Téma: Fék nélkül

4/10
pogessor 2014 febr. 17. - 18:08:54 4/10
(39/59)
Ne nézd meg.
9/10
JetiRulez 2014 jan. 08. - 22:51:28 9/10 Előzmény anegytech
(38/59)
Egy film az ilyen lehetetlen dolgoktól film. Nem kell mindent véresen komolyan venni.
2/10
anegytech 2014 jan. 04. - 23:02:43 2/10
(37/59)
Maga a sztori szerintem érhetne valamit, persze csak az alapsztori. Nem tudom, ti milyen filmeket néztek, de nekem ötpercenként jött a filmben egy nevetséges fájdalmas baki, ami miatt nem tudtam izgulni, csak szenvedni, hogy ez már megint mekkora egy baromság. Nézhetetlen szerintem. Asszem háromszor elnevettem magam kicsit, szal van benne három poén, a többi csak agyalás azon, hogy vajon a forgatókönyvíró nem vette-e észre, hogy mekkora baromságot ír.

SPOILER


Csak, hogy pár konkrétumot érintsek: Valószínûleg már a legelején elsírja magát az összes new yorki biciklis futár. Oké, hogy a városban való bringázás alapból veszélyes, de tuti, hogy nem ennyire síkgyökerek, hogy nem csak a saját de mások életét is veszélyeztetik azzal, hogy egyszerûen idegbeteg módon mennek keresztül mindenen. Ha valaki azt hiszi, hogy ilyen sebesség mellett valóban fel lehet mérni három különbözõ irányt és lehetõségeket (amikrõl rendszerint kis ízelítõt mutattak), az tuti nem vezetett semmilyen jármûvet nagy sebességgel. Nem beszélve arról, hogy nem látja be az út jó nagy részét, és nem tudhatja, mi érkezik több irányból. Mondjuk pont egy másik balf.sz bringás.

Ezután megkap egy sürgõs csomagot, üldözi és majdnem fellöki egy pali. A rendõrnek eszébe sem jut, hogy azt mondja, hogy rendõr és rendõrségi ügyrõl van szó (de ezt még lenyelem, mert nem legális dologról volt szó, de ezt meg a bringásnak nem kellett volna megtudnia). Na de a bringás inkább beledöglik, akkor is elviszi a cuccot. Ezután mi történik? Lerázza a zsarut, DE nem a címhez megy, hogy végre leadja a cuccot és megszabaduljon tõle, hanem lazán besétál a rendõrségre feljelentést tenni. Na ez már nagyon fájt. Ja utána meg visszaviszi oda, ahonnan hozta, holott simán elvihette volna akkor már a címre.

A bringás rendõr azon kívül, hogy ritka sz.r színész (nem mintha a többi jó lenne), mindenhol felbukkan ahol a pirospólós gyerek is, sõt üldözi, mint állat. Ez csak simán szánalmas volt, de ettõl még a sztori mehetett volna.

A végén papírt bicajkormányba elrejtik, ezután a gyerek borul. A palit hordágyra teszik, vizsgálgatják,berakják mentõbe. Idáig a csajnak eszébe sem jut, hogy a papírt gyorsan kivegye a kormányrúdból. Hm.

A rendõrnek megengedik, hogy a szabályoktól eltérõen beüljön a gyerekhez a mentõbe, de egy mentõápoló sem kíséri figyelemmel a borda töröttet, akinek ezután még jobban összetöri a zsaru a bordáját. ÁÁ, ez semmi, gyorsan át is ugorjuk ezt a részt, és megtudjuk, hogy valahogy sikerült a hordágyra kötözött sürgõs beteget elvinnie a rendõrnek autóval az autótelepre, ahol láthatóan annyira már nem fájnak a törött bordái, és öt perc múlva már mutatványozik az autók tetején bringával, TÖRÖTT BORDÁKKAL. Akkor az ember levegõt is alig kap. Persze mire megmenti a világot, utána eszébe jut, hogy fáj a bordája és oda is figyel rá, hogy folyton szorongassa.

A csaj bekíséri a biciklit a telepre, de a sofõr egész úton nem néz bele a jobb tükrébe. Ez hihetõ...

Na szóval összefoglalva: az alaptörténetbõl lehetett volna jó filmet csinálni, de sikerült egy szánalmas, teljesen összefüggéstelen baromságot alkotniuk, amin éppen ezért nem is tudtam izgulni. Nekem ahhoz több kell, mint hogy látok két bringást repeszteni egy parkon át. Szóval kalap kaka. Egyszer sem nézhetõs, persze, hogy ez kiderüljön, egyszer meg kell nézni :D.

SPOILER vége
5/10
NADALFAN 2013 nov. 28. - 18:07:07 5/10
(36/59)
maga a történnet 1 centet sem ér , viszont a biciklis dublõrök igen. épp ezért csak - nézhetõ kategória. 5/10.
Annamária36 2013 okt. 08. - 21:53:36 Előzmény JetiRulez
(35/59)
Jó kis film! Csatlakozom az elõttem szólóhoz.
9/10
JetiRulez 2013 okt. 06. - 20:53:00 9/10
(34/59)
Tegnap láttam elõször a Cinemaxon és ma néztem meg másodszorra. Nagyon tetszett és pattanásig feszülve izgultam végig az elsõ alkalommal. Másodszorra is még a hatása alatt voltam. A maga kategóriájában nagyon jó film, manapság kevés ilyen készül. 9 pontot adok.
7/10
fess86 2013 ápr. 10. - 21:33:47 7/10
(33/59)
Kikapcsolódásnak tökéletes, egyszerû,de nem bugyuta történet, izgalmas akciójelenetek 10/7
7/10
Rahar 2013 ápr. 07. - 23:44:48 7/10 Előzmény jerome86
(32/59)
A megjegyzésed jogos.
Érdekes filmek tartom, az alaptörténet kiváló, a cselekményvezetés eég jó, bár a végére egy kicsit ellaposodott. A karakterek jók. A biciklis jelenetek nekem tetszenek. Ha a történet fordulatosabb lett volna, akkor nemcsak 7 pontra értékeltem volna.
9/10
Csontdaráló 2013 márc. 27. - 22:48:32 9/10
(31/59)
teljesen jó film. pörgõs és végre nem egy "felrobbantok mindent és én élem túl egyedül" akciófilm nincs túlmagyarázva a story sem, és nincs benne feleslegesen 70 csavar. így is elég kreatívak voltak a visszautalások, teljesen érthetõ volt , nem agyaltál át 10 percet a filmbõl , hogy akkor most mi a faszom van ?? amúgy Levitt-el nem tudom mi a gondja egy-két embernek, ebben a filmben semmi kivetnivaló nem volt a játékában. a csajok is ott voltak a top-on. külsõre legalábbis eléggé. a humor is jelen volt a filmben , ami jót tett neki. jókat lehetett röhögni pihentetés képpen az akciójelenetek között/közben. ami még plusz , hogy egyedi volt a film. legalábbis számomra. én ugyanis még nem láttam ehhez hasonló akciófilmet. kicsit fura volt az üldözéses jeleneteknél, hogy nincs motorhang :D de jó volt, nekem tetszett. ami még plusz nálam, hogy a filmben megszólalt: Baba O'Riley. hatalmas zene. még a Szüzet szüntess-ben imádtam meg ami, az egyik kedvenc filmem. volt , hogy egy nap többször is megnéztem :D nah de az egy másik film. ez a film nálam , kövezzetek meg, akkor is

10/9
8/10
jerome86 2013 márc. 15. - 09:04:04 8/10
(30/59)
Végül is tetszett, régebben sokat bicajoztam bár nem ilyen tempóban meg nem így keresztül mindenen.
Aki szeret biciklizni nézze meg. :)

SPOILER

Miután a mentõben feküdt a srác, a bicaja meg a rendõrségi terepjárón utazott a csaj ott kapaszkodott a terepjáró végig, a rendõrsofõr meg csak a raktárban vette észre a csajt. Akkor nézett bele a tükörbe elõször? Nem túl hihetõ...
7/10
Sadenal 2013 márc. 13. - 16:57:13 7/10
(29/59)
Nem egy óriási alkotás, de egyszer bõven meg lehet nézni. Jó kis bringák voltak benne. :)


7/10
7/10
King Diamond 2013 febr. 28. - 21:14:36 7/10
(28/59)
Egyszer bármikor meg lehet nézni, tökéletesen élvezhetõ. Végig pörgõs, jól meg vannak koreografálva az 'improvizálásos' útvonaltervezések is, nekem ezek nagyon tetszettek. Csak azért néztem meg két részletben, mert elõször túl fáradtan kezdtem hozzá, és elaludtam rajta sajnos. Pedig pörgõs. Jók voltak a színészek is, illetve az is bejött, hogy vissza-visszautalgatott korábbi történésekre is cselekmény, ahogy haladt elõre a film. A történetrõl sokat nem lehet elmondani, nem valami drámára kell gondolni, de ide ez pont elég. Dania Ramirez eléggé bejövõs dominikai csaj.
7/10
10/10
jafkaba 2013 febr. 17. - 09:13:03 10/10
(27/59)
Elõrebocsátom, hogy nem vagyok nagy bringás, sõt kifejezetten utálom a bicikliket forgalomban, ennek ellenére tudtam élvezni a filmet és végig lekötött. Aztán megdöbbenve olvastam a sok negatív kritikát a Port-on. Vajon robbantásokat vártak, meg korrupt New York-i rendõröket újra és újra?
Jó, azért Oscart nem adnék rá, de 7/10-et simán megérdemel. Levitt meg jó színész.
1/10
Kaktuszné 2013 jan. 20. - 14:08:19 1/10
(26/59)
Az elején még azt hittem jó lesz, de úgy a háromnegyedénél feladtam, borzasztóan idegesítõ és vacak a szinkron is.
Ez a színészsrác, aki az 500nap nyárban is játszik borzasztó rossz színész, nemrégiben láttam még egy filmben, amiben Mickey Rourke úgy nézett ki, mintha maszkot viselne, abban is borzazstó alakítást nyújtott...
7/10
Kendy 2013 jan. 20. - 14:06:12 7/10
(25/59)
Most néztem meg és egész jó kis könnyed biciklis-akcios film.
:)
Kikapcsolódásnak elmegy egyszer meg lehet nézni.
8/10
idõjós1010 2013 jan. 18. - 13:02:12 8/10
(24/59)
Akár csak a Szállító c film, azzal a különbséggel hogy ez most két kerékre készült. Számomra üdítõ volt egy ilyen kerékpáros filmet is látni, ami ráadásul komolyabban eltúlzott akciójelenetektõl mentes tudott maradni.
5/10
Luke Ryan 2013 jan. 13. - 18:05:28 5/10
(23/59)
Számomra mindenképp csalódás volt 10/5
7/10
Hellas Verona 2012 dec. 28. - 21:54:23 7/10
(22/59)
Egyszernézhetõ de közepesnél picit jobb film a biciklis jelenetek miatt az átlagosnál jobb film ,soha rosszab filmet ,esti kikapcsolodásnak jó !
Quarker 2012 dec. 23. - 17:46:22
(21/59)
Azt nem értem, mi szükség volt erre a cetlire. Nem lett volna egyszerûbb, ha a kínai felhívja a nõt Chinatownban, hogy megvan a pénz?
2/10
csizo 2012 dec. 11. - 22:18:06 2/10
(20/59)
Az a jó ebben a filmben, hogy nem köntörfalaz és már az elsõ 3 percben megmutatja a foga fehérjét, ami után teljes nyugalommal ki lehet kapcsolni. Persze a nyugalom alatt azt értem, hogy nem érdemes tovább vesztegetni rá az idõt. Mert nem nyugodt az ember, amikor 3percig egy sz*rt kell néznie.