efes 2007 dec. 06. - 13:51:24
(23/143)
én meg nagy gyorsan ráböktem a válasz gombra, hogy rögtön írok ide valami alátámasztót, de elgondolkoztam, és rájöttem: nem is emlékszem már erre a filmre... errõl akkor ennyit is..:D
7/10
Semprini 2007 dec. 06. - 06:47:48 7/10
(22/143)
Na, mielõtt még kultfilmnek vagy "minden idõk legeslegjobb vígjátékának" kiáltanák ki, gyorsan írok én is valamit, mert utána már csak "széllel szemben pisilésnek" tûnne a véleményem.
Szóval, Will Ferrell filmekben való szerepeltetését nem értem. Kicsit sem. Vannak jó komikusok, igaz nem sokan, de vannak, vannak jó színészek is, valamivel többen. Nos, Ferrell számomra egyik kategóriába sem fér bele. Egy ritka buta képû, ellenszenves manus, aki elég nagydarab meláknak tûnt anno a szereposztóknak ahhoz, hogy belepakolják pár idióta vígjátékba - de kérdem én, minek? Én nem látok benne semmilyen színészi tehetséget, viszont kifejezetten irritál, hacsak ránézek. Ezt a filmjét se miatta néztem meg, hanem mert az elõzetes alapján kíváncsi voltam, mit hoznak ki az alapsztoriból. Nos, lett belõle egy amolyan "Truman Show 2"-szerûség, elég eszement, de végül is érdekes. Emma Thompson nyilván nem ezért az alakításáért fog Oscart kapni, de végül is elmegy, Maggie Gyllenhaal ezúttal is aranyos, de azt a böhöm nagy tetkót nem értem, minek kellett rárajzolni, anélkül biztos nem volt elég különc figura...
Maga a film erõs közepest ér, ami nem rossz, de valamiért nagyon túl van értékelve. Nem jövök rá, hogy miért.

Bocsesz, ha kissé erõsen fogalmaztam, azért nézhetõ filmecske volt ez... 6/10
10/10
Vadrenalin 2007 dec. 01. - 18:06:04 10/10 Előzmény kriszti1
(21/143)
Szerintem az utóbbi pár év egyik legjobb filmje. Olyan típusú, amin mindenki jól szórakozhat, a mûvészfilmek kedvelõi éppúgy szeretni fogják, mint akik csak könnyed, de igényes szórakozásra vágynak.
myatom 2007 okt. 12. - 18:23:30
(20/143)
Óriási film, szerintem az utóbbi hónapok legjobb filmje. Akárhányszor nézhetõ, zseniálisan szórakoztató és igazi 'filmes' film. Értve ezalatt, hogy a merész alapötlet és a belõle következõ eseménydús történések filmért kiáltanak.
Azonban én elhiszem azt is, hogy valakinek nem jön be. Kétségtelenül erõsebb ráhangolódást igényel a film (teszem azt Bartókot sem hallgat az ember Vivaldis hangulatban). Számomra egy távoli filmes asszociácó erre az Amelie (szintén nagyon kedves filmem), ami szintén megosztotta a filmbarátokat -> Akik ráhangolódtak, azok várták és (habzsolva) élvezték a film minden másodpercét (valamint többször is megnézték); akiknek ez nem sikerült, azoknál bizony kevés empátiával is érthetõ az 'idegesség' érzése.
Timke 2007 máj. 10. - 00:45:54
(19/143)
Kicsit féltem, hogy ezt a kavarást hogyan sikerül filmre vinni úgy, hogy az ember ne érezze idegesítõnek az egészet. Egész jól sikerült. Will Ferrell és Maggie aranyosak voltak, tetszettek a karakterek. A dal is cuki, jó hangja van Willnek. Tetszik, hogy ez a pasi sokféle karaktert el tud játszani (a Taplógáz után picit furcsa volt a komoly embert nézni).
A story nem rossz, nem meglepõ a vége, hülyén hangzik, de az sem lett volna baj, ha úgy történik minden, ahogy eredetileg minden elrendeltetett. Passzolt volna a hangulathoz. Engem az asszisztens csajszi idegesített egy picit, nem sok értelmét láttam a karakterének.
Nem a legeslegjobb vígjáték, de mindenféleképpen a jobbak közé tartozik. A Pókember után néztem, és Maggie sokkal szebb/vonzóbb, mint Kirsten Dunst.
Aranyos film, meg lehet nézni. Nem egy bugyuta vígjáték, hál istennek.
Timke 2007 máj. 10. - 00:27:48 Előzmény Lau1
(18/143)
Azért ne hasonlítsuk össze az Adaptációval.... Teljesen más világ - azt én nem is tudtam megnézni, ezt annál inkább.
Bársony Földalatti 2007 ápr. 29. - 20:25:39
(17/143)
Egyébként elképesztõen erõs vígjátékot láthat, aki rászánja magát arra, h megnézze ezt a filmet. Az igényes nevetettés híveinek vétek kihagyni. Bárcsak évente készülne pár hasonló... Egyébként a hatalmas és angyon divatos Amerika-fikázást filmkészítés tekintetében nem tartom teljesen megalapozottnak. Gondoljatok bele, h például mennyi könyvet írnak szerte a nagyvilágban és abból mennyi lesz kalsszikus. Persze, h jóval kevesebb remekmû keletkezik, mint közepes filmecske, de nem ez a normális? Ezeket kell keresni, aki pedig megelégszik az olcsóbb szórakoztatással, azt felesleges bántani emiatt, bõ a választék. Én is sokkal jobban szeretém, ha csak az én kedvenceimet adná a tv, de ha nem tartozol a fõsodorba akkor marad vagy a dvd vagy a reménykedés, h valahova besuvasztják a neked tetszú filmeket vagy változik a tendencia. :-)
Lehet, h ez a film nem fog bekerülni minden idõk legjobbjai közé, de én ettõl még szerencsésnek érzem magam, h láthattam.
Ferrer meglepõen jó a többiektõl kb. ezt vártam az eddigiek alapján. Maggie Gyllenhaal eddigi talán legemlékezetesebb alakítása annyira eltalált, h nehéz lenne az alakításán fogást találni, még ha szeretnénk is Emma Thompson is remek, de tõle ezt elvárja az ember, Hoffman ugyan nem szárnyal esõemberi magasságokban, de a szerepe nagyon mulatságos.
Ha pontoznom kellene 10/9
Bársony Földalatti 2007 ápr. 29. - 20:12:51 Előzmény PropaneB
(16/143)
NE OLVASSA EL, AKI még NEM LÁTTA!
Nem vagyok benne biztos, h az az össztûz, ami alá a film végét vették helyénvaló. Persze, persze, nagyon korrekt drámai véget szúrtak el, több fronton megsemmisítõ összeomlással, de ha jobban utánagondoltok kicsit visszás lett volna. Egyrészt az írónõ, aki magát többször nagyon cinikusnak és szenvtelennek tüntette fel igencsak összeomlott a végére, amikor fény derült írásai utóhatásaira. És ezek után egyszerûen kinyírná? Ugyan! Hoffman karaktere szánakozhat azon, h micsoda végkifejletett baltázott el, elvégre nem õ küld valakit a halálba. Most komolyan, ti kinyírtátok volna? Én biztosan nem és merem remélni, h ezzel mások is így vannak...
PropaneB 2007 ápr. 28. - 10:51:44
(15/143)
Ez az, végre! Hihetetlen, hogy az Amcsik tudnak ilyen filmet is csinálni! (Jó persze ehez kell egy Emma Thompson is.) Mindenkinek kötelezõ megnézni! Egyedül a vége...., de így is nagyon rendben van a film! + a Ferrell igazi meglepetés benne!
Kengury 2007 ápr. 27. - 18:08:09
(14/143)
...FELFORGATUNK....
talán ez jobban menne ez a sztorihoz.Ne hagyjátok ki,mert megérdemli,hogy megnézzétek.kicsit vidám,kicsit elgondolkodtató,kicsit emberi és élet-hiteles.
Lau1 2007 ápr. 27. - 12:28:06
(13/143)
Szerintem az Adaptáció jobb. És akik unalmasnak találják hülyék. : )
9/10
Redfield 2007 ápr. 27. - 12:11:42 9/10
(12/143)
Hát azt valóban vétek kihagyni. :) De egy picit komolyabb komédia, és páran unalmasnak is találhatják.
Lau1 2007 ápr. 27. - 12:02:23 Előzmény kriszti1
(11/143)
Na igen, még bennem volt a hatása (nagy lelkesedés), de jobbnál jobb ötleteket vonultat fel és a forgatókönyv csak egy ampulla sziruppal van tálalva az ezer helyett! A dialógusai is meg-megbicsaklanak néha, de annyira könnyed õrült történet visz magával, hogy jelenetrõl jelenetre meglep, nevetett és találgatásra késztet. Ritka az ilyen magas szinten végrehajtott, drámai, ötletes komédia.

Ha tetszett a film, az Adaptációt vétek kihagyni.... (Charlie Kaufman, Spike Jonze)
svenjazz 2007 ápr. 24. - 01:53:32
(10/143)
(..... ja és az mekkora, hogy dustin hoffmann megint egy kissé autistaként kérdezi hogy megszámolta a csempéket... ez ilyen hülye kikacsintás szerintem...)
svenjazz 2007 ápr. 24. - 01:51:49
(9/143)
Sztem is jó. Végre egy teljesen eredeti forgatókönyv! Egyre abszurdabb cselekménnyel...
(akinek bejött az Amelie cs. é. hangulatú furcsa a világ de azért mégis valahol jó szemlélete, ezt is szeretni fogja...)
9/10
Redfield 2007 ápr. 23. - 20:43:52 9/10
(8/143)
Egyet értünk. Maggie gyönyörû. :) Ellentétben a sok, csak külsõre építõ sztárocskával.
scick 2007 ápr. 23. - 19:39:37
(7/143)
Ez a film állati jó! :) Történet, szereplõk, minden 10* Annyira más, mint a legtöbb film, öröm az ilyen. A fõszereplõ hölgyrõl meg sokan azt mondják, hogy ronda. Szerintem pont az ellentéte, annyira bájos, annyira szép. Igazi, természetes, egyszóval egy tündér. Kár, hogy kevés ilyen színésznõ van.

Mindenkinek ajánlom a filmet!
kriszti1 2007 ápr. 22. - 23:35:00
(6/143)
Szerintem is jó film volt, de azért h az évtized legjobbjai közé kerüljön, az azért túlzás.
Lau1 2007 ápr. 22. - 11:27:55
(5/143)
MEG KELL NÉZNED !!!! : )
[ANGOLUL aZ IGAZI, jobban átjön]

AZ ÉV FILMJE ,DE LEHET ,HOGY AZ ÉVTIZED FILMJEI KÖZÉ IS BERAKNÁM !!!!!!!!
Kengury 2007 ápr. 21. - 01:07:05
(4/143)
...jóóóóóóóóóóó volt...
ezt érdemes lenne mindenkinek megnézni....
Nem kimondottan komédia,inkább tragi-komédia.........komédia és tragikum.
:-)