Téma: Felhõatlasz

5/10
offtopic
Kis Pal 2013 júl. 03. - 12:52:35 5/10
(420/580)
Mi az,hogy lecsengett a "nyafogás"? Akinek volt véleménye, jó, vagy kevésbé jó, az leírta. Te is leírtad a sajátodat, elolvastuk, ennyi.
Fülöp86 2013 júl. 03. - 00:16:45
(419/580)
Most, hogy lecsengett a sok "jaj tiszta csalódás, semmi csihipuhi, tök unalom" kezdetû nyafogók hozzászólásai, beszéljünk komolyan errõl a filmrõl.

Ez egy zseniális film, egyszerre tudományos, spirituális, romantikus, akció, vígjáték, és dráma nem ebben a sorrendben, de minden meg van benne, ami életünk része.

Elsõ megnézésre még én is csak egy szimplán jó filmnek találtam, de második nekifutásra már érthetõvé vált az a rengeteg filmen belüli utalás, amiket látva már egy sokkal komplexebb történetet tárul elénk, melyben néhány szereplõ több életen át ívelõ kalandjait követhetjük. Vannak köztük akik kezdettõl fogva jók, bölcsek és segítõek, de vannak olyanok is akiket csak a materializmus éltet és csak az anyagi haszon számít nekik és akad olyan is aki a történet végére fejlõdik és a szeretet felnyitja a szemét, hogy lássa mik az igazán fontos dolgok. Szóval pont olyan ez a film mint a vakóság.

Személy szerint a legjobban mégis az tetszett, hogy az "idõben" egymástól távol lévõ mégis egymásra utaló és ható eseményeket a filmben párhuzamosan láthattuk, mivel tudjuk, hogy az idõ is csak egy illúzió ez nincs is olyan távol a valóságtól.

A rendezõ testvérek már megmutatták a Mátrixban hogy milyen felvilágosult nézetekkel rendelkeznek, itt még egy lapáttal rátettek és gyakorlatilag jobb filmet csináltak, mint az alapanyagként használt regény.
Kulcskészítõ 2013 jún. 25. - 23:25:52
(418/580)
Hûûû... na, most vagyok bajban...
Nehéz eldönteni, mi rá a legjobb szó. Hogy zseniális? Az, persze. Hogy szájbarágósan gagyi? Az is. Csak azt nem tudom eldönteni, melyik jobban. Zsibong bennem a filmélmény, de egy kis csalódottság is a felfokozott várakozás miatt.
Egyfelõl biztos, hogy óriási a film. Lehet, hogy az én tájékozottságom hiányos, de ilyet még láttam eddig, és ez az új íz mindenképpen élvezetes. (Persze a térben-idõben való csúszkálás nem ismeretlen fogalom, de ilyen tálalásban még nem volt szerencsém találkozni vele).
És hogy valójában egyszerû, mint a faék? Nos, ebben is van igazság. Fogok hat különálló történetet, és azt lemesélem egy vezérfonalra felfûzve, plusz megszóróm egy adag Coelho-bölcsességgel, és kész. Szóval így is nézhetjük, de azért valami meghatározhatatlan plusz mégis csak akad enne. Az egész mozi nem annyira jó, mint ahogyan sokfelé dicsérik, de nem is olyan rossz, mint azt sokan állítják.
Szóval nem egyszerû... azt hiszem, hagynom kell még ezt ülepedni pár napig.
10/10
CsiróCsiró 2013 jún. 24. - 20:03:17 10/10 Előzmény Kis Pal
(417/580)
!!!SPOILER!!!

Nekem is valami hasonló jött le, viszont az öreg túlélte a lövést, a szerelme utánajött, igazából lehetett volna más is a végkifejlett, de hát ezek a mûvészlelkek már csak ilyenek... :-)


Köszönöm szépen Mindkettõtöknek a választ!!!
Superalonso 2013 jún. 24. - 16:57:52 Előzmény CsiróCsiró
(416/580)
spoiler
Azért lett öngyilkos, mert félresiklott az élete (hisz mindenáron apjának akarta bebizonyítani, hogy több õ egy darab szarkupacnál, merthogy apja kitagadta homosexualitása miatt), mivel nem érhette el célját (sokan vagyunk így az életben), ezért úgy döntött önkezével véget vet életének, mert az számára értelmetlenné vált..
5/10
Kis Pal 2013 jún. 20. - 09:08:33 5/10 Előzmény CsiróCsiró
(415/580)
***SPOILER***
Kora szupersztárja kívánt lenni, de az öreg megölése után csak üldöztetés, börtön, jó eséllyel akasztás várt volna rá. Úgy gondolta, ezt inkább kihagyja. Szóval tényleg nem olyan nagy rejtély.
***SPOILER VÉGE***
10/10
CsiróCsiró 2013 jún. 18. - 23:41:07 10/10
(414/580)
Üdv!

Én abba a táborba tartozom, akinek nagyon tetszett a film.
Nagyon magával ragadó volt a hangulata, szerettem minden percét, de valóban nehezen emészthetõ, mondhatni rétegfilm.

Viszont lehet, hogy volt már róla szó, lusta voltam visszaolvasni az összes kommentet, de egy dolog nem volt tiszta.

Esetleg !!!!!!!SPOILER!!!!!!!

Mégpedig az, hogy a srác tulajdonképpen miért is lett öngyilkos a fürdõkádban?
Lehet, hogy pofon egyszerû a válasz, és szégyellni fogom magam amikor kiderül, de jelenleg ez az egy nagyon nem világos, és nagyon megköszönöm azt, ha valaki segít nekem ebben. :-)
5/10
Kis Pal 2013 jún. 15. - 13:10:29 5/10
(413/580)
"olyasmiket amiket már tudok, más megvilágításban,.....mutat meg"
Nos én éppen ezt hiányoltam.
/Így kiragadva én sem értek egyet magammal, 2013-ban már nyilván nem várhatunk a "nagybetûs" Életrõl forradalmian új gondolatokat, nem is erre gondolhattam, amikor írtam. Viszont akár banális, elkoptatott alapigazságok is újra valós értelmet nyerhetnek egy újszerû "tálalással", ami jelen esetben a filmkészítés eszközeit jelentené. Én ezt nem láttam itt megvalósulni. A "korokon átívelõ", közel 3 órás, 100 millió dolláros grandiózum (lehet nincs ilyen szó, de meghagyom, mert tetszik...:), számomra a falfirkák szintjén üzent. Azok még jobbak is annyiban, hogy nem látszik rajtuk a görcsös erõlködés, hogy "márpedig mi most világmegváltó üzeneteket adunk át számotokra"./
mcdougles 2013 jún. 15. - 08:44:54 Előzmény Kis Pal
(412/580)
Kis Pál,

Még nem láttam a filmet, de szeretném megnézni. Igaz én is sokmindent tudok már az életrõl, de nem azért akarom megnézni, hogy megtudjak valami újat. Hanem mert szórakoztat, gondolkoztat, kikapcsol, érdekes. Esetleg olyasmiket amiket már tudok, más megvilágításban, más képekben mutat meg.
Általában így van ez más filmekkel könyvekkel is. Tudjuk, hogy Dobó István és a várvédõk megvédik a rezsicsökkentést...izé...az egri várat, mégis megnézzük. Tudjuk, hogy a szerelem mekkora õrültség, mégis elolvassuk a Rómeó és júliát. Ha csak olyan filmeket néznénk, és olyan könyveket olvasnánk, ami újat mond az életrõl ,akkor az LHC kutatási anyagait kellene bújnunk!
6/10
Illumination 2013 jún. 05. - 16:01:21 6/10
(411/580)
Végre volt elegendõ idõm, hogy megnézzem. Nos, számomra nem sok újat mondott, de aki nem érdeklõdik ilyen témák iránt annak is ellehetett volna magyarázni szerintem egy rövidebb filmben is. Ráadásul a történetek fele nem igazán tetszett. Ehhez a mondanivalóhoz szükségtelen volt ilyen aberrált jövõképet festeni, itt kicsit átjön a rendezõk árnyoldala is a zsenialitásuk mellett. Kicsit a Samsara-nál volt ilyen érzésem, hogy az üzenet érthetõ és fontos, de maga a film nem tetszett annyira. 10/6.
8/10
Jagerus 2013 jún. 04. - 16:48:26 8/10
(410/580)
Kicsit szkeptikusan álltam hozzá, de nem bántam meg, hogy megnéztem.

SPOILER: Bár a végére maradt bennem némi hiányérzet, hogy a történetek nem álltak össze egy szorosan kapcsolódó egésszé, hanem csak nagyon lazán kapcsolódtak.
Hansz 2013 máj. 24. - 11:36:26
(409/580)
Sajnos nem bírtam végignézni. Ez nem olyan mint a MÁTRIX érzés! Az elsõ 1 óra unalom és zagyvaság után kikapcsoltam mert nem bírt lekötni. Kicsit "Angyalok és démonok" érzésem volt, bár az is jobb volt. Semmilyen késztetést nem érzek arra, hogy ismét nekifussak.... 4/10.Bár ízlések és pofonok.
5/10
offtopic
Kis Pal 2013 máj. 08. - 22:12:24 5/10
(408/580)
Persze, nyilván. Részemrõl viszolygok mindenfajta horrortól, még az ilyen témájú vígjátékokat sem nézem meg. Érthetetlen számomra, miért van erre ilyen tömeges igény.

Talán teszek még egy próbát ezzel a filmmel, hátha engem is megfog másodszorra....:)
Superalonso 2013 máj. 08. - 16:28:48
(407/580)
Csodálatos kép....:))
Nos ha a Felhõatlasz-t illetõen nem is egyezik a véleményünk, azért abban remélem egyetértesz velem, hogy inkább az ilyen Felhõatlasz, Perks of Being a Wallflover, Pi élete, Amour típusú filmek menjenek inkább a mozikban mint a manapság tapasztalható hulladékok-trend filmek pl.: Alkonyat, Boszorkányvadászok és társai, mert én például ezeket a filmeket nem igazán tartom sokra és akkor még finom voltam....
5/10
offtopic
Kis Pal 2013 máj. 08. - 14:59:53 5/10
(406/580)
A "pálfordulásodig" még nem jutottam, olvasgatom a hozzászólásokat az elejétõl. Jobb mint a film, legalábbis tanulság szempontjából...:)
Úgy látom leírtak már mindent a témáról, nem nagyon van mit hozzátenni, én is csak ismételtem. De, azért még egy kép amit ma láttam(na jó lesz-e?)
Superalonso 2013 máj. 08. - 12:05:17
(405/580)
Valamivel el kell tölteni az idõt......:)))
Amúgy azóta azt is leírtam, hogy többször meg kell nézni elsõre nekem sem tetszett, aztán megnéztem többször és megszerettem ...van ilyen, gondolom te is minden filmet elsõre meszeretsz vagy megutálsz...hát ennyi...
5/10
offtopic
Kis Pal 2013 máj. 08. - 07:42:14 5/10 Előzmény Superalonso
(404/580)
A tavalyi éneddel egyébként szinte azonos véleményen vagyok:
Superalonso 2012. nov. 28. 16:28 | 85/432
joeydarko-val teljes mértékben egyetértek, semmi olyat nem mond a film, amit eddig ne tudtam volna ugy általában véve az életrõl....sokszor untam a filmet, idegesítõ a sok cselekményszál közti ugrálgatás és szánalmas közhelyekkel van tele a film....A Matrix tényleg nagy film, de ez a poros nyomába se érhet..a Felhõatlasz ugyanakkor igazi sznob-film sznoboknak
Az ideivel nem:
Superalonso ápr. 28. 11:36 | 424/432
Ez egy remek film csak nagyon sokan nem értik mit láttak és ezért leszólják.......nem gyõzike show-n és való-világon szocializálódott embereknek való az biztos....

Szóval igazából önmagaddal vitatkoztál eddig is......:)
Superalonso 2013 máj. 07. - 16:45:08 Előzmény Kis Pal
(403/580)
Nézd nem volt ebben semmi lekezelõ, akinek tetszett a Felhõatlasz valószínûleg nem nagyon rajong a valóvilág szintû hulladékokért és egyéb agyzsibbasztó, szellemi környezet-szennyezõ mûsorokért........ez tény szerintem...
Persze lehetnek olyanok is, akiknek tetszett a Felhõatlasz is és a valóság-show-kat is kedveli, bár megjegyzem az én ismerõseim közt nem sok ilyennel találkoztam...):
Na mindegy nem vitatkozom tovább....szerintem akkor is egy kult-film és inkább ilyenek menjenek a moziban, mint a Boszorkányvadászok, meg Die Hard 5. szintû borzalmak....
10/10
eIemes 2013 máj. 07. - 09:51:49 10/10 Előzmény Kis Pal
(402/580)
van egy kicsi ellentmondás abban, hogy tökéletesen megértette ÉS nem tetszett neki.
10/10
eIemes 2013 máj. 07. - 09:50:38 10/10 Előzmény Kis Pal
(401/580)
Smith ügynök mint Elrond :-)