Téma: Fel!

10/10
simonbea 2009 okt. 12. - 20:41:41 10/10 Előzmény Semprini
(18/218)
Maximálisan egyetértek! Fantasztikus a film, 3D-ben meg kifejezetten tündéri. Arról nem is beszélve, hogy milyen mély gondolatokat ébreszt, szinte észrevétlenül elkezdi a nézõ közben a saját életét is értékelni. Vajon minden napot megélünk-e vagy csak túlélünk? Tényleg elég idõt töltünk azzal, ami igazán fontos?
9/10
Semprini 2009 okt. 12. - 00:45:36 9/10
(17/218)
Kritikusi berkekben lassan már közhellyé válik a fordulat: a Pixar nem tud hibázni. Hát úgy tûnik, tényleg nem tudnak, bármibe fogtak, sosem mentek egy bizonyos szint alá. Nekem személy szerint a Verdák tetszett legkevésbé, de még az is bõven a jó film-kategórián belül volt, a többi viszont inkább a zseniálist súrolta vagy el is érte. Még a néhány perces animációs szösszeneteik is igazi kis remekmûvek. Az egész estés filmjeik közül talán a WALL-E, a Némó nyomában, a Hihetetlen család és a L'ecsó voltak a legjobbak, és most csatlakozott hozzájuk a legújabb, a Fel!
***SPOILER lehetséges!***
Szokatlanul komolyan, sõt egyenesen szomorú felütéssel indul a film, a fõszereplõ bácsikát látjuk, elõször gyerekként, majd fiatalemberként, amint megnõsül, majd kiderül hogy nem lehet gyerekük, végül el is veszíti a feleségét. Ilyen szívszorító jelenettel még nem indult film (bár a Némó bevezetõ képsorai se voltak épp vidámak). Aztán Russell, a pufók kissrác megjelenésével egész más síkra kerül át a történet, igazi kaland-túrára indulunk, melyben a legvadabb dolgok történnek, beszélõ kutyafalkával futunk össze, ismeretlen óriásmadarat látunk, és hasonlók. Nekem a beszélõ kutyák eleinte elég furának tûntek, de hát a Toy Storyban a játékok beszéltek, a Némóban pedig halak és teknõsök, hát akkor egy gondolatátalakító nyakörvvel miért ne lehetne a kutyákat is szóra bírni?
Egyszóval remek kis mesét hozott össze a Pixar csapata, egyetlen logikai bukfenc volt csak benne: a film elején Carl Fredricksen gyerekként nézte Charles Muntz pilóta léghajóútjáról szóló filmhíradót, a pilótát már akkor is javakorabeli férfinek mutatják, majd amikor majd amikor Carl 78 évesen eljut Dél-Amerikába, a dzsungelben összeakad vele, ekkor Muntz-nak már minimum száz évesnek kéne lennie, ehhez képest elég jól bírja az iramot... De ennyi belefér, mindenképpen az év egyik legjobb filmje a Fel, bátran ajánlom, érdemes megnézni.
10/9
8/10
beo71 2009 okt. 11. - 21:27:36 8/10
(16/218)
Gazdag történet a Pixartól megszokott magas színvonalon.8/10.Nem egy bombasztikus sztori,de vicces,hangulatos,szórakoztató.
aurora89 2009 okt. 10. - 22:01:05
(15/218)
Nalam a film abszolut felulmulta a Wall-E-t. Mondjuk szerintem a kis robot meseje messze nem olyan jo, mint ahogy itt sokan mondjak, szamomra tobb animacios film is volt, ami korozi Wall-E es Ava szerelmet. Az 'Up!' nagyon jo, igenyesen elkeszitett, szomoru es humoros reszeket is magaba foglalo, remek kikapcsolodast igero mozifilm. A latvany szinte tokeletes.
SPOILER
A kutyakon neha nagyot nevettem. Ez a "squirrel!" nagyon ut. Mondat kozben, repules kozben mindegy, a lenyeg, hogy ha ott egy mokus, arra oda kell figyelni. Azota ha mokust latunk a barataimmal, mindig megdermedve mondjuk: SQUIRREL! :D
SPOILER VEGE
@Mermaid@ 2009 okt. 08. - 12:43:07
(14/218)
Aranyos kis mese. 10/7
10/10
lillacska_1 2009 szept. 22. - 10:45:30 10/10 Előzmény Beyond silence
(13/218)
Én imádtam :) Nagyon édes kis mese
10/10
Beyond silence 2009 szept. 20. - 11:48:47 10/10
(12/218)
A "Fel!" újabb zseniális film a Némó nyomában, WALL·E és A hihetetlen család után. Meglehetõesen hasonló eme filmekhez, stílusában: a WALL·E-hoz hasonlóan hihetetlen szépség sugárzik a képeibõl, a rendezésbõl; WALL·E és a Némó nyomában-hoz is hasonlóan (de annál sokall erõsebben) tartalmaz felejthetetlen szívszorítóan szomorú drámai részeket (nagyon kis gyereknek nem is ajánlanám); A hihetetlen családot meg a retroihletésû világ felépítésével követi.

Röviden: tökéletesen összerakott darab, a szépség, a derû, a szomorúság és a csodálatos, finom (filmi) poénok különleges egyvelege. És még életszemléletet is kapunk. Nekem ilyen a nagybetûs FILMÉLMÉNY.

Pixar, köszönjük! Kíváncsian várom mit tartogatnak még...

5/5
arabella_bishop 2009 aug. 29. - 21:43:01
(11/218)
nagyon aranyos rajzfilm, mindenkinek csak ajánlom. az igazság az, hogy nem nagyon szeretem a komputer-animációs filmeket, de ez nagyon megkapó.senki ne felejtse otthon a zsebkendõjét. én már 2x láttam, egyszer angolul egyszer pedig 3Dben. szerintem nincs sok különbség a 2d és a 3d között, nekem legalábbis nem tûnt nagy számnak.
sipka 2009 júl. 21. - 20:39:41
(10/218)
Már megtekinthetõ a "Youtube"-on azon rövid animációs rajzfilm (Partly Cloudy), amelyet a "Fel!" elõtt játszottak le.
Ám nem hiszem hogy sokáig fent marad ezen videómegosztón, így aki kíváncsi rá, az most nézze meg.

UI: Amúgy érdemes ráklikkelni, mert igazán szórakoztató kis történet :D

www.youtube.com/watch?v=hXyp8LQSMIM
stephenie 2009 júl. 21. - 20:10:10
(9/218)
Szerintem nagyon aranyos lesz! :D A Disney-Pixar egy újabb imádnivaló alkotása! Nagyon várom már!
Lasagne 2009 júl. 10. - 09:35:39 Előzmény G1__
(8/218)
jó kérdés....
én is nagyon várom!
G1__ 2009 jún. 30. - 17:06:34
(7/218)
Nem értem, hogy miért októberben van premier, amikor május 29-én volt odakint...
10/10
ffixer 2009 jún. 30. - 14:00:25 10/10
(6/218)
Nem értem, a jégkorszak 3 nevû szar 9,4 ez pedig csak 8,2??? pedig szerintem ez sokkal jobb...
8/10
akos015 2009 máj. 30. - 20:46:26 8/10 Előzmény sipka
(5/218)
biztos hogy jó mese lesz!:DD
sipka 2009 máj. 14. - 22:16:37
(4/218)
Ja, és még egy információ, amely most került föl az internetre.
Az "Up"-ban feltûnik pár pillanatra a "Toy Story 3" egyik új szereplõje, aki egy rózsaszín mackó.
Beszúrom a képet, amelyen jól látható. Igaz milyen király? :P
sipka 2009 máj. 14. - 22:06:17
(3/218)
Az "UP" kezdete elõtt leadott rövid rajzfilmrõl is szeretnék néhány szót szólni. A sztori egy babaszállító gólyáról és egy felhõrõl szól, akik barátságot kötnek. A címe: Partly Cloudy.
S íme egy 30 másodperces jelenet az alkotásból:

www.youtube.com/watch?v=kLvr6Hcxw7s&feature=related
sipka 2009 máj. 14. - 21:52:20
(2/218)
Én már nem igazán nézem meg hogy mirõl is szól egy Pixar film, mivel elõre sejtem a sikert. Az éveken át tartó folyamatos színvonal tartás meggyõzött abban, hogy elõítélet nélkül vágjak bele a legújabb 3D tengerbe. Fõ a bizalom! :)
A mondanivaló és a lélekig ható érzelmek most is adottaknak tûnek, habár lehet hogy viccesebb formában tálalják a nézõi szemek elé. A központi téma nyilván az öreg róka nem vén róka lesz, avagy az élet egy csodálatos kaland. Ez sablonosnak hangzik, de nyilván a tálalás miatt lesz lenyûgözõ alkotás, amely megfog felelni az igényeknek :)
Bár nem igazán értem, hogy miért október 11.-én adják le nálunk, miközben Amerika már május 29.-én megkapja a maga Pixar adagját... De mindegy is.
Itt egy új elõzetes:

www.youtube.com/watch?v=mN4HJKd_efM&feature=related
Valentinooo 2009 máj. 01. - 10:10:59
(1/218)
Nekem kicsit erõltetettnek tûnik, nem hinném hogy ez lesz az év legjobb animációs filmje. Majd kiderül.