Téma: Feledés

ukotaf 2018 okt. 27. - 07:58:42 Előzmény BlueTT
(375/415)
Így van! Teljesen egyetértek! Minden filmben vannak hibák, de ez nekem az egyik kedvencem (a 2001 óta). Igen, a filmzenét én végighallgattam a Tube- on, hát nem semmi...és az elején katartikus, de a filmben még vannak ilyen részek. Én évente 2x megnézem, nem sok film mondhatja el magáról. Itt (nekem), minden rendben volt, a történet, a zene, a színészi játék, a mondanivaló. Szegény Riseborough, Ő egy mellékszerepből csinált főszerepet. A végén a dal is fantasztikus, de ugy- e, azt lehagyták, pedig nagyon fontos.
Válaszod köszönöm!
Baranyai György
BlueTT 2018 okt. 27. - 00:48:30 Előzmény nick név
(374/415)
Hello, hiszek a szólásszabadságban, tehát azt mondasz, amit akarsz. Ahogy én is. Viszont arra kérlek, hogy adj több tiszteletet az arra méltó filmnek! Legalább a mondanivalója miatt.
Ha multikultit, drogozást, szabadosságot, anyagiak felhalmozását, mindenki és minden elfogadását stb propagáló filmeket húzol le, egyetértek.
BlueTT 2018 okt. 27. - 00:27:11 Előzmény Midnight67
(373/415)
Köszönöm. Az nagyon jól hangzik! :)
BlueTT 2018 okt. 27. - 00:25:09 Előzmény BlueTT
(372/415)
Értem...
CD a film végén?! Ez aranyos!
BlueTT 2018 okt. 27. - 00:22:19 Előzmény ukotaf
(371/415)
Megértelek...
Így van, a mondanivalóra kell koncentrálni.
Ha még nem játszottad, itt van a teljes filmzene. https://www.youtube.com/watch?v=-qkonu2db6A&index=16&list=PL5sC7brCHHadPUWLfuAhft-n-VtL2vgy-
Üdv., BTT
BlueTT 2018 okt. 26. - 23:48:05 Előzmény durumdara
(370/415)
Szia! :)
Persze. Értelek.
Üdv, BTT
durumdara 2018 okt. 19. - 10:34:24 Előzmény BlueTT
(369/415)
Szia!

Nem is ezt kívántam írni, hogy lenyúlták.

De a film nézése közben mindig szinte tudtam előre, mi fog történni, mert más filmben már megtörtént és nagyon hasonlóan folyt a cselekmény.
Elhiszem, hogy ezt külön, függetlenül írták meg, de ha valaki látta az általam felsoroltakat, és utána nézi meg ezt a filmet, talán hasonlóan érzi majd magát...
Meg hát az illogikus dolgot hagytak bennem rossz szájízt.

Amúgy többször is nézhető, mert látványos, csak akkor még inkább kiugranak a "miért"-ek.

Üdv: dd
10/10
tom_pika 2018 okt. 17. - 19:07:31 10/10
(368/415)
Kiváló film. Érdekes, izgalmas. Aki csak a vérszagra gyűlik, vagy nem szereti a scifi-t, az azért kerülje!....
5/10
pihes 2018 okt. 11. - 14:54:55 5/10
(367/415)
Még közbe is eszembe volt, hogy már láthattam, de semmi emlékezetes nem marad(t) meg ebből.

5/10
3/10
nick név 2018 okt. 08. - 14:15:53 3/10 Előzmény BlueTT
(366/415)
Mit tett le az asztalra az ott? Ez is egy hozzáállás... Meg az is, hogy elmondom a véleményem egy olyan filmről, amit nem tartok sokra. Ha neked ez elég ahhoz, hogy "művészetkritikus" műve legyen, vagy micsoda, akkor az a te dolgod.
Én nem gondolom, hogy ilyen filmeket különösebben dicsérni kellene, vagy hogy jó némán elmenni mindegyik mellett. Ez a kor trendje, az USA jóvoltából a popcornfilmek uralják el a mozitermeket, van aki szeret popcorn-on élni - analógia - és van aki nem. Nem biztos, hogy hosszútávon egészséges, de szerencsére ebben sem kell feltétlen egyetértenünk.
Midnight67 2018 okt. 07. - 21:45:36 Előzmény BlueTT
(365/415)
Ha mégis tv-nézésre vetemednél, érdemes átfutni hétvégente pl. a Duna TV műsorát, esténként szoktak jó filmek lenni és reklámok nélkül, végig (!), stáblistával és zárónevével.
Most pl. a Fedőneve: Donnie Brasco (amerikai krimi, 1997) megy.
Midnight67 2018 okt. 07. - 13:41:29 Előzmény BlueTT
(364/415)
A reklámokról már kár is szót ejteni, évek óta ez van, meg kell szokni.
Ezért részesítem előnyben a visszanézhető műsorokat és eltekerem a reklámokat.
Ami meg marad, azt kibírom, egy 2-3 órás filmnél néha úgyis ki kell menni időnként vécére, sörért, pattogatott kukoricáért, elszívni egy cigit, vagy épp felugrani ide körülnézni.
Ha mégis nagyon zavarna, addig lehalkítom, ennyi.
A számítógépen meg már rég le vannak tiltva a reklámok, szóval azért nem kapok tőlük gyomorrontást..:)
Azt viszont tényleg én is nagyon utálom, ahogy levágják a filmek végét és elmarad a záró zene.
Előfordult már, hogy ez miatt a film végén benyomtam cd-n a zenét, hogy méltó legyen a befejezés és mozihangulatom legyen. Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell..
ukotaf 2018 okt. 07. - 06:15:21 Előzmény BlueTT
(363/415)
"BlueTT"! köszönöm a megerősítést, jólesett. Tegnap is megnéztem, most kb. 30- adszor és nem tudom megunni. Támogatom a reklámokkal kapcsolatos ötleteteket és, hogy ennek a filmnek a végén még van egy nagyon jó dal, a stáblista alatt. Mindig kiráz a hideg az elején, amikor megjelenik az "OBLIVION" cím, ott akkora a zene....és később is vannak katartikus részek. Ahogy írtam: én a mondanivalót figyelem, nem a hibákat. Valaki itt szörnyülködött, hogy az akkumulátor vízszintes fogantyúval van megoldva...a film 2077- ben játszódik, miért ne lehetne? (Wolfram1 írta). Utolsó két soroddal teljesen egyetértek!
Üdvözlettel: Baranyai György
BlueTT 2018 okt. 07. - 00:02:39
(362/415)
Jó a megoldásod. Én mégis egy drasztikus lépést választanék. 15-20 éve nincs TV-m vagy előfizetésem, csak a szüleimnél nézek néha filmet. Könnyen csatlakoznék egy olyan mozgalomhoz, ahol a tagok lemondták az előfizetéseiket x időre abból a célból, hogy moderálják a reklámozást.

Hasonlóan, ha az emberek összefognának és nem vennének olyan külföldi terméket, ami itthon is létrehozható lenne, a globalisták hamarosan kivonulnának Magyarországról.

Ami a reklámokat illeti, az zavar még, hogy elmerengenék a filmről, amikor a filmzene alatt a szereposztást tolják. E helyett hirtelen, a hüvelygombára és marhára való világ Gyurkára koncentrálok vagy valódi apámmal a közös orgazmuson elmélkedünk. A pénzünkért. Ez olyan, mint a 15 ezer forintos póló óriási Nike felirattal...

A filmzene-szereposztás rész a mű sajátja. Megcsorbítják. Kíváncsi lennék, hogy ez jogilag hogy van rendben. Legjobb esetben is csak odalökik felgyorsítva. Filmzene nuku, persze. Nem ritkán, még az utolsó jelenet legvégét is lecsípik. Megvan az eredeti...

8/10
Kit Fisto 2018 okt. 06. - 22:34:41 8/10 Előzmény BlueTT
(361/415)
A reklámokat mindenki utálja, mégis vannak. Egy párezres réteg készíti, és ők macerálják a milliókat. Nem kéne hagynunk! A médiatörvényben keményebb szabályozás kéne a reklámokról. Legyenek halkabbak, mint a normál műsorok, ne hangosabbak. És ne lehessen valótlant állítani bennük. Filmet legyen tilos megszakítani reklámmal, vagy aközben reklámozni. Aki megszegi, azt jó vastagon bírságolni, hogy ne érje meg.

  A film különben egész jó volt, részemről 8-as. Szép a látvány, a színészek is jól játszottak, és a mese is elment egynek. Cruise nem egy Charlton Heston, de a sci-fikben nem olyan rosz, lásd Világok Harca.
BlueTT 2018 okt. 06. - 21:51:32 Előzmény Kit Fisto
(360/415)
Holnap, vasárnap du 1-kor bepótolhatod a lemaradt részt.
BlueTT 2018 okt. 06. - 21:45:37 Előzmény nick név
(359/415)
Az ilyen szintű ócsárolás a tipikus művészetkritikus műve.
Profi vagy hétköznapi suttyó, csak a pofátok jár. Soha nem hoztok létre semmit. Nulla termék!
A bankárokra emlékeztettek...
BlueTT 2018 okt. 06. - 21:02:56 Előzmény durumdara
(358/415)
Félreértés ne essék! Ezek nem más filmekből lopott ötletek, gondolatok.
Olyan, mintha azt mondanád, valaki lenyúlta a beszéd tevékenységét valakitől...
BlueTT 2018 okt. 06. - 20:54:30 Előzmény ukotaf
(357/415)
:)
BlueTT 2018 okt. 06. - 20:53:29 Előzmény Kit Fisto
(356/415)
Így van. A TV-reklámokról nem is beszélve!