chimie 2008 aug. 27. - 12:34:51 Előzmény vermesfanni
(43/143)
Engem is meglep, hogyan lehetett unatkozni ezen a filmen. Vagy hogy miért nem tetszett a színészi játék.
Pont azt gondoltam, hogy végre egy film, amit jó szívvel ajánlhatok mindenkinek. Ezek szerint majdnem mindenkinek.
vermesfanni 2008 júl. 17. - 01:20:52 Előzmény thomas50
(42/143)
furcsa ezeket olvasgatni.. nekem nagyon tetszett
2/10
enber 2008 júl. 15. - 23:33:22 2/10
(41/143)
Ez a film komoly csalódás volt számomra, mert a bemutató és a felütése borzasztóan tetszett, aztán az elsõ (egyékbént roppant erõs) 20 perc után az alkotók municiója elfogyott. A szereplõk (Hoffmant és Thompsont leszámítva persze) haloványak, a film borzasztó öncélúan lassú. A mondanivalójával kapcsolatosan sem használnék olyan nagy szavakat. Szerintem lényegesen több volt ebben az ötletben.
thomas50 2008 júl. 15. - 11:30:12 Előzmény myatom
(40/143)
Ez egy szörnyû és kegyetlenül unalmas film.
Senkinek sem ajánlom!

Én sajnos végig szenvedtem!!! :S
myatom 2008 júl. 07. - 08:37:57
(39/143)
Nagyon jó olvasni a lelkendezõ hozzászólásokat. Minddel egyetértek. :o)
9/10
Redfield 2008 jún. 25. - 23:53:18 9/10 Előzmény in-dia
(38/143)
Nekem tetszett a film, csak Will Ferrell-t kéne hanyagolniuk a filmeseknek, mert akárcsak Owen Wilson, nem a komikum királyai azzal a kb.: másfél arckifejezéssel, amire képesek.
10/10
B@ndyka 2008 jún. 25. - 23:48:28 10/10
(37/143)
Nagyon nagyon jó film! Az egyik kedvencem lett. Annyira egyedi, hogy feledhetetlen a története, és egy élmény volt megnézni.
in-dia 2008 jún. 08. - 22:12:33
(36/143)
Utólag nagyon találónak találom a magyar címet, engem személyszerint valóban felforgatott. Nagyon tetszettek az összefüggések, ahogy teljessé válik, egy egységgé az egész. Sokan írták hogy unalmas, nem értem miért? Miért volt ez unalmas?

-SPOILER-

Találgatok csak amikor azt írom, hogy azért amiért a fõszereplõ egy sótlan alak, a nem túl izgalmas életével és ami apró változás megesik vele az lehet hogy unalmas, fõként amikor a világ gyorsasága az akciófilmek eseménydussága mellett hát igen... eltörpül. :) De mi az élet? Szerintem valami ilyesmi, amikor kapcsolódnak a dolgok, változtathatunk vagy elfogadhatjuk. A kérdés merünk e változtatni? Ahogy Dustin Hoffmann karaktere is mondja az életminõsége nem pedig az élni akarás (nem emlékszem pontosan) az ami fontos. Az hogy a minõség kinél mit jelent az változó lehet és ez teszi a világot is változatossá. Másrészrõl ez a film valami olyannal foglalkozik ami szerintem mindenkit foglalkoztat, ez pedig a halál. Az tetszik, hogy nem próbált szépíteni hanem úgy kezelte ahogy kell, errõl is D. Hoffmann karaktere mondott valami találót. Hogy fogadja el, mert ez így tökéletes és mennyire durva lehet az az érzés amikor feladva ezt a tökéletest az írónõ úgy dönt hogy inkább az élet. Ez tûnhet egy unalmas, klisé befejezésnek is, ha nem figyelünk az alatta elhangóz szavakra és ha nem összefüggésében tekintünk rá. Elfogadtam volna, hogy meghal a végén és nekem ezért is volt felforgató, hogy mégis élt és miért? Az óra miatt. :D na meg persze azért mert elfogadta azt ami adatott számára, egyfajta sorsszerûséget és ez benne a szép, az addigi káoszból, a látszólagos rendbõl átlépett egy látszólagos káoszba, valójában akkor került harmóniába önmagával. Kívánom ezt a harmóniát és életszeretetet mindenkinek, mert szerintem ez az!

-SPOILER VÉGE-

Nekem összességében tetszett a film, számomra volt mondani valója, még érzelmileg is meghatott, pedig nem vagyok egy mindjárt elsírom típus. DE ez én vagyok! :)
vermesfanni 2008 máj. 07. - 00:48:38
(35/143)
nagyon nagyon tetszett:) Queen Latifah karaktere kicsit furcsa, nyakatekert és oda nem illõ, de attól még szerintem jó film
boszme 2008 ápr. 13. - 19:25:59
(34/143)
Unalmas..
Emma Thomson nagyon jó a filmben, ez nem elég..
a fõszereplõ pedig idegesitõ.

:(
myatom 2008 márc. 23. - 15:54:03
(33/143)
És mi alapján véled megkapni a magad válaszát a végsõ döntésedet illetõen itt a topicban? ;)
Én azt mondom feltétlen nézd meg, de ne mindenképp. Nehéz külsõ szemlélõként leírni, mikor érdemes megnézni ezt a filmet. Az fontos, szvsz, hogy
- Megfelelõ hangulatban legyél, mert ez a film el tud találni rosszul is...
- Szeresd szabadon engedni a fantáziádat, azaz ne rögvalóság alapú történetet várj...
- Szeresd az igazán merész (film)ötletet, ami aztán meglehetõs konzekvensséggel van kibontva a filmben.
- Ne legyen baj, hogy amerikai romantikus vígjátékról (is) van szó, mert ez nem egy tucatdarab.
- Érdekeljen a szerelem: mi hoz közel hozzá és mitõl van benne/általa hatalmas erõ az emberben...
- Szeress nevetni film alatt...
- És végül szeress elgondolkozni az élet kihagyott és megélt pillanatainak arányán. de mondhattam volna más lehetséges tanulságot is, most ez jutott eszembe.
nyelvecske 2008 márc. 22. - 23:56:52
(32/143)
hezitáltam megnézzem-e, szerintetek érdemes?
9/10
gerhajdu 2008 márc. 22. - 17:27:08 9/10
(31/143)
megosztott vagyok a filmmel kapcsolatban. lehet hogy valami egészen fergetegesre számítottam, de végülis ettõl életszerû lett. a befejezés kicsit átgondolva igazán zseniális. szóval nem olyan meglepõ, olyan, hogy lehet neki örülni, amit az írónõ elmond a végén teszi teljessé. hasonló okokból néztem meg a filmet, mint a Parfümöt: a remek történet és Dustin Hoffman. és mindkettõben Hoffman nevettetett meg alaposan. itt mikor kizárja az ókori meséket az hatalmas:) (a parfümben mikor szaglászta a kendõt meg amikor Grenuoille fogja a szeszes palackot:)
5/10
chrysale 2008 márc. 18. - 01:17:31 5/10
(30/143)
Hát nekem a nagy többséggel ellentétben "nem jött át" annyira a film. A kommentek elolvasása után, valami nagyon nagyra számítottam, ami nem érkezett meg. Nevetni - talán pár kivételtõl eltekintve - nem sikerült rajta, pedig nem tartom magam olyannak, akinek nincs semmi humorérzéke... Bár azt is el kell ismernem, hogy egyedül Emma Thompson volt az, aki miatt megnéztem. Az alapsztori tetszik, viszont a fõhös számomra túlságosan bugyuta és erõltetett. Viszont a készülõ mû nyelvezete nagyon tetszett, és fõleg az, amikor összekapcsolódott fõhõsönk és az írónõ jelene. Számomra a film talán onnantól hozott be valamit az addigi lemaradásából...
Emma Thompson alakítását - bár lehet hogy elfogult vagyok - de ebben a filmjében is imádtam, ezen kívül Queen Latifah karaktere és játéka is nagyon bejött.
myatom 2008 márc. 07. - 11:14:12
(29/143)
Na ismét megnéztem, miután valakinek ajánlottam és nekik is nagyon tetszett. Nem tudok betelni vele, sokadjára is élvezem a filmet.
9/10
gerhajdu 2008 márc. 02. - 13:30:58 9/10 Előzmény PropaneB
(28/143)
a jóbarátok vagy a rém renes család az egyik legjobb példa, hogy az amcsik nem-rózsaszín filmeket is tudnak csinálni(vígjátékban).
myatom 2008 febr. 28. - 08:37:27
(27/143)
!!SPOILER-VESZÉLY!!
Igen a tetkó tökfelesleges volt, szerintem is, mondjuk engem nem bántott annyira, még ha fel is tünt ebben az értelemben is.
Azt gondolom - nem lebecsülve a magyar filmgyártást és vonzáskörzetét - hogy habitusunk, történelmünk predesztinál minket arra, hogy pont ne ilyen filmek készüljenek itthon. A valamit még azért felmutatni tudó, ám azért 'habkönnyû' felnött mesék világa a II.világháborúval leáldoztak nálunk, elég megnézni hozzá egy Hyppolit vagy Meseautó remake-t, vagy Jancsó újabb kori idiotizmusát jól reprezentáló rendszerváltás utáni filmjeit. De az Üvegtigris kiugróan sikeres közönségkiszolgálásában is mennyi tragikum van. Hol van manapság olyan magyar film, ami így tud "happy enddel" végzõdni, ahogy ez a Felforgatókönyvben látható volt?
Valszeg nagyon sok embernek ez így ebben a formában elfogadhatatlan, de én így gondolom.
zee944 2008 febr. 01. - 17:56:46 Előzmény Redfield
(26/143)
Kicsit engem is megijeszt, de ezzel a filmmel kapcsolatban javarészt egyetértek Semprinivel, még ha Will Ferrelt ennyire nem is nézem le. Ebben a filmben mondjuk ugyanolyan fapofával játszik, mint a vígjátékaiban, úgyhogy ezzel még nem bizonyította, hogy nagy színész lenne, viszont a nyakam teszem rá, hogy lesz még neki olyan drámai alakítása, amiért pajzsra emelik.

Én azért 7/10-et adnék erre a filmre. Két butácska jelenet volt, amit kihagytam volna, vagy másképp oldok meg, de kedves, jóérzésû, szórakoztató film, és kicsit még eredeti is. És megint megjegyezném, hogy ilyet magyarok is tudnának csinálni, mert semmi költséges dolog nincs benne.
10/10
regisz 2008 febr. 01. - 15:41:45 10/10 Előzmény myatom
(25/143)
szerintem is nagypn jó :).
9/10
Redfield 2007 dec. 06. - 14:02:07 9/10
(24/143)
A színészekkel kapcsolatban egyet értek.