4/10
Lagos1510 2012 júl. 15. - 23:04:20 4/10
(148/188)
A könyvön akadt meg a szemem, de gondoltam inkább megnézem a filmet, hátha mégsem jön be annyira, hogy kiadjak rá pár ezer ft-t.
Annyira nem kötött le, hogy csak 3 részletben tudtam megnézni. Semmitmondó, unalmas, a színészi játék ellenben tetszett.
1/10
offtopic
Rahar 2012 jún. 25. - 22:42:11 1/10 Előzmény Eddyboy
(147/188)
Hozzáírásod igen korrekt, nem bántottál meg. Egyszerûen annyira nem érdekel a téma és annak megvalósítása, hogy még egyszer nem fogok nekiállni. De ennek ellenére elfogadom, hogy neked és még sok embernek tetszik.
offtopic
nowheretogo 2012 jún. 21. - 20:49:04
(146/188)
Mindig borzasztó szomorúsággal tölt el, mikor szembesülök vele, milyen szinten tudják az emberek ledegradálni ezt az alkotást. Akármikor meg tudom nézni ezt a filmet, legalább 9-10 alkalommal láttam már, a kedvenc jeleneteket pedig valószínûleg több százszor. Nekem ennél még senki nem tudott jobb filmet mutatni, igyekszem azonban nem elfogultan írni.

Sajnos népszerûségének köszönhetõen elég gyakran feljön a film, mint téma társaságban. Ezzel nem is szokott baj lenni, addig amíg meg nem kérdezi valaki, hogy "de most mirõl szól a film?" Véleményem szerint semmi többrõl, mint amit láthatunk. Hunter S. Thompson, a.k.a. Johhny Depp, az amerikai drogrobbanás "áldozata", elindul Las Vegasba egy barátjával, hogy azt csinálhassák amit a legjobban szeretnek: kábítószerezzenek, igyanak, minden gátlást levetkõzve, "buta állatok szintjére süllyedve" bevegyék a hetvenes évek amerikai fellegvárát, Las Vegast. "A mû azt mutatja be, hogyan keresi az ember a helyét sikertelenül a világban". Hm, talán, bár már ebben sem vagyok igazán biztos. Az meg, hogy az emberi lét értelmetlenségét, pazarlást, stb-t hivatott a film bemutatni, teljes hülyeség. Nem kell mindenbe mindig valamit belemagyarázni.

A másik dolog, mikor a filmet úgy állítják be, mint egy jó vígjáték. Vígjáték?! A több mint két órás filmben egyetlen jelenetben nevet együtt Duke és Gonzo! (Amikor kidobják õket a Debbie Reynolds koncertrõl : D ) Javaslom, nézze meg mindenki aki már legalább egyszer látta a filmet, angolul. A magyar szinkron valóban egészen jó, sõt még itt is abszolút eltalálták a karaktereket, de egyszerûen valami egészen más hangulatot ad a filmnek. Nagyon jó példa, mikor a hotelbe csekkolnak be az elején. A magyar változatban szól a hangos zene, óriási a ricsaj, míg az eredeti angol verzióban szinte néma csönd van. Az egész rettentõen lehangoló, mintha nem is ugyan azt a filmet nézném.

A párbeszédekre, még annál is inkább a monológokra már ki sem térek, aki nem érzi a súlyát az elhangzott dolgoknak, aki nem érzi azt, hogy "Jézus, ez a faszi (H.S.T.) tudott valamit", annak marad a Battlefront, meg az Avatar.

Nézzétek, szórakozzatok, ámuljatok, remekmû minden tekintetben! Példa rá, hogy nem törvényszerû, hogy a könyv mindig sokkal jobb mint a film. (Talán csak egy nagyon kicsivel : ))
10/10
biskotti 2012 febr. 19. - 01:19:37 10/10 Előzmény Eddyboy
(145/188)
Ezt gyönyörûen megfogalmaztad, aki nem jött be a film, hallgasson Eddyboy-ra!
10/10
Eddyboy 2012 jan. 01. - 15:18:57 10/10 Előzmény lotto
(144/188)
10/10
Ez a film, ha nem lenne, ki kéne találni. Párját ritkító alkotás!!!
Kell hozzá egy nagyfokú nyitottság, de a mondanivalója 1xûen hibátlan.
Egy igazi remekmû, arról, hogyan találja/nem találja az ember a helyét a nagyvilágban, és milyen szerencsétlenül próbálkozik, hogy meglelje a boldogságot.
10/10
lotto 2011 okt. 24. - 19:18:58 10/10
(143/188)
Csúcs ez a kult-film, de sztem csak az érti az egész movie-t igazán, aki nem konzervatív és/vagy próbált már valamit!

Aki ezt látta a többség 10-20xor is látta és megmaradnak az ütõs szövegidézetek.

- Hol az éter, a meszkalin nem hat!!:-)
-Jézus Gonzo hol szerezted azt a nagy pengét? - A szobapincér küldte fel, valamivel el kellett vágnom a vonalakat ember, pedig egy se nõtt a sivatagban.:-)

Komolyra fordítva a szót Depp és Del Torro nagy színészek más movie-kban is!
10/10
davidamarushakur 2011 okt. 11. - 03:07:25 10/10
(142/188)
Alapmû ez a film! Bár szerintem sok ember nem érti meg mirõl is szól... 10/10et adok rá! Fantasztikus alkotás!
10/10
Eddyboy 2011 aug. 11. - 18:38:14 10/10 Előzmény Rahar
(141/188)
Nézd meg egy kicsit "oldottabb" állapotban még 1x. A kommented sugallja a feszkót, hogy te is eltöltöttél egy újabb napot a munkahelyeden, és utána nézted meg. Ezt nem így kell...
Nem akarok rosszat, vagy senkit sem kioktatni, de ehhez a filmhez nem így kell hozzákezdeni.:-)
Ez egy filmszatíra...:-) ( Tényleg ne haragudj, nem irányítani akarok, vagy ellenkezni veled, csak egy másik "kiindulási" pontot adni.) :-)
10/10
Eddyboy 2011 aug. 11. - 18:30:02 10/10 Előzmény vabea
(140/188)
Az egyik legjobb jelenet a filmben a "golfcipõs" volt, a másik pedig a jattolós jelenet.:-)
( Mikor a törpe azt mondja, hogy talán ez a telefon, amit annyira várt, és "kidobálja" az aprót a zsebébõl.)
:-)))
vabea 2011 aug. 09. - 23:37:57
(139/188)
Nekem is tetszett és érdemesnek tartom fiatalokkal megnézetni, hátha nem kedvet kapnak a cucchoz, hanem fordítva. Semmilyen droggal nem volt dolgom, de ezek a hallucinációk marha jól átjöttek, meg hogy melyiknek kb milyen a hatása. A kisebb poénok is hatásosak, pl mikor Depp meghallja a drogosokról szóló filmben, hogy foltos a nadrágjuk a maszturbálástól és elkezdi vakarászni a gatyáján a foltot , hát (többek közt ,akkor is) hangosan felröhögtem, pedig egyedül néztem.
1/10
Rahar 2011 júl. 07. - 15:51:45 1/10
(138/188)
Elolvastam az elõttem utolsó 15 hozzáíró véleményét. Mindenki annyira oda van a filmért. Hát én nem. Már az alaptörténet sem keltette fel az érdeklõdésemet, a cselekményvezetésre a káosz lenne talán a legjobb megfogalmazás. A színészek kiválóan játsszák a retardált szerepeiket. Ha a film humoros és morbid módon azt akarta bemutatni, hogy hallucinogén szerek hatására mivé is válik és mit cselekszik az ember, akkor nálam sikerült. A filmnek van egy sajátos atmoszférája, ami vagy tetszik vagy nem, sõt lehet hogy valakiket irritál. Én a nem tetszik kategóriába tartozom. A film által közölt konklúziót amúgy is tudtam, tehát tanulságilag nem tudott újat adni. Nem kötött le és nem is ragadott magával, a benne szereplõ humor sem volt vicces a számomra. Ez valóban rétegfilm. A film nem idegesít vagy zavart, hanem egyszerûen érdektelen volt. Kár volt majd két órát elpazarolni rá az életembõl. 10 pontból 1 pontra értékeltem.
pillangókisasszony 2011 jún. 10. - 21:31:18 Előzmény psytrance
(137/188)
köszi,de inkább nem nézném meg mégegyszer.:)talán majd pár évvel késõbb.
egyébként nem hiányoltam ebbõl a filmbõl a ne drogozzatok,mert a drog az rossz,értem-et.(én ellenzem valamilyen szinten,a barátom használója)
inkább csak nem értettem mirõl is szól a film,valahogy nem éreztem hogy haladna elõre,a film humora sem tetszett.nem nevettem egyszer sem,inkább idegesítõnek találtam .

amúgy mire érted hogy gáz a rekviem?nekem nagyon tetszett :)
10/10
psytrance 2011 jún. 08. - 00:54:53 10/10 Előzmény pillangókisasszony
(136/188)
Ja, a Requiem egy Álomért tényleg drogos film, és éppen ezért sztereotíp és gáz is (és félrevezetõ), de a Trainspotting és Félelem és Reszketés nem vagy nem teljesen abban az értelemben drogfilmek, és ezért marha jók. Depp és Benicio cuccolásának nyomon követése amúgy inkább vígjátékra sikeredik, sõt, narkós önsajnálatról és egyéb unalmasságokról egyáltalán szó sincs, és ez azért általában feltûnik az embereknek. Senki nem gondolhatja komolyan, hogy itt a prevenció a kitûzött cél, és hogy majd brutálisan megjelenik a Magenheim doki a végén, és elmondja a tanulságot, hogy ne fogyasszatok kábítószert, mert akkor nem illeszkedtek be. Szóval kicsit próbáld meg másképp nézni, és lehet, hogy majd be fog jönni.
pillangókisasszony 2011 jún. 07. - 15:45:09
(135/188)
nem kötött le,végig szenvedtem alatta,és a vége elõtt 15 perccel kénytelen voltam kikapcsolni,mert már fizikailag fájt.nagyon nem tetszett,habár Johnny Depp nagyot alakít.általában bejönnek a drogos filmek pl rekviem vagy transpotting,de ez nagyon nem.
10/4
Csonger 2011 ápr. 12. - 20:25:07
(134/188)
Nekem ez kicsit elvont. Nem bírtam rájönni, hogy mi a francról szól.
Volt egypár jelenet, amin óriásiakat röhögtem, de furcsálltam, hogy néhány percre megszûnt a magyar szinkron, meg hogy szinte az egész filmet nagy látószögben vették fel.
10/10
Ford Mustang 2010 nov. 01. - 19:55:38 10/10 Előzmény zotyo04
(133/188)
Így igaz, és annak ellenére, hogy dráma a film, és nem vígjáték, van benne egy pár akkora poén, hogy az már fáj:D
10/10
zotyo04 2010 okt. 19. - 16:48:36 10/10
(132/188)
Kicsit visszaolvastam a hozzászólásokat, írják egy páran, hogy nem értik. Gyerekek ezen a filmen nem kell semmit érteni, csak add át magad a filmnek és élvezd! Egy olyan világot élhetsz át, amit jobb így filmen, mint a valóságban átélni, tele rengeteg rohadtjó poénnal:D
10/10
zotyo04 2010 okt. 19. - 16:43:41 10/10 Előzmény helsinkirokker
(131/188)
Á nagyon jó volt. Készre röhögtem magam. Jhonny Depp zseniális volt, meg az ügyvéde se rossz:)


Ez a vicc tényleg jó ide:)
helsinkirokker 2010 szept. 22. - 21:51:24
(130/188)
Zseniális film! :) Egy vicc jut eszembe.

Füves gyerek a dealernél:
- Hát fû most nincs, de frankó új cucc van, fekete-fehér a neve. Kell?
- Ja.

Hazamegy, gondolja kipróbálja, mondja a faterjának:
- Fater, szívok egy cigit az erkélyen.
- Menj csak fiam!

Kint rágyújt, bejön a cucc, száll mint a sas:
- AAA ... UUU ... voaaaa ... fekete ... óóóó ... fehér... aaa ... fekete ... fehér ... fekete ... fehér ...... - majd bemegy és lefekszik.

Késõbb felkel, mondja a faternak:
- Kimegyek, szívok egy cigit fater!
- Menj fiam. De ne maradj 3 napig mint a múltkor.
dobrovitzistvan 2010 aug. 04. - 02:38:28
(129/188)
A könyvet is olvassátok! Tényleg jó:)