5/10
Shiviatar 2012 nov. 25. - 21:50:39 5/10
(70/110)
Védekezik a halál. Amúgy örülök hogy örülsz.:) Itt részemrõl off.
rigojancsi 2012 nov. 25. - 20:43:09 Előzmény Shiviatar
(69/110)
Milyen tények? És mi nem helyénvaló?? Vagy ennyivel véded magad, hogy "nem volt helyénvaló"? :D Ez aranyos, ilyennel még nem találkoztam. De úgy érzem ha így folyatjuk, a dedóban kötünk ki. :D
5/10
Shiviatar 2012 nov. 24. - 19:05:48 5/10 Előzmény rigojancsi
(68/110)
Ez kevés volt és nem helyén való, nem támasztja alá a tényeket. ;)
rigojancsi 2012 nov. 21. - 07:59:08 Előzmény Shiviatar
(67/110)
Sejtettem :) Nem is vártam, hogy mondasz valami tartalmasabbat, kiindulva a többi hozzászólásodból.
5/10
Shiviatar 2012 nov. 20. - 21:33:10 5/10 Előzmény rigojancsi
(66/110)
1db értelmes, konstruktív reagálásod sem volt, így ezzel a hozzászólással nem tudok mit kezdeni.

Olvasd el az alattad lévõ hsz.-em is.
rigojancsi 2012 nov. 15. - 19:00:04 Előzmény Shiviatar
(65/110)
"Legalább annyi relitás lett volna benne, hogy ha a Föld és Hold tükörképe, akkor az a Hold egy valós pályán keringjen, ami 300.000km, és nem 3000km, ahogy a képeken és az átmérõ alapján látszik! Röhej!"

You must be fun at parties... Szerintem ez a mondatod volt röhejes. Matek, vagy fizika tanár vagy? :)

Hogy jön ide az Ûrodüsszeia? 2012-t írunk, ember. Ez egy dráma. Azért van ott a sci-fi jelzõ, mert a The Hollywood Reporter-t (nézz utána) idézik, miszerint ez egy "tökéletes sci-fi". De nem a kategória besorolásán kell leakadni, hanem megnézni, és egyszerûen érteni, felfogni a film tartalmát. És a költségvetés? Ki foglalkozik vele? Volt egy mondanivalója a filmnek, ami a többségnek átjött, neked valamiért nem. De ugyebár nem a víz hülye, ha a kacsa nem tud úszni...
5/10
Shiviatar 2012 nov. 13. - 20:27:29 5/10 Előzmény EliPoison
(64/110)
De mivel a múlton nem lehet változtatni, mert ami megtörtént az megtörént, innentõl kezdve nincs is min rágódni. Tehát elõre, fel a fejjel... Számomra itt ért véget a film. Jó és rossz döntés nem létezik, csak Döntések vannak. Honnan tudod hogy az amit jó-nak gondolnál utólag, nem az lett volna e a rossz döntés? Nem tudhatod, sosem fogod megtudni mert az idõ folyása a létezés alapfeltétele. Tehát errõl mûvészfilmet forgatni idõpazarlás. Sima filmként élvezhetõ lett volna, lásd Idõgép, az egy fantasztikus film volt. Egy percig nem jutott eszembe a fenti gondolat.

De ez egy mûvészfilm, ami gondokodtatni hivatott, ha meg gondolkodunk, akkor 1 perc után rövidre zárul a belsõ vita.
Nekem ezért nem tetszett.
10/10
oedipa 2012 nov. 13. - 20:03:46 10/10
(63/110)
gyönyörû film. nem találok a szavakat. egy csoda.
10/10
EliPoison 2012 nov. 08. - 12:11:27 10/10
(62/110)
Gyönyörû film! A választásokról és a lehetõségekrõl szól. Nincs olyan ember, aki ne változtatna valamit a múltján. Viszont ha újra ott lenne, ahol a döntés pillanatában volt... lehet, hogy újra rosszul döntene. Ez a keserédes valóság. Számomra az a jelenet hátborzongató volt, mikor ***SPOILER*** vennék fel a kapcsolatot a Föld 2-vel és a rádión ugyanazt mondta el ugyanaz a nõ. Mármint az alterego. ***SPOILER*** Kicsit még rálehetett volna erõsíteni a sci-fi vonalra, de így is imádom. Mûvészfilm a javából.
10/10
Illumination 2012 szept. 16. - 01:58:08 10/10
(61/110)
Szerintem egy igazán különleges, remek film. Elgondolkodtató kérdéseket vet fel, de nem túl sokat, hogy eltudjunk rágódni rajta alaposan. Nagyon tetszett, hogy semmilyen téren nem esett túlzásba. A sci-fi vonal csak annyira van benne, hogy meglegyen a kerete az üzenetnek, de ugyanakkor túldramatizálva sincs, pedig súlyos dolgokról van itt szó. Aki itt hosszas szenvedésrõl ír, az nem látott még európai filmdrámát, aki pedig vontatott elhúzott jelenetekrõl, az pedig orosz filmet. Itt tökéletes egyensúlyba volt minden, és az utolsó 2 mp-ért le a kalappal, én õszintén szólva azt hittem, addigra már túl vagyunk a csavaron, és úgy is 10/10 lenne, de így pláne.
Egyébként viszonylag egyszerûen érthetõ a cselekmény, még az utolsó jelenet is, lényegében az történik amit mutatnak, nem kell túlvariálni, mint ahogy egyesek teszik itt. Jó téma, remek színészi játék, különleges köntösben - ennyi.
1/10
offtopic
Segítõ Béka 2012 szept. 03. - 17:59:46 1/10 Előzmény RemEvy
(60/110)
A színészi játék olykor ripacskodásra emlékeztet. - teljesen egyetértek.
fõleg a sapkás köcsög idegesített, akit elcsaptak, azt meghalt mindenkije, vedd már le a fejedrõl a sapkát, VEDD MÁR LE!
1/10
offtopic
Segítõ Béka 2012 szept. 03. - 17:56:14 1/10 Előzmény thomas50
(59/110)
:)
1/10
Segítõ Béka 2012 szept. 03. - 17:53:25 1/10 Előzmény od.gszal
(58/110)
átjön a kín és a szenvedés"

olyannyira átjön hogy én is szenvedek, kín ezt a filmet nézni, én meg nem vagyok mazochista, nem élvezem
1/10
Segítõ Béka 2012 szept. 03. - 17:49:35 1/10
(57/110)
béna még a sapkás köcsög is, olyan hiteltelen színész, vedd már le a fejedrõl a sapkát te fkalap!!!
1/10
Segítõ Béka 2012 szept. 03. - 17:47:31 1/10
(56/110)
tényleg olyan béna ez a film, mint amilyennek én láttam?
amellett hogy ez nem scifi, még csakcsak elmentem volna, de ha dráma akkor ne húzzák már el ennyire a jeleneteket, operatõrnek törném el a kezeit.
olyan amatõr, olyan giccs
5/10
Matrixfan5 2012 aug. 23. - 23:21:30 5/10
(54/110)
Nem igazán tetszett! Nem szeretem ezeket a sírással teli semmi boldogságot nem közvetítõ filmeket, amik hatásvadászon próbálnak hatni az emberek érzelmeire de általában nem sikerül nekik, legalábbis nálam és utána csak tartalmatlan unalom lesz az egész film! Nem volt annyira rossz azért az alapötlet tetszett de egy gyenge közepes film jött csak ki belõle! 5/10.
5/10
Shiviatar 2012 aug. 09. - 12:12:53 5/10
(53/110)
Legalább annyi relitás lett volna benne, hogy ha a Föld és Hold tükörképe, akkor az a Hold egy valós pályán keringjen, ami 300.000km, és nem 3000km, ahogy a képeken és az átmérõ alapján látszik! Röhej!

Tudom hogy az amerikaiaknak ez fel sem tûnik, de ne sértsék már meg a többi nézõt. Ha a rendezõ az elzárt kis világán kívül semmit nem tud az univerzumról, hívjon egy szakértõt, és ne óvodás módjára festegessen.

Nem értem miért lett volna baj egy kis tudomány a sci-fi-be, az elfogadhatatlan ostobaság helyett....még ha nem is azon van a hangsúly. Miért kell hülyeségekkel operálni??? Ha meg ennyire elakar ragaszkodni a földtõl, készítsen csak szürreális filmet, és mellõzze a sci-fi elemeket. David Lynch-et szeretem. Kubric is fantasztikus. De ez??? Ez a film dühítõ!!!
5/10
Shiviatar 2012 aug. 09. - 11:50:51 5/10 Előzmény emerica
(52/110)
Már megint egy alacsony költségvetésû remegõ kézi kamerás film, aminek a sci-fi-hez az égvilágon semmi köze.
Ez egy szürreális abszurd mûvészfilm. Ezáltal aki a beharangozás után sci-fi-re vár az hatalmasat csalódik.

Nem bírtam végig nézni. A film annyira nonsense, annyira lehetetlen. Ehhez az egyszerû mondanivalóhoz nem kellett volna ilyen körítést belevinni. Szerintem nem égbekiáltó ostobaságokkal kéne operálni hogy valamit átadjon a rendezõ, legyen az fizika, társadalom, politika....

Az Ûrpdüsszeia, na az a világ legnagyszerûbb sci-fi-je. Szürrealitás? : David Lynch.
De Ez....ez mi. És szerintem is nem jól játszik a színésznõ. A bambán nézek magam elé arcnak variációjit SE mutatja fel.

Valaki magyarázza el, hogy miért a bevezetõben leírt áradat, esetleg annak jogosultsága látezik?
emerica 2012 júl. 20. - 11:32:45
(51/110)
A befejezéssel kapcsolatban még senkinél nem olvastam a következõ logikus eshetõséget (nem olvastam az összes kommentet):

SPOILER


Szerintem mivel a föld2 a föld1 tükörképe ott fordítva történt meg a törés és a lány szülei haltak meg ( a végén Rhoda2 fekete kabátban jelenik meg) és ugyanezek az események zajlottak le csak épp fordítva és így az utazással a törés helyreállt mivel a 2 alteregó (mindkét - Rhoda és a tanár - oldalon) kiegészítik egymást.