Téma: Feledés

Carolin80 2013 szept. 12. - 22:40:10
(295/415)
ez teljesen más amit mondasz.Ennyi Erõvel az emlékmásban is A fõhõs nem tud aludni mert gyötri valami a múltban stb stb. Teljesen más a mondanivalója a filmeknek is. A Szereplõ azonosság lényegtelen... A filmek Mondanivalója is más. Én arról írtam hogy a Moon remakje az Oblivion (és ezt azért pár oldlaon megtalálod neten is hogy nagyjábol átvették és többet költöttekrá) . A két film között csupán a különbség, hogy jobban belevittek egy érzelmi szállat de igazából kidolgozatlanul azt is. Ugyanaz teljesen a mondanivaló is, az erkölcsi tanulság is, a mûfaj is, és nem csak az alapszál összehasonlítható hanem a film teljes dramaturgiája , sztorija, világ stb is...
Carolin80 2013 szept. 12. - 21:49:32
(294/415)
Utolsó szamuráj az történelmi film hehe
Carolin80 2013 szept. 12. - 21:27:22
(293/415)
Amúgy jól vagy?:))))
Viharmadár76 2013 szept. 12. - 16:21:21
(292/415)
Nem szeretem az összehasonlítgatásokat, de egyszerûen nem tudok mást mondani, az a film a Total Recall-ra emlékeztet (aki még emlékszik a 90-es évek elejei sci-horrorra), a Mars béli-gyárkomplexumra, összeesküvésekre, az eredeti személyiség és emlékezet törlésére, stb.
Körülbelül ennyi.
1/10
trixihorvath 2013 szept. 12. - 13:54:30 1/10
(291/415)
Nálam eddig ez a film viszi a "2013 legrosszabb filme" címet, borzalom, ne költsetek rá :S
Carolin80 2013 szept. 12. - 05:14:48 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(290/415)
Ez a film nem más inkább , mint egy Moon remake..

spoiler.:

1.: Mindkét filmben egy munkát kell elvégezni konstans egy feljebb való civilizáció kielégítésére.
2. A munkásnak, illetve itt a két munkásnak egy illúzió van fenntartva az elvégzendõ munka motiváltságának megõrzése miatt. Moonban , hogy 3 év után hazamehet a családjához a földre, itt pedig , hogy elutazhatnak majd a Titánra a munka végeztével.
3.Mindkét filmben a Moonban és ebben a fõhõs is ráébred, csupán csak klónok, mert egy mûszaki hiba miatt találkoznak önmaguk másával..ami egy lényeges dramaturgiai fordulat.
4.: mindkét filmben a második klón nyer egy szabadabb életet. A moonban hazacsempészi magát az elõzõ klón segítségével a földre, itt pedig az újabb klón éldegél majd a földön megtalált viszonylagosan szegregált "paradicsomban".

spoiler off
csonakos 2013 szept. 09. - 07:25:45
(289/415)
Annak idején, mikor az elõzetest láttam bíztatónak tûnt, egészen a Morgan Freeman gyufagyújtós részig, gondoltam baj lesz és lett. A két nõt én is felcseréltem volna, szerintem nincs olyan nézõ, aki szimpátiát érezne Tom C. nagy szerelme után.
A trükkfelvételek elsõosztályúak, de megint itt vannak azok a zuhanások és kanyargások amiket emberi szervezet szerintem nem bír ki.
Nameg beviszik a szuperbombát a központba felrobbantani? Ennél márcsak a vírusfeltöltés volt gagyibb a Függetlenég napjában...ajvé.
AvatáR Gil Maerth 2013 szept. 08. - 10:14:28
(288/415)
ja és igen: mi került nekik 60 kerek évbe? :)
AvatáR Gil Maerth 2013 szept. 08. - 10:12:28
(287/415)
Ennél furább happy-endet nem láttam az tuti :)
Voltaképp a Függetlenség napja egyes részeit klónozással feldobták és ötvözték a Terminátor meg amátrix egyes részeivel, :)
Az tény hogy legalább próbáltak eredetit alkotni !
Dicsérendõ !

10/ 6,5 - közel a maradandó jóhoz.
10/10
truth555 2013 szept. 03. - 14:30:10 10/10
(286/415)
Erre szoktak mondani hogy inkabb fiction mint science. Annak viszont tokeletes. A sztori nem a legegyedibb, de a tortenetet, a latvanyvilagot es a hangulatot tekintve egyszeruen nem szamit. Hosszu evek ota az egyik legjobb scifi, a konnyebben emesztheto fajtabol. Van benne csavar is, eppen akkora amekkora erdekesse teszi a tortenetet.
djkriss 2013 szept. 02. - 10:41:35 Előzmény karlitomarsh
(285/415)
Sziasztok! Nemrég láttam a "rokon" filmet elisyum-ot is. A kettõ közül a Feledés vhogy jobban megfogott kicsit jobb színésznek tartom TK-t mint Md-t. Bár ilyenkor elgondolkodok azon hogy mi lett volna ha a fõszereplõket kicserélik egymás filmjeiben. hmm....érdekes..
karlitomarsh 2013 aug. 29. - 16:13:12
(284/415)
Korántsem tökéletes sci-fi, kicsit összelopkodott sztorival, de olyan látvánnyal, ami miatt hajlandóak vagyunk ezeket kicsit elfelejteni.
lamme 2013 aug. 29. - 14:08:12 Előzmény nephrat
(283/415)
Épp ez a fura. A hajó 52-es, de az emberke benne 49-es. Nem tûnt fel a szuper intelligens "Sally-nek", hogy itt valami nem stimmel? Közben meg vizsgálja Jack hangszínét, odarendel õrszem drónokat, stb., aztán meg "na jó' van,gyere'...

Én sajnos minden filmben keresem a realitásokat, a hétköznapokat is, így pl. bennem is felmerült, hogy mit ettek Harperék vagy pl. mivel védekeztek a nem kívánt terhesség ellen :D , de pl. honnan vett csini kislányruhát Julia :D

Amúgy nem volt rossz film, sõt, mostanában örül az ember, ha ilyesmit lát. Olga színészi teljesítménye nekem sem jött be.
6/10
M.Zs.F 2013 aug. 29. - 12:25:37 6/10
(282/415)
Érdekes és ideig-óráig maradandó film. Két hete láttam, de még ma is be-beugranak kockák a filmbõl.

10/6
nephrat 2013 aug. 24. - 10:29:02
(281/415)
****Spoiler****
A saját gépe lezuhant amikor a három drón elõl menekültek. Azt a gépet amivel a végén ment az 52-estõl vette el amikor átment a sugárzó zónába.
****Spoiler****
8/10
alien1976 2013 aug. 24. - 03:48:30 8/10
(280/415)
Nekem tetszett. Így röviden ennyi. Hosszabban pedig : lekötött, érdekes világvége bemutató film volt. Tetszett benne a történet, s a cselekmény vezetése, s természetesen a látványvilág. A képi megvalósítás, és a zene pazar volt.
Amit hiányoltam, az nem más, mint az idegenek bemutatása, kissé részletesebben. Nekem az kevés volt, hogy "bolygóról - bolygóra járnak, s kiszipolyoznak mindent."
Egy valami zavart.
SPOILER***********SPOILER************
A végén mikor ment azzal a csúcsjárgánnyal, annak az oldalán 52 volt, de õt 49 - nek szólította az idegen. Miért?"

Ennyi, és kész.
7/10
A.K. 2013 aug. 22. - 17:10:32 7/10
(279/415)
Nekem tetszett ez a film :-) Akad benne logikai hiba, de nem annyi, mint amennyit többen felsoroltak.

***SPOILER***

Nekem az furcsa picit, hogy Jack Harper, ha azt hiszi, hogy õ az utolsó ember a Földön Vica mellett, akkor miért nem csodálkozik rajta, hogy õ éppen a 49-es technikus lett? Ez elvileg feltételezné, hogy van 1-es, 2-es, stb. is, illetve ha csak õ van, akkor minek a számozás? (Értem én, hogy a TET beszámozta a klónokat, hogy azonosítani tudja õket, de Jack szemszögébõl nézve tökéletesen felesleges a számozás.)

Az világosan kiderül, hogy atomháború nem volt, valójában annyi történt, hogy a TET szétlõtte a Holdat (csak nekem furcsa, hogy a félig széthullott Hold darabjai még 60 évvel késõbb is ott vannak egymás közelében, mintha ki lenne merevítve az egész? mármint nem kellett volna annak azóta szétszóródnia a világûrben? vagy én néztem be valamit?), az ebbõl következõ természeti katasztrófák hazavágták az emberiség egy részét, a maradékot pedig a több ezer Jack Harper-klón intézte el, akik nyilván már akkor átestek a memóriatörlésen, azután pedig újból, hogy be lehessen adni nekik a mesét a dögevõkrõl, az atomháborúról, a sugárfertõzött területekrõl, stb. Úgy tûnik, minden klón azonos álomképekkel, emlékfoszlányokkal rendelkezik (amikor az 52-es meglátja a 49-est, és Juliát, neki is bevillan egy ugyanolyan kép, mint amivel a 49-es szokott álmodni), ez némileg indokolja, hogy a végén pont õ lesz az, aki 3 év után megtalálja Juliát a kislánnyal. Mivel már látta, bevillant a kép is, érezheti, hogy valami nem stimmel, és meg kell keresnie. Magyarán, Juliának több potenciális férje van, ha az egyikkel valami történik, jóformán bármelyik "beugorhat a helyére", egy kis emlékidézést követõen, feltéve, hogy akad még néhány Jack Harper a Földön. Alighanem akadhat, részint a számozásból, részint az ellenõrzött terület nagyságából kiindulva, de õk kénytelenek beérni a fura visszatérõ álmokkal (Juliát sosem látták élõben), meg azzal, hogy nincs többé TET, elõbb-utóbb talán arra is rájönnek, hogy mégis lehet élni a Földön (valószínûleg kénytelenek is lesznek). A sugárfertõzött terület csak jó ürügy, hogy az egyes körzetek el legyenek választva egymástól, és a különféle számozású Jack Harperek nehogy véletlenül összetalálkozzanak egymással.

Mindezzel együtt a befejezés nekem is elég fura, valahogy felemás érzést kelt, de végül is lehet mögé némi logikát tákolni.

Juliáék kapszulái azért éppen 60 év múlva zuhannak alá az ûrbõl, mert a Földön gerillaháborúzó Morgan Freeman-féle csapat jeleket küld az éterbe, ez hozza le a 60 évvel azelõtt Föld körüli pályára állt ûrhajórészt. Legalábbis én ezt vettem ki belõle, van is egy rész, ahol Jack értetlenkedik, hogy a "dögök" miért küldenek jeleket a világûrbe. Morgan Freeman karaktere tudja, hogy kicsoda Jack, hogy még az invázió elõtt ûrhajóparancsnok volt (a film vége felé utál rá pár mondattal), illetve korábban azt is közli vele, hogy régóta figyelik már.

***SPOILER***
4/10
szubjektív 2013 aug. 20. - 15:14:13 4/10
(278/415)
Azzal mindent elmondtál, hogy neked ez elég.
Nem baj, csak ettõl még vagyunk néhányan (hálistennek) akiknek ez nem, hogy nem elég, hanem totálisan érdektelen.
4/10
szubjektív 2013 aug. 20. - 15:10:22 4/10 Előzmény sdt
(277/415)
Hát maximum látványilag van jól megcsinálva. Bár az sem valami eredeti.

Lesújtó, hogy mennyien vevõk az ilyen szar, semmitmondó, üres és ostoba filmecskékre. És még nem röstellnek arra hivatkozni, hogy azok, akiknek rossz véleménye van a filmrõl, mit sem tudnak a jó scifirõl.. Röhej :D
R4bbit 2013 aug. 20. - 15:02:37
(276/415)
Lehet egyedül maradok, de nekem ez a film tetszett. Tetszett, mert nem próbált meg mindenáron magvas mondanivalóval tömni, hanem megmaradt látványos, hangulatos sci-fi-nek, amely az elejétõl a végéig lekötött. Lehet köpködni a forgatókönyv következetlenségeit, lehet kritizálni a színészi játékot azonban az aprólékosan összerakott világ végig kitart és ámulatba ejt... Mint említettem, lehet egyedül maradok, de nekem ennyi elég... 8/10