Téma: Feledés

10/10
Phoenixy 2013 ápr. 11. - 16:01:48 10/10
(15/415)
Mikor lesz már nálunk IMAX-be?
Nem hiszem el, hogy ezt az Óriásölõt adnák, ahelyett, hogy ezt a filmet adnák, mert ez pont egy olyan film amit muszáj IMAX-ben látni, hiszen gyönyörû!
1/10
meeximus 2013 ápr. 11. - 14:06:20 1/10
(14/415)
Hát nem tudom...szerintem a pozitív hozzászólók csak a forgalmazó munkatársai lehettek, mert ez egy óriási nagy nulla volt...nem lehet értékelni, nulla a történet, és a színvonala is csapnivaló...Cevin Costner Watterworld-je jut róla eszembe, csak azóta eltelt 18 év!!!!!! Szóval szánalmas, és szégyen. Ennyi jut róla eszembe. Nagyon kínos lehetett a szereplõknek végigülni a premiert, mert szerintem õk is jól tudják, hogy egy nézhetetlen filmet csináltak.
8/10
Csodakapitány 2013 ápr. 11. - 10:51:49 8/10 Előzmény GORiARTY
(13/415)
Mire gondolsz?
GORiARTY 2013 ápr. 10. - 22:38:40
(12/415)
Nekem tetszett. Lehet, hogy megnézem még egyszer a látvány és a hang miatt, de alapvetõen jó mozi. Tele van persze klisékkel és kitalálható részekkel, de azért még én edzett scifi-s is meglepõdtem kétszer, szóval ez már valami... Megéri a pénzt, szóval hajrá!

Az egyetlen gond vele, hogy azt akarták a készítõk nyilvánvaló jól felfogott érdekük miatt, hogy azoknak is emészthetõ legyen, akik nem scifi rajongók, ez sajnos rosszat tett neki.
8/10
Csodakapitány 2013 ápr. 10. - 15:49:39 8/10
(11/415)
Tegnap volt egy hogyan készült féle.

A bemutató szerintem arra megy, hogy a feltett kérdésekkel csigázzák és a moziba rohanjon mindenki kielégülni.Nekem nem jött le, hogy a film nagy részében mi is lesz. A film elsõsorban a látványra megy, és legfõképp a Buborék-hajó (repülõ) re épít. És az alaszkai tájra. Ahol Buborék-hajó motorozni is fog. Lesz benne nyúzós érzelgõs rész.
A stáb jól szórakozott alaszkában. Megtudtam, hogy ott nem megy le teljesen a nap... Emellett lesz szûkösebb térben játszódó (pl könyvtárban) akció is. Szerintem nem ez lesz a film fõ erõssége. Összességben biztos jó, de lesz benne nyúzós érzelgõs rész, szerelmi koktél, amitõl a nézõk nem lesznek elájulva. Emellett Tom igyekezett a maximumot hozni, és állítólag jó színész öröm vele együtt dolgozni. Viszont ha végén összeszorult seggel, nyuszibogyókat présel ki, akkor is a humor érezhetõen hiányzik a filmbõl. Így komoly dilemma elé állít. Remélem lesz néhány jó komment, ami segít dönteni.
9/10
zimzum1111 2013 ápr. 10. - 15:45:27 9/10
(10/415)
Jó kis film.
Bár nincs új a nap alatt, ennek a filmnek az összhatása mégis jó.
Szórakoztató…
Se több se kevesebb. Vagy?

***SPOILER***

Beszóltak Istennek! :)

És ha elvonatkoztatunk – és tényleg csak a játék kedvéért! - ebbe a mûbe bele szeretnénk látni a szcientológust, akkor érdekes szimbólumok jönnek ki. Tényleg csak a játék kedvéért ! ! !
Szóval itt van, az általam kedvelt fõszereplõ, aki hát egy vitatható, de meg nem fellebbezhetõ döntése kapcsán alaposan beszívta L. Ron Hubbard örültségét. Mivel Hubbard írhat baromságokat, ezért jogunk van nekünk is összeesküvés elméleteket gyártani a filmrõl és a tudat alattira ható összefüggéseirõl… :)

"ami fent az lent"
Az õsi mondat a smaragdtábláról való és visszaköszön a yin jan (fekete fehér hullámmal elválasztva) és a Dávid csillagként ismert egymás felé fordított háromszögekben (az egyik háromszög a fent, a másik a lent). Na ebbõl most az egyik háromszöget vegyük ki, amelyik felülrõl mutat lefelé (a csúcsa lefelé). Tehát ha így vesszük akkor a mondat vonatkozó része az, ami fent az lent…
Tehát kezdhetünk rettegni, mert a filmben egy jó nagy lefelé fordított háromszög alakú hidromittoménmik' szíttyózza el a az életet adó vizet a földrõl. Nem gömb, nem négyzet, nem amorf fúrótorony. Háromszög csúcsával lefele…
*** Über spoiler vigyázat!!! ***
Sõt. Amikor a végén egyre közelebb kerülünk a – valamiféle - megoldáshoz, és a külsõ irányító központba, egy nagyon kedves nõi hangon kommunikáló gépterminátor-mátrixgyár-lénybe fõhõsünk viszi az atombombát – trójai faló – akkor dumcsizik is az említett "izével". Na az izének – a játék kedvéért – láss csodát egy lefelé fordított gúlának egy piros szeme van pont a gúla közepén. Hihi. Mint az összeesküvés elméletek egyik legjobbjának tulajdonított, Amerikai dollár szemmel rendelkezõ piramisa… (itt: http://en.wikipedia.org/wiki/File:1935_Dollar_Bill_Back_Early_Design.jpg ) Csak fordítva.
Namármost', de tényleg a játék kedvéért: az embereknek itt a földön a klóngyáros-gépterminátor-mátrixgyár-lény-nyel tele a hócipõjük. Eleve kiirtotta az emberiség 99%-át, lerombolt mindent, viszi a vizet innen, szétk***-ta a holdat (baromi látványos a film az tuti), földrengések, a maradéknak éhínség, sugárzás… Szóval az ember a "gula-lefelé" miatt egyre vacakabbul van a földön. És hát, szól civilben szcientológus fõhõs a vízszivattyú-gyilkosdrónirányító-klóngyáros-gépterminátor-mátrixgyár-lény-hez "Ki a fene vagy te?..." Magyarán: Kedves JóIsten-vízszivattyú-gyilkosdrónirányító-klóngyáros-gépterminátor-mátrixgyár-lény, ha nem vetted volna észre nagyon elcsesztél itt a földön mindent és a rendrakási kísérleted – újálomvilág -, egy maroknyi ember – Prométeusz – miatt, akik a szabadság eszményét komolyan veszik, komolyabban mint te, meghiúsul.
Bumm! villan az atom Kedvesnõihang-JóIsten-vízszivattyú-gyilkosdrónirányító-klóngyáros-gépterminátor-mátrixgyár-lény gyomrában és renderel vagy két napot a grafikus szuperszámítógép 4 mp-ért öt hordó olaj energiájáért cserébe… A szuperhõsök – a fekete és a fehér ember – odavesznek, mint minden rendes szuperhõs, de a remény újra él, a lenti segítõk szemükben a jól-bevált hálás hunyorgással nyugtázzák, bizony õk be' szerettek vón' helyökbe lenni. De más a karmájuk és pont.
A két szuperhõs megmenti az "ami fent az lent, ami kívül az belül" tõl a világot, és megint minden zöld a földön és a közösség összeforr. Tanul a hibáiból a "teremtett ember" és boldogan él a földön mindenféle gúla, meg szemek nélkül… Isten ide? Minek?
Tehát ez maradjunk annyiban a film és jelen írás is játék, szórakoztató céllal.
Mert ha nem az – véletlenül! – és a fentieknek, bármilyen hasonló képzettársítás célja lenne a készítõktõl, akkor mindenképpen Hubbard mellé temessék õket.
Most azonnal! :)
Lery 2013 ápr. 08. - 19:09:47
(9/415)
Felirattal játsszák valahol?
CTU 2013 márc. 18. - 13:54:51
(8/415)
Érdekesnek tûnõ sci-fi. Látványorgiával és tudományosan beállított tényekkel!
Tom Cruise újra formában?!

Ez is bizarrnak tûnik:

http://www.youtube.com/watch?v=ev-1KsijU2w
Pikacsu 2013 márc. 12. - 17:58:21
(7/415)
ah_)
pumpa11 2013 márc. 12. - 04:23:14
(6/415)
Hárman már szavaztak, az igen,hogy tört volna le a kezük.
H725 2013 febr. 28. - 08:10:48 Előzmény _Freddy_
(5/415)
Igen, az Elder scrolls IV kettõspont utáni része megegyezik ennek a filmnek a címével :)
9/10
offtopic
_Freddy_ 2013 jan. 25. - 18:19:37 9/10
(4/415)
ennek lesz amúgy bármi köze az Elder Scroll's IV: Oblivion címû játékhoz?
9/10
_Freddy_ 2012 dec. 16. - 09:53:55 9/10
(3/415)
uzek 2012 dec. 13. - 11:17:22
(2/415)
Elõzetes és leírás is a filmrõl, érdemes megnézni, mert nagyon ígéretes (magyar címe Feledés). Szerintem borzasztóan ígéretes a film, az év sci-fije lehet!

http://www.soundhead.hu/portal/index.php/trend/film/oblivion-sci-fi-2013.html