Téma: Felhõatlasz

5/10
offtopic
Kis Pal 2013 ápr. 30. - 09:08:08 5/10
(400/580)
Nyitott kaput döngetsz, mert semmi bajom azzal, hogy sokaknak tetszik és nem is akarok senkit meggyõzni arról, hogy ne szeresse, ez nyilván értelmetlen dolog. De ha már a gõgrõl írtál, éppen azért szóltam itt hozzá. A fórumot olvasgatva többször is találkoztam azok lenézésével, akiknek nem jött be ez a film. A "sokan nem értik mit láttak és ezért leszólják.......nem gyõzike show-n és való-világon szocializálódott embereknek való az biztos" stílusú vissza-visszatérõ véleményekre gondolok. Ezt nevezném inkább gõgnek és ezekre reagáltam, nem arra, hogy kinek tetszett vagy nem tetszett a film. Ha nem ez jött le abból, amit írtam, akkor elnézést kérek, talán nem erõsségem az érzéseim szavakba öntése.
Na ez most offtopic, vagy nem? Hmmmm, legyen inkább off.
perry 2013 ápr. 29. - 20:59:12
(399/580)
Bár egyszer már leírtam másnak, de bemásolom mindkettõtöknek amit a vitátokról gondolok, aztán lehet engem szidni.:)

Mert szerencsére nem járunk egy "rugóra".
Képzeld el milyen embertelen lenne, hogy ha Orwell 1984 analógiáját folytatva, egyre tapsolnánk, egyre lépnénk és egyféle képen gondolkodnánk. Pont ez a szép , hogy sokszínûek vagyunk, sokféle megközelítéssel, állásponttal, érzékenységgel.
A legjobb az, ha megismerhetem a másik véleményét, legyen az jó vagy rossz jelen esetben a Felhõatlaszról.
A saját véleményem úgy is az enyém marad, de jó tudni, lehet a bírálat más.
Kedvenc vesszõparipám az empátia , megérteni azt, hogy a másik miért képviseli azt az álláspontot, és nem az, hogy
saját gõgöm, zsigeri indulatom és még tudnám sorolni tárgyaként kezeljem a másik fórumozót.
Ezért a legritkább estben szoktam reflektálni mások véleményére, mert nem célom a körömszakadtáig tartó vita, ki tudja jobban le száj karatézni a másikat "ketrecharc" ügyben.
Eltökélt szándékától, véleményétõl amúgy sem igazán lehet eltéríteni a másikat, esetleg jól tervezett manipulációval, az meg nem az én világom.
Szóval kedves ........ így eshet meg , hogy neked nem és másnak igen.... :)
5/10
Kis Pal 2013 ápr. 29. - 16:16:22 5/10
(398/580)
Jó filmnek? Csak hogy az alkotóknál maradjak, a Mátrix nagyon tetszett, örök kedvenc marad, azt hiszem.(csak az elsõ rész, a többi már puszta látványosság). No és ne feledkezzünk meg Tom Tykwerrõl sem. Még a Run Lola Run is nagyságrendekkel nagyobb hatással volt rám, mint a Felhõatlasz.
Egyébként itt van két kritika, amikkel persze nem kell egyetérteni, csak jól megfogalmazzák azt, amit érzek a filmmel kapcsolatban:
http://revizoronline.com/hu/cikk/4251/felhoatlasz/?cat_id=4&first=0
http://www.origo.hu/filmklub/blog/kritika/20121128-harmatos-bolcselet-a-matrixos-tesoktol-felhoatlasz-kritika-lana-es.html
Superalonso 2013 ápr. 28. - 17:24:00
(397/580)
OK, ez igaz, de általában, aki értette annak tetszett, mert értékeli a film üzenetét, mondanivalóját is.....de lehet olyan is valóban, akinek nem tetszett pedig értette, viszont azok nem tudom mit tartanak jó filmnek..na mindegy
5/10
Kis Pal 2013 ápr. 28. - 15:35:38 5/10
(396/580)
Vagy tökéletesen megértették ÉS nem tetszett nekik. Pusztán azért nem tekinthetõ hülyének valaki, mert nem tetszik neki.
Superalonso 2013 ápr. 28. - 11:36:22
(395/580)
Ez egy remek film csak nagyon sokan nem értik mit láttak és ezért leszólják.......nem gyõzike show-n és való-világon szocializálódott embereknek való az biztos....
Egyébként tök egyszerû mirõl szól: az életünkrõl, hogy milyen látható és láthatatlan erõk irányítják azt (pl. pénz, szerelem, hit, remény, gyûlölet, stb), mindezt bemutatva 6 különbözõ cselekményszálon keresztül (amelyek bizonyos mértékben még kapcsolódnak egymáshoz is), tele nagy életigazságokkal a film, illetve az utolsó 15 perc egészen fenomenális...ja és még a filmzene is csodás....
De egyébként perry nevû hozzászóló nagyon jól leírta mirõl szól......
10/10
zz76zz 2013 ápr. 28. - 10:50:25 10/10
(394/580)
Jó film, jó színeszekkel. Jól eltalált idõponthangulatok. Végre egy olyan film, ami izgalmas, érdekes, jó hangulatú és elgondolkodtató egyszerre. Izgalmasan nyugtató hatású :)
5/10
Kis Pal 2013 ápr. 27. - 17:49:16 5/10 Előzmény eIemes
(393/580)
SPOILER!?
A nyugdíjasok szökését firtatta valaki, hogy az milyen jelentéktelen sztori a többihez képest. Szerintem éppen ez volt benne a lényeg. Egy porszemnyi kis "kaland", ami egy film készítéséhez vezet, ami segít öntudatra ébredni egy klón lányt, aki egy nép istenévé válik. Tulajdonképpen errõl szól a film, nem?
SPOILER!? vége.
Ami amúgy nekem nem tetszett....:)
Hahó!!! Senki, akinek nem tetszett, ne sajnálja, ne szégyellje ezt. Ha nem, hát nem, ez is csak egy film.
Dagályosan ígér nagy-nagy tanulságokat és bölcsességeket, aminek aztán persze nem tud megfelelni, triviális alapigazságokat kapunk, amit már egy 10 éves is tudhat./ha teszünk valamit, az hatással van másokra....nahát/
......és mégis. Mi az, ami megbocsáthatatlan egy film esetén? Ha semmilyen hatással nincs az emberekre. Ez, csak itt, 422 hozzászólást gerjesztett eddig, szóval még ha nem tetszett is, nem mondhatom, hogy jelentéktelen.
(Smith ügynök mint Mrs Doubtfire....hogy lehetne ezt kiégetni az agyamból?....:)
10/10
eIemes 2013 ápr. 23. - 13:54:54 10/10 Előzmény Razze
(392/580)
...miután megnéztem a filmet kb négyszer, nekiláttam a könyvnek is. A hat idõsíkot hat fordítóra bízták, mindannyian nagyszerû munkát végeztek. De az angol eredeti is nagyszerû, bár komoly kihívás (felsõfokú nyelvismeret kell hozzá, szerintem). Ha rá tudsz szánni pár napot, érdemes :-) nagyon sok részletében szó szerint azonos és sok ponton alapvetõen eltér a könyv és a film. Olvasás közben megértettem, miért írták róla, hogy "unfilmable", és érthetõek a filmkészítõk változtatásai is.

Nagyszerû ötletnek tartom, hogy a vezetõ karakterek több fontos szerepet is eljátszanak, még úgy is, hogy többüket csak a stáblista melletti fényképek alapján tudtam azonosítani.

Egy médiaszakmabeli barátom mondta egyszer, hogy amikor munka után hazamegy és végigkattintgatja a fontosabb tévécsatornákat, kb tudja, hogy amelyik tetszik neki, annak a nézettségi adatai gyengék lesznek, és viszont; de amikor dolgozik, neki a nézettségre kell céloznia; azért kapja a fizetését. Bár ebben a filmben szerintem benne lett volna egy mérsékelt (pénzügyi) siker lehetõsége, ha jobban reklámozzák, mert a megfilmesítés során törekedtek arra, hogy kicsit kellemesebb legyen, mint a könyv.

David Mitchell most fordít(ott) angolra egy japán könyvet amit egy autista(!) fiatalember írt, azt szeretném mindenképp elolvasni.
10/10
Razze 2013 ápr. 23. - 02:17:09 10/10
(391/580)
Megnéztem a filmet,még mindig a hatása alatt vagyok
Én a Mátrixhoz,vagy a Gattakához bírnám hasonlítani hangulat meg hatás alapján
Szerintem már az elején látni lehetett hogy ebbõl a filmbõl bukás lesz,ez nem az amire a csorgó nyálú zombi tömeg vágyik
Itt nem elég ha bamba fejjel beülsz a moziba vagy lehuppansz a tv elé,aztán 3 óráig csorgatod a nyálad,kicsit gondolkodni kell,a dolgok mögé kell látni
A maszkírozás télleg szar,az elején télleg baromi idegesítõ hogy össze vissza ugrál az idõben,de ahogy nézed egyre érdekesebb,izgalmasabb lesz ahogy kezd összeállni a kép
Engem minden egyes percében lekötött

A film pedig nagyon elgondolkodtató,hogy mi is mozgatja fõleg a világot és ezt a társadalmat,
a vége pedig nekem kicsit sokkoló is volt,amit a kiszolgálókkal csinálnak,hogy mennyire embertelen
ugyan ezt csinálják most az állatokkal,talán csak idõ kérdése hogy majd idáig is eljussunk

Életem egyik legjobb filmje volt,mindenképpen megérdemli hogy adj neki egy esélyt!!
10/10
3/10
Zozipapi 2013 ápr. 20. - 00:18:56 3/10
(390/580)
Hát ez botrányosan rossz volt: erõltetett, vontatott, kiszámítható, klisés...a "maszkmestereket" meg egy életre eltiltanám a foglalkozástól, iszonyatosan gagyik voltak a maszkok, mintha valami 80-as évekbeli filmet néztem volna.
Értem én, hogy mit akartak mondani, lehet volna belõle egy tényleg érdekes sztorit csinálni...hát helyette ez lett belõle. Pont a lényeg felett siklottak el, hogy egyik élet, hogyan hat egy másikra. Kár érte, meg ezért a 3 óráért.
3/10 a jó ötletért, meg a CGI-ért.
2/10
madrika91 2013 ápr. 19. - 18:35:53 2/10
(389/580)
én elaludtam rajta...lehet majd újra próbálkozom vele, de amennyit láttam belõle se tetszett...
2/10
10/10
solicitor 2013 ápr. 18. - 19:33:23 10/10
(388/580)
Nagyon jó film. Nagyon jó a zenéje is (no nem a homáros komponált zene, hanem az aláfestõ zene). A szereplõk maszkírozása tényleg gagyi, de így pont jó mert felismerhetõek és tudható, hogy például a hajós féregagyú reinkarnálódott a koreai ellenállóba. De a mátrixos smith ügynök sem csak a bérgyilkos hanem szvsz a szadista fõnövér a hotelben.
Hogy több mint 2 órás film? Kit érdekel! Én észre sem vettem, mert nagyon jól összevágják a különbözõ korokat például SPOILER mikor a feka végig fut az árbócgerendán és utána gyors bevágás, hogy a koreaiak futnak a keskeny hídon ugyanúgy. Szóval ezek jó jelenetek - legalábbis nekem azok voltak
10/10
8/10
komzoz65 2013 ápr. 18. - 12:44:20 8/10
(387/580)
Meghökkentõ alkotás. Az igénytelen gagyi hullám közepén egy érdekes kísérlet. Nehezen kezelhetõ, és befogadható technikával, elõadott komplex gépezet ez a film. A kérdés persze az, hogy most egy zseniális mestermû vagy blöff a javából. Ezt talán mindenki döntse el maga, de a film megnézése semmiképpen nem egy szokvány élmény lesz. A könyv elolvasása is segíthet az orientációban.

Bárhogy is dönt a nézõ, az nehezen vitatható, hogy a sorjázó történet(ek)nek van egy varázslatos szövedéke, egy bonyolult mechanizmusa, mely a filmen nem kizárólag csámcsogni, de elmélkedni, sõt elmerengeni is hajlandó publikumnak kiadós élményt nyújt. Egyszer szinte felesleges is megnézni, pedig nem a rövidségével tüntet.
10/10
Gabó28 2013 ápr. 14. - 19:39:50 10/10
(386/580)
Thottee, Perry ügyik vagytok!:)
10/10
Gabó28 2013 ápr. 14. - 19:34:50 10/10
(385/580)
Jó film gyönyörû zenével! Röviden csak ennyi.
1/10
Ze74 2013 ápr. 13. - 14:23:25 1/10
(384/580)
Ez meg mi volt??????????
Nekem ez a film egy nagy nulla.
Kár pedig Wachowski-tól sokkal többet vártam.
8/10
Viktor6665 2013 ápr. 09. - 21:40:23 8/10
(383/580)
Nem tetszett annyira, mint vártam. Olyan, mintha mindenrõl szólna(reinkarnáció, pillangóhatás, morális kérdések stb), de közben semmirõl nem szólt.
offtopic
perry 2013 ápr. 06. - 17:46:21 Előzmény thottee
(382/580)
"Figyelmezem szépességes én köszönésem" :)
6/10
komakapitany 2013 ápr. 06. - 17:46:10 6/10
(381/580)
nem lett ez túlbonyolítva, végig követhetõ/érthetõ sztem, a probléma az, hogy a történetek egyenként iszonyú primitívek, gyakorlatilag mind a legalapvetõbb toposzok, semmiféle újítással. az meg amit itt sokan ünnepelnek, mármint, hogy összekapcsolódva, egymásba fonódva egy új történet kerekedik, ahol az emberek egymásra hatással vannak; reinkarnáció, áramló, vissza-visszatérõ folyam-idõ, egymásra hatás, körforgás, minden mindennel kapcsolatban, hatalmas igazságok és életreszóló tanulságok, érzések - ez a filmben hatalmas bukás. a színészek azonosságának ostoba kapcsolata némiképp egyesíti a történeteket, és vannak jelentõs egymásra utalások a filmben, de az egész annyira semmi, annyira jelentéktelen és buta, hogy ha ez a film legfõbb "ereje" az már régen rossz. nagyon rossz