Veterano 2015 nov. 11. - 17:55:12
(550/610)
Félidõben feladtam. Dögunalom.
10/10
i'mperfect 2015 szept. 25. - 05:30:37 10/10
(549/610)
Bevallom, én ritkán nézek ilyen filmeket és elsõre sosem fogom fel, hogy amit a kamera mutat, az nem a cselekmény, hanem csak egy képzelgés. Ennél a filmnél is így volt. Elsõre túl sok volt, túl tömény, a történetet figyeltem, amit zavarossá tett ez a sok hallucináció. De aztán, amikor elolvastam egy csomó cikket és véleményt, és még jó párszor megnéztem a filmet, már minden világos lett. Zseniális film. A balett sosem érdekelt, mégis úgy mutatta be a film ezt a világot, hogy az ember kíváncsian kukucskált be a résnyire elhúzott függönyön át a kulisszák mögé. Valaki írta, hogy nem volt benne semmi tánc, hát õ nem tudom, melyik filmre váltott jegyet (megesett már velem is, hogy véletlenül rossz terembe ültem be :P) szerintem volt benne tánc bõven, mégsem volt unalmas. Az utolsó apró részletig tökéletesen kidolgozott film. Lenyûgözõ!
8/10
gimbiikeeh 2015 máj. 05. - 16:02:19 8/10
(548/610)
Nagyon régóta meg akarom nézni, de csak most jutottam el odáig. Azt kell, hogy mondjam, nagyon jó kis film volt. Natalie Portman és Mila Kunis hatalmasat alakított. A film végig fenn tartotta az érdeklõdésem, a vége pedig nagyot ütött.

8/10
csabaga 2015 febr. 27. - 17:25:51 Előzmény Edmond Dantes
(547/610)
A fõnõvér jó példa.
A szereplõ kiválasztásánál egyáltalán nem volt szempont a külseje(a könyvben "bögyös"),a férfinál sem,hiszen õ a könyvben vörös hajú és Nicholson haja nincsen vörösre festve,hanem egy dologra figyeltek,elsõ látásra ne legyen ellenszenves,hadd bontakozhasson ki.
csabaga 2015 febr. 27. - 17:20:22 Előzmény Edmond Dantes
(546/610)
A hasonlóság igénye jogos,de én arról írtam,manapság kicsit túlteng az életrajzi mûfaj a nõi Oscar nyertesek között.
Edmond Dantes 2015 febr. 27. - 10:01:12
(545/610)
Igen, õ=Minnelli (volt) a kicsiny kakukktojásom, észrevetted, de a többivel ezek szt (implicite) egyetértesz :)

"...szerep kedvéért megváltozó,...": sztem nem árt, ha vki, aki Piafot alakít, kicsit hasonlít az angol királynõre, aki II.Erzsébetet játszik, az meg Piafra hajaz...khm...vagy fordítva? :)
Viccet félretéve: létezõ-létezett személyek megformálói nem árt, ha hasonlítanak arra, akit alakítanak (ha kívül+belül is, annál jobb)...v ez túl konzervatív szemlélet? Tudom, vannak alternatív produkciók, ahol pont az ellenkezõjét (is) csinálják és az is lehet jó!! de NEM az Oscar-szférában. Friss példa, a fiú-(Oscar)körbõl: Eddie Redmayne/Hawking. Még nem láttam, állítólag eléggé hasonlítanak, nemcsak külsõre ld BAFTA-díj (2015) - Legjobb smink és maszk jelölés
De ha nem fontos a külsõ hasonlóság (is), szóljanak: máris elvállalom Rómeót, sok évvel és sok kilóval több (és sok hajjal kevesebb) vagyok a "kelleténél", de szívem ifjonti-rómeói hévvel dobog ma is! :)

Szóval az a helyzet és ezt te is tudod 883 hsz után (meg egyébként is!) h filmeket többnyire azért szeretnek-gyûlölnek/díjaznak, mert vmi/vki spéci dologról/személyrõl szólnak, példáinknál maradva: egy démoni fõnõvérrõl és n e m egy ápolónõrõl a kettes belrõl, pedig õk vannak sokan és riszpekt nekik! v egy démoni (príma)balerináról és nem egy amatõr tánccsoport táncosnõjérõl, pedig õk vannak sokan és nekik is riszpekt!
csabaga 2015 febr. 26. - 17:14:53 Előzmény Edmond Dantes
(544/610)
Liza Minelli?Én nem vettem volna fel a listára.A saját külsejével játszott és semmi abnormális nem volt benne.

Régen is voltak beteg(agyú) embereket alakító Oscar nyertes színésznõk,de a szereptípus nem volt ilyen elterjedt.

Ahogy nézem,az elsõ igazi életrajzi Oscarra 1980-ig kellett várni,Sissy Spacek,A szénbányász lánya.
offtopic
Edmond Dantes 2015 febr. 25. - 20:02:42
(543/610)
"Újabban a nõi vonalon a szerep kedvéért megváltozó,esetleg abnormális embert alakító színésznõnek jár az Oscar.."
Újabban...meg régebben. Kihagytál pár régebbit, csak találomra 1-2, amit láttam, ismerek:

1944 Ingrid Bergman / Gázláng félig õrületbe kergetett, elkábított nõ...rééémes volt, ugye?
1951 Vivien Leigh / A vágy villamosa alkoholista lelki nyomorék...bóóórzasztó volt, nem?
1966 Liz Taylor / Nem félünk a farkastól örjöngõ részeges feleség...kimondani is rémes, nem hogy eljátszani..
1972 Liza Minnelli / Kabaré maga a fertõ...nem is folytatom, ki ne tudná..
1975 Louise Fletcher / Száll a kakukk fészkére elvetemült szadista nõvér...pocsék egy lány volt, szentigaz
1990 Kathy Bates / Tortúra megtébolyodott ápolónõ... ***spoiler*** de meglakol érte!***spoiler vége***

Folytassam? Ha jól megfizetnek, összeszedem mindet :)

Talán egyszer volt hol NEM LESZ, írnak egy forgatókönyvet egy nyugdíjba készülõ könyvelõnõrõl (riszpekt a könyvelõ hölgyeknek!), az õ utolsó munkanapjairól, körbejár a leszerelõ lapjával, mindenkitõl elbúcsúzik, búcsúbuli, ajándék, könnyek, hazamegy, boldogan él míg meg nem jön az elsõ nyugdíja, függöny. És valaki ezért Oscart kap majd. Életszerû? na ugye.
csabaga 2015 febr. 25. - 16:48:36
(542/610)
Csak érdekességképpen:

2000.Hilary Swank,magát férfinak gondoló nõ.
2003.Nicole Kidman,egy elmebeteg írónõt alakít.
2004.Charlize Theron,megváltozott külsõvel egy leszbikus gyilkost hoz.
2005.Hilary Swank,kigyúrva egy bokszoló nõt játszik.
2007.Helen Mirren alaposan elváltoztatva az angol királynõt játssza.
2008.Marion Cotillard Piafnak maszkírozva.
2009.Kate Winslet megöregítve.
2010.Sandra Bullock szõkén.
2011.Natalie Portman,egy elmebeteg balerina.
2012.Meryl Streep angol miniszterelnöknek átalakítva.
2013.Jennifer Llawrence,neki sincsen minden rendben a fejével a Napos oldal c. filmben.
2015.Julianne Moore egy szellemileg leépülõ nõ szerepében.
csabaga 2015 febr. 25. - 16:37:43
(541/610)
Igen,voltaképpen nincsen fordulat.
Judy Dench csak jelölt volt az Iris c. filmért,Julie Christie szintén az Egyre távolabb c. alkotásért,Julianne Moore megkapta egy Alzheimeres nõ alakításáért.
Mondhatni,harmadszorra sikerült.
offtopic
JosephInMBaker 2015 febr. 24. - 21:54:55
(540/610)
Oké. Rendben. Akkor nem sajnálom. Sõt, öröm, hogy örülsz. Hisz ez a lényeg az életben: boldogan, örömmel élni, élvezni az életet, magunkkal és másokkal boldogan, szeretetben, örömmel élni, sok-sok nevetéssel, kedvességgel. S ezek szerint te élvezed, szeretsz élni, így szeretsz élni. Klassz! :)
offtopic
JosephInMBaker 2015 febr. 24. - 21:48:07 Előzmény csabaga
(539/610)
Köszönöm a Pankrátor ajánlást. Már többször meg akartam nézni, de elmaradt mindig, most az ajánlásodra megnéztem. Igen, ez eléggé életszagú film, valószínûleg nagyon reálisan ábrázolja a lecsúszott amerikai emberek életét. Nagyon különleges dokumentarista jellegû operatõri munka, filmfelvétel, talán megérdemelt volna egy Oscar jelölést legalább, s Mickey Rourke egyszerûen zseniális volt, mintha nem is filmszínész lenne, hanem tényleg ott és úgy élt volna, nagyon nagy játéka volt ez. S a két nõi mellékszereplõ is jó színészi teljesítmény volt. Nekem azért túlon-túl nagyon durva volt jópár jelenet, ezért nem ajánlanám senkinek. De mint film, történet, aminek a feladata, hogy szórakoztasson, vagy elgondolkodtasson jó irányba, inspiráljon, pozitív érzéseket adjon-okozzon, nagyon jó érzésekkel töltsön el, úgy semmi ilyesmi hatása nem volt. Szerintem kihagyható, ,,hagyjuk ki inkább” filmkategória.

Lehet, hogy fordulat jön? Vagy nem? Nem Rosamund Pike kapta az Oscart, de Julianne Moore is egy beteg, eszét-emlékeit vesztõ nõt alakít. Jól érezted, hogy még mindig milyen vonalat díjaznak egyenlõre.
offtopic
JosephInMBaker 2015 febr. 24. - 21:05:23
(538/610)
Sajnálom, hogy ilyen munkával lett meg az X6-osod, de nem ítélkezem, mert tudom, hogy mindenki úgy él, ahogy tud, ahogy a sors által predesztinálva van. Mindenesetre kívánom, hogy fantasztikus, boldog életben legyen részed, rengeteg sikerrel és örömmel megspékelve. Hiszem és vallom, hogy tehetséggel és szorgalommal, tisztességes, jó minõségû munkával, dolgos emberként rengeteg mindent el lehet érni a mai globális világban, amit igazán akar az ember, és tesz érte. Így elõtted is ott az óriási lehetõség. S te egy pozitív, vidám embernek tûnsz, ami még könnyebbé tesz mindent. Hiszem, hogy akár a pár év múlva megjelenõ X7 is simán meglehet neked. Sok sikert. Hajrá-hajrá! :)
csabaga 2015 febr. 19. - 17:29:07
(537/610)
A Pankrátort próbáld meg.Ugyanez a rendezõ,de jó film.Az életszagú,míg ez csupa hatásvadász erõlködés.
Újabban a nõi vonalon a szerep kedvéért megváltozó,esetleg abnormális embert alakító színésznõnek jár az Oscar és itt is bejött.
Kíváncsi vagyok,R.Pike megkapja-e?
JosephInMBaker 2015 febr. 19. - 11:16:01
(536/610)
Egy rossz film. Azoknak való, akik szeretik az ,,idegbeteg” filmeket, vagy talán még nekik sem. Egy idegroncs, ,,vagdosom magam”, hallucináló, ideggyenge nõrõl szól, aki középkorúként együtt él egy õt lelkileg roncsoló, kisgyermekként kezelõ anyával. Ez a film is a túl jól promózott, túl értékelt, túl sok és túl jó sajtót kapó filmek közé sorolandó, mint pl. Az éhezõk viadala. Én mielõtt megnéztem elolvastam a hozzászólásokat róla, melyeket azok írtak, akik megnézték, hát eléggé vegyes volt - de inkább nem tetszett az embereknek. De ez még annál is rosszabb film, mint amit vártam.
Bár be kell látni, mint ahogy az életben, régen egy ügyvéd dolga az volt, hogy a védencének biztosítja a megfelelõ tisztességes védelmet, jogokat, úgy viszont manapság a cél, hogy minél több pénzt kapjon az ügyféltél, s ha ez avval jár, hogy a bûnöst felmentik, akkor az ügyvéd mindent megtesz érte, - akár egy gyilkosért is-, ha õ úgy kap, keres több pénzt.
A filmeknél is régen a jó film volt a jó film, és annak volt jó kritikája. Manapság viszont a lényeg, hogy egy filmet nagyon jól promózzanak, nagyon jól ,,eladjanak", jó és sok sajtóvisszhangja legyen – akár fizetett kritikusok, vagy fizetett blogírok, fizetett hozzászólok révén stb. A cél nem egy jó film készítése, hanem egy jó bevétel elérése. Ez a film a Fekete Hattyú dramaturgiai és rendezõi hibákkal is tarkított sajnos. Azonkívül se nem egy szórakoztató film, se nem inspiráló, se nem lélekfejlõdésrõl szóló, nem egy realitású film. Egy kamu film. Jobb kihagyni ezt a filmet. Akkor már inkább az Augusztus Oklahomában vagy még inkább a Gravitáció.
offtopic
olahmiki1959 2015 febr. 15. - 15:00:23
(535/610)
Megtörtént...:)
Errõl most lemaradtam. Esetleg privát?...:)
offtopic
Edmond Dantes 2015 febr. 15. - 11:22:52
(534/610)
T.Moderátor, hamut szórok saját fejemre: 580-as hszom mellé, humorosnak szánt illusztrációként olyan képet töltöttem fel, amely ütközhet vagy sérthet...nem kiváló levelezõtársamat, OláhMikit, az õ humorérzéke ezen magasan felülemelkedik, hanem esetleg másokét vagy elõírást. Ha így lenne, magam kérem a kép kiszedését, a szöveg talán maradhat..
Köszönöm, ED
1/10
offtopic
cellasto 2015 febr. 15. - 10:41:50 1/10
(533/610)
látod,némi buzulás és elmebeteg történet egybõl oscart ér :D
egyébként cassel tényleg jó volt itt is,csak nem tudom minek vállalta ezt el
azért egy szintnél nem kéne lejjebb adnia :P
offtopic
Edmond Dantes 2015 febr. 15. - 10:29:17
(532/610)
Hát igen, rééémes ez az Amerika illetve az az Amerika! És az amerikai filmek...jobb nem is beszélni róluk...elég megnézni õket :)
offtopic
olahmiki1959 2015 febr. 14. - 18:50:41
(531/610)
Szerintem ezt te direkt csinálod, de én baromra élvezem a dolgot, mert intellektuális erõfeszítésre kényszeríted az embert. Mindig mondasz valami vitára, polémiára ingerlõ mondatot, amire aztán reagálni kell.:D
"Rothadó kapitalizmus?"...
Nem hiszem.
De ha már itt tartunk, a nevelés megkérdõjelezhetõ mivolta, az igazi érzelmek hiánya, az elhidegülés igenis jelen van az amerikai társadalomban, és ez a filmjeikben is leképezõdik.

A kisgyerekeket csecsemõ koruktól kezdve külön szobában altatják - amely szoba nagyon sokszor az épület másik szárnyában, vagy egy másik emeleten! található, a gyerek éjszaka a halálos csendben nézi a feje felett a plafont, az utca fényeit, a szoba félhomályának árnyait, fél, bizonytalan, a frusztrációk már ekkor elkezdenek dolgozni benne, amik késõbb esetleg egész életére kihatnak - horror filmek nagyon sokszor ilyen motívumokkal kezdõdnek.
Késõbb a család állandóan költözködik - Amerikában megszokott dolog, hogy a családfõ egy távoli helyen, esetleg másik államban kap munkát - emiatt a gyerek két-három évenként új iskolába kerül, új osztálytársak közé, de mire igazi barátokra tenne szert, már újból költözni kell.
Emiatt megszokja, hogy ne kötõdjön szorosan senkihez, mert annál nehezebb az elszakadás.

Amerikában gyakorlatilag minden fiatal tûkön ülve várja, hogy végre betöltse a 18. életévét, és másnap elköltözhessen a szüleitõl - kint élõ, közeli rokonainkkal is ugyanez történt, tehát élõ a példa, mind a 3 gyerek azonnal elköltözött otthonról, amint lehetett.

És a példák hosszan folytathatóak.:D
Úgyhogy rothadó kapitalizmusról nem beszélnék - legalábbis itt és most nem, - de az emberi viszonyok felületességérõl, kiüresedett mivoltáról, frusztrációk, gátlások, kisebbrendûségi érzések kialakulásáról annál inkább...:)