Téma: Feledés

10/10
Findzs 2013 ápr. 13. - 19:28:23 10/10
(35/415)
ezt a filmet azok pontozzák le akik nem értették
az utóbbi évek legjobb sci-fi -je, a prométehus csak szeretett volna ilyen lenni mert ebben a filmben minden a helyén volt nem volta a történetben logikai buktató úgy mint a prométheusban


pedig nem olyan bonyolult csak oda kellett volna figyelni kicsit nem pedig a telefont nyomkodni (mellettem kétoldalt 2 fiatal pár volt mert egyedül mentem el megnézni és jobbról is balról is 1-1 csaj, mondanom se kell hogy mindketten többször elõvették a telefonjukat és az egyik még telefonált is 2x, na ezek adnak 3 pontokat egy egyébként jó filmre
)


más:
amikor én néztem akkor volt ott egy kiscsalád anyuka apuka egy kb. 7 és egy kb 3 éves gyerekkel
felháborító, hogy a mai szülõknek nincs ennyi eszük, hogy egy 12 éven aluliaknak nem ajánlott filmre bevisznek ilyen kisgyerekeket
a 3 évest sirva vitte ki az anyja 10 perc múlva

nekem is van egy 3 éves kisfiam de eszembe se jutna bevinni egy ilyen filmre
menyhard 2013 ápr. 13. - 12:48:19
(34/415)
Hatásvadász, tele klisékkel és a színészi játék pedig egy szappanoperához volt hasonló. A zenei aláfestés meg egyszerûen túl sokk lett, ahogy próbálták az érzelmeket fokozni szinte minden egyes történésnél. Egy nagy giccs, viszont manapság úgy látszik erre van szükség. A látványvilág viszont tényleg jó.
10/10
T3v 2013 ápr. 13. - 12:38:58 10/10
(33/415)
Spoiler lehet !



Hát b@szki legalább odaírtad volna hogy spoiler vagy ne írtad volna, hogy a Hold c. filmre emlékeztet. Ezzel legalább 70%-ban lelõtted számomra a poént :(
9/10
Viki1080 2013 ápr. 13. - 11:45:17 9/10
(32/415)
Nekem nagyon bejött a film,kicsit a Hold címû filmre hajaz a történet,csak "harcosabb"akinek az tetszett,annak ez is tetszeni fog.
Jó a története és van benne egy batár nagy csavar,ami nagyon megdobja,tény h picit hosszúra sikeredett,de megéri megnézni.
Én csak ajánlani tudom mindazoknak,akik szeretik a sci-fit és az elgondolkodtató filmeket.
8/10
Kulcskészítõ 2013 ápr. 13. - 11:39:55 8/10
(31/415)
SPOILER

Hangulatos sci-fi, jól hozza a poszt-apokaliptikus hangulatot, de ennél azért jóval több van benne. Borzasztóan tetszettek az aláfestõzenék, remekül passzoltak a látványvilághoz. Az ehhez hasonló romos, lepusztult világ kontra steril, jövõbeli otthon kettõse rám mindig olyan hatással volt, mintha egy idegen, másik dimenzió képeit látnám. A csavar bizonyos szinten meglepõ volt, azt mindjárt sejtettem, hogy a veszélyes zónába nem ok nélkül nem mehetnek, bár pont erre a megoldásra nem tippeltem. Azt tartottam elõször a legvalószínûbbnek, hogy õ is, és a lány is egy klón (ez bejött), hasonlóan mint a Hold fõszereplõje, és a zónán túl talán még mindig él az emberiség...
Tom Cruise amolyan szimpatikus, hús-vér Wall-E, azt pedig sajnálom hogy Morgan Freeman-nek nem jutott több szerep. Azt viszont nem igazán értem, miért van minden kritika hanyatt esve Olga Kurylenko szépségétõl. Andrea Riseborough számomra fényévekkel vonzóbb volt.
9/10
Bigpapa 2013 ápr. 13. - 02:28:51 9/10 Előzmény meeximus
(30/415)
Valld be, hogy nem láttad a filmet, csak valaki mesélte :))) vagy a bemutató alapján írtad. Mert ha láttad a filmet és nem érted, akkor mit csináltál közben? :) Az a fránya facebook mi? :)
Ahogy elõttem már Gunman-R leírta neked....,csak kicsit kiegészítem.
SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER

1- Mi történt az emberiséggel? Nem tudjuk meg...annyit tudunk van pár túlélõ...de semmi mást.
Nos, elindított a NASA egy expedíciót a Titánra, de útközben belebotlottak ebbe az idegen mesterséges intelligencia - életformába. Harper az utolsó pillanatban leválasztotta az alvó legénységet - köztük a nejét - és csak ketten, Viktoriával együtt ragadta el õket az idegen gépezet. Megölte mindkettõt, de ugyan akkor klónozta õket. Harperbõl alkotott egy több ezer fõs hadsereget, akikben sem bûntudat sem könyörület nincs és a fejlett gépekkel visszajöttek a földre és elkezdték kiirtani azt a maroknyi túlélõ embert, akik túlélték a Hold szétrombolásával bekövetkezett természeti katasztrófákat. Miután gyõztek, visszatértek a hajóra,majd megjelentek a szivattyúk,amik a tengervizet szívták el. Ehhez több Harper és Viktória klón érkezett, akik már békés karbantartók. Itt qrva jó a fekete doboz szövege, hogy az utolsó rögzített beszélgetés és fotó alapján csinált a gép belõlük egy párt, azokkal a szövegekkel,amiket ott egymásnak mondanak. Jó csapat vagyunk, jó páros, stb.
A mese, ami az új tudatuk, hogy 5 éve teljes memóriatörlésen estek át és 2 hét múlva mennek a Titánra a többi túlélõ (akik nincsenek is) ember után. Csak a klónozott Harper tudata, szeretete a felesége iránt olyan erõs volt, hogy hiba csúszott a rendszerbe és ezért volt renitens.
2- Miért akarta egy szintén ismeretlen erõ a vizet elvinni a földrõl
Elmondják azt is, hogy ez a faj (ekkor még azt tudjuk a dögök azok) el akarták foglalni a bolygót, de az emberiség visszavágott, atommal is harcolt és hiába lakhatatlan a bolygó,de az emberiség nyert. Alig néhány dög maradt itt, akikre a drónokkal vadásznak. Az igazság, hogy ez a mesterséges életforma bolygóról bolygóra jár, hogy elszívja az adott bolygó teljes energiaforrását. Itt a víz fúziós energiája miatt. Mivel a föld legnagyobb része víz (volt) hihetetlen energiaforrás.
3- Miért vannak fák és madarak egy oázisban, máshol pedig sivatag
Pár napja a History channel-en volt egy kisfilm, mi lenne, ha a hold elpusztulna. Gyakorlatilag leállna a föld magmájának a forgása, ami miatt földrengések lennének, vulkánkitörések, a légkör megváltozna, ahogy a gravitáció is. Itt részben pusztult el a hold, így tsunamik lettek, viharok, földrengések. ATOMROBBANÁS nem volt. Azt csak Cruise mondja a film elején, hiszen az a mese. Valójában olyan hirtelen csapott le a Hold megsemmisülése után az idegen klón csapat, hogy már nem volt mit bevetni ellenük, hiszen a természet addigra hazavágta a földet és a teljes katonai arzenálunkat.
Ha megváltozik a klíma, globális felmelegedés, lehûlés, bármi,akkor ahol eddig sivatag volt, lehet, ott havazni fog, vagy zöldellõ területek alakulnak ki, ki tudja. Itt egy komplett völgy volt egy hatalmas szakadék végén. És egy oázis szerû terület, amin látszott hogy hatalmas.
Amúgy a föld teljes területét nem láttuk, hiszen csak két Harper ellenõrzési területét láttuk, de ha az egyik 42-es, van 1-es ás lehet 1200-as is. Hiszen látható az a több millió klón a hajóban a végén.

SPOILER vége

Ha figyeltél volna, szerintem ezt simán megértenéd. Szerintem nézd meg megint a filmet és világosabb lesz :)
9/10
Bigpapa 2013 ápr. 13. - 02:02:56 9/10
(29/415)
Nah, végre láttam a filmet. :) Nekem nagyon bejött!

A zenéje iszonyat szépen szól, nagyon jó. Tiszta Vangelis érzésem volt, olyan Szárnyas fejvadász feeling. A látványvilága is nagyon szép. Jól meg vannak tervezve a CGI dolgok, van benne feszültség, izgalom, szerintem érdemes megnézni moziban.
Nem értem, ki mit nem értett ebben a filmben? Hiszen a sztori szépen fel van építve. A fõhõs szemével kezdjük felvenni a fonalat, ahonnan õ látja, aztán vele együtt tudjuk meg, mi is van valójában. Semmi érthetetlen dolog nincs, választ kapunk mindenre. A szereplõk nagyon jól játszanak. Tényleg egy minimál szereplõs film, hiszen alig 6 szereplõ van és 40-60 statiszta, akik csak szaladgálnak :), de pont ettõl nagyon jó a film.
SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER
Iszonyat steril és már már idilli az a hely, ahol laknak Harperék. A romos bolygót leszámítva az is idilli, hogy hamarosan a Titánon kezdik az új életet az emberiséggel együtt. Aztán szép lassan, ahogy bontakozik ki a történet..,engem nagyon megfogott. Erre egyáltalán nem számítottam és rohadtul bele tudtam élni magam, ahogy Harper megtudja, hogy ki is õ valójában, ki a lány, kik azok, akikre eddig vadászott. Nagyon jól felépítették a sztorit és a zenével kiegészítve szerintem ütõs volt. Cruise jól játszott, ahogy Andrea Riseborough is jól játszotta a kimért, a szabályokat minden körülmények közt betartó "dolgozót". Freeman szerepét gyakorlatilag bárki eljátszhatta volna, de mégis kellett egy ilyen karakter, akinek elhisszük, hogy élõ egyenesben végignézte a föld pusztulását.
Nagyon jó volt a fordulat benne, ahogy kiderül, nincs sugárveszély, kamu minden ,amit eddig tudott és bizony nem csak a 42-es,meg 54-es Harper van, hanem több ezer. Belegondoltam, mi lenne, ha ezt én tudnám meg. Hát basszus :D
Jó volt, ahogy kitette a végén a mozaikokat, ahogy megtudtuk, mi is történt és a felismerés ami szinte agyonnyomta Harpert. Nem tudom, hogy én meg tudnék e hozni ilyen döntést, hasonló esetben. Remélem!
A vége is bejött, mert happy end is,meg nem is.
SPOILER vége

Az utóbbi idõben annyi mocskosul szar sci-fit láttam (Burok, Prometheus,stb) , hogy ettõl különösen rettegtem már, de kellemesen csalódtam. :)
Nem tudom, kinek ajánlom. Aki szereti Cruise-t, annak biztos. Aki szereti a szokványostól eltérõ sci-fit, annak is tutira. Van benne feszültség, lövöldözés, jó a története és ha odafigyelsz, meg is érted.

9/10
8/10
Csodakapitány 2013 ápr. 13. - 01:54:25 8/10 Előzmény Gunman-R
(28/415)
A drónok bezavarnak a képbe.
CsiróCsiró 2013 ápr. 12. - 23:46:30
(27/415)
Nagyon kedvelem Tom Cruise-t, nagyon szeretem a sci-fiket, de ez a film sajnos nem jött be.

Nem mondom, hogy borzalmas, nem mondom, hogy 1/10, mivel gyönyörû a látvány, fantasztikus a filmzene, viszont hiányzott belõle az a "plusz", amitõl azt mondom, hogy ááááááááááááááááááááááááwazeeeeeeee...

Ettõl függetlenül nem szeretnék senkit sem lebeszélni róla.

Mindenki nézze meg, és döntse el saját maga!
10/10
Dya0225 2013 ápr. 12. - 15:17:27 10/10
(26/415)
Véleményem szerint ez egy Jó film volt,sõt Nagyon Jó film! :)
A történet érthetõ és követhetõ!!
Rég éreztem már ezt,hogy nem kidobott pénz volt a mozi jegy ára. :D
10/10
Gunman-R 2013 ápr. 12. - 14:03:10 10/10
(25/415)
SPOILER!!!!

Kik mi ellen harcolnak? Nem értem a kérdésedet! Most az idegenekre gondolsz vagy az emberekre?
Az idegenek azért, hogy megszerezzék a föld erõforrásait vagyis a tenger vizeit, az emberek meg a bolygónkért! :D
Ez ennyire nem volt egyértelmû? :)
8/10
Csodakapitány 2013 ápr. 12. - 13:51:01 8/10
(24/415)
Végül is mi ellen harcolnak, vagy miért?
10/10
Gunman-R 2013 ápr. 12. - 12:07:14 10/10
(23/415)
Meg mi az, hogy felvesz történetszálakat aztán másba csap bele? Egy történetszál van és az egész film azon megy végig és nem csap bele semmi másba... Úristen hihetetlenek az ilyen emberek! :D
10/10
Gunman-R 2013 ápr. 12. - 11:38:28 10/10
(22/415)
Hát hallod meg is értem, hogy neked nem tetszett, fel se fogtad a filmet... Nulla történet? Hát te mibe vagy? :D Sajnálom azokat az embereket, akik beülnek egy ilyen tipusú filmre és utána lehurrogják, csak azért, mert nem bírják megérteni! Elmondanám neked, hogy az utóbbi évek legjobb sci-fi-jét hozták össze, nagyon jó látványvilággal, egy tökéletes történettel, hatalmas csavarokkal... Abban egyetértek másokkal ,hogy vannak benne összeollózott részek más filmekbõl, de legalább azt tökéletesen összehozták és egy tökéletes egyveleget alkottak egy nagyon jól felépített történetben! Kedves meeximus, javaslom neked valamilyen dráma, vagy romantikus film megtekintését, azt talán meg fogod tudni érteni... Nah akkor, hogy a kérdéseidre is kapjál választ:

SPOILER!!!!!!!!!!

1. Az a lényeg, hogy figyeltél, már az elsõ 5 percben elmondják mi történt az emberiséggel nagy okos... Csak egy kicsit figyelni kellett volna! Az idegenek elpusztították a holdat, aminek az lett a következménye, hogy természeti katasztrófák következtek, földrengés, cunami stb. Gondolom ez elég egyértelmûen hozzájárult az emberiség kipusztulásához... De ez még mindíg kevés! Mert a hold után a bolygónkat támadták meg az idegenek, ami okán valószínû szintán megcsappant a lakosság, jah és az atombombákról el is felejtkeztem amit bevetettek az idegenek ellen!
Ezt kedves "filmkritikus" barátom, ezt mindet elmondják az elsõ 5 percben...

2. Miért akarták elvinni a vizet? :D Nem akarták elvinni a vizet földrõl, hanem a tenger vizét felszívva fúziós energiát állítottak elõ!! Egyértelmû, hogy õk ezt az energiát használták fel a gépeik mûködéséhez, és hogy fennmaradjanak! Hozzátenném, hogy erre a kérdésre is megszületik a válasz a film elején, a felvezetõ történetmesélésben, de a lényeg, hogy figyeltél és megértettél mindent! :D Arról is beszél Morgan Freeman a film közepe fele, hogy ezek az idegenek bolygóról bolygóra járnak, hogy feléljék a bolygók energia tartalékait, lásd tenger víz! :D
3. Hát erre konkrétan nem születik válasz, de gondolom nem lehet nehéz kitalálni... Valószínûleg az egy olyan hely, ahol nem pusztítottak természeti katasztrófák és nem robbantak atombombák... Úgy gondolom erre nem lehetett nehéz rájönni, de neked ez is nehezedre esett!

SPOILER VÉGE!!!!

Kedves meeximus javaslom felejtsd el az ilyen tipusú filmeket egy életre és ezt a topikot is, mert felesleges a filmet hibáztatni a saját tudatlanságodért!
1/10
meeximus 2013 ápr. 12. - 09:53:36 1/10
(21/415)
2 kérdés azokhoz akiknek tetszett:

1- Mi történt az emberiséggel? Nem tudjuk meg...annyit tudunk van pár túlélõ...de semmi mást.
2- Miért akarta egy szintén ismeretlen erõ a vizet elvinni a földrõl
3- Miért vannak fák és madarak egy oázisban, máshol pedig sivatag

Sajnos az egész film errõl szól. Felvesz történet szálakat, aztán 1 perc múlva már másba csap bele. Ha ezt valaki jó scifinek nevezi, annak gratulálok.
9/10
Bigpapa 2013 ápr. 12. - 09:11:58 9/10
(20/415)
Én a bemutató alapján nagyon vártam a filmet. Azt, hogy Tom miben hisz, pont leszarom, jó filmeket csinál. Ahogy Travolta is, pedig egyívásúak :)))) De manapság sikk utálni azt, akit más is utál. Amúgy nem tudom,mi bajuk Cruise-zal, mert az utóbbi pár évben is kifejezetten jó filmekben szerepelt.
Aztán olvastam fanyalgó kritikákat és egyre jobban ment el a kedvem. Pár napja a Tv2-n volt egy wekfilm, hogyan készült a Feledés. Nagyon jó volt, ahogy mutatták, itt is mindent kaszkadõr nélkül csinál Tom Cruise.Motorozik, ugrat, esik,repül, zuhan.Tudtam, hogy általában nem használ kaszkadõrt és ez minden színészt szimpatikussá tesz nekem, talán ezért az egyik legnagyobb kedvencem Belmondo és Jackie Chan, akik sosem használtak kaszkadõröket.
Talán ma eljutok a moziba és este már nekem is lesz véleményem a filmrõl. Ha szar lesz,biztos õszintén el fogom mondani, de ha jó, az csak hab lesz a tortára. :)
GORiARTY 2013 ápr. 12. - 08:21:41
(19/415)
Azzal egyetértek, ha valakinek nem tetszett, szerencsére nem vagyunke gyformák, de az, hogy nulla, azt nem mondanám. Aki kételkedik, hogy jó film-e és a kritikáknak hisz saját maga helyett, az szerintem hibát követ el. Lehet, hogy nem életed legjobb filmje lesz, de hogy a mostanában mozikba került 30 film közül a legjobb, az tuti (Hobbit-ot kivéve)

Igen, tom bácsi szcientológus és igen, ez a film is nagyon hubbardos, de jó scifi és mi itt, akik megnéztük egyetértettünk abban, hogy (kicsi SPOILER) a filmtörténet leghalálosabb és legfélelmetesebb hangú és ezzel együtt egyik legfélelmetesebb robotját alkották meg az alkotók a drónokkal. Szóval ha csak szeretnél szórakozni és elfelejteni mindent másfél-két órára, akkor ne higgy a negatív kritikáknak.

Ja és még egy: Nem, nem vagyok semmiféle mozi és kiadó munkatársa, de szívesen lennék :) Ingyen járhatnék "hivatalból" moziba :)
10/10
pumpika 2013 ápr. 11. - 21:40:40 10/10
(18/415)
te, haver, szerintem nézzél filmdrámákat, azok neked valók...
Kovács kolléga 2013 ápr. 11. - 20:15:55
(17/415)
Minél többet olvasok a filmrõl, annál jobban megy el a kedvem. Pedig mennyire ki vagyok már éhezve egy akcióban, látványban, mögöttes gondolatokban gazdag sci-fi kalandfilmre.

Várom már a Star Treket, mint a Messiást.