Téma: Fel!

10/10
nikato 2019 ápr. 15. - 10:39:58 10/10
(218/218)
Szomorúság, vidámság, minden megtalálható benne! Mostanában nem láttam ilyen jó animét, nem tudom az előttem szóló mit nézett. Szerencsére éneklés nincs benne.
Charles Muntz úgy nézett ki, mint Kirk Douglas. :D
Egyébként tényleg szerintem fantasztikusan jó alkotás 10/10!!!
offtopic
felhasználónév321 2017 okt. 25. - 16:07:54 Előzmény wunderlich
(217/218)
Ez szubjektív!
1/10
wunderlich 2017 szept. 02. - 12:55:09 1/10
(216/218)
Ez egy agyament, túlértékelt hulladék. 1/10.
Torolt Felhasználo 2016 máj. 21. - 17:41:41
(215/218)
Fel!

Hm, pontosan miért is vetítették azt a valamit a moziban?

Áh,a jó öreg Földön vagyunk ismét.

Hé, az ott A Fa?

Igen, egyértelmûen valaki elvégezte a házifeladatát és megnézte a korábbi Disney-filmeket. Legalábbis a számozottakat.

Hm, gyerekek, szörnyû gyanúm támadt: ez némafim? TIZENÖT perc kell hozzá hogy kiderüljön nem. De itt már rég kikapcsoltam volna ha tv-ben megy.

Nagyon helyes hogy a kiskölök legalább nem cserkészként hivatkozik magára. Nem hiányzik a vallásos gyerekhadsereg (= hitlerjugend) ebbe a filmbe sem.

Hm, szerintem Carl meghalt. De nem ám álmában, meg ilyesmi. Elrepült. Mármint nem léggömbökkel, hanem azok hajtógázától. Ugyanis az nem hélium volt. Hanem hidrogén. Mikor pedig visszamegy még egy pillanatra, akkor felrobbantja a telített házat (ezt az is bizonyítja hogy míg a lufik fel voltak fújva denem kieresztve nemszállt el a ház, ami amúgy ellentmond a fizika törvényeinek szerintem). Az ötletet természetesen a gyerek adta, aki "átkísérné". De neki nem kell segítség a Másvilágra!

A Házban a gyerek már nem a gerek, hanem a sosemvolt gyereke Ellinek, azaz maga Ellie.

Paradise Falls meg szó szerint az Elveszett Paradicsom. Vagy méginkább a Lost Purgatóriumja, azért van ott Charles. Akiben tudat alatt Carl nagyot csalódott, hiszen sosem tért vissza, ezzel bizonyítva hogy csaló volt.

Végül pedig - mint a Lostban - visszatér, azaz új életet kezd = reinkarnálódik. Éspedig azért a léghajóval hogy beteljesítse amit példaképe nem tudott: nagy felfedezõnek lenni. Ezért is viseli a végén az öreg a jelvényövet: rangot lép mint felfedezõ (a visszatérés után a gyerek maga az öreg). the end

Hm, jó kis nyakörv, több nyelvre szinkrontolmácsol ember-állat között.

Btw, szánalom, de ez a Tom&Jerry Show "Pik Puk madár" részének átirata. Terjengõsen, végtelenül unalmasan, az Elveszett Világba cosmagolva.

---------------

Dug's special mission

ELLENTMONDÁS: a dobberman nyakörve elvileg az után ment tönkre hogykiadta Dugnak a "küldetést". És a Carl/Russel társalgás is más.

-------------

Geroge & A.J.

Persze mind tudjuk hogy az egyetlen AJ az AJLee, de egye fene.

Itt szintén egy midquel, a két költöztetõvel.

----------

És még egy rakás Pixar short:

1) Pixar short: Party Cloudly

Ah, szóval ezért nincsenek szülészeti osztályok, meg terhes emberek.

Az egyetlen kérdés ez után - bár inkább csak "azért azt megnézném" kategória - Wall-E ûrhajója :)

De... Megvannak az emberek, az állatok... A robotkat gyártják... De mi van a játékokkal?

Hm, szóval a gólyák hibája hogy kihalóban vannak a cápák!


2) Pixar short - Lifted

Nagyon reménykedtem benne hogya fickónakvan mobilja. Hát, telefonja volt. Akkor is meghalt.

Ja: ûrlények. És a Földön játszódik, mert van Hold (és csillagok!)


3) Pixar short - Your friend a rat

Oké, még mindig a Földön vagyunk. A patkány egy promó-videót készít hogy népszerüsítse a patkányokat az emberekk örében - mikor tanultak meg az állatok emberi nyelven beszélni? Vagy az emberek állatul?

És szintén mutogatnak egy RL-tetvet. Fura.

Viszont mutatják az egy Bogár Élete tetvét is. Vajon melyik pillanata a filmnek? Cameo, vagy tényanyag?


4) Pixar short - Presto

Vicces,de csak olyan Ember a Holdon módra.

Ember-állat interakció ... és mágia?

A karakterdesign megtévesztõ. A bûvész úgy néz ki mint a L'ecsóból az ügyvéd, és állítólag szintén a L'ecsóból az egyik pincérnek néz ki az egyik zenész.

Btw, szerintem az áramütés már felér egy gyilkossági kísérlettel. Amit már nem indokolhat egy kis állatkínzás.
eIemes 2015 júl. 31. - 08:56:49 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(214/218)
"nem is tudom. pörgés nélkül nem lehet meglenni?"

ezt én is nagyon sajnáltam. a film elsõ nyolc-kilenc perce maga a csoda. persze... ha nem lenne egy kalandos pörgõs rész utána, akkor ezt a nyolc percet nem nézik végig százmillióan. a wall-e-ban jobb az arány (háromnegyed óra gyönyörûség után jön az amerikai sablondömping)
AvatáR Gil Maerth 2015 júl. 06. - 18:01:18
(213/218)
spoiler alatt azokat írtam amiken szerintem sírni lehet :(
AvatáR Gil Maerth 2015 júl. 06. - 17:57:39
(212/218)
bár vannak benne idegesítõ karakterek, de mégis van benne valami, magjában vagyon nagyon mély és elgondolkoztató és szomorú.
Én például három résznél majdnem sírtam, és aki embernek vallja magát, úgy vélem szintén így volt:
Az elsõ percek nagyon eltaláltak.
Sikerült megragadni az élet jó dolgait.
(Aztán jönnek a (társadalmi, élettõl jövõ) pofonok végig. és hát ilyen is az az élet: mindig gyûjtünk, de mindig másra megy.
Mindig álmodozunk, de épp dolgozni kell vagy jõ egy katasztrófa és megöregszünk az egészbe :(

SPOILER
- amikor kiderült hogy nem lehet gyerekük
- amikor Ellie már nem ült székébe.
- amikor a két szék a végén a vízesésnél ragadt.

Szóval eltaláltak valami gyönyörût, aztán feleslegesen nyakon öntötték egy rakás szereplõvel, meg pörgõ kalanddal.
nem is tudom. pörgés nélkül nem lehet meglenni? :(


10/7 - mert Ellie megmaradt bennem is, asszem :( pozitiv szereplõ, kár hogy az elején kiteszik).
fáncsi28 2015 júl. 06. - 14:14:21 Előzmény eIemes
(211/218)
Délelõtt felvettem a kapcsolatot a Port-tal, akik nagyon kedvesen válaszoltak, hogy tudják, javítják. És ahogy látom, már sikerült is, mert most egybõl bejöttek a hozzászólások. :-)
offtopic
eIemes 2015 júl. 06. - 08:19:51
(210/218)
a portfolión weboldal-átszerkesztés volt a múlt héten. ha a böngészõd "emlékszik" a régi veboldal, vagy az átszerkesztés közepén jevõ kusza veboldal valamelyik "alkatrészére", amelyik nem kompatibilis a mostani állapottal, annak is lehet ilyen következménye.

sajnos az internet még nem olyan, mint az autózás, hogy csak tankolni kell meg kormányozni, itt még szükség van "mûszaki" tudásra. olyanokkal próbálkozhatsz, mint CTRL+F5, vagy beállítások - sütik törlése, vagy beállítások - gyorsítótár törlése. Sok zsigert.
fáncsi28 2015 júl. 06. - 07:26:55
(209/218)
Próbálok más oldalakon is segítséget kérni, hátha valaki... Ha jutok valamire, megosztom az infót! :-)
eIemes 2015 júl. 05. - 20:59:51
(208/218)
van néhány film, aminek az elején látszik, hogy csupaszív ember készítette. aztán a producerek megelégelték az alkotást.
a Wall-E-bõl az elsõ fél-háromnegyedóra, a Fel-bõl az elsõ nyolc perc.
offtopic
eIemes 2015 júl. 05. - 20:58:22
(207/218)
nekem nyolc.
mimma 2015 júl. 05. - 20:37:12
(206/218)
kedves Fáncsi, nekem ugyanez a problémám!
offtopic
fáncsi28 2015 júl. 05. - 16:03:40 Előzmény Larvitar
(205/218)
Sziasztok, én nem válaszolni akarok, hanem segítséget kérni. Frissítette magát a port és azóta csak az elsõ három hozzászólást tudom megnézni a fórumban minden filmnél,a többit nem nyitja meg. Hozzászólni is csak akkor tudok, ha valaki hozzászólásához rákattintok a válaszra, mint most, pedig lehet, hogy nem is arra akarok válaszolni. Tudna esetleg segíteni valaki, hogy hogyan tudnám megnézni a többi hozzászólást is? Köszönöm elõre is!
8/10
Larvitar 2015 júl. 02. - 13:27:37 8/10 Előzmény z4zie
(204/218)
"Animációs filmben szerintem kár hitelességet keresni."

Nyilván, de én a szerepkörre gondoltam. Még azt talán el lehet hinni, hogy egy kütyüvel tudnak beszélni és hogy be vannak idomítva; de a repülõgép vezetés már röhejes kategória... Nyilván egy animációs film alapból nem hiteles, de azért szerintem van egy határ.

"Szerintem nem evidens, h egy animációs filmnek viccesnek kell lennie."

Van benn igazság, de egy mesében jó lenne azért 1-2 poén. Vannak olyanok, amik erõltetett poénokkal vannak teli, tudom, az se jó.
z4zie 2015 jún. 28. - 09:12:07 Előzmény Larvitar
(203/218)
"elrontották a hitelességet" Animációs filmben szerintem kár hitelességet keresni.

"poénok tekintetében nagyon gyenge" Szerintem nem evidens, h egy animációs filmnek viccesnek kell lennie. Sõt, rendkívül irritáló a sok erõltetett "poén", amit ezekbe a filmekbe bele akarnak vinni. Annyira viccesek akarnak lenni, h sokszor inkább szánalmasra sikeredik a dolog.

A Fel! óta talán az Így neveld a sárkányodat (szigorúan elsõ rész) volt az egyetlen értékelhetõ alkotás, a többi csak egyszerû futószalagtermék, amit zabál a nép.
8/10
Larvitar 2015 ápr. 13. - 23:17:49 8/10
(202/218)
Szép történet, az tény, de poénok tekintetében nagyon gyenge. Egyszer nézhetõ, különösen felnõtteknek (!) lehet tanulságos, 10/8. Amúgy maga az egész mese inkább a nagykorúaknak szól.

---SPOILER---
Charles Muntz miért fõgonosz? Õ csak be akarja bizonyítani a maga igazát. Nem akar megölni senkit, hiszen a madarat is élve akarta elkapni, és Carl Fredricksen-t sem ölte meg, pedig csomószor megtehette volna. (Puskás jelenet, ház felgyújtásos jelenet, stb.) Szóval ez a fõgonosz rész nagyon nem jött be. A ház is vicces, hogy pár lufi felemeli... :D Még az oké, de hogy úgy viszi (húzza), mint egy lufit, hát az kész... :D Na meg persze belemennek viharba, de túléli az összes lufi... :D Még a kutyák hihetõek voltak a csodanyakörvvel, de az, hogy repülõbe szálltak, megint elrontották a hitelességet.
8/10
bulletproof90 2014 ápr. 09. - 21:42:43 8/10
(201/218)
Remek mese, mély érzések vannak benne. Szinte tökéletes alkotás lenne, ami a dráma és a humor között egyensúlyozik, de néhol túl komolytalan. Ezt persze butaság negatívumként felhozni egy gyerek mesének, de épp ez a gond.. A készítõk nem nagyon tudták eldönteni, hogy felnõtteknek, vagy gyerekeknek szánják az alkotást. Az összkép persze nagyon jóra sikerült, de mégis picit kiegyensúlyozatlan amiatt amit írtam. 8/10
7/10
dandelion83 2014 márc. 15. - 14:36:02 7/10
(200/218)
Kifejezetten nem gyerekeknek készült ez az animációs film. A mondanivalója nagyon tetszett, de a miután a kutyák megjelentek, számomra élvezhetetlenné vált. A karakterek szerethetõek voltak egytõl egyik, a zene,a képi látvány nagyon jó volt, de összességében csalódtam. Ez egy keserédes mese, mély tartalommal. 7/10
8/10
Viktor6665 2014 febr. 28. - 00:09:36 8/10
(199/218)
Nekem tetszett, pedig nem vagyok oda az új Disney filmekért.