10/10
Johnny007 2019 máj. 04. - 14:46:21 10/10
(168/188)
A világ legjobb filmje! Tele fergeteges jelenetekkel! Igazi kultuszfilm!
10/10
Eddyboy 2018 márc. 17. - 20:53:17 10/10 Előzmény morosg
(167/188)
"...holott pont hogy hülyére van véve a nézõ..."

Dehogy...
Pont a néző (is) a lényeg, hogy elgondolkozzon azon, hogy milyen hatása lesz annak, ha valaki(k) ilyen drogfüggők (lesznek)...

Na ez jön át a filmen (is), nagyon jól és részletesen, tematikusan felépítve.
A rendező semmit nem bízott a "véletlenre"...

Az ember esendősége, céltalansága, nem találja a helyét ebbe a prostituált, ne mondjam meg milyen világba...stb...

És milyen szerencsétlenül és reménytelenül próbálkozik, hogy megtalálja...
morosg 2018 jan. 23. - 09:14:28 Előzmény minosegimosomedve
(166/188)
Az elsõ pont szerintem egy 5 évesnek is lejött a filmbõl, a többi csak belemagyarázás. Érdekelne, hogy tõlem mint nézõtõl mit várt el ez a film.

1. Borzadjak el azon, hogy a kábítószerek mennyire leépítenek egy emberi lényt?
2. Nevessek azon, ahogy bedrogozva botladoznak?
3. A se eleje - se vége hatás miatt lássak benne valami mûvészit?

Szerintem Johnny Depp szereplésén kívül az utolsó pontom miatt imádják annyira ezt a filmet. Nincs története, eleje-vége, így háttértartalomnak mindenki azt képzel el amit akar, ezáltal az átlagember érezheti magát valakinek, holott pont hogy hülyére van véve a nézõ. Lehet itt belegondolni hippi kultúra elveszettségétõl kezdve holdon élõ hüllõembereken át bármit.
10/10
Yoshi-Hashi 2017 júl. 04. - 21:14:36 10/10 Előzmény Vinnie731
(165/188)
Végül is csak arról szól, hogyan tört meg a hatvanas évek optimizmusa, hogyan veszett oda a hippi-kultúra, hogyan szembesültek a szereplõk azzal, hogy nem, nem tudják megváltani a világot, hogy sosem jön el egy új korszak pusztán az LSD-kultusznak köszönhetõen, nem lesz béke, nincs love and peace megváltás - csak arról szól, hogy a hetvenes évekre nem maradt más ezen generáció számára, mint a kiábrándultság és az értelmetlen vietnámi háború - de ja, nem szól semmirõl.
1/10
sawyerx 2017 febr. 23. - 21:39:30 1/10 Előzmény Vinnie731
(164/188)
Egyetértek.
1/10
Vinnie731 2016 jan. 10. - 08:59:24 1/10
(163/188)
Ez maximum a drogosok körében kultfilm, de én bealudtam rajta, mert egyáltalán nem szól semmirõl. A létezõ legunalmasabb filmek egyike.
apuska 2015 dec. 10. - 04:51:45
(162/188)
Toro nagyon komolyan lenyomta Deppet. Persze, lehet, eleve a karakter volt "jobb".
1/10
nikato 2015 szept. 28. - 18:49:14 1/10
(161/188)
Nagyon rossz film!!!
10/10
Eddyboy 2014 szept. 21. - 11:17:16 10/10
(160/188)
Igen, én sem tudom megunni, nekem is az egyik kedvencem. Johny-nak nem erõltetett a mozgása, hanem a rendezõ direkt kérte, hogy így mozogjon benne, ezáltal is visszaadva a narkósok kiszámíthatatlanságát.
Benicio egy kicsit nagy darab a filmben ezekhez a hirtelen mozgásokhoz.
Megnéztem jó pár werkfilmet, utánaolvastam a dolgoknak, onnan tudom ezeket.
A film tényleg jó, ezért is csodálkozom, hogy annyira mégsem közismert.
Biczó Zsolt 2014 jún. 08. - 23:03:42
(159/188)
A könyv/film mondanivalója szerintem szépen elsikkad Terry Giliam öncélúsága és Johnny Depp (egyébként pocsék) ripacskodása között. Tudtam, hogy kultfilm, de miután megnéztem, kicsit értetlenkedem a miértjén.
10/10
Eddyboy 2014 márc. 19. - 10:30:25 10/10 Előzmény kazama90
(158/188)
Igen, valaki azért egy picit mindig józan:)
8/10
kazama90 2014 márc. 13. - 11:35:27 8/10 Előzmény Eddyboy
(157/188)
egy érzelmi hullámvasút a film,hol Depp hol Del Toro sokall be.de nem rossz film,10/8.
10/10
Eddyboy 2013 nov. 17. - 14:28:44 10/10 Előzmény norman23
(156/188)
Egyetértek veled, a film 1xûen kiváló.
Nos, én olvastam a könyvet( szeretem a filmet, és a könyvet is), és azt mondom a rendezõ általában törekedett a könyvhöz "hûen" megformálni a viziókat, de mivel ez egy film, néha egy kicsit el kellett ettõl térnie.
Pontosan azért, hogy jobban éreztesse azt a nézõvel, hogy milyen az ember, ha tényleg összeiszik, vagy szív mindent.
Szerintem az nagyon jól átjön, nem is érezni, hogy a színészek "eljátszák" a szerepet.
Állítólag pár jelenetet úgy vettek fel, hogy a színészek is kissé illuminált állapotban voltak.:)
Ezt senki nem erõsítette, vagy cáfolta meg, ki tudja!?

"Körülöttük sürögnek-forognak"...még jó vicc, hiszen a film nagy része szálodákban játszódik, és ott azért vannak, hogy a vendégekkel foglalkozzanak! Érdekes lenne, ha nem így lenne?!
Azt a szálloda nem tudja/tudhatja, hogy nem fognak fizetni. Amúgy és a filmtõl függetlenül meg a vendég az úr az ilyen helyeken!
Ezt azért ne felejtsük el, nem egy "utolsó" szempont!
10/10
nuiii 2013 júl. 29. - 01:38:48 10/10 Előzmény norman23
(155/188)
hát. én nem olvastam a könyvet és baromira tetszett a film. terry gilliam amúgy is nagy kedvenc. 10/10
norman23 2013 jún. 17. - 16:24:52 Előzmény minosegimosomedve
(154/188)
Az elõzõ kommentelõ erõsen félreértelmezi a filmet, nagyon nincs igaza egy-két dologban. A film megértéséhez mindenképp szükséges a könyv elolvasása. Én nem szeretnék mélyebb dolgokba belemenni, pláne hogy nem is annyira bonyolult az egész, erre rájön mindenki aki elolvassa a könyvet. A könyv témája, és egyben a filmé (igaz, itt nem teljesen jön ki) az amerikai álom keresése, és annak a tudomásul vétele, hogy egy korszak lezárult, és nem jött el az amiben egy generáció hitt a 60-as évek Amerikájában. Társadalomkritika van benne de nem "Drogos társadalomkritika" ugyanis pont a Vegasban pénzüket eljátszó kis és nagy polgárokat gúnyolja ki a szerzõ benne. Reagálva az elõzõ hozzászólásra, a két fõszereplõ valós személy, Hunter S. Thompson, és ügyvédje. A sztori pedig félig meddig fikció csak, ugyanis Thompson valóban kapott egy megbízást a mint a 400 autóverseny tudósításáról. A szerzõ saját nyilatkozata szerint is a többi sztorinak is van benne valóságalapja, csak nem egy idõben történtek ezek a dolgok, hanem összesûrítette ebbe a Vegasi kiruccanásba. Még egy kis érdekesség, hogy Johnny Depp fél évre beköltözött Thompsonhoz, hogy minél hitelesebben vissza tudja adni a szerepet. Amúgy a film Thompsonnak is nagyon tetszett, és maga is szerepel benne. Egy kicsit tájékozódni kéne mielõtt valaki ilyen nyomatékos véleményt ír le a filmrõl! Alapmû amúgy a könyv és a film is 10/10!
minosegimosomedve 2013 jún. 08. - 08:46:45
(153/188)
Sziasztok!

Mivel rengeteg a félreértés és az értetlenkedés a filmmel kapcsolatban, megpróbálom egy rövid elemzésben összefoglalni nektek, mi is az, amirõl szólni akar és amilyen jelentéseket tulajdonítok neki.

1. A pszichedelikus szerek hatásai: nagyon jól elénk tárják. Folyamatosan ilyen detektívregényszerû gondolatfolyamokban vannak, mindig valami általuk beképzelt problémát próbálnak iszonyatosan zagyva módon megoldani. Gyakorlatilag ez megy a film elejétõl a végéig. Jön egy telefonhívás, megérkeznek valahova, meglátnak valakit és egybõl elkezdik elemezni, darabokra szedni, megmagyarázni.
Szerepeket találnak ki maguknak, amiket aztán el is játszanak valamennyire. Én pl. abban sem vagyok biztos, hogy tényleg létezett az a fontos telefonhívás és valóban egy újságíróról meg egy ügyvédrõl van szó...

2. "Drogos társadalomkritika": a szerek miatt sokszor kívülrõl szemlélik a társadalmat és elénk tárják a visszásságait. Láthatjuk, hogy milyen felesleges és idióta dolgokkal foglalkozik az átlag amerikai, miközben marha fontos embernek gondolják magukat. Nagyon jó rész az a reggel fél ötös vagy 5:30-as rész (nem emlékszem pontosan), amikor megy kifele a Djuke és nézi, hogy mit mûvelnek az emberek már hajnalban, vagy amikor leelemzi a portás és a rendõr kommunikációját :D.

3. A szerepjátékok: ha megnézitek, végülis az egész film két lepukkant, csöves, tróger drogosról szól, akik mindig valamilyen csak elméletileg létezõ külsõ "megrendelõ" kérésére cselekszenek, magukat marha fontos, elõkelõ személyeknek kiadva. És mindez mûködik, sosem fizetik ki a számlákat, gyakorlatilag mindenhez ingyen jutnak hozzá és körülöttük sürögnek-forognak az emberek.
karlitomarsh 2013 márc. 22. - 18:03:37
(152/188)
"Vitathatatlanul nagy hatású kultfilmrõl beszélünk (ami egy összehasonlíthatatlanul nagyobb hatású könyv adaptációja), de nemhogy nem a mozitörténelem legnagyobbjai közé nem férkõzött be, még csak Terry Gilliam legjobb filmjei közt sincs helye."
http://rewatch.blog.hu/2013/03/22/felelem_es_reszketes_las_vegasban_fear_and_loathing_in_las_vegas_960
8/10
JetiRulez 2012 okt. 13. - 22:56:35 8/10
(151/188)
Tetszett a film. Mást nem nagyon tudok rá mondani. Másnak is merem bátran ajánlani.
6/10
Sadenal 2012 okt. 07. - 16:55:17 6/10
(150/188)
Párszor bealudtam rajta, fõleg az utolsó 30 percben. Habár a Depp és Del Toro nagyon egymásra talált a filmben, maga a történet gyakorlatilag semmit mondó volt és a mondanivalója szépen eltûnt az éterben, szóval nem nagyon robbant nagyot. És még ez kulti film. Ugyan már.....


6/10
10/10
Eddyboy 2012 júl. 19. - 19:33:39 10/10 Előzmény Lagos1510
(149/188)
A könyvet én is olvastam, helyenként kicsit más a storyvezetés, de Terry Giliam próbálta hûen követni az eredeti történetet. Neked nem tetszik, semmi baj, tiszteljük egymás véleményét.:-)
A színészi munka azért fogott meg téged is, mert több forrás is azt igazolta, hogy a színészek is kissé "illuminált" állapotban játszottak el néhány jelenetet.:-)