a bal mellsõ lábam 2016 máj. 01. - 00:21:20 Előzmény stupek2
(56/76)
Ne vedd tolakodásnak, de hadd javítsalak ki! Ezt a kort ma már nem számítjuk középkornak, sõt, igazából sosem számította annak senki. Sõt, már ebben a korban is úgy beszéltek a középkorról, mint az elmúlt, régi, lovagkorról.
Eltérõ, hogy az újkor kezdetét mikorra teszik, illetve hogy a középkor végét hol határozzák meg.
A legelterjedtebb vélemény ma az, hogy Amerika felfedezésével véget ért a középkor, viszont nem igazán hívják tisztán újkornak, ami ezután jött, hanem koraújkornak, ami általában a francia forradalomig tartott.
Tehát ez egy koraújkori történet, egy tipikus ilyen.
Törolt Felhasznaló 2016 ápr. 29. - 13:00:09
(55/76)
Hihetetlennek tûnik de a kalózoknál valóban mûködött ez a fajta demokrácia.
Persze elõfordultak önkényes megmozdulások és lázadások is olykor.

Erénye a sorozatnak, hogy valós történelmi tényekre épül. Egyébként nem a középkorban játszódik. ;) (18. század)
8/10
stupek2 2016 ápr. 29. - 11:08:07 8/10
(54/76)
Kitûnõ minõségû sorozat a középkorból. Van benne szex, erõszak, leszbikusok, vér. Csak azt nem értem, ha kalózhajó, miért szavazással akarnak kapitányt váltani, miért nem összeesküvés utján? Már akkor és ott volt demokrácia? Ja, még csak a második résznél járok, de egy mondat megcsakpta a fülem:
-Valóban jó ötlet nem a megtakarításaitokból élni, hanem elõre elkölteni azt, amit még meg sem szereztetek?
Akár ma is elmondható örök igazság!
És jön a lázadás!
5/10
nikato 2016 márc. 22. - 16:54:07 5/10 Előzmény go84
(53/76)
Nem a tv-ben nézem, letöltve mindig az új, de most szinkronosan. S3Ep09 igen. :D
go84 2016 márc. 21. - 21:41:41
(52/76)
Nem tudom melyik uj reszre gondolsz mivel erdetei nyelven nezem nem tudom tv-ben hol tartanak de nekem amennyire szimpatikus volt Eleinor karaktere (es persze kinezete) az elso evadtol oly annyire indult el negativ iranyba ebben a 3-ban. Ez a tortetes mar gusztustalan es ahogy atgazol barkin es oda csapodik mindig ami vagy akik az onzo, egos erdekeit kiszolgaljak. Olyan palikkal jon ossze akiknek hatalma van eppen es toluk jut meg tobb hatalomhoz maga is. A jo punci nagy ur. Ebben az uj reszben (S03E09) siman vegig nezi mi tortenik azzal az emberrel aki a legkozlebb allt hozza erzelmileg? Borzaszto vonzo volt ez "femme fatale" stilus az elejen de ez?
5/10
nikato 2016 márc. 21. - 19:23:07 5/10
(51/76)
Új részben történtekre nem számítottam. Ezt az Eleinor-t, meg a most pillangóból lett új madame-ot nagyon gyûlölöm. Ez a 2 nõ a legirritálóbb a sorozatban. A pár résszel ezelõtti csata jelenetek annyira jók voltak! Inkább azokat erõltethetnék, ne ennek a 2 nõnek az áskálódásait!!
dioevi 2016 márc. 04. - 16:52:33
(50/76)
Miért nem tudják megismételni " EMBERI " idõben ?
a bal mellsõ lábam 2016 febr. 09. - 16:06:27
(49/76)
Az elsõ három rész alapján szerintem nagyon jó.
Egy kicsit Silverék túlagyalják, de talán még ez sem zavaró.
4/10
sawyerx 2016 febr. 08. - 21:35:55 4/10
(48/76)
AZ elsõ két rész után úgy döntöttem, hogy nem folytatom. Jó az alapötlet, de a rendezés és a gagyi CGI háttér nagyon nem jön be. Az egy órás pilot eléggé unalmassá vált, sok az üresjárat, egy pillanatra nem jött át, hogy valahol feszültségnek kellene lenni. A kikötõs részek, az ármány és cselszövés, mind trónok harca és karib tenger kalózai egyveleg.
9/10
MattColors 2016 jan. 28. - 15:01:35 9/10 Előzmény RedClout
(47/76)
Azért sírt a hajója miatt, mert egy nõ fosztotta meg tõle, akiért történetesen oda, meg vissza volt. Arra a hajóra utalt. Ned Low hajóját lenyúlták, nem volt kérdés, hogy azzal mentek Flint után.
9/10
MattColors 2016 jan. 27. - 23:01:12 9/10
(46/76)
"Következõ!

A harmadik õrség egyik tagja, akit nem nevezünk nevén, a karámban járt késõ este, valamikor, 3 harangütés után. Bár, senki sem látta bemenni, vagy kijönni, de ott járt, ez kétségkívül kiderült némi vizsgálódás után, mert a fejõskecske s*gglukán, a túlhasználtság jelei mutatkoztak.

(..........)

MEGK*RTAD A FEJÕSKECSKÉT???? MEG VAN, KI K*RTA MEG A KECSKÉT!!!"

XDDDDDD

Imádom ezt a sorozatot! Zseniális történetvezetés, zseniális karakterek, még a jelentéktelenek is jól ki vannak dolgozva. Egyszer csak feltûnnek, majd kapunk egy bravúros, már-már sokkoló színészi monológot, majd pár ilyet követõen vérbe fojtva, elképesztõen nyers brutalitással írnak ki bárkit, és amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan is ment. Csak kapkodja az ember a fejét, hogy mi is történik.
Lebilincselõ!
Az egész atmoszféra magával ragadó, még az olykor igen beteg lelkületû, prosztó humor is, annyira jól egyensúlyozza ki magát, az intelligens/ocsmányul bunkó ábrázolások között, hogy komolyan mondom, a készítõk, még a legalantasabb fingós vicceket is, olyan körítéssel tudják eladni a nézõnek, hogy azok szakadjanak a röhögéstõl...

Briliáns! Az eddigi részek közt is, max 1-2 minimális pontszáma 7-es volt, de a legtöbb 8-9. Inkább 9.
8,5/10, de mivel ezt nem jelölhetem, ezért 9/10, mert elképesztõen jó, és sokszor nézõs lesz, az sicher! :)
RedClout 2015 dec. 10. - 10:46:09
(45/76)
Üdv
Engem nagyon érdekelne egy dolog. Vane folyamatosan nyafog hogy elvették a hajóját. A második évadban megöli Law kapitányt és legyilkolja a legénységét, a hajójával mi lett? Én nem figyeltem valamire vagy bukkanó van a sztoriban?
Arról már nem is beszélve hogy hajó nélkül hogy kerültek Charleston kikötõjébe Flint-ék után?
RedClout
Sz Peter 2015 júl. 21. - 09:58:42
(44/76)
"egy szórakoztató történetnek a hitelesség érdekében elborzasztóan kéne kinéznie?"???

Most azért belegondoltam, hogy milyen lett volna a film, ha a kalózok a hajókon mondjuk párna-csatáztak volna a spanyolokkal. ;)
Bojt Tehénfarkán 2015 júl. 21. - 02:30:43 Előzmény Ayame78
(43/76)
Tényleg egy szórakoztató történetnek a hitelesség érdekében elborzasztóan kéne kinéznie? Attól jobb lenne? Szerintem nézegessen a korhû felvételek között ha ez az igénye.... Még a dokumentum filmek statisztáit se rondítják el ha nem az a célterület..
Ayame78 2015 jún. 04. - 22:44:00
(42/76)
Nem nézem a sorozatot van, h kapcsolgatás közben megállok 1-2 percre és mindig elcsodálkozom, h az 1700-as években milyen szép egészséges foguk volt az embereknek. persze gondolom csak a pozitív esetleg a fõszereplõknek, mert akik csak statisztálnak azok koszosak, igénytelenek. Természetesen a férfiaknak azért hagynak kicsi szakállt v borostát. A nõk, nahát ez is érdekes haj kivasalva frissen mosva és fénylõ, mint 1 elseve reklámban. szabályos szemöldök, sehol 1 szörszál a lábakon. sõt ma mikor odakapcsoltam, pont ágyjelenet volt 6 lábbal ebbõl 4 nõi és 2 férfi láb, de sima mint a babapopsi.
hol vannak a korra jellemzõ szuvasfogú, herpeszes, zsírosképû ragyásbõrû emberek. õk azok akik csak elmennek a fõhösök mellett mögött.
5/10
nikato 2015 máj. 26. - 22:16:33 5/10
(41/76)
Elsõ pár rész után még egyáltalán nem tetszik! De még beindulhat! Charles Vane kapitányt viszont teljesen tönkretették ezzel a gusztustalan szinkronhanggal ráadásul!!!!
OKalman 2015 máj. 10. - 15:56:30
(40/76)
Elnézést, úgy látom megint negatív leszek, de ez már csak ilyen. :) Amikor megláttam a sorozat címét akkor örültem, hogy milyen jó lesz kalózos film, aztán megláttam a szereplõlistát és felmerült bennem a kérdés, hogy miért ezekrõl a szánalmas kalózutánzatokról kell filmet csinálni?
Véleményem szerint korszakot tévesztettek. Sir Henry Morgan, Francois l'Ollonais, Rock Brasiliano sokkal érdekesebb karakterek lennének és fõleg Morgan életútját ismerve bõven lenne helye az intrikának is a filmben az akció mellett. Írta itt az egyik hozzászóló Feketeszakállt, hát kb.: õ is egy kis seggfej volt nem kalóz. De amúgy, ha már ezt a korszakot választották akkor lehetett volna pl.: Bartholomew Roberts az egyik fõszereplõ.
jani-wan 2015 ápr. 12. - 20:23:55
(39/76)
Talán az elsõ olyan munka, ami jobban megmutatja azokat a figurákat, akikrõl igazán csak regényekben olvasott az ember gyerekként (és már nem is emlékszem) mint Flint kapitány, Long John Silver stb...
És olyan érdekességekkel is szolgál, mint például, hogy ki egységesítette a Jolly Roger (kalózzászló) kinézetét.
Szerintem jó kis sorozat.


***SPOILER***
3 évadban jön Edward Teach is, azaz feketeszakáll! :)
offtopic
Sz Peter 2015 márc. 13. - 11:16:40
(38/76)
Majdnem. Royal a "Moszkva tér"-bõl. :)
offtopic
a bal mellsõ lábam 2015 márc. 13. - 01:11:46
(37/76)
Én elõször azt hittem, hogy Dópmen beszél vagy vmi hasonló kültelki. :)