Téma: Fekete Dália

Missmoniq 2012 máj. 27. - 13:44:57
(82/102)
Nem tetszett a film több okból sem. Bonyolult, elnyújtott sztori, egyedül a színészek miatt kezdtem neki, én 4/10 re értékelem.
5/10
peti2006 2011 júl. 28. - 10:47:32 5/10
(81/102)
Nagyon-nagyon kusza. 1 óra után már meguntam. Palmanak vannak jobb filmjei...
szerenyke20 2010 szept. 24. - 13:48:11
(80/102)
Jajj nem tudom mért írtam a Megkínozva-t..:)):))A szigorúan bizalmast akartam írni:P..
szerenyke20 2010 szept. 24. - 13:17:53
(79/102)
Csak õ nem szerepel ilyen filmekbe.:P
szerenyke20 2010 szept. 24. - 13:15:55
(78/102)
Egyetértek gerbellel ez a film rejtélyes akart lenni. Engem megfogott,lekötött,és jók voltak a csavarok,de mindent egybevetve nem egy sokatmondó film a számomra.
Kicsit hasonlít a Sin city hangulatához,csak az fantasztikus inkább,meg eszembe jut még róla a megkínozva film is egy kicsit.
Hilary Swank szebb volt ebben a filmjében,mint amikben eddig láttam,szerintem a P.S. I love you-ban nem annyira szép. Scarlett is szép volt akár,mint a Leány gyöngy fülbevalóval-ban.Ja és
Josh Hartnett magyarhangja a Brad Pitt-é szokott lenni,kicsit mintha õt láttam volna:o :))
bubulina 2010 júl. 19. - 22:43:02
(77/102)
A Spektrumon ment film címe:Fekete Dália igaz története.
8/10
grebel 2010 júl. 19. - 09:37:37 8/10
(76/102)
Nem érdemli meg ezt a rengeteg rossz véleményt! Nem volt pörgõs, akciódús, amin nem kell gondolkodni -talán ez volt szokatlan sokaknak. Szerintem akkortájt lassabban folyt az élet is. Az életben sem értünk mindent - nézzetek meg egy hírt manapság; utána mennyi feltételezés felröppen, és ez a film relytélyes akart lenni.
horas 2010 júl. 18. - 21:59:38
(75/102)
Egy elég szétesõ és céltalan filmnek hat,nem igazából derül ki a filmbõl a lényeg,a szereplõk szálai pedig kurvára nem kapcsolódnak a történethez,amúgy nem rossz film,de sok hibája van,na.
macska44 2010 júl. 18. - 18:48:39 Előzmény Rahar
(74/102)
börtönbe(n).
Hannibal Lecter 2010 júl. 18. - 11:51:16
(73/102)
mi vót annak a pontos címe? Van egy sejtésem de azért megkérdeztem.
bubulina 2010 júl. 18. - 08:59:24
(72/102)
Ha valaki ismeri a fekete dália igaz történetét/Spektrum csatornán ment régebben/az jobban megérti a filmet.Valóban nehezen követhetõ az esemény.Ha tehetitek a dok.filmet nézzétek meg.Félelmetes.
marie1 2010 jún. 15. - 21:04:02
(71/102)
Kissé zavaros a sztori, nagyon kell figyelni a nevekre, ki kinek a kije, hogyan kapcsolódik Á figura Béhez stb. Viszont a hangulatát imádtam; a 40-es 50-es évek Amerikája nagy kedvencem. Ehhez csak hozzájárul, hogy Josh Hartnett "Bucky" igen jóképû, úgyhogy az õ "látványa" nálam abszolút elvitte a filmet. :-)
6Réka1 2010 ápr. 19. - 17:44:45
(70/102)
Nem tudja valaki, hogy mi annak a zenének a címe, ami a film trilerében van? Nagyon tetszeik, és nem találom sehol!
5/10
Rahar 2010 ápr. 07. - 17:15:03 5/10 Előzmény Anyacs
(69/102)
Vegyes érzelmeim vannak a filmmel kapcsolatban. A színészek játéka és a képi megvalósítás nagyon jó, az alaptörténet is, de a cselekményvezetés nekem nem tetszik, a neveket nem jegyzem meg olyan jól, fõleg a nem magyarokat és a szokványosakat és ez zavaró a film történetének megértésében. A film valóban lassú folyású a végéig, ott aztán begyorsul, számomra ez azért nem probléma. Viszont engem kifejezetten zavarnak azok a filmek, amik igaz történetet DOLGOZNAK fel, jobban szeretem a dokumentumfilmeket, mint úgymond az írói szabadság álneve alatt mindenféle, legjobb esetben is féligazságokat tartalmazó, jól eladható filmet készíteni. Találjon ki a forgatókönyvíró saját történetet és ne a meglévõket kombinálja. Ezért 10 pontból 5 pontra értékelem.
***SPOILER***
Többen is kérdezték, hogy ki ölte meg a nõt és miért. A film szerint a fél Hollywood-ot felépítõ nagyon gazdag és kopasz fickónak a felesége csinálta a lány arcán a borzalmas sebeket, majd ezek után ez a nõ a férjének a barátjával és egyben volt katonatársával (aki lelõtte a kitömött kutyát és fojtogatta az egyik nyomozót) kínozta meg és ölte meg a lányt, hogy kettõjük közül pontosan ki volt az, az nem derül ki a filmbõl. A fürdõszobában eldugott pénzt a megölt nyomozó zsarolta ki a fél Hollywood-ot felépítõ kopasz fickótól. A filmben van egy másik történeti szál, a szõke nõnek az elõzõ fickója, aki a monogramját beleégette a nõbe, bankot rabolt, azért is ült börtönbe. A bankrablásból származó pénzt a filmben megölt nyomozó a szõke nõ információi segítségével ellopta, de a nõ nem kapott a pénzbõl és nem is tudta, hogy hová van eldugva. Ha még valaki tudna egyéb információt hozzátenni és/vagy az esetleges hibáimat javítani az kérem, hogy egy SPOILER kíséretében tegye meg.
***SPOILER VÉGE***
Dia911 2010 jan. 31. - 16:10:07
(68/102)
Múltkor az M2-n adták, fél óra késéssel kapcsolódtam be a sztoriba. Elkezdtem nézni, de nem nagyon értettem. Najó, mondom magamnak nézem még egy kicsit, hátha rájövök. Néztem-néztem, de nagyon nem lett világosabb. Közben néztem az órám is, gondolta mindjárt vége, most már megnézem, hátha a végén lesz valami csattanó amitõl minden érthetõvé válik. Hát nem így történt. A filmnek vége lett, és a kép nem igazán állt össze, hogy akkor most ki-kivel van, milyen szajrét találtak a fürdõszobába és stb-stb... ráadásul volt egy iszonyatosan nyomasztó alaphangulata a filmnek amitõl még vagy egy órán keresztül nem tudtam elaludni. Hétfõn tök kómásan mentem dolgozni, úgyhogy nem érte meg ezért fent maradni.
Remélem a kommentem legalább pár embert eltántorít attól, hogy végig szenvedje ezt a filmet.
Egy a sokból.. 2010 jan. 17. - 15:11:46
(67/102)
Szerintem olyan semmilyen volt a film, hangulatilag nagyon ott volt, S.J. is jól játszotta szerepét - legalábbis nekem tetszett, de maga a film egy nagy nyûg volt.
flashfur 2010 jan. 10. - 17:17:21
(66/102)
Átlagos krimi a 40-es évek végén, Palma-tól láttam már jobbat is 6/10
5/10
feketevipera 2010 jan. 09. - 20:21:27 5/10
(65/102)
A filmet kb. egy lavór langyos lábvízhez tudnám hasonlítani. Olyan semmilyen volt az egész. Látszott, hogy nagyon igyekeztek kikerekíteni belõle egy sztorit, de helyenként bizony igencsak izzadtságszagúra sikerült. Indítékok nem nagyon szerepeltek a történetben, és zavaróan hatott, hogy több szálat is összegyúrtak. Másrészt meg telepakolták sablonos megoldásokkal és figurákkal, ezerszer látott fordulatokkal. (Egyébként hihetetlen, hogy a színészek néha milyen faarccal tudtak a kamerába nézni.) Valljuk be, Ellroy nem éppen Dosztojevszkij, a regényei pedig hozzák az átlagos krimik színvonalát. Amint az köztudomású, sz*rból nem lehet várat építeni, és De Palma is ügyes Hitchcock-követõként gyártja a filmjeit. A Fekete Dália sem remekmû, egyszer azért meg lehet tekinteni.
tdk 2010 jan. 08. - 21:54:03
(64/102)
Nekem is az volt a problémám a filmmel, hogy az elején lassan, ráérõsen halad, nem is derül ki sok minden, aztán a végén hirtelen megkapunk mindent. Nekem nincs bajom azzal, ha egy sztori ráérõsen halad, ezt szoktam is szeretni, de ez a film valahogy nem tudott lekötni. Még azután sem kimondottan, hogy láttam az elsõ hullát (pedig egyrészt nem hagyja az embert közömbösen kicsit sem, másrészt elég rendhagyó, és szerintem klassz megoldással mutatták).

Valószínûleg az a nem túl szerencsés, hogy két "ügy" is van a filmben.
offtopic
Vinogradov 2010 jan. 07. - 10:12:00
(63/102)
A szokásos abszolút profi és tökéletesen fényképezett Brian De Palma színvonal - erõs közepes, ha a nagyokhoz mérjük.

A színészek jók, az operatõr neve önmagáért beszél, a hangulat és az atmoszféra is rendben van.

A "Fiúk nem sírnak"-on kívül itt láthattuk talán a legkiemelkedõbb Hilary Swank-alakítást, de a film legjelentõsebb színészi pillanata mégis Fiona Show-nak köszönhetõ: a jelenet, amelyben kiderül róla, hogy kicsoda is valójában, félelmetesen erõteljes.

A többiek hozták a formájukat: Scarlett Jonhanson ennél klasszisokkal több szenvedélyt vagy érzelmességet tud belevinni a játékába, Josh Hartnett és Aaron Eckhart teljesítményére pedig megint csak nem lehetett panasz.

A színészek közül még igen nagy öröm volt látni Mia Kirschnert, aki már több erõs filmben és az "L" c. sorozatban is bizonyította, hogy nagyon könnyen képes nagyon rejtélyes és vibráló légkört teremteni önmaga körül, olcsó hatásvadász eszközök alkalmazása nélkül.

Összességében a film az abszolút tisztességes mestermunka kategóriájába sorolható - De Palma pedig ennél azért kicsit többet is tud, bár az igaz, hogy plusz pont jár a történet felvezetéséért és a szokatlan dramaturgiai csavarokért, amelyek révén a film tökéletesen elkerülte, hogy egy mikropillanatig is szájbarágósnak hassék (amit a narráció is ügyesen elkerült).

6.9/10