Téma: Felhõatlasz

9/10
ARCHDEVIL 2013 jan. 07. - 12:32:11 9/10
(240/580)
Sziasztok!

Kevés film kommentjeibe szoktam beleolvasni, de az feltûnt, hogy ordenáré módon nyilvánulnak meg egyesek és mindig vannak néhányan, akik próbálják a másik tábort "megtéríteni", urambocsá' lehülyézi a másikat, mert annak (nem) tetszik. Épp ezért is volt élmény olvasni Sparks72 hozzászólásait, kicsit más a hozzáállása.

Nekem ez úgy kezdõdött, hogy november végén egy volt osztálytársam nyilatkozta a filmrõl, hogy érdekes, de azért tetszett neki. Rákerestem itt, megnéztem a bemutatóját is, engem már az megfogott. Aztán december elején picit unatkoztam, bementem egy könyvesboltba (igen, oda, nem a facebook-ra, hogy beírjam, unatkozom...), hogy vegyek egy könyvet, bármilyet. Elég pici bolt volt, de 10 perc keresgélés után rábukkantam a Felhõatlaszra. Másfél hét alatt kiolvastam, de...hát jobbat vártam. Az elsõ fejezet kevésbé tetszett, de utána már a Frobisheres, Cavendishes, Rey-es igen. Aztán a végére értem és...megállapítottam, hogy összességben egyáltalán nem nagy durranás :-|
Úgyhogy úgy gondolom, 3.500 Ft-ot nagyon nem ért meg, ezért ha valaki szeretné megszerezni 2.500-ért Budapesten, jelezze kérem :D
Ettõl függetlenül a filmet szeretném megnézni (remélem vasárnap még fogják adni), mert úgy vagyok vele, hogy:
- a könyvnél csak jobb lehet
- ha nem is lesz jó film, abban biztos vagyok, hogy szép lesz :)

Valaki olvasta amúgy a könyvet? Meglepõdtem, amiket írtatok, hogy mennyire brutális, meg egyes motívumokat nem véltem felfedezni benne.
Péter83 2013 jan. 07. - 10:33:15 Előzmény molnibalage
(239/580)
Minek után errõl a filmrõl szól ez a fórum és a kép amit találtam a neten megtetszett,így felraktam!Amúgy nem a kép a fontos,hanem a komment amit írtam egy korábbi hozzászólásra!ENNYI!! :)
5/10
tibi1976 2013 jan. 06. - 19:45:28 5/10
(238/580)
szerintem túlzás ez a 7,7 átlag max 5 semmitmondó üzenet köré felépített túlkombinált film. van olyan film amire azt tudom mondani egyszer simán megnézhetõ de ez 3 órás majdnem ha tv-n ment volna elkapcsolok
1/10
Karthauzi 2013 jan. 06. - 13:44:07 1/10
(237/580)
+Nekem nagyon tetszett, hogy a filmet már nem hajlandóak csomóan "úgy ahogy van" megenni, hanem igenis, észreveszik a propagandával "nyomatott" felszín, és a film mondanivalója mögött a másodlagos mondanivalót: Amerikai filmipari termék, amelyik a pénzt akar szerezni, és arra a hajt, h alapvetõen a mesterséges izgalomkeltéssel, véres erõszakkal, +"kutyával, macskával, nõvel, szexszel, " minden eladható. Másrészrõl azt is, hogy ismét milyen tudat alatti támadást indít ellenünk a két homoszexuális zsidó származású rendezõ, amikor a feketéké csak az igazság (persze, nekik is van igazuk, de csak pozitív szerepet osztanak rájuk, homoszexuálisoké az igaz szerelem (holott a valóságban legtöbb homokos csak szexelni akar a legtöbbször inkább gyerekekkel)-- ellenben a gonosz az mindig német, vagy netán kínai, vagy végül is angol is, vagy magyar is lehet és még lehetne sorolni. Ez már egyébként szinte "megszokott" a hollywoodi filmeken. Örülök, hogy még egyeseket zavar mindez.
10/10
molnibalage 2013 jan. 06. - 11:25:02 10/10
(236/580)
Ráadásul ugyebár pont rajta van az anyajegy az adott korban...
norbe90 2013 jan. 06. - 01:58:54
(235/580)
Én is pont azt néztem! Az egyik Fõszereplõ srác ,aki megölte magát.
10/10
molnibalage 2013 jan. 05. - 18:43:19 10/10 Előzmény Péter83
(234/580)
Miért linkelitek folyton ezt a képet? Ott kezdõdik, hogy az egyik fõszereplõ hiányzik róla, másrészt az a furcsa jelölés mintha állandóan rossze helyen lenne...
Péter83 2013 jan. 05. - 04:41:19 Előzmény Shiviatar
(233/580)
Tetszett a legutóbbi válaszod,ennél jobban én sem nagyon fogalmazhattam volna,hogy nekem miért tetszett a film,...na meg pláne a zenéje,az igazán megfogott engem,de ehhez kellett a film is hozzá! :)
norbe90 2013 jan. 04. - 21:01:19
(232/580)
Uhh...Nagyon tetszett a film. Elgondolkodtató! Ahogy a több szálon futó cselekmény kezd értelmet nyerni.Szeretem az ehhez hasonló ,kicsit nehezebb hangvételû mûveket. Valaki tudna egy hasonló témájú filmet írni? Fõleg a reinkarnációs vonal nyûgözött le.
10/10
Shiviatar 2013 jan. 04. - 15:13:16 10/10
(231/580)
Nekem az tetszett ebben a filmben hogy egyedi, kellõképpen hosszú, összetett, 6 szálon fut a cselekmény. Belelehetett merülni, lehetett rajta gondolkozni, mint egy jó krimi. Itt a filmet magát próbáltad feltárni. A hosszúsága kifejezetten jó...mint egy jó könyv.
Tetszett hogy végre nem isten, sors, a hõs elnök, vagy egy hõs csoportról szól....valódi film, valódi emberekkel, valódi jelenetekkel.

A nagyszerûsége a részletekben rejlik. Amikor a horda marcangolja a barátját, itt nem rohan oda megmenteni....végignézi. Szomorú, de "igaz". Ez legalább igazi. Igazabb mint odarohanni és egyedül leverni tíz vadat ugye, és hõsként szerepelni...
A sokat emlegetett naturalizmusnak is ez volt a célja, ezért olyan brutális néhol. És még számtalan hasonló jelenet van.

Tetszett az ok-okozat végigvezetse az egész filmen keresztül. Beleszõtték a reinkarnációt is, illetve az egymásra hatást, az elõzõ vagy múltbéli életek negatív pozitív karmájának megjelenését, és egy valamilyen kézzel nem fogható ki nem mondott de érezhetõ kollektív kapcsolatot vagy nevezzük bárminek....ezen is lehett agyalni.
Egy különleges filmet kaptunk, amin kellõképpen lehetett magunkban filozofálgatni a film alatt, elgondolkodni, és elgondolkodtatni, ami szintén célja volt a filmnek.
Tehát ez a film nem kikapcsol, nem szórakoztat, hanem elgondolkodtat, esetleg felnyit valamit....

Ilyet nem nagyon visznek vászonra, mert nem követi a fent említett garatnált sikerû forgatókönyv receptjét. Ettõl is olyan különleges. Egy pragmatikus bigott protestást amerikának nem lehet lenyomni a torkán az ilyet, nem hogy befogadni, megemészteni sem tudják. De még is megszületett a film. Még ha nem is egy korszakalkotó mû, de már ezért is dícséretes.
rigojancsi 2013 jan. 04. - 14:32:45
(230/580)
Ha szeretném általánosságban, hogy virágot kapok, akkor gondolom ahogy meglátom örülnék neki. Mert ezt abban a pillanatban tudnám, ahogy meglátom amint elõrántja a csokrot. Szeretem, vagy nem (nem). De ezt nem tudom, lehet -e tudatosnak mondani. A "döntést", és az örömöt ebben az esetben szerintem egy századmásodperc választja el egymástól.

Viszont egy 1,5-3 órás film alatt van egy hosszabb folyamat. Volt olyan film, amelyik végig nem mondott sokat, de a végén egy olyan csattanóval zárult, ami megadta az egésznek az értelmét, és így már tetszett,és örültem, hogy láttam. Én erre gondoltam.
10/10
Shiviatar 2013 jan. 04. - 14:29:16 10/10
(229/580)
(amúgy ez nem igaz. te összekevered azzal, amikor valaki nem képes érvelve beszélgetni, és támad....onnantól kezdve helyretenni a dolgokat nem lehet máshogy csak részenként, vagy úgy se.)
10/10
Shiviatar 2013 jan. 04. - 13:58:02 10/10
(228/580)
Hmm. Van némi igazság abban amit írtál. Köszönöm a kunstruktív kritikát.:)

A döntésrõl: Miért nem így van, ha belegondolsz? Látsz egy virágot, és tudatosan eldöntöd hogy na ez most nekem tetszeni fog vagy nem, majd miután eldöntötted elkezdesz neki örülni?
Vagy ha a kedvesed beállít egy csokor virággal, az érzés spontán megjelenik és örömet érzel? Nem tudom mit nem lehet ezen érteni.:)
10/10
Shiviatar 2013 jan. 04. - 13:52:39 10/10 Előzmény molnibalage
(227/580)
Semmi gond. Na innen jön az ízlések és pofonok.:) Örülök viszont hogy a felhõatlasz tetszett.
10/10
molnibalage 2013 jan. 04. - 11:43:49 10/10
(226/580)
Ha a Felhõatlasz közhelyes, akkor a sokat emlegetett Mátrix az miért is nem az...?
rigojancsi 2013 jan. 04. - 10:30:17 Előzmény Shiviatar
(225/580)
Az elõzõt nem neked akartam címezni. Neked csak annyit akartam mondani, hogy minden neked nem tetszõ kommentbõl kiragadsz egy-egy mondatot, és próbálsz rákontrázni, megcáfolni (szõrszálhasogató) és ez tényleg elég idegesítõ. Talán tiszteletben kellene tartani mások véleményét. Persze értem én, hogy "diskurzust" akarsz folytatni, de azt lehet kevésbé tudálékos, szimpatikusabb formában is. Kioktatsz mindenkit. "ez téves.., ez hibás.., ez buta..." ezeket címzed a többi emberhez. Ki vagy te?? :)
És igen, "hadd döntse már el" valaki, hogy melyik film tetszik neki. Látod, ebbe is belekötsz. Nyilván õ sem hasra ütésre gondolt, de hogyan fejeznéd ki jobban, ha valakinek meg akarod mondani, hogy ezt s véleményt csakis te formálod? Megnézi, aztán eldönti. És gondolom annak örül, hogy látott egy filmet, ami tetszett neki, független attól, hogy vígjáték, vagy véres horror, vagy mélyre szántó filozófiai az.
Ez nagyon tetszett: Nem döntés kérdése, hogy örülsz, csak tapasztalod.(miapi??:)))) Ja, ha hasba szúrnak késsel, végül is azt is csak tapasztalod... huhhh.
10/10
Hortobágy Kapitány 2013 jan. 04. - 10:04:17 10/10
(224/580)
Számomra a Felhõatlasz 2012 (egyik) legnagyobb filmélménye volt (a könyvélmény már átcsúszott 2013-ra, mivel azt csak most kezdtem el olvasni). A film látványvilága és zenéje vitán felül lenyûgözõ, de nekem a mondanivaló és a történetvezetés is abszolút átjött (bár ezek némiképp megosztják a közönség véleményét). Szerintem aki túlságosan elnyújtottnak találja a film hosszát (több ilyen véleménnyel találkoztam), az nem tudott ráhangolódni teljesen a történetre (és fõleg a film hangulatára), ami nem gáz, csak épp nem a film hibája. A sokak által megfogalmazott véleményt, miszerint túlságosan "felületes", közhelyes a film mondanivaló szempontjából, szintén nem érzek jogosnak; nem értem, miért kellene az alkotásnak feltétlenül bonyolultabbnak/összetettebbnek/mélyebbnek lennie, mikor a lényeg alapvetõen egyszerû, és az tökéletesen át is jön a filmbõl.
10/10
rigojancsi 2013 jan. 04. - 09:47:52 Előzmény Shiviatar
(223/580)
Nem rossz film, de nekem sok volt. Túl sokat, nagyon nagyot akartak alkotni, és nekem kicsit erõltetettnek tûnt. Jó az alaptéma, hogy minden mindennel összefügg. És akkor erre jön a szabadságért, igazságért való végtelen harc, ezt kicsit úgy éreztem, mintha a nagyi a finom bejglije után, még egy zserbót is le akarna nyomni a torkomon...
A kapcsolódási pontok, és az ok okozati tényezõk nem mindig tiszták.
A maszkírozás ( a színészek újrahasznosítása) elsõ ránézésre meghökkent, aztán rájövök, hogy förtelmes.
10/10
molnibalage 2013 jan. 03. - 20:14:44 10/10
(222/580)
Valahogy ezektõl sem estem hasra.
10/10
kubzsu 2013 jan. 03. - 20:12:08 10/10
(221/580)
Megdöbbentõ, hogy téged ezek a jelenetek nem viseltek meg. Én nem bírtam nézni. 16 évesen olvastam a Bûn és bûnhõdést./ filmen nem néztem meg szándékosan/ leizzadtam máig nem felejtem. Azt hiszem messze nem lehet a kettõt összehasonlítani. Raszkolnyikov gyílkolásához nagyon hosszú lélektani út vezetett Nem mentem fel, de ebben a filmben miért volt szükség ezekre a gyomorforgató jelenetekre? Érdekel a válaszod.