Téma: Fekete Könyv

9/10
stomachh 2010 dec. 29. - 17:08:09 9/10
(12/52)
Nagyon jó film, végig izgalmas tud lenni. Megpróbáltatások, ármánykodások hada. Több, mint 2 óra, de alig-alig volt úgy, hogy untam volna. Az akciójelenetek nagyon gagyik, emiatt igen hiteltelenek. Én egy komorabb, holokausztos-siránkozós hangulatú filmre készültem (nem nagyon olvastam utána a filmnek, mielõtt megnéztem), de szerencsére nem így lett. Tetszett. Egy halovány 9/10-et megérdemel.
9/10
lucadance96 2010 jún. 17. - 08:51:09 9/10
(11/52)
Nekem nagyon tetszett!! Mindig tesznek bele valami csavart ! Nem lehet kitalálni a film végét !
10/10
tymess25 2009 máj. 02. - 15:31:16 10/10
(10/52)
Nagyon jó film, nekem is az tetszett, hogy pörgõs és nem lehetett kiszámítani, hogy mi fog történni.
Elég késõn elkezdtem nézni a filmet, álmosan majdnem elaludtam..., de éjszaka 1-ig fenntmaradtam, hogy megnézhessem ezt a remekmûvet!!!!!
9/10
Vérbeli 2008 nov. 25. - 19:20:58 9/10
(9/52)
Nálam 9\10. Tetszik a történet folyamatos pörgõssége! Végig izgalmas és van értelme. Mindenkinek merem ajánlani.
10/10
dsztanko 2008 szept. 21. - 17:52:36 10/10
(8/52)
Szerintem nagyon jó kis film. Szuper színészi alakításokkal. A történet egyébként baromira gagyi, ezerszer lerágott, unalmas hülyeség, de el lehet vonatkoztatni tõle. Érdemes megnézni, egyszer mindenképpen érdemes.
Selyemmolylepke 2008 aug. 19. - 10:53:35
(7/52)
A mai napon sikerült megnéznem eme kincset.
Mondhatom nálamnál jobban senki sem szereti a haborús filmeket. Olyan kevés van errõl a holland ill. egyéb szövetséges ellenásásról szóló témában, pedig imádnivalóak. Pl. Charlotte Gray, de ezt majd egy másik topikban.
Néhány szó a filmrõl:
Hosszas várakozás után (vágyakozás), leültem hogy megnézzem. A hõsnõnk néhány jelenetben olyan gyönyörû, hogy a lélegzetünk is elakad, máskor pedig remekül azonosul a rá osztott fanyar-néhol utcalányos szereppel. Most persze nem arra utalok, hogy jobb lett volna markánsabb, elegánsabb színésznõt részesíteni a szereplõválogatáson, de minden bizonnyal lendített volna az élményen. Sõt! Az a meglátásom, hogy a néhol furcsán nem kidolgozott harci jeleneteken is dobott volna, ha bambi szemek helyett Katharina Müller-Elmau kérik fel.
A film minden percét élveztem és igyekeztem nyugodtan végignézni, csak egyszer tekertem bele. Kicsit talán tömõr, a végén a sok név elhangzása után az ember a végkifejlettnél sem érti ki a rossz és ki a jó. Mindenkinek ajánlom, aki szereti az ellenállásról szóló, kém filmeket.
De az a fránya szereposztás....égis csak jobb lett volna
Hesztia 2007 nov. 20. - 10:35:31 Előzmény DRusza
(6/52)
"néhány logikai baki is"

Ööö, mik is ezek?:)
10/10
Aquarius 2007 nov. 19. - 22:28:35 10/10
(5/52)
Tökéletes a film!
efes 2007 nov. 11. - 20:51:39
(4/52)
SPOILER.

nincs baj a címmel, az elárult zsidóktól elcapcarázott vagyonok alapos lajstromával teli fekete könyv fontos szerepet tölt be a filmben s ez tisztázza végül a fõhõst, rachelt, így jó választás.

viszont a filmmel több baj van: az akciójelenetek tényleg suták, egy gagyi tu-fa filmekkel mérsékelten kultuszrendezõnek tartott rendezõtõl (paul verhoeventõl) nagyobb affinitás várható el ez ügyben. a cselekmény kesze-kusza, zavaros, és igen, logikailag sem stimmel néhány dolog. olyan, mintha az alkotók (köztük verhoeven) nem tudtak volna húzni. olyan, mintha egy igyekvõ fõiskolás azt a feladatot kapta volna, hogy csináljon filmet a holland ellenállásról, de õ eminens módon meg akarta volna benne magyarázni az egész második világháborút, holocausttal, nemzeti ellenállással egyetemben, de akciófilm mûfajban. szinte bájosan amatõr színészi teljesítmények, ami azért meglepõ, mert több európai sztár (pl. sebastian koch) található köztük.

pozitívum viszont, hogy verhoeven kísérletet tesz az árnyalt jellemábrázolásra, van (majdnem) jó német és gazember holland (holland filmrõl van szó!), a felszabadító angol és skót katonákról is megtudható, hogy brutalitásban semmivel sem voltak gyengébbek, mint ivánék. ám e jellemcizellálásban odáig jut a rendezõ, hogy maga rachel, a zsidó lány is néhol kifejezetten unszimpatikussá válik - ebben persze közrejátszik carice van houten ügyetlen alakítása is -, így vannak negyedórák a filmben, amikor egyszerûen nincs olyan szereplõ, akiért szorítsunk. ez nyilván antiszemita embertársainknak tetszeni fog, ám a film drámaiságát agyonvágja. ehhez képest viszont a vége majdnem spielberges lesz, azonban a végén mégis visszacsúszik reálba.

szóval összességében elég elfuserált alkotás paul verhoeven holland vezetésû össznyugateurópai mûve, ám mintegy 55 perccel való okos kurtítása (90 percre) még talán nézhetõvé tenné.
DRusza 2007 jún. 02. - 11:56:48
(3/52)
Valóban jó a film, eltekintve az amatõr kategóriában is gyengén kivitelezett "akciójelenetektõl", ugyanakkor van benne néhány logikai baki is, ami a történet életszerûségét alaposan lerontja.... de ez már csak a végefõcím után szúr szemet, amikor már tudod, hogy ki volt a rosszfiú...
Karolka 2007 máj. 15. - 01:24:17
(2/52)
Címválasztás meglepõ! jó film volt! sose fogom megérteni a németeket....
Vadasanad teve 2007 ápr. 27. - 10:24:06
(1/52)
Nem semmi a film!!!!