8/10
nandelecki 2015 febr. 09. - 20:19:00 8/10
(90/110)
A bûn és bûnhõdés motívumára épül a film, és nagyszerûen meg is ragadja ezt a vonalat. Melankolikus hangvétel jellemzi az atmoszféráját, ahogyan majdnem az összes karaktert. Az operatõri munka kissé irritáló lehet elsõre, de kiválóan passzol a hangulathoz, és magához a filmhez, akárcsak kissé groteszk, mégis nagyon szép zenéje. Nagyszerû a science fiction mellékszál is. Jó a színészi játék, de valahogy mégis érezni kissé a B kategória szagát. Így tovább Mike Cahill! Megmaradt bennem, 8/10.
10/10
liumiu 2014 aug. 24. - 23:34:17 10/10 Előzmény magicvoice
(89/110)
itt a pont! (Y)
10/10
liumiu 2014 aug. 24. - 23:31:36 10/10
(88/110)
szeretem az efféle gondolatébresztõ filmeket, amik képesek napokig is a hatásuk alatt tartani, amikor azon kapom magam többször is, hogy a lehetséges végkifejleteken töprengek, és pont ilyen... valaki azt írta lejjebb, hogy "sci-fi köntösbe bújtatott dráma", jobban meg se fogalmazhatta volna, tényleg így van, és ez a iöntos csak érdekesebbé tette az alaptémát, nekem nagyon bejött - és a fõszereplõnõ is telitalálat volt itt (meglehet, szegényes Brit Marling szinte mimikátlan színészi eszköztára, de ide nagyon passzolt, úgy, ahogy van vsz).
2/10
Újvállalkozó 2014 aug. 23. - 16:12:40 2/10 Előzmény Medvepofa
(87/110)
Tényleg sok lehetõséget vehetünk számba, de nekem a te egyes és hármas változatod tetszett.



SPOILER


Mivel a csaj rendesen fel volt öltözve és nem volt lepukkadva, feltételezhetjük, hogy ott nem volt baleset.
A hármas megoldás pedig az igazi happy end. :)
2/10
Újvállalkozó 2014 aug. 23. - 16:04:44 2/10 Előzmény Segítõ Béka
(86/110)
2/10

A történet miatt kapott kettest, különben csak egyest ér. Sajnos az ilyen low budget filmek, meg a drámák nem jönnek be. :(
1/10
Rahar 2014 márc. 31. - 00:00:19 1/10
(85/110)
Ezt miért nekem írtad?

"Ha jól megnézzük a filmben, a Hold hol a jobb, hol a bal oldalon van."
Mihez képest van jobb vagy bal oldalon? Például egy adott épület adott helységébõl nézve az egyik bolygóról nézve jobbra van, míg a másik bolygóról nézve balra látható a Hold?
Nekem már az alapkoncepció sem tetszik a filmben, a Naprendszerben csak úgy megjelenik egy másik Föld, a többi bolygóra nincs gravitációs hatása?
1/10
Rahar 2014 márc. 26. - 21:35:46 1/10 Előzmény feeco
(84/110)
Mindennemû elvárás nélkül ültem le megtekinteni, nem vártam még komoly sci-fi elemeket sem. Osztom a véleményedet, a drámai rész engem nem kötött le, egyszerûen teljes mértékben kiszámítható. Vártam valami nagy csattanót a végére vagy tõlem elõbb is lehetett volna, felesleges volt. Elfogadom, hogy az emberek egy részének tetszik és akár kiváló drámának tartják, de nekem ez egy B kategóriájú alkotás.
5/10
sobamogera 2014 jan. 10. - 20:33:13 5/10 Előzmény feeco
(83/110)
Nekem is az volt az érzésem, hogy kliséfilm.
eynrg 2013 okt. 13. - 11:47:16
(82/110)
Olyan film, amely egyszerre kíváncsivá tesz, megijeszt, lassan halad, idõnként nyomasztó, különleges, hirtelenjében nem is tudjuk, mit kezdjünk vele. Néha hipnotikus és csodálnivaló, de idõvel olyan komor, hogy depresszív hangulatba kelti a nézõt. Nehéz véleményt mondani, mert egyedi és különbözik más filmektõl, de valószínûleg más-más hatást vált ki az emberekbõl.
8/10
Medvepofa 2013 júl. 07. - 13:53:30 8/10
(81/110)
Nagy hiba ezt sci-fi-ként hírdetni. Mert sci-finek csapnivaló! Aki ezt várja tõle, annak nagy csalódás. Ez bizony dráma, annak viszont elsõ osztályú. Tehát ennek tudatában érdemes nézni.

A cselekmény lassú, vontatott, kevés szöveggel, és ez jól érzékelteti azt a leleki, érzelmi állóvizet, amelyben a fõszereplõ(k) próbláják megemészteni a velük történteket. Van fejlõdés, de lassú, mint maga a film.
A színészi játék kifogástalan, valóban elhisszük, hogy a szereplõk kínlódnak, vergõdnek.

Nekem ez a mûfaj nem kedvencem, de el kell ismernem, a maga nemében jó alkotás. És úgy becslem, olcsó is volt.

Arra az észrevételre, hogy a kormány nem engedné, hogy egy közönséges állampolgár utazzon a filmbõl kiderül a válasz, ez egy magáncég expedíciója. Pániknak sem kell feltétlen lennie, hiszen említik is, hogy amit mi megtehetünk, azt õk, is, tehát jobb nyugton maradni. Az is világos, hogy az embereket elgondolkoztatja a helyzet. Az utcán állva bámlják az eget, és magukba merülve gondolkoznak. Ez teljesen adekvát reakció a tömegek részérõl. Miért is kéne pánikolni.?

Spoiler




Fizikai szempontból valóban vannak benne hibák,melyket már többen említettek. De valószínûleg ez szándékos. A magyar népmesékben gyakran találkozhatunk ezzel az megoldással, mikor fizikailag lehetetlen (valószínûtelen) kürölményekkel jelzik, hogy a bemutatott jelenség nem szó szerint, fizikai síkon, hanem jelképesen, vagy mint a tudatban lejátszódó esemény értendõ! pl. egy ekkora égitestet már rég fel kellett volna fedezni. Aztán a második föld egyre nagyobb lesz, tehát közeledik, melynek nyilvánvalóan gravitációs anomáliákhoz kéne vezetnie. Továbbá ebbõl a távolságból jelentõs szünetekkel lehet párbeszédet folytani, mert a rádióhullámok is csak fénysebességgel terjednek. Ha meg már olyna közel van az égitest, hogy ez nem probléma, akkor gyorsan össze kell ütközniük a gravitációs vonzás miatt.

A történet végét szándékosan hagyták nyitva, hogy minednki ízlése szerint értelmezze. Azonban 2-3-nál sokkal több lehetõség van. pl.

1. ott nem volt baleset. Ezért ciki oda küldeni a zeneszerzõt, mert akkor ott megvan a családja, de megvan maga is, és érdekes lesz, hogy osztozik magával az asszonyon, meg a gyerekeken.

2. ott is minden így történt. Most itt van ezen a bolygón két csaj, ott meg két család nélküli pasi, akik most már együtt kesereghetnek.

3. ott is volt baleset, de ott a hapsi halt meg. Ez a legoptimistább kifejlet. Odaát ismét összeáll a család, ideátt meg feloldozást nyerve elvan a két csaj.

4. ott is volt baleset, és a teljes család meghalt. Itt két csaj kesereg, ott egy hapsi. Ráfaragtak. Ha nem ment volna el a fickó, legalább a csajjal vígasztalhatták volna egymást.

5,6,7.....stb


spoiler vége

Sci-fiként 1/10
drámaként 8/10
offtopic
kiring 2013 jún. 19. - 22:25:34
(80/110)
Szerintem ez a film az ember külsõ-belsõ világáról szól. "Felettünk a Föld" - a Föld a lélek jelképe, vagyis ebben az esetben a felsõ énünkrõl van szó. A lánynak lelkiismeret-furdalása van,amit azzal próbál enyhíteni, hogy megszerzi magának a férfit, de nem ez a megoldás. A megoldás, ha elengedi, és hagyja, hogy a férfi (valamilyen módon az elhunyt szeretteivel legyen, hisz az hozzájuk kívánkozik. Akkor találja meg a lány a lelki békéjét, amikor meggyõzõdik róla, hogy ez a legjobb a férfinak, és ekkor találkozik a külsõ-belsõ énje egymással, azaz egymásra hangolódnak.
Modena 2013 ápr. 07. - 13:45:04
(79/110)
Szerintem ez a film nagyon jó. A színészek remekül alakítanak, a hangulat zseniális, bár elég depresszív, a sci-fi vonal pedig csak a történet színezésére szolgál inkább, és nekem a vége is kifejezetten tetszett.

Spoiler

A hozzászólók nagy része elég egysíkúan gondolkodik a film végérõl, azaz csak két lehetséges opciót tartanak lehetségesnek, az egyik, hogy a másik világban is megölte a feleséget, és a gyereket, a másik, hogy ott nem bántott senkit. Ennél azonban sokkal opciót is számba kéne venni, íme egy példa, mi van ha abban a világban is karamboloztak, csak ott nem a feleség, és a kislány halt meg, hanem az apuka? Igazából sokféle tovább gondolást hiányoltam általában a fórumokon, és ezt nem bírtam magamban tartani :D

Spoiler vége

Egyszóval ajánlom a filmet, viszont nem szabad sci-fi-re számítani, ugyanis a hangsúly nem azon a szálon van.
3/10
feeco 2013 febr. 04. - 09:57:33 3/10
(78/110)
elképzelem, ahogy a film alkotói összeültek..
"..és most létrehozunk valami igazán eredetit, csupa-csupa klisébõl.."
na igen, van, akinél mûködik.. nekem nagyon nem jött be..
6/10
NADALFAN 2013 jan. 23. - 19:30:42 6/10
(77/110)
érdekes film , fõleg a sci fi vonal miatt ,de ha az nincs nekem jobban tetszett volna. igy túl a realitásokon elvont lett.
rigojancsi 2012 dec. 30. - 11:02:09
(76/110)
Múlt,jelen,jövõ. Ezeket nagyon vékony réteg választja el egymástól.

"...Ez meg butaság: "Mivel a mi lett volnából következik az új alternatív valóság"
Hogyan következhetne már belõle egy "alternatív" esemény, hisz már megtörtént. Ahhoz visszakéne menni a múltba hogy te alternatív utakat járhass be azon a ponton, attól, és azon túl...."

Ezen mit nem értesz? A MI LETT VOLNA nem történt meg, azért -->VOLNA. Érted..
De elnézést, én voltam pontatlan, kicsit idevettem az idõutazást, az alternatív valóságokat, és így válaszoltam, de nem fejtettem ki. És már nincs is kedvem.
5/10
Shiviatar 2012 dec. 29. - 16:21:25 5/10 Előzmény rigojancsi
(75/110)
De hisz te kötöttél belém most is, és a legelsõ hsz.-embe is.:P

Én csak válaszolok, de javíts ki ha tévedek, vagy cáfolj meg:

Nincs igazad, óriási a különbség:
- mi lenne ha: a jelenben vagy, írod a jövõd, elképzeled, és változtathatsz annak megfelelõen. ("kék vagy piros pirula")
- mi lett volna ha: egy, a múltban megtörtént esemény újragondolása, gondolatok útján elképzelt alternatív történések lehetõsége, amik fikciók, elképzelések, és csak gondolatok útján létezik, létezhet.

Elõbbi nagyon is valós, változtatható.
Utóbbi csak gondolatok szintjén létezik és megváltoztathatatlan.

Ez meg butaság: "Mivel a mi lett volnából következik az új alternatív valóság"
Hogyan következhetne már belõle egy "alternatív" esemény, hisz már megtörtént. Ahhoz visszakéne menni a múltba hogy te alternatív utakat járhass be azon a ponton, attól, és azon túl.
rigojancsi 2012 dec. 28. - 21:56:25
(74/110)
Gizike-gõzeke... Itt nincs különbség, hogy mi lett volna ha, és mi lenne ha. Mivel a mi lett volnából következik az új alternatív valóság, (a mi lenne ha), és abból az újabb... De szerintem te valamivel mindig próbálsz csak azért is belém kötni.
5/10
Shiviatar 2012 dec. 26. - 15:31:13 5/10 Előzmény rigojancsi
(73/110)
Nyilván mindenki volt már így, hogy "mi lenne ha". De ez a film a "mi lett Volna ha" -ról szól.
rigojancsi 2012 dec. 12. - 17:17:52 Előzmény Shiviatar
(72/110)
Jé, hát mégis visszatértél? Azt hittem részedrõl "off". Ne haragudj, de én ehhez a filmhez már nem tennék hozzá semmit. Túl van rágva, kiköpve, aztán újból megrágva...
Inkább mégis mondok valamit. Biztos te is érezted már úgy (vagy fogod), hogy valami bárcsak ne történt volna meg, vagy máshogy történt volna. Milyen jó lenne, ha ... Ebben a filmben ez a fonal van kicsit tovább horgolva, és egy (persze nem lehetséges) alternatívát mutat, amivel a filmbeli szereplõk kielégítve érzik magukat.
5/10
Shiviatar 2012 dec. 04. - 20:19:42 5/10 Előzmény rigojancsi
(71/110)
Négy hsz.-el vissza ott a tartalmas válaszod ("De mivel a múlton....")....már ha azt érted.

Adtam még egy esélyt a filmnek, szép filmdráma, de kevés. Szép zene, megható, érzékeny képsorok, de kevés. Nem jól játszik a fiatal színésznõ. Sokhelyen a film átmegy abszurditásba, illetve a legtöbb jelenet az. Gondolom ezzel próbálták hangsúlyozni hogy az egész film abszurd, de ettõl még nem lesz mûvészfilm, ez céltalan. Inkább lett volna a film egy álom, vagy egy fantázia.
Vezekléssel nem oldunk meg semmit. Szíszorító látni, ahogy a "takarítással" jelképesen próbálja tisztára mosni a múltat, de ami történt megtörént.
Sok film a lehetõségekrõl szól, ez a múltról. Nem az a megoldás hogy megakarom válzotatni a múltat (amit úgy sem lehet, még fantázia országban sem), hanem a továbblépés, ahogy kimászik a gödörbõl erején felül, és új életet kezd. Ettõl függetlenül szépek a képsorok, de a legértékelhetõbb benne az öreg takarító filózófiai elmélkedése, ezt a szálat kellett volna tovább vinni.

Spoiler:
Az öreg takarító megmondta a nagy igazságot: "megadnak kell megbocsájtani". De hogy ez abban merül ki, hogy elküldi a férfit a másik helyre, és ennek tudatában másnap már boldog és virágokat rak az asztalára és ki van fésülve a haja....ez mi. Ha eddig nem tudta magát túltenni, ennyi elég a lelki békéjéhez?
A végén hip-hopp ott terem a lány, már nem is csodálkozunk. Elegáns, láthatóan kiegyensúlyozott, azaz tényleg megtört a szinkronitás, és máshogy történtek a dolgok, és a variációk száma ezúttal végtelen....