Téma: Felhõatlasz

10/10
_Freddy_ 2013 márc. 18. - 14:58:23 10/10
(340/580)
Egytértek, ez a film a legfontosabb dologról szólt. És pont egy ilyen remekmûvet nem jelölnek Oscarra? Nekem nagyon tetszett, a tavalyi év legjobb filmje szerintem. :) Jó szereplõválasztás, a történet, és nagyon igaz, mély gondolatokkal van tele, a Wachowsky testvérek profin mutatják be az amúgy is sokak számára bonyolult történetet. Ha ezt nem értette valaki, az hogy értené a könyvet??? Nálam ez a film a nyerõ 2012-bõl. 10/10
7/10
mimzy 2013 márc. 18. - 02:20:26 7/10
(339/580)
Minden jó, ha a vége jó. Még ha meg is halsz, kapsz majd egy másik esélyt. Szerintem jó film volt, bár nem tudtuk meg mibe bukott bele a civilizáció. Arra azért kíváncsi lettem volna.
10/10
meridian74 2013 márc. 18. - 01:40:53 10/10 Előzmény Bigpapa
(338/580)
Ezt arany málnára? Miután toccsant a Twilight 5. része?
Gondolom, még nem láttad... addig örülj ennek az állapotodnak, mert miután megnézed sírva fakadsz. De nem azért mert az a film olyan jó lenne, hanem azért mert akkora rakás hogy a fenébe kereshetnek annyi pénzt, .....

Ez a film Oscar-t érdemelt volna.
10/10
meridian74 2013 márc. 18. - 01:10:31 10/10
(337/580)
Nem olvastam a könyvet, de a filmben nem jött le világosan, hogyan is hatnak az életek egymásra... persze lehet következtetni, de néha olyan érzésem volt, hogy pl. a gyilkos az gyilkos maradt, és mindig is az lesz.

De a film mindettõl függetlenül remek lett. Fõként, hogy szeretem a sci-fi filmeket, azokat legfõképpen ami a távoli jövõrõl (is) fantáziál. :)

A történetet könnyebb megemészteni egyébként, ha valaki ismeri a hinduizmust (vagy hogy nevezik), amely vallás okításai burkoltan megjelentek ebben a filmben... Vagy legalábbis úgy vélem. Na meg ugye a reinkarnáció. Bár konkrétizálva persze ez nem volt, ez szintén csak sejtelmes utalással jelent meg a végén a stáblista elõtt, a szereplõk képeivel és az azt eljátszó színészek neveivel. Bár nem vagyok vallásos, vagy hívõ, az azért mindenképpen érdekes a hinduizmusban, hogy egyetlen(?) vallás ami azt állítja, nemcsak a földön, mint bolygón van élet, hanem más bolygókon is. Na meg a világegyetem korának számítása is felettébb érdekes részükrõl... sõt azt is állítják, nem egy univerzum van, hanem több is, mint egy-egy felfuvódó buborékok, viszont ezek közt nem lehet átlátni, áthallani, vagy átjárni. Persze más, számszerûsített állításaik megmosolyogtatóak, mint pl az hogy "csak" ~8.2 millió életforma van csupán. Ha milliárdnyi bolygón van élet, és minden bolygón az adott körülményekhez alkalmazkodik az élet, akkor szvsz nagyon kevés ez a szám.

Viszont a film témájánál maradva, a wachowsky testvérek melegek, és emiatt úgy éreztem, hogy a buzik szerepeltetését kimondottan erõltették, de aztán betudtam annak, hogy a reinkarnáció során egyszer lehetsz nõ is, és máskor meg férfi. És vannak lelkek, akik az anyagi világon túl összetartoznak, és keresik egymást az anyagi életben, és ha úgy hozza a sors, hogy mindkettõ férfi, vagy nõ, akkor hát nincs más választásuk, mint a deviancia - az egójukat nem tudják legyõzni, mivel pont emiatt vannak az anyagi világban. Ez egy nem ortodox magyarázat a melegségre. ;) Persze ezt így a film nem taglalta.

Szóval remek a film, de nem az egyszerû zombihegyeket ledarálós filmeket kedvelõknek készült.
10/10
Serutekin 2013 márc. 18. - 00:42:31 10/10
(336/580)
Remek film volt gazdag mondanivalóval. 10/9 pont.

FONTOS!

A(fogyasztók) nem ajánlom, ahhoz sajnos túl , nekik a förtelmes fõnökök megnézését ajánlom.
9/10
samg 2013 márc. 17. - 21:36:56 9/10
(335/580)
most néztem meg a filmet, és nagyon tetszett! végre nem egy átlagos, 100x megrágott történetet, hanem valami egyedit, különlegeset láthattam. A könyvet nem olvastam, de biztosan el fogom.
nikoletta793 2013 márc. 16. - 22:02:37 Előzmény Filmx
(334/580)
emlekszem mikor neztem tetszett, erdekes volt de ha ket honap utan nem tudom par mondatben osszefoglalni a mozi tortenetet akkor az szamomra nem lehet jo film.
4/10
Filmx 2013 márc. 16. - 14:49:56 4/10
(333/580)
Nem kötött le, ha az elsõ fél óra nem fog meg akkor általában nem nézem tovább, itt is ez volt.
4/10
cruelgod 2013 márc. 16. - 13:54:23 4/10 Előzmény segurm
(332/580)
Hát ez történik ha többen irják és rendezik a filmet...abszolut értelmét veszti,a könyv biztos érthetöbb-bár nem olvastam,de ennél a zavaros valaminél biztos jobb.A rendezõk biztos értették-de én nem tudok az õ agyukkal gondolkodni.becsülettel végig kinlodtam-várva valami kibontakozást és értelmet-de a szimpla agyammal nem nem láttam semmi értelmét. Csak a kiválo szinészi játékokért néztem végig,de csak ezért bazira nem érte meg :( rég csalodtam ekkorát egy filmben
10/10
segurm 2013 márc. 11. - 20:43:49 10/10
(331/580)
Kijelenthetem, hogy a legjobb film volt amit valaha láttam. Egy baj van ezzel a filmmel. Olyan koncentrálást igényel ami már fárasztó tud lenni. Már háromszor láttam és nagyon ajánlom mindenkinek aki nem kikapcsolódni szerene
10/10
eIemes 2013 márc. 04. - 14:40:31 10/10 Előzmény Cullangka
(330/580)
nem tudok maradéktalanul egyetérteni veled :-) nekem mind a film, mind a könyv nagyon tetszett. csak nem ugyanazért :-) ami nem véletlen, mert a rendezõk elég erõsen átírták a történeteket :-)

A könyvben csak rejtetten megfogalmazott üzenetet a Wachowski testvérek hangsúlyozottan többször is elmondták, hogy ne felejtsük. Egyszerû, mégis milyen sokszor elfelejtjük...

"Létezni annyi, mint érzékelhetõnek lenni. Így hát önmagad megismerése csakis mások szemén keresztül lehetséges. Halhatatlan életünk alakulása a szavainknak és tetteinknek a következménye, melyek egymást erõsítve vezérelnek keresztül minden idõn.Az Èletünk nem csupán a miénk. A méhtõl a sírig kötõdünk másokhoz. A múltban és a jelenben, s minden bûntettel vagy kedves gesztussal a jövõnkhöz járulunk hozzá"
10/10
eIemes 2013 márc. 04. - 14:30:35 10/10 Előzmény Redocut
(329/580)
A film hat rétegét elosztották egymás között a rendezõk. Az 1849 (csendes-óceáni hajóút), az új-Szöul és a 107 évvel a bukás után részeket rendezték a Wachowski testvérek, a zeneszerzõ, az atomerõmû és a könyviadó történetét pedig Tom Tykwer. De lehetséges, hogy néhány részletben meghallgatták egymást, mert a fröccsenõ vér inkább a Wachowski testvérekre volt jellemzõ, eddig.

***

Elolvasam a könyvet is, meg kell mondjam, hogy a rendezõk inkább csak ihletet merítettek a könyvbõl, több az eltérés, mint a hasonlóság...
Cullangka 2013 márc. 03. - 15:50:08
(328/580)
nem a film a jó hanem az ötlet, a könyv 100 jobb követhetõ ez csak kuszaság, felénél kinyomtam mert érthetetlen volt, aki jót mond róla többnyire a könyvet dicséri benne.. :D
9/10
maree 2013 márc. 03. - 15:41:35 9/10 Előzmény Bigpapa
(327/580)
Ez a film "peches" mert hiába lehet sorolni a zseniális ismérveit, sajnos nem lett a "nagy közönség" kedvence. Mindenesetre egyedülálló, valami más, valami új. Nekem nagyon tetszett és abszolut megérdemelne díjat, ha más nem is a zene és a smink mindenképp de a szereplõk többsége is hiteles !Ezen nincs mit magyarázni, jó film de megosztja az embereket.
marie1 2013 márc. 03. - 11:03:17 Előzmény perry
(326/580)
Alapvetõen egyetértek veled. :-)
6/10
Bigpapa 2013 márc. 02. - 09:49:22 6/10 Előzmény mehdi
(325/580)
En azon haborodtam volna fel,ha valaki Oscarra meri ezt jelolni. Azon viszont csodalkozom, hogy Arany Malnara se jeloltek. 3-4 jelolest megert volna.
A vicc,hogy cikizzuk az amcsikat, milyen hulyek, de ott gyorsabban rajottek, szar ez a film,igy csak 27 milla korul hozott nekik Amcsiban. Mivel 102 millio $ volt a teljes koltsege,es meg dvd vel egyutt is csak 116 millional tart.....kideul,nem egy felejthetetlen alkotas.

Itt a mai beveteli allasa


Theatrical Performance
Domestic Box Office $27,108,272
International Box Office $89,755,028
Worldwide Box Office $116,863,300
ancient.destiny 2013 márc. 02. - 04:45:06 Előzmény Nissifer
(324/580)
Mesterem olvastam a értékelésed:
"Fércmunka. Jelenet váltások nem mûködnek. Maszkok bénák. Színészi játék gyönge. Forgatókönyv gyalázatos. A film nem mûködik. Nem értem a Wachowski tesókat, ezt most miért kellett?! Elfogyott a pénz, vagy mi? ;) 1 pont a 10-bõl, mert 0-át nem lehetett adni. :p"

Ez legalább valami új stílust próbált bemutatni és jobbnak találtam ezt a 3 órát mint az Alkonyat féle tömegterméket ahol a szinész nagy tudománya ,hogy mindig tátva van a szája.

Ami engem illet nekem tetszett és örülök neki ,hogy legalább valami érdembeli munka is le tud gurulni az asztalról ami nem kell ,hogy mindenkinek bejöjjön ezt megértem de nem értem miért kell az újjítást ennyire negatívan fogadni.
ancient.destiny 2013 márc. 02. - 04:36:21
(323/580)
Nagyon megvagyok elégedve a filmmel és örülök neki ,hogy nem csak a tömeggyártás tud lenni a mai filmiparban hanem lehet érdemben is letenni valamit az asztalra itt olvastam egy két embert aki kritizálta a filmet szerintem baromi jó volt pedig nem vagyok az ilyen filmek nagy rajongója tetszett a nem szokásos felvázolása a történetenk és az is ,hogy szakítottak a régi dogmákkal ,hogy nézõnek mi is kell igazából.

Ami az idõtartalmat illeti hát mondjuk amikor elkezdtem akkor elkövettem egy hibát ,hogy nem néztem meg ,hogy milyen hosszú ezért kicsit meglepett amikor 2 óra után még mindig ment a történet de nem bántam meg hiszen így legalább nem kapkodták el.

Elõtte nem volt kedvem elolvasni a könyvet hiszen totál nem érdekelt ,hogy mirõl szól meg bevallom kicsit unalmasnak találtam a témát ezért gondoltam megnézem a filmet mert az azért tömörebb verzió...

Ami pedig az Oscar gálát illeti...

EZT HOGY HOGY NEM BÍRTÁK SEMMIRE SEM JELÖLNI????

Azokat kéne kicsit megkorbácsolni ,hogy ez egy díjat sem érdemelt ki.

U.I.:

Azok akik nem bírták végignézni azok szerintem maradjanak csöndben és kullogjanak vissza a kis sarkukba pattogni mert nem látták ahogy kezd összeálni a kép.
10/10
ger82 2013 febr. 27. - 07:53:08 10/10
(322/580)
Sajnálom, hogy ezt a filmet nem jelölték idén semmire :-( Végre egy film, aminek mondanivalója is van! Nálam 10/10.
10/10
mehdi 2013 febr. 26. - 17:47:58 10/10
(321/580)
Mélységesen fel vagyok háborodva, hogy ez a film még jelölést sem kapott, annak ellenére, hogy legalább a sminkért és filmzenéért egyértelmûen gyõztesnek kiáltanám ki az idei "fantasztikus mezõnybõl".
Nem gyõzöm hangsúlyozni, hogy ez a film egy hatalmas áttörés, mindamellett, hogy szenzációsan jó is. Talán évekkel, évtizedekkel késõbb hajlandóak lesznek észrevenni az emberek.