Téma: Feledés

2/10
chaplin 2013 aug. 19. - 20:55:45 2/10
(275/415)
Látvány ... látvány ... látvány.
akos63 2013 aug. 19. - 10:32:10
(274/415)
Több hozzászóló is említette a szcientológiát. A történet L. Ron Hubbard Háború a Földön címû regényét idézi. Az abból készült filmet a nézõk és a kritikusok rendesen a helyére tették:
http://hu.wikipedia.org/wiki/H%C3%A1bor%C3%BA_a_F%C3%B6ld%C3%B6n

A logikátlanságokról és az elvarratlan szálakról is esett már szó. A zenérõl eddig kevesebb. Az elmúlt tíz évben hagyománnyá vált, hogy amerikai filmekben megidézik a hatvanas-hetvenes évek kultikus zenéit, zenekarait. A Feledésbe kettõ is jutott: a Procol Harumtól "A Whiter Shade of Pale", illetve a Led Zeppelintõl a "Ramble On". Akinek ez nem lenne elég: a zárójelenet elején a kamera egy faldarabra akasztott festményrõl nyit nagytotálra. "Véletlenül" a Led Zeppelin IV borítóján is egy ilyen kép látható.

"Így megy ez" - mondják a tralfamadoriak.
9/10
GéPLovaG X 2013 aug. 18. - 15:36:37 9/10
(273/415)
Persze az ízlés szubjektív, de azért a Kaptár és a Lopott idõ scifi-nek elég gyenge eresztés volt. Ha már Milla Jovovich akkor az 5. Elem, igaz ez utóbbi kevésbé tûnik komoly filmnek viszont a scifi-hez sokkal több köze van és legalább nem egy elb@szott átirat. A Lopott idõ helyett ott a Logan futása. De lehetne sorolni a scifiket napestig.
eynrg 2013 aug. 18. - 09:52:28
(272/415)
Az eleje elég vontatott, lassú, elég hosszúra sikeredett a film. Késõbb kissé felpörögnek az események és kezd
érdekesebbé válni. A történet zseniális, de könyvben sokkal jobban megfogna.
8/10
offtopic
jani-wan 2013 aug. 17. - 23:06:25 8/10
(271/415)
Nos szerintem mindenkinek lehet saját véleménye és ízlésvilága. Neki azok tetszenek és kész. Ez van. Mások meg az agyatlan zombi hentelõs videojáték filmektõl kapnak kulturális sokkot.
Csak azt nem értem minek nézi meg valaki kétszer azt a filmet amit már elsõre is utált.
9/10
GéPLovaG X 2013 aug. 17. - 17:22:25 9/10 Előzmény jozsi86
(270/415)
Ne haragudj, de ha ezek a "jó" scifi-k akkor csukott szemmel jártál eddigi életed során.
1/10
jozsi86 2013 aug. 16. - 19:14:12 1/10 Előzmény Attlas
(269/415)
Kaptár(1-3), Én, a robot, Legenda vagyok, Lopott idõ. Nekem ezek a jó sci-fik.
9/10
NagyD.991 2013 aug. 15. - 19:13:55 9/10 Előzmény Rahar
(268/415)
Szóról szóra mindent úgy írtál le, ahogy én is akartam. 100%-ig egyetértek veled.
10/10
tamast2 2013 aug. 13. - 18:25:10 10/10
(267/415)
Te jó ég! Ez egy sci-fi. Miért kell megmagyarázni, hogy hogy építkeztek? Mi nem tudjuk felépíteni, de mivel a jövõben játszódik, mindent megoldottak. A Star Treck - ben sem kell végignéznünk egy dokumentumfilmet arról, hogyan készült az Enterprise ûrhajó, mert az is csak sci-fi lenne, nem igazi dokumentumfilm, mivel olyat még nem lehet építeni :-) Ha tudományos tényekkel támasztanának alá egy sci-fit, az nem sci-fi lenne, hanem dokumentumfilm.
Belenéztem az Immortelbe. Biztos jó, de nagyon olyan hangulatban kell legyen az ember hozzá és számomra nagyon nehezen emészthetõ.
Egyik elõttem szóló Mr. Monk -ot idézte. Õ viszont jól tette, mert õt bármikor lehet idézni :-)
ReignMan 2013 aug. 13. - 15:49:18
(266/415)
Igen, pont az említett filmekre gondoltam, érvelésed lefegyverzett, gratulálok, nyertél, vendégem vagy a Feledés 2 mozibemutatóján 2 jegyre...

A szcientológiának, mint kártékony parazita bûnszervezetnek és sci-fi-gyökerekkel rendelkezõ vallásnak (alapítója által) pedig nézz utána és alkoss okos véleményt...
8/10
offtopic
jani-wan 2013 aug. 13. - 12:06:27 8/10
(265/415)
"Abban igazad van, hogy a szcientológia sok rossz alapja"
Én soha nem mondtam ilyet, és semmiféle véleményt sem alkottam még a szcientológiáról.
csupán tõled idéztem...
"...valami beteg szcientológus rémálom a jövõrõl"
... mivel nekem és gondolom többeknek rajtam kívül, meg sem fordult a fejünkben hogy ennek a mûnek bármi köze legyen a szcientológiához, azon kívül hogy sci-fi és Tom Cruise.


"Emberek 7 fölé pontozták ezt a filmet, de ha több európai, vagy ázsiai filmet néznének, rájönnének, mennyire abszurd ez a maga 1 mondatos, agyoncsépelt mondanivalójával és a 2 tõmondattal elmondható történetével."
Nos ebbõl a mondatból meg kissé süt az amerika utálat, és nem hinném hogy azok az emberek akik ezt a filmet 7 fölé pontozták, azért tették mert nem néznek elég európai vagy ázsiai filmet.
Különben meg mennyi a több?
Honnan tudod, hogy mennyit néznek egyáltalán?
És ha már több akkor mindegy hogy melyeket? Csak több legyen?
Ha megnéztem az Arn – Tempelriddaren-t svéd eredetiben, a Nankyoku Monogatari-t japán eredetiben, és a Ghost in the Shell-t is, az elég ahhoz hogy kvalifikáljam magam, vagy nézzek még valamit?

És még azt nem értem hogy ugyan miért jönnének rá ettõl az általad vélt konklúzióra? Mert mindennek ellenére én 8-as adtam. (kb. 7,5 lenne de az nem választható, így 8)
ReignMan 2013 aug. 12. - 14:08:03 Előzmény jani-wan
(264/415)
Abban igazad van, hogy a szcientológia sok rossz alapja, de magával a filmmel az a bajom, hogy semmilyen érzelmet nem indított el bennem, nem drukkoltam senkinek, a túlélõk csapata szimpatikus lett volna, de semmit nem tudtunk meg róluk, az egész történet lapos, a kép a 120 millió dolláros költségvetésnek megfelelõen látványos, de semmi extra.
Emberek 7 fölé pontozták ezt a filmet, de ha több európai, vagy ázsiai filmet néznének, rájönnének, mennyire abszurd ez a maga 1 mondatos, agyoncsépelt mondanivalójával és a 2 tõmondattal elmondható történetével.
9/10
GéPLovaG X 2013 aug. 12. - 13:42:43 9/10
(263/415)
Szeretem Olga Kurylenko-t mint nõt és modellt, de színészként csapnivaló. Szerintem a két színésznõt akár meg is cserélhették volna. Nála talán egy valaki volt aki jobban kiverte a biztosítékot, Rihanna a Csatahajóban.
8/10
Rahar 2013 aug. 12. - 02:22:37 8/10
(262/415)
Csak annyi elõismertem volt az alkotás megtekintése elõtt, hogy ki a fõszereplõ és hogy a port-hu-n 7 feletti az értékelése. A film végig lekötött, nem akartam közben internetezni vagy bármi mást csinálni. Tetszik a cselekményvezetés. A képi világa nagyon igényes. A vágások, a kameraállások jók. Olga Kurylenko színésznõ számomra szenvedõ, kérlek ments meg állandó arckifejezése zavart, én nem õt választottam volna eme szerep eljátszására. Az utolsó 30 hozzáírást elolvastam és többen is logikai hibákról beszélnek, alapvetõen nekem nem tûnt fel egy sem, amiket leírtak azokat szerintem meg lehet magyarázni, sõt meg is magyarázták. A film története valóban tartalmaz olyan részeket, melyek más filmekben már szerepeltek, de ez most máshogy van összerakva és tálalva. Számomra ez nem probléma, mert különben egy ideje már minden filmre mondhatnám, hogy ezt már láttam ebben és ebben a filmben.
***SPOILER***
Szerettem volna többet megtudni az idegenekrõl, a kinézetükrõl, a motivációikról. Hogy miért ezzel a módszerrel dolgoznak. De ez csak az én kíváncsiságom és nem a film hiányossága.
***SPOILER VÉGE***
7/10
sara.tt 2013 aug. 12. - 02:16:34 7/10
(261/415)
Most láttam elõször, szerintem egész jól összehozták ezt a filmet, még akkor is, ha tényleg sok más filmbõl merítettek az alkotók. Amúgy is manapság szerintem már mindenki "koppint" mindenkit... Bánom, hogy moziban nem tudtam már megnézni, már csak a látvány miatt is.
A szereplõk kommunikálhattak volna kicsit többet, de utólag belegondolva - SPOILER - egy gép alkotta õket, így már érthetõ, hogy nem az volt a cél, hogy órákon át pofázzanak egymással :)
Tom Cruise végre szerzett piros pontokat - A Jack Reacher miatt az utóbbi idõben nem szerettük õt...
Egy dolog idegesített: a vörös nõ, Victoria pupillája... szerintem annak a nõnek valamit cseppentettek a szemébe, vagy nem tom, de ijesztõen óriási volt a pupillája...

SPOILER
Amúgy a TET ez valami mesterséges intelligencia. volt? Mert "kis zöld" lényeket sehol nem láttam :)

Én azon akadtam a legjobban, amikor a fekete dobozos résznél megjelent az igazi Sally... és így kapcsoltam, hogy húú ez a nõ volt egész végig az üvegházas mini központ kijelzõjén. Nekem ez nagyon tetszett :D
És éljen a Függetlenség Napja! :))

A film nálam egy erõs 7.5, mert élveztem és szórakoztatott. Szerintem egy filmnek ez a lényege. :))
9/10
GéPLovaG X 2013 aug. 11. - 19:27:48 9/10
(260/415)
- Spoiler -

Amikor magától megy vissza miután találkozott a klónjával azt is elmondja Morgan Freeman, hogy a TET hadihajókat küldött amiket Jack Harper klónok vezettek. Volt háború csak az emberiségnek nem volt kifejezetten ereje védekezni mivel a természeti csapások felemésztették az erõik nagy részét. De attól még lehetett volna egy kéz aki rácsap arra a bizonyos "piros gomb"-ra. Amúgy amit elmond a TET-rõl az inkább csak megfigyelés alapján kikövetkeztetett dolog. Azt, hogy az így begyûjtött nyersanyagokkal mi lesz senki sem tudja pontosan. Vagy te láttál kifejezetten idegen létformát a filmben? Vagy volt szó bármiféle "béketárgyalásról"?

Eredetileg az Odyssey a Titánra ment volna, de a TET feltûnt és módosították a célt. A TET innen vette ezt a Titán sztorit is.

Phoenixy:

Ezt is tudom, de mint olyan egy-egy forgatókönyv nem feltétlenül a film elõtt közvetlenül születik meg. Lehet a Hold forgatókönyve is ott porosodott egy fiókban évekig.
10/10
offtopic
Phoenixy 2013 aug. 11. - 18:52:25 10/10
(259/415)
Egyébként a Hold 2009-es film és Joseph Kosinsky ezt a történetet már 2005-ben megírta (mármint a Feledését), csak nem készíthette el, mivel még egy filmet se rendezett, úgyhogy elõször megbízták a TRON rendezésével és azután kapott engedélyt a Feledés elkészítésére.
Superalonso 2013 aug. 11. - 18:33:46
(258/415)
SPOILER-T TARTALMAZ

Nem volt ott semmilyen atomháború: Morgan Freeman kb úgy a 90. perc körül elmondja, hogy ezek a földönkívüliek bolygóról bolygóra járnak és kiszipolyozzák az energiát onnan saját maguknak (hydrokutakkal), a Holdat elpusztították, ami miatt az emberiség kihalt hiszen mega-cunamik és földrengések jöttek emiatt, csak a Morgan Freeman-féle maroknyi emberi csoport maradt életben, mert Chicago (ahol éltek korábban) nem a törésvonalaknál fekszik. A dron-okat azért küldte oda a TET, hogy ezektõl az emberektõl megvédje a hydrokutakat. Az összes többi csak duma, amivel Sally a klónokat behülyítette....Nem volt ott semmilyen Titán, csak 2017-ben, amikor a NASA észlelt ott valamit és az Odyssey-t elindították Jack Harper-rel és Vika-val a fedélzeten, hogy megnézzék mi lehet az. A TET belõlük klónozta a sok Jack Harper-t és Vica-t.....rakd össze a filmet és rájössz magad is hogy így volt.

SPOILER VÉGE.
9/10
GéPLovaG X 2013 aug. 11. - 14:24:26 9/10
(257/415)
A Hold nem rossz film, de azért az sem teljesen egyedi. Ennyi erõvel ott is mondhatnánk, hogy egyes ötleteket a 6. napon c. filmbõl merítettek... Ugyanakkor a mondanivalója teljesen más. Ahogy az Oblivion-nak is teljesen más mint a Holdnak annak ellenére, hogy vannak benne hasonló megoldások de ilyen téren több régebbi filmet is fel lehet hozni itt is ott is.

chilisos:

- Spoiler -

Nem feltétlenül van több ezer Jack Harper klón a Földön, 52 biztosan. A háborúban ki tudja mennyi halt meg illetve a háború után azt sem tudjuk mennyibõl csinált "szappan"-t a TET. Valószínû bizonyos idõre van 1-1 klón tervezve, erre utal az is, hogy Vica nagyon várja, hogy leteljen a 2hét és "utazhassanak a Titánra" amit senki nem tud mit is jelent pontosan. Viszont a film végén amikor berepülnek a TET-be van egy jelenet ahol kapszulákban ott van több ezer klón. Tehát volt utánpótlás a biztonság kedvéért.
Superalonso 2013 aug. 11. - 13:01:09
(256/415)
Jack Harper és Vika klónok mindketten és ahány szektor volt a földön annyi klónjuk van. Az igazi Jack Harper meghalt az Odyssey-n még anno 2017-ben (a film ugye 2077-ben játszódik) és a TET õt és Vika-t klónozta és elhitette velük, hogy õk emberek és hogy csak õk ketten vannak a Földön, a többi Jack Harper-rel és Vika-val is elhitette a többi szektorban ezért is lepõdött meg mikor találkozott a 49-es Harper az 52-essel, mert nem értette mi az ábra.