Téma: Feledés

8/10
Kit Fisto 2018 okt. 06. - 19:26:39 8/10
(355/415)
Utálom, hogy adnak egy jó filmet, azt sosem ismétlik. De a x@roknál ki nem hagynák.. Sajnos nem tudtam, hogy lesz, csak közben kapcsolódtam be. De akárhányszor megnézem a műsort, sosincs semmi sci-fi - mert igazából csak az érdekelne. Kevés van. De ha egyszer nem nézem meg.. akkor ez van, mint most. De ha az ember megnézi 26x és semmi, elmegy a kedve tőle, pláne, hogy a port_hu is lassú a sok reklám miatt, meg a html5 verzió eljövetele óta. Hogy dögöljön meg, aki kitalálta a html5-öt! A Youtubeon is elindul a videó, rákattintok a képre, és pár mp múlva áll csak meg. :S
8/10
bsand 2018 okt. 06. - 19:26:08 8/10
(354/415)
Látvány: pörfekt!
ukotaf 2018 okt. 05. - 17:22:37 Előzmény Seemann
(353/415)
"Seemann"- nak! Ezt a filmet én évenként 2x, 3x megnézem és nem tudok betelni vele. Cruise egy dolog, óriási lelkesedéssel forgatta ezt a filmet. Riseborough- nak nehezebb dolga van, a semmiből egy hatalmas alakítást csinálni. A testbeszédével, mimikájával. Kurylenko is nagyon jó, sőt, egyre jobb. Lehet, Ti éreztetek benne logikai bukfenceket (elképzelhető, hogy van is), de, ha én leülök megnézni egy filmet, akkor a mondanivalóját figyelem, nem a hibákat....
Szóval: nekem etalon ez a film.
Tisztelettel: Baranyai György
Wolfram1 2018 szept. 28. - 01:45:48
(352/415)
Igazad van, rengeteg logikai bukta volt a filmben!! Abszolút jól látod! Ott vannak mindjárt a drónok. Miért úgy és miért oda helyezte a TET a akkumulátort? Egy harmadikos műegyetemista jobban megtervezte volna. Vízszintes fogantyú? És eleve miért rá fogantyú? Á... semmi értelme. Az egésznek. Óriási baklövés. Nekem az egész filmet agyoncsapta. Hogy lehet ekkorát hibázni???? Vízszintes fogantyú???? Jesszusom... á... de tényleg. Na jó, nem húzom föl magam rajta. De nem bírok elmenni mellette szó nélkül. Francba. Most földhöz vágtam miatta a távirányítót is.
Amúgy a felsorolásból kihagytál egy csomó filmet. Nekem a Casablancával való párhuzam szinte kiszúrta a szemem. Rengeteget loptak. Csak a legdurvább: abban is kevés szereplő volt és ebben is. Nem beszélve a párbeszédekről. Abban is voltak. És na? Vajon ebben voltak-e? Bingó! Hát persze, hogy voltak!
De a legdurvább nyúlást a való életből vették: a TET zseniális stratégiája, hogy hogy kimossa a klónok agyát és egy alternatív történetet ültet bele, mely szerint a te legnagyobb ellenségük saját maguk (és a hozzájuk hasonlók), egyszerűen zseniális. De már a való életben is az volt. Mondok egy távoli példát, abból nem lesz sértődés. Ott vannak pl. az indiánok. Akiknek a fehér ember elvitte a demokráciát és felszabadította őket a kultúrájuk és életmódjuk ezeréves rabigájából. És mit adott neki? Szabadságot! Ma bármelyik indián szabadon eldöntheti, hogy milyen whiskyt vedel, melyik márkájú farmerben tengeti napjait, vagy milyen gyorsétteremben eszi meg a hamburgerét. Azért a TET-nek lenne mit tanulnia. De az ötlet akkor is lopott.
durumdara 2018 szept. 01. - 09:04:19
(351/415)
Üdv, Filmtársak!

Hogy a legjobb scifi? Hááát, számomra nem... Jó, lekötős, de sejteni a klisék miatt a végét...
Végig "déjà vu" érzés...

[SPOILER]
Ugyanis a film olyan, mintha egy csomó másikból gyúrták volna össze:
Moon, Mátrix, Elysium, Világok Harca, Equilibrium, A holnap határa, Holnapután, Függetlenség napja, "Én, a Robot", "Az út", Az Útvesztő, Terminátor, stb.

Ezért a film nem egyedi, még ha bele is lehet feledkezni.

Egy csomó dolog logikátlan benne, kezdve, hogy a TET vonósugárral odaszívja az űrhajót, de a másik fele el tud szállni, majd 50-60 évig valahol csendben van és visszajön és közben a TET nem is keresi (ha a TET támadó hajó, első dolga lenne minden műhold és légi mozgó tárgy szétlövése).

A TET nem tudja követni a kis járműveket (vicc), sem blokkolni - csak a végén.

A határok elég közel vannak egymáshoz. Egyetlen pilóta sem látta a levegőből a másik gépeket, sem pedig az ottani akciók füstjét az eltelt fél évszázadban...

A film azt sugallja, hogy bár klónok és ugyanúgy éreznek ugyanolyan emlékekkel - így robotok.
Mialatt csak ebben a példányban van annyi deviancia, hogy lázadjon és egyénieskedjen. Evolúció, vagy mutáció? :-)

Nem sorolom tovább.

[/SPOILER]
10/10
Dezső 2018 ápr. 02. - 01:05:06 10/10
(350/415)
Számomra az egyik legjobb sci-fi film! A színészek jól el vannak találva. A hang és a látvány eszméletlen. Különösen tetszett a film vége, illetve SPOILER: a csavar a végén, amikor Jack "hazatér" három évvel TET elpusztítása után.
Érdekes belegondolni a klónozásba. Vajon, ha lehetőség lenne rá, magunkkal vinnénk az emlékeinket? Visszatérve a filmre, vannak gyenge pontjai, - TET belseje, ami számomra szinte túl üres, ahhoz képest, hogy mekkora - de ettől eltekintve megérdemli a 10 pontot.
Azok számára, akik nem értették, nézzék meg még egyszer, mert nincs túlbonyolítva a történet!
10/10
tik1 2018 jan. 09. - 23:29:56 10/10
(349/415)
Jo film
1/10
jozsi86 2017 júl. 29. - 07:40:30 1/10
(348/415)
Nem értem, mi tetszik az embereknek ebben a filmben. Gyenge eresztés.
3/10
stupek2 2016 szept. 25. - 23:59:26 3/10
(347/415)
Sajnos nem értem a filmet, így ha van is üzenete nem ér el hozzám. A film zenéje viszont tökéletes, meghallgatnám beszéd nélkül is. A géphangok is tökéletesek. 3 pont.
8/10
Jettero Heller 2016 júl. 01. - 00:32:07 8/10 Előzmény andatti
(346/415)
Nem volt vészes a film.
Valóban sok kérdést felvet a filmben a fõhõs felébredése...

SPOILER
Érdekes felvetés, hogyha azonos emlékekkel rendelkezõ klónok egyike egy picit mást él át, mint pl. megtalálja a hegyvidéki paradicsomot, akkor mennyivel másképp áll hozzá egy könyv megtalálásához is...
Azért lennének kétségeim, hogy egy agymosott személy hasznos segítõje lehetne-e bármilyen támadó gépnek. Az oké, hogy az eredeti Jack egy 'szuper' ûrhajós volt. De hogy egy klónja, ami még az emlékei közül is csak a feleségével való találkozásra emlékszik, semmi többre, azt aligha gondolnám bármiben is szupernak.
A legjobban azért tartható az egész film gondolata furcsának, mert belül érezzük, hogy nem csak egy test vagyunk, és úgy gondoljuk, hogy a kedvesünk sem mint test szeret minket, hanem van valami ami igazából mi vagyunk. És ugye a klón legalább ebben más.
A végére azért tették a klón lelkes megjelenését, hogy "happy end" legyen. Csak ezt nem mindenki nyeli be. Nem kellett a végére. Meghagyhatták volna szomorkásra a végét. Lehet, hogy hõsiesebben jobban fogyasztható.
andatti 2016 jan. 22. - 21:46:00 Előzmény buncow
(345/415)
Háát épp ez az...
Én is ezen csodálkoztam el...
SPOILER
Hogy a fenébe van az, hogy összeverekszik a klónjával, "öntudatra ébred" a nõje által, majd elmegy meghalni... és a nõje végül azt a lúzert kapja, akit õ megkötözve ott hagyott a szabadban... No meg 3 évig tart neki megtalálni azt a lakot, amit a másik klón, (amelyik meghalt) épített/rendezett be. Kik mondták el neki? És tényleg a nõnek mindegy, hogy melyik klónt kapja meg? Akivel elõször beszélt az volt a legértelmesebb, mégis az hal hõsi halált...
Abba már bele sem megyek, hogy a TEK felrobbantása után ugye megszûnik az ellenség és ott marad pár ezer pasi, meg nõ, akiket ugye klónoztak... A pasik mindegyike ugyan azt az emléket kapta a TEK-tõl, vagyis mind ismeri, akarja a nõt, hisz gyûrût adtak neki. (az emlékeikben)... brrr Ergó az összes klónozott nõ meg féltékeny erre a nõre és magának akarja a klón pasi(ka)t...
Érdekes egy látásmód az már biztos...
eIemes 2016 jan. 07. - 14:35:37
(344/415)
Jó meglátások, néhány fontos részletet elsõre nem vettem észre, de érdemes lesz ismét megnéznem. Köszi
9/10
Seemann 2016 jan. 07. - 12:46:44 9/10
(343/415)
Ez a film fenomenális. Nem szoktam ennyire feldicsérni filmeket, fõleg nem megtekintésük után ennyi idõvel, ráadásul úgy, hogy már korábban is pozitívan nyilatkoztam róla (idõvel inkább fakulni szoktak a filmek). Tény: vannak hibái, rések a történeten, momentumok, amelyek nincsenek megmagyarázva. ENNEK ELLENÉRE: kiemelkedõ, sõt, szerintem a sci-fi mûfajban paradigmafilm. Varázslatos hangulatot teremt az elképesztõ képi világával - csak szuperlatívuszokban lehet a megjelenítésrõl beszélni.
A történet: nincs túlbonyolítva, ugyanakkor magával ragad. Innentõl SPOILER: Ami többszöri megnézésre feltûnik: rendkívül elgondolkodtató önmagában az, ahogy ez a klónozott pár éli a mindennapjait. Az is, ahogy a TET felhasznál egy pár perces felvételt és abból nyert információt ahhoz, hogy felépítsen két ember között egyfajta harmóniát és kapcsolatot. Érdekes, hogy törölve van a memóriájuk, mégis, azok a mechanizmusok továbbra is bennük vannak, amelyek már abban a pár perces idõintervallumban megjelentek, amikor a TET felé közeledtek. Ugye a TET nem tudta, hogy milyen kapcsolat van a két ember között, és úgy néz ki, (többek között) itt hibázott. Elõ-elõjönnek az emlékképek, a féltkenység, mert az alaphabitust, éa az emberek közötti relációt nem lehetett teljesen törölni.
Nagyon ügyesen meg van olda, és ugyancsak elgondolkodtató, hogy a férfit és a nõt genetikusan hogyan kódolta a TET (valójában a férfi és nõi nemi standardnak megfelelõen, mégis eltúlozva a saját érdekei szerint): Jack Harper felfedezõ, akiben ég a vágy, hogy felderítse a körülötte lévõ világot (klasszikus férfi), belemenjen nehéz helyzetekbe (erre szüksége is van); másrészt Victoria, aki az otthonukért felelõs - nem is szereti elhagyni (és ahogy látjuk, nem is lehet rávenni arra, hogy egy másodpercre is kitegye a lábát az otthonukból). Nem szereti, ha Jack kockáztat, de valahol becsüli érte; odafigyel rá, kiszolgálja (minden tekintetben), kisajátítja magának, és rendkívül féltékeny. A TET mindezt a rövid felvételbõl rekonstruálja, amikor közelednek hozzá. Benne van egy egész világ, egy egész faj jellemzõje, ugyanakkor eltúlózva, és nyilvánvalóan módosítva: a nõ soha nem tud megnyugodni, mert érzi valahol, hogy a férfi másra vágyik, a férfi meg soha nem nyugszik meg, mert valóban mást akar, többet. Rendkívül jellemzõ a férfi "magánkuckója" a kanyonban; egy hely, ahová elvonulhat, még a nõ tekintete elõl is, ahol kifújhatja magát (mindezek tükrözik a nemek eltérõ vágyait, alaphabitusát). Summa summarum: nem hiszem, hogy nagy belemagyarázási képesség kell ahhoz, hogy ezt a minden férfi-nõ között meglévõ kapcsolat metaforájaként értsük illetve így is LEHET érteni, nem kötelezõ). Emlékezzünk: "Önök még hatékony csapat?" Jó kérdés, továbbgondolásra méltó, és alkalmazható minden párkapcsolatra, házasságra. Mitõl hatékony egy párkapcsolat, és honnantól nem.
A TET: talányos lény/gép/valami. Nyilvánvaló áthallásokat fedezhetünk fel a 2001 Ûrodüsszeia Hall-jával. Szerintem rendkívül jó a csavar (amikor rájövünk, hogy más a felállás), és rendkívül félelmetes a TET. A zenét külön megdicsérném, mert borzongató, amikor közeledik hozzá az ûrben Jack a film végén. "Sally" alakja, még ha nem is maga a TET, hanem egy alterego az említett rövid felvétel alapján, ugyancsak - legalábbis szerintem - borzongató Melissa Leo arcjátéka, szemmozgása hatalmas :)). Érdekes a teremtõ és teremtmény közötti ambivalens kapcsolat is: Sally/TET valahol "büszke" Jackre, végül is odaengedi, meggyõzi Jack. Sally nem akarja egybõl megölni a saját teremtményét, biztosítja számára a levegõt, meg akarja hallgatni (persze nyilvánvalóan azért, hogy "hatékonyabb legyen a csapat"). Érdekes, hogy azt mondja, hogy nem kell Jacknek meghalnia, illetve azt, hogy "én vagyok az Istened". Még egy ilyen mesterséges szinten is kialakul valamiféle kötõdés, valamiféle kapcsolat a teremtõ és teremtménye között.
Más, egy prózaibb momentum: a drónok. Szerintem kevés film van, amiben ilyen beszaratós eszközt mutattak volna be -egy elsõre nem is annyira félelmetes, de aztán mégis borzongató dolgot, kíméletlen gyilkológépet. A hanghatások elképesztõek itt is.
Még egyszer, összefoglalva: a hibái ellenére ez egy klasszikus sci-fi, véleményem szerint nagyon mély tartalommal, és professzionális megjelenítéssel.
3/10
nick név 2015 dec. 11. - 23:06:59 3/10
(342/415)
Te jó szagú... Nem tud túl sokat, de azt legalább jó gyengén.

Tipikusan azoknak a rétegeknek készült a film, akiknek elég egy nem eredeti, több sebbõl vérzõ, de látványosnak nagyon látványos és hangzatos film, nem túl addiktív színészi játékkal, közhelyes karakterekkel, sablonos, kiszámítható történettel, elcsépelt fordulatokkal és túlzásokkal.
Nem vádolható azzal a mozi, hogy túlzottan mély, vagy filozofikus lenne. Egy tömegeknek szóló pop-corn mozi, ennyit tud és nem többet. Olyan, mint egy tipikus akciófilm, agyzsibbasztásnak jó, de ennyiben meg is áll az egész.

Egy kis kötelezõ hazafias giccsparádé, érthetetlen emberi gesztusok, például az irreálisan jó munkakedv a totális és pusztító háború után, csak hogy a moziban a finom kóla mellé a nézõ fejében nehogy már vegyüljön egy kis reális letörtség, vagy bármi lélektanilag értelmes és indokolható emberi viselkedés, ami a vászonról visszaköszönhetne a számára. Olyan képet mutattak magukról az elején a karakterek, mintha az amerikai kertvárosi miliõ képmutató mintacsaládját testesítették volna meg. A totális háború után a kipusztult Földön... Szóval jól indul ez a kis kellemes film.
Az ezt követõ komoly drámai hangszín komolytalan, súlytalan. De a kedves rendezõ a profit érdekében azért mindent igyekezett bevetni, a szexualitással vonzóvá tétel eszköze a filmben - hát persze, hogy meg -, simán megjelenik.
A film ettõl persze nem lesz jobb, de legalább el lehet a film után mondani haveroknak, hogy volt benne egy pucér nõ, vagy micsoda.
Micsoda parádés szórakoztatás...
A nagyon fáj az új fejlemény, ezért kiszúrok veled és közben nagyon-nagyon dühösen, értetlenül utállak, minden ép eszemet elveszítve közhelyes jelenetnél, már fizikai fájdalmat éreztem.
Az ezt követõ üldözéses jelenetnél, még azt is pontosan tudtam, hogy - spojler - a frissen villámütés által zárlatos kissé modernebb eyebot-ok meghökkentõ fordulattal hirtelen megjavulnak és tovább üldözik hõseinket - spojler vége. Ez nem az én érdemem, hanem Hollywood szégyene. De hát szégyentelen, miért is zavarná ez az apró, elcsépelt pillanat a tömérdek másik mellett...
A nagy összeesküvés, a nagy titok elõre csomagolt, a fejezd be gyermekem rész legalább megnevettetõen volt közhelyes.
A vége pedig nagyon szép és hõsies és pompás, azaz pömpás volt, ami egyébként ismét meglepõen könnyen volt kivitelezhetõ, mármint maga a megoldást jelentõ mozzanat. Ezt a feledhetetlen pillanatot a kicsit sem hatásvadász zene még inkább igyekezett fokozni. Micsoda értékek, micsoda pillanatok...
Persze az elmaradhatatlan boldog vég, a Hollywood-i doktrína markáns része ismételten bearanyozta az eposzi küzdelmek dicsõ lezártát, ezzel fényt és melegséget hozva hazaszeretõ és Amerika-csodáló, töretlen és nett szívünkbe. Hurrá!

Írták több helyütt, hogy a Feledés a Mátrixhoz fogható, hát a színvonal tekintetében köze sincsen hozzá. Legalábbis az elsõ részhez semmiképpen.

Egy jó öreg Hollywood-i szuperprodukció, se több, se kevesebb, jelentsen az utóbbi bármit is. 3/10
9/10
Gladyator 2015 jún. 18. - 13:22:02 9/10
(341/415)
A zene, a képi világ, a hangulat ötös.
Nekem még pluszba nagyon bejött a történet és a rendezés/kamera is korrekt.
Végre nagyképernyõn nagyfelbontásba is volt szerencsém megnézni.
Sikerült végig fürdeni a film magával ragadó élményében, egyszer-egyszer törte csak meg a fényfürdõt néhány lassabb jelenet, amikor is volt idõm rácsodálkozni a részletgazdagságra, a CGI a futurisztika és a FullHD elõnyeire :)
9 pötty
9/10
Gladyator 2015 jún. 18. - 12:40:47 9/10 Előzmény Petrisz
(340/415)
Hát ez igen, tényleg film közben ilyenek jutnak eszedbe? :D
Most ott tartunk kb. hogy Darth Vader nem is igazi vezetéknév+keresztnév és a lézerkard is tuti csak kamu :D
Ilyen felfogással hót fölösleges sci-fit nézned csak vesztegeted az idõd ;)
Ezeken muszáj túllépni különben fene eszi az egész mûfajt.
Nem gondolná az ember, de a sci-fi mûfaj (többek között)egyik biztos jele, ha már az elsõ percben nem igaz dolgok történnek :)

Sõt mi több, ez általában a minden FILMBEN elõfordul, há ezé film a szerencsétlenje,
-habár a keresztapában valóban igazi lófejet használták az ágyas jelenetnél, azé nem hal meg igazából a végén Al Pacino :)
jikov 2015 ápr. 20. - 09:23:51
(339/415)
Jó film, 10/8. De tulajdonképpen ez a "TET" ki is mi is volt ?? Õk voltak az idegenek ? Vagy a gépek kezdtek háborút az emberek ellen ? Nekem is volt olyan érzésem egyébként, hogy több sci-fi-bõl vettek át dolgokat :) De jó volt a film nagyon.
10/10
bastet_001 2015 márc. 20. - 11:07:18 10/10
(338/415)
Ez a film teljesen rendben van. Izgalmas, és nem okozott csalódást.
10/10
pfinder 2015 jan. 11. - 00:38:33 10/10
(337/415)
Én már számtalanszor megnéztem, annyira magával ragadott a film. Sokan említették, hogy csak a film zenéje az, ami felfelé húzza az értékelést, de most õszintén: nem az összhatás a lényeg? Legyen jó a sztori, a képi világ, a zene, a gárda, stb..., és akkor lesz egy film jó.
Örülök, hogy eredeti nyelven néztem elõször. Annyira más, mint magyarul, hogy zongorázni lehet a különbséget. Sokkal, de sokkal drámaibb az egész. Nem olyan "lazarékasis" (bár kedvelem Rékasi szinkronhangját), hanem valóban érzõdik a dialógusok komolysága. Egyszer végigszenvedtem szinkronnal, de soha többet.
Ha idõközben nem láttam volna az Interstellar-t, azt mondanám, hogy az utóbbi idõk legjobb sci-fi-je, de így is benne van az elsõ kettõben. :-)
Julia karaktere valóban kissé eltúlzott, de Victoria szerintem zseniális. Jól átjön az a naiv hinni akarás, a ragaszkodás Jack-hez, a kötelesség tudat. A fekete dobozos résznél, amikor Vica készít egy közös képet, úgy tûnik, mintha szerelmes lenne Jack-be, de tudja, hogy nincs esélye... Amikor meg lelövi a drón, nagyon sajnáltam. Szegény csak hinni akart, szerette Jack-et, és egy jobb életet remélt...
Jack karaktere is teljesen rendben van, átjön az "útkeresõ" viselkedés. Egyébként kedvelem Tom Cruise-t, nem igazán érdekel, hogy szcientológus. Jó színésznek tartom.
A koppintásokról: lehet, hogy van benne, de az utolsó percig nem ugrott be másik film, pedig láttam az összes említettet. Valószínûleg ezért, mert nem kötekedni akartam a film nézése közben, hanem élvezni azt.
Volt néhány logikai kérdés, most hirtelen az delta kapszula jut eszembe (mármint hogy honnan szedtek még egyet):
- amikor lezuhan a modul, Jack kinyit egy olyan kapszulát, ami üres, azt nem lõtték szét a drónok, így maradt még egy.
- Aztán a könyv, amibõl Beech idéz: ha megnézitek a könyv éppen a lábánál volt (mondjuk tesztelésbõl odatették), és egy könyvjelzõ is volt benne, továbbá az idézett szöveg ki van emelve, így nagy volt az esélye, hogy ugyanazt olvasta Jack is.
- hogy rögzít a fekete doboz olyan eseményeket, ami a leválasztott részen történik: mivel a rögzítés megszakad, amikor benyeli a hajót,lehet következtetni, hogy rádiós adatátvitel történt, azaz le lett árnyékolva.
Összefoglalva: ez a film jó! Nálam 10/10, annak ellenére is, hogy akadt benne amerikázás.
Amúgy tényleg nem lett volna rossz tudni, hogy ki fia-borja ez a TET, de az éppen futó események szempontjából ez majdnem lényegtelen.
9/10
ammok001 2015 jan. 09. - 17:12:25 9/10
(336/415)
Most néztem meg ujra,még mindig baromi jó film.A látvány odaszögezi az embert a képernyõhöz.