Téma: Felhõatlasz

7/10
msinko 2012 nov. 24. - 10:11:36 7/10
(40/580)
Sajnos kicsit le kell hogy húzzam a filmet bizonyos szempontból, de a hatását nálam utólag megtette.

Senkinek nem ajánlom, hogy egy nehéz hét után fáradtan (egy jó kis fantasy-ra számítva) üljön be a moziba, mert így biztos szenvedést fog okozni. Sajnos az említett okok miatt nálam másnap ütött és kezdett ülepedni a mondandó, illetve a kapcsolatokat a különbözõ történetek között is csak most tudom igazán végig gondolni (nem volt egyszerû).

Lényegében elérte a film amit akart, órák óta a sorsokon, és a pillangó effektuson jár az agyam. Azt viszont nem tudom elfelejteni, hogy közben nagyon sokszor unatkoztam. Véleményem szerint sokat akartak egyszerre adni, de az ellenkezõjét érték el vele. A végét már annyira vártam, hogy lemaradtam szerintem a lényegrõl, amit csak másnap "találtam" meg.

A könyvet viszont 100%, hogy el fogom olvasni ezután.

10/7
3/10
lszabolcs1220 2012 nov. 24. - 09:30:40 3/10
(39/580)
Én így látom. Bocs, ha ez neked ennyire fáj. Ettõl még persze nem kezdek el személyeskedni,vagy általánosítani és nem mondom, hogy a sznob, mások véleményét elfogadni képtelen emberek nem mondhatnak rólam véleményt... :)
8/10
Horcsogg 2012 nov. 24. - 01:19:20 8/10
(38/580)
Igen, az egyedi a legjobb szó rá, mindenképp megéri megnézni, talán többször is, 10/8!
Mr. D 2012 nov. 23. - 23:29:46
(37/580)
Annyit tennék még hozzá, hogy valószínûleg az Oscar-on nem lesz sok esélye, max a technikai díjak kategóriájában. A legutóbbi 2 kiosztón már bizonyossá vált, hogy az Akadémia inkább azokat a filmeket részesíti elõnyben, amelyek a régebbi idõket idézik meg (A király beszéde, A némafilmes), és az újító, modernebb gondolkodású, és merészebb szellemiségû darabokkal szemben értetlenül állnak. Szó se róla, mindkét díjazott film jó volt, sõt nagyon jó, de pl. tavalyelõtt velem együtt sokan értetlenkedtek. Mert olyat, mint A király beszéde már láthattunk, nem is egyszer, de az Eredet forradalmian új és intelligens darab volt, neki kellett volna nyernie, vagy A fekete hattyúnak, ami szintén merész alkotás volt. Valószínûleg az idei felhozatalból sem a Felhõatlaszt fogják agyondíjazni, hanem inkább az olyan "direct-to-Oscar" filmeket, mint a Lincoln, vagy a The Master. Pedig szerintem nem ártanamegfontolni ezt a darabot sem. A színészek közül legalább Halle Berrynek, Tom Hanksnek, Hugo Weavingnek és Doona Baenek mindenképp dukálna egy jelölés, ahogy a rendezõtriónak is.
10/10
Vöri89 2012 nov. 23. - 23:27:19 10/10
(36/580)
Szerintem rendkívül egyedi a film! Fantasztikus ahogy elindul hat szál és a film végére egybeér az összes, és közben kap a nézõ hideget, meleget, sírást rívást! Számomra 10 a film és Tom Hanks nevéhez megint egy klasszikus köthetõ.
offtopic
zottyo534 2012 nov. 23. - 20:54:23
(35/580)
Azt eddig miért nem magyarázta el valami okostojás, hogy ezt kizárólag csak eredeti nyelven kell nézni. Mondjuk én is azt hittem, hogy teljesíthetõ angolul, de egy idõ után csak egy keskeny repedésen néztem ki a fejembõl, az agyam helyén pedig valami furcsa bizsergést éreztem.
10/10
Sonic8 2012 nov. 23. - 18:51:28 10/10
(34/580)
Fantasztikusan jó film! :D Na meg az alakítások! Itt látszik meg a színészi tehetség , hogy több karaktert is el tudnak játszani, Hugh Grant mint kannibál! :D . A történet nehéz---> és ennek megfilmesítése, de a Wachowski testvéreknek és Tom-nak sikerült méghozzá zseniálisan.
Számomra benne van az idei top 10-ben méghozzá a 2. helyen.
10/10
10/10
Shapira 2012 nov. 23. - 15:04:17 10/10
(33/580)
Én is pontosan így látom.
3/10
lszabolcs1220 2012 nov. 23. - 14:22:20 3/10
(32/580)
Sok hûhó... hát, ha nem is semmiért, de elég kevésért. Sekélyes mondandó, közhelyek egymásra dobálva, öncélúan összekuszált meseszövés, ami így nem leköt, hanem inkább összezavar, unalomba fulladó látványorgia, CGI-turbózott fantáziátlanság. Kevesebbet kellett volna markolni talán...
8/10
Protocall 2012 nov. 23. - 12:05:29 8/10
(31/580)
Persze így is lehet nézni... A kritikusok egyébként azért kapják a fizetésüket, hogy mást mondjanak és más szemmel is tekintsenek a dolgokra, mint az átlagember... A lufis hasonlata amúgy találó, mint ahogy korábban említettem, nálam nem durrant akkorát.
Szerintem a film készítõi nem a spanyolviaszt akarták feltalálni, "egyszerûen" csak az õ ábrázolásmódjukkal akarták nekünk nézõknek bemutatni David Mitchell mûvét-amit egyébként nem olvastam. "A lényeg az örök visszatérés, az hogy minden mindennel összefügg, meg hogy van a nagy közös kultúrkincs, melybõl mindannyian merítünk, és ahonnan olyan életbölcseletek birtokába juthatunk, mint hogy: „a jelenbeli cselekedetink meghatározzák a jövõnket”".-(kritikus)-errõl szól az egész és kész, szerintem felesleges ragozni.
Amúgy a film számomra elérte célját: szórakoztatott és elgondolkodtatott.
9/10
majtika32 2012 nov. 23. - 11:39:48 9/10
(30/580)
Szerintem nagyon jó film volt, ez az is tanúsítja, h a film végén a moziban, amikor álltak fel az emberek, csend volt! Ilyet még nem tapasztaltam. Volt benne dráma, vígjáték, sci-fi, akció, egy szóval minden, aminek lennie kellett. Aki az élet nagy bölcsességeit így említi: "egysoros bölcseletekkel felturbózott lufi", az nem érti magát az életet. Ez nem egy mese, nincs eleje, nincs vége, de mégis van benne valami ami megfogott és elvarázsolt. Számomra a film célja, h merjünk nagyokká válni és valamit kezdeni az életünkkel, hogy alkothassunk valami jót a jövõre nézve, és elégedetten távozni.
estimata 2012 nov. 23. - 10:15:59
(29/580)
Maximálisan egyetértek!
4/10
kishonigh 2012 nov. 23. - 08:46:41 4/10
(28/580)
Erdemes a revizor kirtikajat elolvasni. Szerintem igen rossz film... http://revizoronline.com/hu/cikk/4251/felhoatlasz/?cat_id=4&first=0 rengeteg kozhely stb.
Mr. D 2012 nov. 23. - 01:51:46
(27/580)
A szinkron az idei év talán legigényesebb mozis munkája. A magyar színészek remekül azonosultak a feladattal, lazán megoldották a sok különbözõ karakter megformálását. A legemlékezetesebb ezúttal is Zsigmond Tamara volt, aki Sonmi-451 hangját tolmácsolta hihetetlenül gyönyörûen. És jól sikerült a poszt-apokaliptikus jövõ lakóira jellemzõ leegyszerûsödött dialektus magyarosítása is. Tényleg ajánlatos.
sweet_122 2012 nov. 23. - 01:09:00
(26/580)
Volt aki szinkronosan nézte? Mennyire lett jó? Szívesebben nézném kivételesen szinkronnal, hogy minden mozzanatra tudjak figyelni. :)
Mr. D 2012 nov. 23. - 00:36:11
(25/580)
Egy feledhetetlen filmélmény. Igazi mozgóképi remekmû. Sajnos manapság a filmesek már elfelejtették, hogy a film igazából mûvészeti ág, és hogy mennyi lehetõség van benne. A Wachowski testvérek még emlékeznek erre, és amikor lehetõségük nyílik rá, eszünkbe is juttatják. Ráadásul most egy másik nagybetûs mûvész is csatlakozott, Tom Tykwer. A film 164 perce egyáltalán nem hosszú. Hat különbözõ stílusú és mûfajú darabból tevõdik össze a film, amelyek külön-külön is, és együtt, egy nagy egészként is értelmezhetõek, megannyi módon. Egyszerûen magával ragadó az egész, úgy beszippantja az embert, hogy nagyjából a stáblista végén tér újra magához. A közönséget rendesen meg fogja osztani, de épp ez benne a jó, ezért is fogunk rá még sok évvel késõbb is emlékezni. Pont mint a Mátrixnál. Igazából különösebben nem mennék bele az egyes részek elemezgetésébe, egyszerûen csak azzal ajánlom a filmet, hogy teljesen mindegy, ki mit emel ki belõle, ezt mindenkinek látnia kell, és csak akkor alakul ki véleménye, elõzetes információkból semmiképp. Ez teljesen egyénfüggõ alkotás.
10/10
CsiróCsiró 2012 nov. 22. - 23:28:50 10/10
(24/580)
...én tegnap láttam, és még mindig tart, úgyhogy készülj fel Te is erre! :-)
9/10
wooderson 2012 nov. 22. - 20:19:09 9/10
(23/580)
Most láttam a filmet, szerintem lenyûgözõ alkotás, kiváló színészek hihetetlen játéka, van mit emészteni, többször nézõs film. Még mindig a hatása alatt vagyok, szerintem egy 9-es pontszámot megér!
Balu64 2012 nov. 22. - 19:10:42 Előzmény brain61
(22/580)
Könnyû neked. Biztos nem vagy bagós! Nekünk egy örökkévalóság 164 perc...
8/10
Protocall 2012 nov. 22. - 18:32:57 8/10
(21/580)
Most láttam, még friss az élmény. A film tetszett, de az elõzetes miatt kicsit mást vártam. Közel nem volt olyan hatásvadász, mint a trailer-persze azoknak pont a figyelemfelkeltés a célja. Amúgy nagyszerûen meg van szerkesztve. Engem egyáltalán nem zavart a sok idõben való ugrálás, ami helyenként sûrûn váltakozott. A szereplõk (és sminkesek) jól alakítottak, a zene és hanghatások jók voltak, egyedül a film csúcspontja, kiteljesedése hiányzott. A bemutató alatt folyamatosan libabõrös voltam és úgy éreztem hogy elég érzelgõs lesz. A film nézése alatt egyáltalán nem éreztem hasonlókat, viszont nem is tûnt 3 órásnak (igaz, nem is vittem be magammal üdítõt :D ). Mindent egybevetve alig várom, hogy majd itthon is megnézzem, mert nagy film és fogok benne találni még érdekességeket. 8 pont.