Téma: Felhõatlasz

10/10
klamlac 2012 nov. 30. - 21:19:45 10/10 Előzmény Kenshitora
(100/580)
szerintem a külön idõsíkokban ugrálásnak egyetlen mondanivalója van, az hogy minden ami történt, és történni fog itt van bennünk, a génjeinkben.. kicsit el kell vonatkoztatni..
tulajdonképpen remekül fejezi ki a kedvenc mottómat is, amit még Albert bácsi mondott valaha: "az idõnek egyetlen oka van-minden nem történhet egyszerre"

egyébként nagyon jó film, mindenkinek ajánlom, akár többször is, én is meg fogom még nézni.. bárcsak minden film után így jönnék ki a moziból, mint ezen alkotás megnézése után.
offtopic
Kenshitora 2012 nov. 30. - 18:54:29 Előzmény no.t
(99/580)
"(...) A kérdéseim:
-miért kellett a különbözõ idõsíkokban ugyanazoknak játszani...olyan lélek-vándorlás szerû lett..aminek itt semmi értelme/jelentõsége. (...)"
Lényegében - errõl is - szólt a film.

"(...) -a jelenben a fúziós találmány eltitkolási kriminek mi köze a jövõ vallási diktatúrás + klónozós társadalmához? (...)"
A sok titkolózás és tiltás a jövõre nézve diktatúra is kialakulhat, hacsak meg nem állítják.

"(...) -a klónozós társadalom forradalmából hogy jön a kihalós katasztrófa? (...)"
Nagyon sok apró változtatás a múltban is alakíthat ki, olyan jövõt, ahol a múlt minden társadalma nyom nélkül eltûnhet.

"(...) -a vad törzs és a modern hajós nép miért él egymás mellett? nincs semmi logika az egészben. (...)"
A két civilizáció fejlettségi foka még nem ok arra, hogy ne élhetnének egymás mellett. Valaha a Földön is voltak ilyen civilizációk.
Darkraven 2012 nov. 30. - 18:37:56
(98/580)
Szomorú, hogy emberek így gondolkodnak, mint te... Istennel példálózni, miközben gonoszságokat öklendezel kifele magadból... ez külön vicces. :D
10/10
caya 2012 nov. 30. - 15:39:33 10/10
(97/580)
Zseniális! Jó színészek, hat külön film ami valahogyan összefonódik, nem feltétlenül mestermunka, de látszik hogy mennyi munka van mögötte, tele jó ötletekkel, poénokkel, akcióval, szóval egy nagyon jó próbálkozás, minden percét élveztem és vártam mivel lep majd meg! régóta láttam már ilyet! és jaja én is újra fogom nézni, akinek nem tetszett az meg így járt, még jó hogy nem mindenki egyforma, szar lenne!
10/10
Dreaand 2012 nov. 30. - 10:13:01 10/10
(96/580)
Aki érti - érti...:) 10x is megnézném újra, hátha még valami apró mozzanat "bekattan a helyére". Minden szónak, nézésnek értelme van. Zseniális felépítés az összefüggéstelen káosztól az egységig!!!!!!!
Csonger 2012 nov. 30. - 09:58:10
(95/580)
Köszönetet érdemel a balatonfüredi mozigépész, aki kb. a 140-dik percben elaludt, és elfelejtett kópiát cserélni. Egyszer csak elment a kép, felgyulladtak a lámpák, de a hang ment tovább. Percekig nem történt semmi. Nem jött senki elnézést kérni vagy magyarázatot adni. Többen ekkor el is hagyták a nézõteret, és nem is jöttek vissza.
Végül újra lekapcsolták a lámpákat, és újra lett kép, de a közben kimaradt jelenetekig nem tekerték vissza.

Remek volt így szétbarmolni egy moziélményt.

Még szerencse, hogy nem az évszázad filmjét néztük épp (ha a Looper közben történik mindez, nagyon mérges lettem volna). Véleményem a Felhõatlaszról az alábbi:


SPOILERek következhetnek!

Végy 6 tök különbözõ filmet, keverd össze a szalagokat, és játszd le!
Kábé ennyi a Felhõatlasz. Mint ahogy többen is írták, azt vártam, hogy majd a legvégén a sok szál mind összefut, és óriási arculcsapásként jövünk rá, hogy mindegyik szereplõ cselekedete valahogy hatással volt a többiére.

Hát nem.

Az egyes történetek között harmatgyenge összekötõ szálak voltak csupán. A hajón vergõdõ utas naplóját olvassa a biszex srác. Az õ szeretõje a '70-es években találkozik egy liftben az oknyomozó riporter csajjal.
Az öreg könyvkiadó fickó csetlés-botlásait megfilmesítõ vígjátékot nézi meg a klón csak Új-Szöulban.
A klóncsajt (aki egész életében csak az éttermi felszolgáláshoz értett) az élet mibenlétérõl elõadott bölcs monológja miatt a poszt-apokaliptikus völgylakók istenként tisztelik.
A biszex zeneszerzõ srác mestere a klóncsaj munkahelyérõl álmodik. Az oknyomozó riporternõ a lemezboltban a biszex srác zenéjét hallja, és ismerõsen cseng neki.
Közben pedig mindenkinek van egy betlehemi csillag alakú anyajegye.

Hát ezek aztán óriási összefüggések!

Egyébként a klóncsaj sztorija igen-igen erõsen koppintja a Sziget történetét (a klónok a külvilágtól elzárva élnek sötét butaságba taszítottan; elhitetik velük, hogy a szerencsések kikerülnek onnan, amely szerencsések aztán önként és dalolva mennek az általuk boldog helynek hitt vágóhídra).

Ami viszont tetszett:

- A magyar szinkron elsõ osztályú. Fõleg a völgylakók népének beszédét lehetett nagy feladat magyarítani.
- A maszkmesterek hihetetlen jó munkát végeztek. Tom Hanks borvirágos orra például nagyon élethû lett. Egyedül talán az öreg könyvkiadó tesójánál nem sikerült túl jól a maszkírozás.
- Felüdülés volt a film végén összesítve látni, hogy ki hány szerepet játszott. Volt egy-két meglepetés még úgy is, hogy a film közben végig azt figyeltem, melyik szereplõben melyik színészt lehet felfedezni.
- Hugh Grant-et végre nem gagyi romantikus komédia-szerepben láthattuk. Pozitívan csalódtam benne. Különösen a kannibál szerep miatt.
- Halle Berry még mindig jó nõ.
- A látványvilág lenyûgözõ, de ez manapság már alap.

Verdikt: a pozitívumai ellenére ez a film nekem nem nagyon tetszett; az ilyen minden-mindennel-összefügg filmek közül inkább nézem meg még egyszer a Pillangó-hatást.
RoyTucker 2012 nov. 30. - 09:37:16
(94/580)
Ez a film tökéletes példája a "nagyon nagyot akartam robbanni, de pont ezért túl közhelyesre sikerültem" kategóriának. Elismerem, hogy a történetek bravúrosan vannak egymásba építve, de ez filmnézés közben nehezen követhetõ, és ez kicsit frusztráló, amit viszont nagyon jól lehet követni közben az a sok teljesen átlagos, ömlengõs történet.
10/10
togepi 2012 nov. 30. - 01:01:55 10/10
(93/580)
Megyek és megnézem még egyszer! :) 10/10
6/10
Bigpapa 2012 nov. 29. - 22:55:45 6/10
(92/580)
Tegnap akartuk megnézni a sugárban,de 1db jegy nem volt rá. Ilyet 2000 óta nem hallottam moziban. Sajna nem vettem intõ jelnek, hogy oka volt annak, hogy tegnap nem jutottunk be rá,így ma elmentünk a Corvinba.
Kezdem a pozitívumokkal.
A szinkron zseniális.Amúgy is imádom a szinkront,de ez most fantasztikus.Ahogy a színészek átadták a figurák jellegzetességeit..nagyon jó.Majd meg fogom nézni eredetiben is,de amúgy a film olyan kalap szar, hogy ezen egy eredeti Hanks hang sem segít.
A maszkok félelmetesen jók.Nem is tudom,melyik volt utoljára az a film,amiben végre volt dolguk a maszkmestereknek és nem szaros CGI-vel oldották meg a maszkokat. Telitalálat mindegyik.
A képi világ nagyon szép.
A színészek 100%-ot kihoztak ebbõl a trágyából,amit csak ki lehetett hozni.
És ennyi a pozitívum.

Valaki írta,hogy ezen gondolkodni kell,meg figyelni a szálakat.Hát baszki,annak maximum,aki a Való világon meg a barátok köztön szocializálódott,mert egy bizonyos IQ felett ez a film pont annyi,ami.
Nincs benne egy szerethetõ karakter sem.Ha a végére meghalt volna az összes,azt is leszarom.Senkinek sem drukkoltam,senkit sem szerettem meg,mert olyan sok cselekményt akartak beletenni,és olyan qrvára szétdarabolták a filmet, hogy NEM KÖTÕDSZ SENKIHEZ SEM! Ráadásul én imádom az ilyen idõugrálós filmeket,amikor a sztori hol itt,hol ott játszódik,de ez fos volt. Valahol olvastam, hogy ez elõremutatóan meghatározza a jövõ filmkészítését. Baszki,ha ilyenek lesznek a jövõben a filmek, akkor felfrissítem a régi dvd táramat,mert új filmeket nem fogok nézni.Lehet erre mindenféle hangzatos jelzõt ráaggatni,meg zseninek kikiáltani,de ez messze nem az. Tényleg olyan mesterkélt dolgokkal próbál operálni,ami csak azoknak jön be, akik még a jóban rosszbanban is értelmet találnak.Azoknak ez a film maga lesz a mennyei manna, az ígéret földje és a megváltás a silány mindennapjaikból.
Az,hogy van elõzõ élet és az,hogy a mostani cselekedeteid egy elõzõ élet hibái,vagy jó dolgai,de ezek kihatnak a jövõdre is...,nos azt nem ez a film találta ki.Nem találták fel a spanyol viaszt.És még egy.Ha nem ezek a színészek játszanának benne, akkor ez egy középkategóriás 990Ft-os film lenne a Tesco polcán.
Zagyva a történet, olyan sok sztorit kezdenek el,hogy igazán egyiket sem dolgozták ki.Mint ha építeni akarnál egy szép kastélyt,de minden szobába csak belekapsz és nem fejeznéd be. Van freskó,de nincs befejezve, ki van vezetve a villany a csillárnak,de nem tetted fel a csillárt.Van szép baldahinos ágy,de nincs alatta parketta.Így egyik szobába se szeretsz bele, ha többé nem léphetsz be a kastélyba ,nem fogod bánni.
Ilyen ez a film is.Szerintem soha többé nem fogom megnézni,csak kíváncsiságból belenézek majd angolul.

A szinkron,a színészek játéka és a maszkok miatt 6/10,amúgy 4 pont lenne.
szasko 2012 nov. 29. - 21:49:46 Előzmény no.t
(91/580)
Office!
A kapcsolat szerzõje inkább Carl Sagan lenne. És azt olvasni kell elõbb, majd esetleg megnézni .
BlinkD3 2012 nov. 29. - 18:49:48
(90/580)
Nem egy tucatfilm, bár az tény, és jól mondták itt néhányan, hogy új igazságokat nem fogalmaz meg. Engem néhány gesztus fogott meg benne, meg az, hogy mocorgás nélkül végig tudtam ülni, ami nem jellemzõ :)
SPOILER-es rész.
Akik köpködik a homikat és a négereket, nos a langyi srác pont olyan sorsra jut, mint amire a összekuszálódott génjei ítélik (lõn igazság, és a filmben többször is lõn - plusz pirospont), a néger rabszolga eseténél pedig pont nem õ az epizód kulcsfigurája, hanem a kapitány. Az én szememben õ nõtt a legnagyobbat, mert eldobott minden elõítéletet, és azt bírta kinyögni véresszájú embereivel a hátában, hogy fasza gyerek vagy, maradhatsz. Szerintem ez a tuti. A kóreai lányt jövõben faggató fószer szemében is láttam a meggyõzöttséget, sõt még a felmentést is (legalábbis szerintem ezt akarták láttatni), csak õ nem tudott mit tenni, mert nem õ volt a fõnök.
Az mondjuk nem volt kóser, hogy Tom Hanks-nek miért adtak a sok pozitív mellett egy negatív szerepet, a többinél következetesek voltak.
Nem volt ez rossz film emberek, nem mûvészfilm, mert a klasszikus - gyönyörködtet, tanít, szórakoztat (megmozgat)- sorból csak a tanítás nem stimmel, mert valóban, pont a célközönség már pont tud minden leckét, de szépnek szép és szórakoztató is szerintem.
Superalonso 2012 nov. 29. - 14:40:28
(89/580)
Nos elismerem, hogy a film képi világa szép, de kb. ennyi az összes pozitivum, amit el tudok rola mondani. 6 cselekményszál fut párhuzamosan a filmben egyszerre, miközben néztem arra vártam hogy ez a 6 szál mikor hogyan fog összeállni egy nagy story-vá, katarktikus élményt okozva a nézõnek, neadjisten szép gondolatokkal megspékelve a film végén, amikre korábban nem is gondoltam....háát ez elmaradt az a nagy büdös helyzet...ráadásul mocskosul hosszú a film....
Ehhez képest kismilliószor elhangzik a filmben, hogy születésünktõl halálunkig kötõdünk másokhoz (ez nekem kevés fõleg úgy hogy elég hányaveti módon közlik a nézõkkel úgy odab@szva mellékzöngének) kb. ez az összes komoly, velõs gondolat a filmben..
Hátha ez valakinek szép film...egészségére, nekem nem az...valóban sci-fi akcionak gyenge maximum C kategória, mûvészfilmnek meg túlontúl Hollywood-i... és akkor még nem is beszéltünk arról, hogy több mint 1 hónapja megy a mozikban világszerte és eddig kb 25 miilio dolcsit hozott csak....hát nekem nem ugy tûnik hogy nagy siker lesz, bár tudom hogy nemcsak ezen múlik, de a Matrix elsõ része 465 milliot hozott világszerte összesen úgyhogy nem volt 3D meg IMAX meg kutyafüle, amitõl drágább a jegy és fele ennyibe került a mozijegy mint manapság..
ENNYI...szerintem sokan hasonlóan gondolják mint én
5/10
no.t 2012 nov. 29. - 12:30:32 5/10
(88/580)
a Contact egy Arthur Clarke regénybõl készült, aki a csúcs a belsõ logikával rendelkezõ sci-fi kategóriájáben.
A Contact fényévekre van ettõl a logikai bukfences hangulat-filmtõl. A sci-fi ugyan kitalált, de belsõ logikájának kell lennie, hitelesnek kell lenni a világnak és a történéseknek.

A kérdéseim:
-miért kellett a különbözõ idõsíkokban ugyanazoknak játszani...olyan lélek-vándorlás szerû lett..aminek itt semmi értelme/jelentõsége.
-a jelenben a fúziós találmány eltitkolási kriminek mi köze a jövõ vallási diktatúrás + klónozós társadalmához?
-a klónozós társadalom forradalmából hogy jön a kihalós katasztrófa?
-a vad törzs és a modern hajós nép miért él egymás mellett? nincs semmi logika az egészben.
-a végén a másik naprendszerbe áttelepült törzshöz kellett volna kicsit több magyarázat. Az utalásokból kiderül, hogy a Földön kívüli emberi kolóniákkal vette fel a csaj a kapcsolatot, és valószínûleg azok segítettek...de ezt azért kellett volna jobban kibontani. Meg ott volt a csaj high-tech hajós népe: azért nem vették fel addig a kapcsolatot a kolóniákkal, mert nem találták meg a hegytetõn a kommunikációs adóvevõt? A törzs megmutatta és attól lett minden szép és jó...harmat gyenge a forgatókönyv. Egy csomó sci-fi ötletet próbáltak összegyúrni...csak nagyon nem állt össze egésszé.
Sparks72 2012 nov. 29. - 11:47:53
(87/580)
Akkor biztos fog tetszeni ez a film, nekem a Kapcsolat az egyik régebbi nagy kedvencem (a nevem is onnan ered :) )
Persze ez a film teljesen más jellegû, más felépítésû, és igényli, hogy kicsit ezoterikus beállítottságú legyen az ember. Teljesen materialista felfogással élvezhetetlen, bár lehetnek kivételek :)
10/10
ottofon 2012 nov. 29. - 11:08:13 10/10
(86/580)
Hello.

szimpi a hozzászólásod Felhõatlasz témában. Én még nem láttam a filmet, de biztos megnézem. A hatás amirõl beszéltél utoljára a Kapcsolat (Contact) címû filmnél ért engem és akik kijöttünk a moziból. Igaz az 1999-ben volt.
üdv.
Seemann 2012 nov. 29. - 00:22:51
(85/580)
Nagyobb a füstje mint a lángja...Olyasmi mint a Jared Leto-féle Mr. Nobody. Érdekes és újszerû akar lenni, azonban maga a gondolati tartalom bizonyul kevésnek egy ilyen volumenû alkotáshoz. Nyilván bonyolultabb ez annál, hogy egyszeri megtekintés után végérvényes következtetést lehessen levonni, hiszen több apró utalás van benne, amely biztos elsõre elkerülte a figyelmet. De: még ezekkel kiegészülve sem sûrûsödik pozitív értelemben a mondanivaló, ez már inkább érdekesség, feketeöves filmújranézõknek (akiknek van feles 3 órája, ill. ennek végtelenített szorzata).
Sajnos a halhatatlanságot teljesen egybekeni a reinkarnáció sajátos megjelenítésével, közben meg nem eléggé egyértelmû lenni, mégis leplezetlenül "prédikál"...
Sparks72 2012 nov. 28. - 23:15:01
(84/580)
Hehh... Jól megosztja ez a mozi a népeket. Nálam az utóbbi idõk legmaradandóbb és legfelemelõbb érzését adta, maximálisan megérte elmenni a moziba. Tervben is van egy újranézés és igen erõsen várom a Blu-Ray kiadást is (ez még kicsit odébb lesz). Sokan írták, hogy csend volt a végén: ez nálunk is így történt, mindenki csak nézett ki a fejébõl, hogy mit is látott és próbálták emésztgetni. Nem egyszerû megnézni és megérteni az tuti.

Sajnálom azokat, akiknek nem jött át az egész érzés, amit a film közvetített. Nálam csak annyira ütött, hogy amikor kikavarodtunk a moziterembõl, még 10 perc kellett, hogy egyáltalán meg bírjak szólalni. Addig csak heves érzelmek kavarogtak bennem. Ilyet azt hiszem, hogy sok film nem adott eddigi röpke 40 évem alatt. Lehet rám mondani, hogy sznob vagyok, rtlklubon szocializálódott és most okosnak érzem magam, vagy szeretem a buzikat és/vagy niggereket... Akinek ez ad jó érzést, az bátran érezzen így, nincs ezzel gond. Én nem mondom, hogy akinek ez nem jött be az buta, kevés az IQ-ja vagy lelkileg egy csökevényes visszamaradott 1-es szintû lény. Nem, csak egyszerûen nem neki szólt és betévedt egy moziba, amit nem feltétlen kellett volna megnéznie...
Én mindenképpen ajánlom, nálam 10/10-es, utóbbi évek legnagyobb alkotása. Viszont, aki nem nézi meg, az nem tudja, hogy adhatott volna neki valamit ez a film vagy sem, egy próbált mindenképp megér.
tanhu 2012 nov. 28. - 21:37:15 Előzmény Superalonso
(83/580)
szuperalonzó szónokol arról, hogy sznob, bagoly mondja bögölynek...az meg hogy nem tetszett,még a képnyelv sem fogott meg ami hidd el egyetlen sznobot se ragad meg-az is kizárólag téged minõsít.Ez a film akkor is erõs ha százezren mondják rá hogy gyenge, igaz nem akciófilm, nem is annak készült, nem vígjáték, ahogy romkom sem pusztán egy többszereplõs embermese aminek többféle szintje is és végkifejlete is van.Anno sokat anyázták Lynchet a Twin Peaks vége miatt.Vagy a Dûnéért vagy éppen a Straight Storiért mert mindegyik más merészelt lenni mint az elvárták volna Tõle egyesek...a Wachowsky tesõkat is csesztették a Mátrix 2-3 miatt, pedig azok is mint ez is kiváló filmek, olyan értékkel bírnak amiket csak szemellenzõs,sznobok nem látnak be, és fõleg meg...
Balu64 2012 nov. 28. - 21:17:22 Előzmény Norkys4
(82/580)
Nem értem! Ha kiültél 150 percet, a végét miért nem bírtad ki?... Hmmm...
Mr. D 2012 nov. 28. - 20:53:12 Előzmény benkewood
(81/580)
Okés, lehet errõl a filmrõl rosszakat mondani, mert nem mindenki tudja úgy értelmezni, mint mások, van aki meg sem próbálja, de a B kategóriától azért nagyon messze van.