Téma: Fekete halál

gladiolus 2013 febr. 17. - 20:07:38
(18/38)
Az a széttépés! Ennyi brutalitást, hát nem igaz már. A rohadt középkori kínzó módszereik. Menjenek már valahova.Jó hogy nem mutatták be részletesen mikroszkóppal is a darabokat. Ez a része hányás. Persze mit várhatnék egy állítólagos horrortól, ami nem is az. De akkor mi?
1/10
Pedigré.Pál 2013 febr. 01. - 18:47:29 1/10
(17/38)
A film tényleg nem horror, de ettõl még egy rakás sz@r. Talán egyedül a színészi játék, ami értékelhetõ, de az sem mindig. Maximum egyszer, ha már tényleg nincs más lehetõség...
2/10
Viki1080 2012 dec. 02. - 16:50:39 2/10
(16/38)
Azt hittük,hogy lehetetlen.DE NEM!
Megvan Uwe Boll örököse...nagy tapsot Christopher Smith-nek aki ugyanolyan übberratyi és szánalmasan pocsék filmeket kreál,mint Boll....Azt hittük Uwe bácsi utánozhatatlan,nos ebben is tévedtünk Christopher Smithnek ez is sikerült,megint csak nagy tapsot neki....
radovan71 2012 nov. 07. - 00:05:33
(15/38)
Fõleg a fantasztikusan démoni Vörös Papnõ,aki itt is tökéletes a szerepben!
5/10
csoszogi 2012 júl. 28. - 22:34:23 5/10
(14/38)
A film elsõ fele egy egész jó kalandfilm, különösebb mély értékek nélkül (dehát ilyet nem is várunk el egy kalandfilmtõl). Aztán jön egy "csipetnyi misztikum". De éppen hogy csak annyi, hogy legyen egy kis egzotikus íze. A kaland rész viszont tucat történet szintre süllyed. A végéról csak annyit tudok mondani, hogy az is van neki.
fenrir 2012 júl. 11. - 01:30:52
(13/38)
egész végig volt egy hatása a filmnek, amitõl tetszett. a végén jöttem rá mi volt ez: nem amerikai.
Bountyhunter 2012 jún. 13. - 17:45:12
(12/38)
Hát nem horror, az biztos. Ez a dráma-misztikum kategória.
Jó volt, a jelmezek, stb. lehettek volna hitelesebbek, mint pl. Gladiátor, Mennyei Királyságban. De jó volt.
5/10
Kendy 2012 máj. 17. - 23:38:23 5/10
(11/38)
Most néztem meg a filmet!

Hát nekem annyira nem tetszett!
:(
Szerintem ez nem horror-film!!!!

Sean Bean miatt néztem meg akit nagyon csípek!
:)
Itt is hibátlanul hozza az elvárt karatkert nem okozott csalódást.

Talán a dogmatikus inkvizícíos téma miatt nem jött be annyira a film nekem.
:(
Egyszer meg lehet nézni.

Ha hasonlítani kéne 1 filmhez akkor miközben néztem a Rózsa neve ugrott be meg a Katedrális sorozatnak is ilyesmi a hangulata.
Meg még gondolom millio középkori pestisjárványos film is ilyen hangulatú de hirtelen ezek ugrottak be nekem.
6/10
crapgame 2012 ápr. 04. - 09:55:44 6/10
(10/38)
Hát ez a film erõsen a vallás ellen propagál, és nem véletlenül.
7/10
beo71 2012 márc. 10. - 14:44:05 7/10
(9/38)
Teljesen rendben van a film.A középkori hangulat végig adott(a mai világban már ez is nagy szó,amikor Nic Cage és barátai rendesen cincálják a mûfajt.)Valóban hiányzik belõle a thriller,jó lett volna egy kis rettegés,de az elgondolkodtató lezárás dobott egyet ezen a csalódást kizáró filmen.7/10.
10/10
Mold 2012 jan. 13. - 22:10:05 10/10
(8/38)
Azóta az imdb-n kaland helyett megkapta a horror kategóriát. Én is élõhalottas filmre számítottam az elején, mégse csalódtam benne. Sõt, elsõ megtekintés óta a kedvenc filmem. Ami nagyon tetszett, hogy a hangulata eszméletlen feszült, az ember egyszerûen minden másodpercben azt várja, hogy mikor támadnak a szereplõkre a semmibõl. Aztán bekövetkezik a csattanó. Én néha kissé alacsony költségvetést éreztem rajta, meg kicsit spóroltak a látvánnyal, de a harc jelenet így is zseniális. Külön jó benne ahogyan látszik mennyire fárasztó lehet egy ilyen kis mezei csata is, nem úgy mint más filmekben. A szerelmi szál szerintem nem erõltetett és fontos része is volt a történetnek ugyanis az adta a végkifejletet. Az is érdekes számomra, hogy szerintem itt nem lehet eldönteni, hogy ki a jó és gonosz, amit sok filmre ráerõltetnek (alapból van egy gonosz szereplõ akit csak utálni lehet). Itt viszont mindenki eldöntheti maga, mindkét fél ugyanazokkal az eszközökkel él és a másik halálát akarja.
10/10
szmik 2012 jan. 09. - 00:00:44 10/10
(7/38)
Nagyon jó film, én is azok közé tartozom, akik keveset vártak tõle, és sokat kaptak. Ha valaki élõhalottas, zombis horrorfilmre vágyik, az valóban csak csalódni fog (bár nem értem õszintén szólva, a trailert megnézve hogyan számíthat bárki is ilyesmire), akit viszont érdekelnek a középkori történetek/filmek, azoknak kötelezõ, mert egyrészt nem vagyunk túlzottan elkényeztetve ilyesmivel, másrészt ez a film tényleg baromi jó.
Hollywoodi testvéreihez képest meglehetõsen korhû a film: a fõszereplõk nem jóképû, jólelkû izompacsirták, hanem zsíros hajú, rothadó fogú vallási fanatikusok, és bár a - véleményem szerint fölösleges - romantikus szálat ebbõl sem tudták kihagyni, a film végére mégis valahogy helyére kerülnek a dolgok, és egyáltalán nem lesz tõle nyálas. Tényleg csak ajánlani tudom mindenkinek, 10/10.
5/10
Sasha Wins 2011 dec. 06. - 18:33:10 5/10
(6/38)
Annyira nem jó film, semmi nem maradt meg belõle bennem.
10/10
Sátán_Követe 2011 dec. 06. - 01:56:03 10/10
(5/38)
Már hetek óta megvolt a film a gépemen, de csak húztam halasztottam, mert féltem, hogy a jó és igényes/izgalmasnak tûnõ ismertetõ ellenére valami élõhalottas/zombis marhaság lesz a filmben. DE nagyot tévedtem! Ritka manapság az ilyen igényes/izgalmas/misztikus/és értelmes film! Kicsit a Rózsa neve hangulata járt át a film alatt, ami szintén tetszett. Szóval én 10/10-et adtam rá. Nem tetszik, hogy a legtöbb mostanában készülõ film az erõszakra/vérre/gusztustalanságra/ megy rá, és próbál minden eddigi ilyesfajta filmbéli dolgokat fokozni meg felülmúlni, hogy tetsszen a nézõknek, mikor szerintem nem ez a nemtommerre tartó szörnyûség/vér/gusztustalanság/erõszak fokozására vágyik a mai nézõ,(pl: Halhatatlanok, ami egy jó film lenne ha nem menne rá ezekre a dolgokra túlságosan) hanem simán egy jó történetre, ami le is köti az embert, elgondolkodtató megfûszerezve némi jó színészi játékkal. Szóval mindenkinek csak AJÁNLANI tudom ezt a filmet!
10/10
alien1976 2011 nov. 14. - 12:03:17 10/10
(4/38)
Kimondottan tetszett ez a film. Teljesen lekötött a sztorija, a cselekménye.
Egy nagyon jó misztikus kalandfilmet kaptam, mely tartalmazott, egy kis harcot, drámát, misztikus részeket, emberi sorsokat, emberi drámákat.
Minden megvolt ahoz, hogy lekössön, s meg is tette.
A színészek mellett is le a kalappal, kitettek magukért, hogy a film jó legyen, és sikerült is nekik.
Tetszett a kor bemutatása is.
Féltem, hogy egy nagyon véres, erõs, néhol brutális filmet fogok kapni. De nem így lett. Kellõ érzékkel lett bemutatva a pestis gyilkolása, és a harcjelent is.
6/10
King Diamond 2011 nov. 02. - 22:28:12 6/10
(3/38)
SPOILER IS LEHET!!!
Sajnálatos módon amikor írni szerettem volna a filmrõl, pár hete, még nem volt adatlapja. Így, 2-3 hét távlatából már nem sok mindenre emlékszem belõle (ez kb. el is mondja, mennyire jó film). De annyira emlékszem, hogy a leírása alapján nagyon jónak ígérkezett, mikor elolvastam. Hát, nem az. Én a leírás alapján valóban nekromanta, élõhalott lényekre számítottam, nem pedig egy ilyen gagyi nõre. Pedig a film addig egész jó, amíg meg nem érkeznek a faluba a szereplõk. Onnantól viszont nekem egyáltalán nem tetszett. Szegény Sean Bean jól megjárja a végén, itt meg még fel sincs tüntetve a neve, mikor õ az egyik fõszereplõ (azt sem értem, hogy a leírásban miért van kérdõjel a neve mellett). Szóval nem azt kaptam, amire számítottam, de ettõl persze még lehetne jó a film. Számomra nem az, pedig ígéretesnek tûnt a leírása alapján. Többet nem nagyon tudok írni róla. Egyszer meg lehet nézni, ha nem arra számít az ember, amit a tartalomból olvas. Ja, és egyáltalán nem horror, nem tudom, honnan vették, hogy az. Az IMDb-n kaland, dráma, misztikus jelzõk vannak hozzá rendelve, ezekbõl kéne inkább szemezgetni, talán a harmadik a leghelytállóbb.
Csakis az elsõ fele miatt kapja meg a 6 pontot.
7/10
affarefatto 2011 okt. 29. - 06:04:10 7/10
(2/38)
Ja és még annyi, hogy Angliában, a történetírás szerint tényleg volt egy falu, aminek a lakóit "nem fogta" a pestis. Azt feltételezik ma, hogy vélhetõen a belterjesség miatt a lakók szervezetében jelen volt egy mutáns gén, ami immunitást biztosított számukra. A film készítõi is ebbõl meríthették az alapötletet.
7/10
affarefatto 2011 okt. 29. - 05:53:44 7/10
(1/38)
Ez tényleg elég messze áll a horrortól. A szereplõk közül meg lemaradt Sean Bean. A film egyébként nézhetõ.