Téma: Feledés

8/10
Dr. Apafej 2013 nov. 29. - 08:38:24 8/10 Előzmény Petrisz
(315/415)
Hát én komolyan sajnállak téged, ilyen kritikus szemmel nézni a filmeket, kákán is csomót keresni, bocs, de szerintem ez beteges. Egy film azért van, hogy szórakoztasson, megragadjon, tanulj belõle (ha tudsz valamit 1-1 gyöngyszembõl) vagy éppen csak egy fáradt délutánt vészelj át vele.

SPOILER

Megpróbálok válaszolni a kérdéseidre.

1. Az Odyssey legénységére épp ezért volt szükség, ahogy leírtad. Háttéranyag gyanánt. Szerinted anno az oroszok mit csináltak a német hullákkal? Az összes muníciót meg mindent amit fel lehetett használni, elvették. Gondolom ugyanez vezérelte a TET-et is, ha már ott az anyag, miért pazarolná a saját energiáját, ha éppen szipojozni akarja a földet?

2. Ez egy jó kérdés! De visszatérve az elsõhöz, gondolom én, nem akarta pazarolni az energiáit, a klónozásnak meg nyilván jövedelmeztetõbb, a klónoknak is kellett egyfajta célt adni, ha lettek volna szerelõrobotok, a klónok a semmiért lettek volna. És jogos, akkor minek? És ugyanígy vissza az elsõhöz. Amúgy is szerintem a TET úgy gondolta, hogy ha olyan csillivilli meg minden Droidjai (bocs, de a drónokat most nem fogom 50000x leírni, droidot megszoktam) van, amibõl 2 is majdnem felemésztette a civil lakosság java részét, akkor csak gondolja, hogy úgyse lenne semmi gond velük, a szerelõ droidokat gondolom precíziós mûszerekkel látná el, nem fegyverekkel, és úgy meg könnyû célpont lenne. Lényeg a lényeg, kellett a helyi anyag.

3. Ugyanígy visszakanyarodni. Klónokat egyszerûbb (gondolom én) teremtenie a TET-nek mint a droidokat. Épp ezért csinált Jack hadsereget.

4. Itt egy kis bibi van. Nem 60 éve folyt ez a javítósdi barátokvagyunkdeegyüttalszunkésdugunkamedencében dolog. Jóval a háború után, miután leült a nukleáris köd, háború, etc. Jóval évtizedek után. Sõt.. meg merem kockáztatni, hogy mindet egyszerre küldte, szóval így 5 évvel a pusztulása elõtt. És láthattad, mindegyik másfajta életet élt, az egyik összejött a partnerével, a másik lázong, lehet hogy a harmadik meg az elsõ nap kipurcant, és már nem volt megfelelõ a csapat.

5. Honnan tudod, hogy nem surrant ki éjjel, Jack az odúját építgetni? Jó oké, meghallotta Vikike. De nappal is eltûnhetett órákra, azzal az ürüggyel, hogy körülnéz. Persze ez bevallom nekem is hibádzott, szóval ezzel egyetértek.

6. Nézd... internet van, (volt) Winyó van, ezek az adatok nem vesztek el csak úgy... minden adat ott volt a szervereken, a lázadók meg letöltötték, és innen tudták meg az információt, ami kellett számukra, hogy lemorzézzák az Odyssey-t, és a többi.

7. "Jött ez az idézet állandóan... Beach honnan tudta, hogy Jack milyen könyvet vett föl, hogy hol ütötte fel, mit olvasott el belõle, különösen, hogy ezt otthon tette? Plusz még idézni is tudta, mintha a poszt-apokaliptikus földön ókori líra teremne minden bokorban?" Na ezzel most megfogtál, lövésem sincs. :D Maximum azt láthatta hogy milyen könyvet vesz fel, de a többit már biztos nem.

8. *Kriotartály

Hát szerváltak egyet! Szerinted nem durtak fel mindent? A Kriotartály jól jöhetett nekik álcázásnak, vagy valami, hogy a végsõ esetben lefagyasszák magukat és betegyék magukat mittudomén.. 100 évre egy jó kis zugba.

9. Vagy kicseszésbõl, vagy ami reálisabb, azért, mert szerintem õ se gondolta, hogy sikerül ez az egész, Juliát biztonságban akarta tudni az Odúban, épp ezért számolt is vele ha nem sikerül ez az egész akkor a Bunkerban lévõ embereket lemészárolják a droidok, ha szólt volna valakinek hogy "héé cimbi, a sunám a 54.47.42.11.-es koordinátákon van, nézzetek már utána, és vigyetek neki szotyit meg földimogyorót". Akkor nyilván odamentek volna, a droidok követték volna a nyomokat, és pafó, annyi a sunának. :)

10. Gondolom Juliáról nem szólt senkinek, és titokban becsempészte mindkettõt a hajóba. Persze Morgánus Szabademberrõl (Morgan Freeman) szólt a spanoknak.

11. Ha figyeltél volna egy kicsit, hallhattad volna, hogy a TET-nek azért kellett Julia, mert hogy túlélõ és takarodjon fel vele a TET-re. Ez volt ugye a misszió, amit el is mondott "Sally".
Ezzel szerintem ezt meg is válaszoltam. " A TET-nek mire kell Julia? Miért hagyja Jack-et a TET a közelébe jutni? Van neki klón-Jack éppen elég. Miért nem lõtte szét a hajóját útban a TET felé, vagy Jack-et, mikor kiszállt a hajójából a TET-en? A TET, amelyik tele volt harci botokkal, és mellesleg képes bolygókat leigázni meg embereket klónozni, hogy nem jutott el odáig, hogy valami óvintézkedéseket tegyen? Ha mondjuk esetleg elõhúz Jack a farzsebébõl egy éles atombombát? "

12. Szerintem a feketedoboz automatikus. Most gondold el, ha valami baleset történik, leszakad az alvómodul, és a pilótafülkével történik valami, akkor gondolom logikus, hogy az alvómodul feketedoboza rögzíti a pilótafülke eseményeit, kiválóan mûködik a vákuumban a wifi! :)

"Eleve nem logikusabb az, hogy egy ûrhajóban a fekete doboz a pilótafülkében van, minthogy az alvómodulban figyeli a horkoló ûrhajósokat? " Szerinted a repülõgépeken hol a fenében van a fekete doboz? :D

13. Ez már bonyolultabb.. 52-es Jack nyilván kiszabadult, látta hogy offline a TAT, gondolom én a józan paraszti eszére hagyatkozva, és hogy látta a sunát, meg önmagát, kutatott, és belebotlott a túlélõkbe. De ne legyen igazam.. :D

Azt hiszem ennyi, remélem könnyítettem a lelkeden, vagy valami. :)
Keló Scofield 2013 nov. 16. - 16:49:33
(314/415)
Nem olvastam vissza hozzászólásokat. Tegnap néztem meg HD minõségben és nem csak a látvány miatt, de számomra nagyon kellemes csalódás volt ez a film. Annyi CGI-t látunk, ez mégis jó, T. Cruise sem okozott csalódást. 10/8
Babi néni 2013 nov. 09. - 22:53:16
(313/415)
Már nem emléxem mirõl szól ez a film, elfeledtem;)
5/10
Petrisz 2013 nov. 02. - 12:16:32 5/10
(312/415)
A látvány okés, és végülis valahol ezért néztem meg. De a filmmel kapcsolatban tényleg találó az amúgy zseniális Holdat és a jóindulattal is max. felejthetõ Függetlenség napját emlegetni. Olyan, mintha ennek a két filmnek a torzszülött gyereke lenne. Tom Cruise meg hiába lenne jó színész, konkrétan az Esõember óta nem láttam normális filmben. Az Oblivion egy szép esztétikájú látványvilággal megáldott klisékkel és a sztorikban óriási lukakkal terhelt film. Tényleg, a dramaturg mi a jó anyámat csinált, azon kívül, hogy a forgatókönyvíróval összekacsintottak, összecsapták a munkát, felvették a gázsit, és elmentek sörözni? Azzal nincs baj, ha egy filmnek van egy saját realitása, de legalább ahhoz legyen következetes.

SPOILER

 A TET-nek mi a túróért van szüksége az Odyssey legénységére? Még ha a Földrõl gyûjtene csak simán háttéranyagot, az OK, de az se annyira érthetõ egy olyan civilizációtól, amelyik egész bolygókat reggelizik, és amelyik nyilván nem a Földdel kezdte ezirányú tevékenységét.
 Ha a TET-nek ilyen pöpec harci botjai vannak, akkor hogy-hogy nincsenek javítást végzõ botjai? A korábbi bolygók leigázásánál ez hogy csinálta? Minek változtatott a terven, és minek vágott bele ebbe az emberklónozásba? Miért klónozott a Jack-ekbõl hadsereget, ha ennyi erõvel botokat is küldhet?
 OK, tegyük fel, hogy a TET nem a DNS-t klónozza, hanem az ember adott pillanatbeli állapotát, ezért vannak azonos emlékeik a klónoknak. De ha az emlékezés ilyen veszélyes, az alatt a 60 év alatt biztosan nem egyetlen veszélyessé vált Jack-el és Victoriával találkozott, hogy-hogy nem reseteli rendszeresen a klónokat vagy valami hasonló?
 Hogyan nem tudot a TET és Victoria Jack kis titkos odujáról, ha éjszaka nem repülhetett sehova, nappal meg minden mozdulatát követték a radaron? Ahogyan kinézett, azt nem egy kéthetes projekt alatt hozta össze. A 47-es Victoriának nem tûnt fel, hogy Jack rendszeresen eltûnik?
 Az ellenálók honnan a túróból tudtak az Odyssey alvómoduljáról? Honnan tudták, hogy van-e benne bárki? Honnan tudtak róla, hogy Jack is a program része volt? Hogyan tudták, hogyan kell lemorzézni az alvómodult az égbõl? Volt köztük egy túlélõ technikus a NASA Odyssey programjából? Elvileg chicagoinak mondják a túlélõk magukat.
 Jött ez az idézet állandóan... Beach honnan tudta, hogy Jack milyen könyvet vett föl, hogy hol ütötte fel, mit olvasott el belõle, különösen, hogy ezt otthon tette? Plusz még idézni is tudta, mintha a poszt-apokaliptikus földön ókori líra teremne minden bokorban?
 A végén honnan a túróból szereztek két, 60 évvel korábbi modellû kirotartályt a lázadók? Jack mondta, hogy ezek régi cuccok, neki biztosan nem volt, a lázadók meg nem úgy néztek ki, mint akiknek a bázisuk felégetése után pláne készleten állna az ilyesmi.
 Ha Jack ki akarta tenni Juliát a kis titkos kertjénél, akkor miért hagyta utána magára? Miért nem szólt Jamie Lannisternek, hogy hol keresse Juliát? Tényleg azt akarta, hogy Julia ott maradjon egyedül elszigetelve egy szétcseszett bolygón, miközben az ellenállók segítséget és társaságot jelenthettek volna neki?
 Ha Jack egyszer csak kisétál két ilyen kirotartállyal, az egyikben Beach, a másikban Julia, akkor hogy-hogy senki nem kérdezi tõle, hogy hova megy? Ó, Juliát csak élve eltemetem az isten háta mögött egy lugasban, de amúgy hagyjatok most a kérdésekkel, sietek Beach-csel felrobbantani a TET-et.
 A TET-nek mire kell Julia? Miért hagyja Jack-et a TET a közelébe jutni? Van neki klón-Jack éppen elég. Miért nem lõtte szét a hajóját útban a TET felé, vagy Jack-et, mikor kiszállt a hajójából a TET-en? A TET, amelyik tele volt harci botokkal, és mellesleg képes bolygókat leigázni meg embereket klónozni, hogy nem jutott el odáig, hogy valami óvintézkedéseket tegyen? Ha mondjuk esetleg elõhúz Jack a farzsebébõl egy éles atombombát?
 Az alvómodul feketedobozára hogyan kerültek rá azok az események, amik az alvómodul leválasztása után történtek a pilótafülkében? Miközben Jack hót' parás, mert találnak valami idegen cuccot a zûrben, ami még vonósugárra is kapja õket, neki van ideje bekapcsolni a Wi-Fi-t, és az alvómodulnak feed-elni a pilótafülke eseményeit? Eleve nem logikusabb az, hogy egy ûrhajóban a fekete doboz a pilótafülkében van, minthogy az alvómodulban figyeli a horkoló ûrhajósokat?
 Az 52-es Jack-et eleve kint hagyták a sivatagban. De amúgy is csak Jack 49 (Isten nyugosztalja) és Julia tudott a létérõl egyáltalán. A lázadók hogyan botlanak bele, és minek viszik magukkal Jack 49 kis földi paradicsomát keresni?
8/10
kamisama 2013 okt. 30. - 22:55:58 8/10
(311/415)
Nekem nagyon tetszett a film. Szeretem az ilyen utópisztikus sci-fi-ket. Szép, látványos, akció dús és kellõképp misztikus is volt. Aki szereti az ilyen filmeket, nem fog csalódni.
9/10
Shiviatar 2013 okt. 25. - 21:46:29 9/10 Előzmény Koboll1983
(310/415)
100év alatt ugyan mit nem forgattak még le? Vagy írtak meg....akkor sem kiszámítható. Ugyan mibõl következettél a végkifejletre a 23. perc után??? -.-
De még ha láttál is sok ehhez hasonlót, akkor sincs sok jelentõsége. Eme szûkös idõkben örülhetünk egy ilyen filmnek. Ûrodüsszeiák meg majd jönnek 20évente egy....talán.
2/10
Aki bújt, aki nem 2013 okt. 08. - 22:19:13 2/10 Előzmény Kolókapitány
(309/415)
Már bánom a két csillagot, az egy is sok.
2/10
Aki bújt, aki nem 2013 okt. 08. - 22:18:51 2/10 Előzmény Kolókapitány
(308/415)
A Hold ennél ezerszer jobb, de iagzából nem kéne összehasonlítani, mert egy dolgon kívül semmi más hasonlóság nincs bennük.
8/10
jani-wan 2013 okt. 07. - 18:28:25 8/10 Előzmény Aki bújt, aki nem
(307/415)
Amikor jön a Millenium Falcon?
Ja nem az a Star Trekben van.
9/10
Kolókapitány 2013 okt. 07. - 12:36:36 9/10
(306/415)
Wow, azért az durva, hogy ilyen 2-eseket adtok rá sokan. Én elég sokat járok moziba és , amikor megláttam Az Oblivion trailerét úgy voltam vele, hogy na hát ez az a film , ami nem érdekel. Nem szeretem a Vasember, Tûzgyûrû és hasonló szintû popcornmozikat, azt gondoltam , hogy ez is az lesz. Egyik haverom mondta, hogy meglepõen jó film ezért tegnap este megnéztem. Hát nagyot csalódtam, mert ez egy tök jó kis film!

A látvány hibátlan, a zenék tök jók, Olga Kurylenko gyönyörû és Cruise se ripacskodik. A Hold címû filmet, amit sokan ezzel hasonlítanak össze pont 1 hónappal ezelõtt láttam (nem eredeti nyelven). Nagyon sok dolgot átvettek belõle tényleg és az én véleményem az , hogy ebben a filmben sokkal jobban mûködött minden. Nekem a Hold sztorija tetszett, csak a megvalósítás nem. Az Oblivion egy sokkal élvezhetõbb alkotás és én õszintén nem is értem, hogy a Holdnak, hogy lehet ekkora hype-ja. Ez egy abszolút szórakoztató film , én csak ajánlani tudom!
5/10
alan 2013 okt. 06. - 20:54:52 5/10
(305/415)
Nagyon gyenge film, a sztori pedig béna! Nem ajanlom! 10/5
2/10
Aki bújt, aki nem 2013 szept. 30. - 21:20:01 2/10
(304/415)
Átugráltam...ne nézzétek meg, iszonyat unalmas:(
2/10
Aki bújt, aki nem 2013 szept. 30. - 21:17:47 2/10
(303/415)
Ja bocs, lehet, h még kiderül, most nézem, h még van belõle 38perc, atyaúristen, reméltem vége:O
2/10
Aki bújt, aki nem 2013 szept. 30. - 21:16:56 2/10
(302/415)
Összességében, baromi unalmas film, ezért se hinném, h van hasonlóság a Holddal.

SPOILER
Plusz valaki mesélje már el, h Morgan Freemanék mi a f.szt csinálnak?!!!
2/10
Aki bújt, aki nem 2013 szept. 30. - 20:34:15 2/10 Előzmény Carolin80
(301/415)
Ez baromság, hasonló témájú a film, de a remake egészen mást jelent. Én mindkét filmet láttam, a Holdat is nemolyan rég és azon kívül, h sci-fi, nem sok köze van egymáshoz a kettõnek.


remake

Egy korábban készített (általában sikeres) film, televíziós filmsorozat, illetve egyéb termék (videojáték, képregény, esetleg regény) felújított változata.


Felújított, nem átírt teljesen más sztorira, remélem értjük egymást!
2/10
Aki bújt, aki nem 2013 szept. 30. - 20:31:02 2/10
(300/415)
70.perc környéke, erõsen Csillagok Háborúja koppintás.
Carolin80 2013 szept. 13. - 16:07:03 Előzmény Doc Holliday
(299/415)
Így van . Bakterházat lenyúlták a Potterben. :) Ráadásul Tündér Lala remake...:)
Doc Holliday 2013 szept. 13. - 05:54:40
(298/415)
Hogy mi???????:)))))) hahaha. Eredet és az Utolsó szamuráj analógia???

Idézlek

"Hát sztem még a befejezés is azonos, a fõhõs eljut oda ahova vágyott, mindkét esetben (tomcruise vissza a japán kisfaluba, dicaprio meg vissza a gyerekeihez), és sikerül a meggyõzése a fiatal srácnak, (egyikben az álomban való gondolat elültetés, míg a másikban jóformán ugyanaz, a japán kultúra megvédése, tehát egy gondolkodásmód, ahogyan a szamuráj vélekedett errõl)"

Na most megnevettettél.:) viszont elgondolkodtam azon, hogy a Kõszívû ember fiai ugyanaz mint a Csillagkapu.:) Vagy az indul a bakterház ugyanaz mint Harry Potter.:)))))
Potter is Bendeguz is elhagyja az Otthonát. Potter varázsolni, Bendegúz tehénpásztorkodni tanúl. Mindegyikbe van banya és kísértet.
Carolin80 2013 szept. 12. - 23:29:50
(297/415)
Carolin80 2013 szept. 12. - 23:17:15
(296/415)
Nézd meg az a Holdat újra. Rengeteg cikk kielemzi ezt a neten...:)
Esélyes hogy te viszont akkor tudsz ilyen cikket mutatni, a hasonlatodról meg mondanivalóról ha te csinálsz egyet...:)

Nem hasonló hanem remake. Annyi történt hogy a lokalizáltabb ingerszegényebb moonhoz hozzáadtak egy minimális érzelmi szálat meg30 db harcost akik hakeszolnak a semmiért.

Moon vs Oblivion.: Klónok akik kapják a reményt. Moonban hogy hazamehet a családjához a gyerekéhez a küldetés végén. Naponta kapja a kamuvideokat. Oblivionban ugyanez naponta kapják a kamuvideokat hogy majd mehetnek a Titánra csak melózzanak rendesen. Klónok agya elõre programozott. Drón javítása ugyanaz mint a Hélium3 gépek javítása. Csupán mérnöki meló.A fõ gonosz a cég aki az egészet irányítja,A Moonban is elbukik mert minden nyilvánosságra kerül mikor az egyik klón hazajut. Nem igazán érdemes kivesézni ha nem érzed az azonosságot. A remaknél nyílván picit színesítenek de az erkölcsi mondanivaló mindegyikben ugyanaz.

http://earlynerd.wordpress.com/2013/04/25/oblivion-vs-moon/
http://movies.yahoo.com/blogs/movie-talk/d%C3%A9j%C3%A0-viewing-why-see-moon-oblivion-190152566.html