmmel kapcsolatban, egyrészt a magyar vonulat nagyon tetszik, a primitív, idióta szülõk, nevelés és képzés ilyen naturalista bemutatását én még eddig nem láttam sehol. Viszont a másik vonulat kontrasztként való bemutatása már nem tetszik, valahogy olyan gyenge a másikhoz képest. A kamerasállások és mozgások nekem nem tetszenek, számomra egyszerûen igénytelen. Én nem voltam és vagyok tornász, ezért nem tudom tapasztalatból, hogy valójában Magyarországon, hogyan történt és történik a tornász képzés, de ez számomra igencsak elképzelhetõ lehetõség. A cselekményvezetés a cirkuszos résztõl kezd ellaposodni, ami miatt 10 pontból 6 pontra értékeltem. Összességében számomra ez egy erõs közepes film, egyszer jó volt megtekinteni, de ez teljes mértékben elég is volt.