Téma: Felhõatlasz

1/10
benkewood 2012 nov. 28. - 19:16:33 1/10
(80/580)
A legnagyobb jóindulattal, érdeklõdéssel és nagy reményekkel ültem be ma a filmre (szinkronos). Sajnos nagy csalódás volt... Vártam, hogy a különálló történetek majd valami nagy katarzisban egybeolvadnak a végén, de ez elmaradt. Minimális kapcsolódás volt ugyan a történetek között, de semmi libabõr-elõidézõ, szõrszál-felbotzoló felismerés nem ért a film alatt - pedig valahogy ezt vártam a Matrix készítõitõl. Több erõszakos jelenet is van, felesleges vérontás, halál stb. amiknek igazából semmi közük a lényeghez. Emiatt fiatalabb korosztálynak nézhetetlen. A felnõtteknek meg szerintem unalmas. És nagyon hosszú... (Gondolom páran azért maradtak le a végérõl, mert kimentek WC-re, és nem mentek vissza.) Sajnos ez az eposz mûvészfilmnek túl hollywoodi, akciófilmnek túl vontatott, inkább olyan B-kategóriás sci-finek mondanám. Azért mindenképp érdemes megnézni, mert mindenkinek más élményt nyújt, és lehet hogy több embernek is hatalmas élmény lesz! :-) Nálam csak 10/5.
Superalonso 2012 nov. 28. - 15:28:55
(79/580)
joeydarko-val teljes mértékben egyetértek, semmi olyat nem mond a film, amit eddig ne tudtam volna ugy általában véve az életrõl....sokszor untam a filmet, idegesítõ a sok cselekményszál közti ugrálgatás és szánalmas közhelyekkel van tele a film....A Matrix tényleg nagy film, de ez a poros nyomába se érhet..a Felhõatlasz ugyanakkor igazi sznob-film sznoboknak
9/10
samui 2012 nov. 28. - 14:05:34 9/10
(78/580)
Nem könnyû - de kult film. De nekem végig érdekes volt.

***SPOILER***

A film megtekintése után érdemes megnézni a cselekmény leírását ..
Ami nekem segített:
( angolul )
http://en.wikipedia.org/wiki/Cloud_Atlas_(novel)
http://en.wikipedia.org/wiki/Cloud_Atlas_(film) ( szereplõk , érdekességek )

***SPOILER VÉGE***
10/10
Norkys4 2012 nov. 28. - 09:39:11 10/10
(77/580)
Nekem nagyon tetszett a film!! Habár sajnos az utolsó pár percét nem láttam!! Valaki eltudná nekem mondani? Elõre is Köszi!!

SPOILER

Onnantól, hogy Zachry kezét megfogja Meronym!

SPOILER
tanhu 2012 nov. 28. - 03:12:24
(76/580)
Madách Imre örökbecsû általam többször is olvasott mûve mellett (még rajzfilm alakban is) tökéletesen elfér a felhõatlasz is.Nekem mind a kettõ nagyon nagy kedvencem igaz a Mitchell féle filmadaptáció amit regényben történõ elolvasás is követ majd hamarosan a szellemírók után, ez még új keletû élmény.Mondjuk a Jankovics Marcell féle feldolgozás is az, de egyik is másik is nagyon nagy kedvencemmé vált azonnal, erõltetettséget nem találtam a felhõatlaszban és nagyon tudtam és tudom szeretni.Pedig az Eredet óta nem láttam ilyen jó nyugati filmet, keletit annál többet.
4/10
joeydarko 2012 nov. 27. - 23:02:53 4/10
(75/580)
Tipikus mû mûvészfilm, mû gondolkodóknak. Semmi olyat nem tudsz meg belõle, amit az elmúlt 100 évben ne mondtak volna már ki, de ha RTL Klubon szocializálódtál, akkor itt kicsit érezheted majd, hogy most intelligens vagy. Olcsó közhelyek, borzalmas sminkek és 5 félelmetesen semmitmondó történet éppen annyira jól összevágva, hogy ne sajnáld, hogy azt a három órát nem másra szentelted. Az én javaslatom, hogy inkább vedd le a polcról Madách: Az ember tragédiáját és akkor tényleg több leszel.
tanhu 2012 nov. 27. - 22:14:09
(74/580)
Ebben a filmben nincsen bonyolultság azonban figyelni azt kell!Éppen az a jó benne,hogy bele lehet merülni kinek ebbe,kinek abba.A látványba, a roppant hiteles színészi játékokba és úgy az egészbe,itt minden megvan aminek hiánya pl. számomra nézhetetlenné avatta az avatart vagy az álomháborút.Ez a film ellentétben azokkal kölcsönös odafigyelést kívánó és kínáló nézõtisztelõ remekmû!Akinek meg a mátrix nem hordoz semmiféle tartalmat ahogy ez sem az ne nézzen semmilyen filmet mert azt ilyen-olyan okokból úgyis fikázni fogja.Nem mondom,hogy minden tetszett a Felhõatlaszban,hisz pl. torkig vagyok már a buzerancia gusztustalanul erõszakos,és erõszakolt reklámozásával a filmeken, de ez a film nem pusztán azért élvezetes mozgóképcsemege, mert szélsõséges véleményekre gerjeszti és osztja meg nézõit.Ettõl sokkal többrõl van szó,persze ismétlem csak akkor,ha képes vagy belemerülni...jó ideig és ideje nem láthattam,láthatok majd hozzáfoghatót.10-bõl 11 és fél...ami arra is rávett,hogy azonnal beszerezzem a könyvet is mert leszarom ha más másképp gondolja,éppen ezek a felszínesen közhelyesnek ható érzelmi alapú dolgok, amik a filmben varázslatosan több szemszögbõl,és színészi megformálásban is hitelesen jelentek meg a vásznon(amik minden bizonnyal a regényben még inkább kibontódanak majd akár a virág szirmai,576-sûrû oldaltól ez nem is lehet meglepõ) amik mindannyiunk életében fontosak akár bevalljuk akár nem...
Én ugyanolyan izgatottsággal vártam és várom a Pí élete c. filmet is(igaz a regényt már volt szerencsém olvashatni)ami tudom,hogy ehhez hasonlóan az is olyan filmköltemény amiért valaha az égiektõl a filmet mint kifejezõformát ajándékba kapta az emberiség!

http://videa.hu/videok/film-animacio/pi-elete-2.-elozetes-ang-lee-s4RoYzcQq97TZEeT
1/10
puffgabir 2012 nov. 27. - 21:16:08 1/10 Előzmény TheGreatDanton
(73/580)
Ebben a filmben sehol nincs semmi bonyolult magas iq-t igénylõ gondolat. Még az sem igaz hogy nagyon kell figyelni hogy a szálakat követni tudd.
A buzi jelzõt pedig képletesen írtam , a lényege az lett volna hogy üres közhelydobálózás , ripacs erõszakosság , tejesen átalános dolgokat akar ledugni a torkunkon úgy beállítva mintha mittudomén milyen kozmikus összefüggésekre jött volna rá az író. Ugyan ehhez Wachowski-éknak elvileg semmi közük , viszont már a Mátrix-ban is összeollózgatott komolytalan sci-fi filozófiával bombázgattak minket , amit megintcsak nem kevesen nyaltak be , hogy hú mekkora igazságok stb . Ezért amikor itt is ott is azt a kommentet olvasom hogy ehhez a filmhez ész kell meg mûveltség akkor azt nagyon cikinek érzem , mert sztem pont fordítva , ez a film is a fiatal 20-as korosztályra épít akinek még ezek is új gondolatok . Persze pénzt rajtuk lehet keresni ezt nem kétlem , de ne állítsunk már be kultuszfilmnek egy langyos közhelypuffogtatást .
Azzal sincs baj ha ezt sokan megeszik mert ez volt a cél , de egy kritikusnak azért sztem tovább kellene látni.
10/10
banoczya 2012 nov. 27. - 20:47:22 10/10
(72/580)
Kár, hogy sokan nem értik. A 2002-es The hours - Az órák szintén több szálon fut. Az sem könnyû film, kicsit mûvészibb. Akiknek a Felhõatlasz sok volt, kezdjenek egy könnyebbel. :) de ne szomorkodjanak, integrál számítás nélkül is sokan leélnek egy életet.
9/10
markinho1 2012 nov. 27. - 18:51:04 9/10
(71/580)
A buzulást ki hagyhatták volna a filmbõl, de ezt leszámítva nagyon jó film volt.
fferlen 2012 nov. 27. - 11:22:03
(70/580)
Nem tudom igazából hová sorolni ezt a filmet, de azt semmiképp se mondanám, hogy életem nagy filmje volt, de azt se mondanám, hogy a legrosszabb, viszont jó szívvel senkinek sem ajánlanám, fõleg azt nem, hogy ezt 1000 valahányszáz Ft-ért nézze meg moziban, habár tipikusan mozifilm. Az biztos, hogy az elõzetesek alapján totál mást vár az ember. Talán ebbõl adódóan is vártam a katarzist, a felismerést, de olyan nagy fejbeverés nem jött az egész film során.

Szerintem egy igazán egyszerû mondanivalót, amennyire csak tudtak elbonyolítottak, és nekem ettõl túl mûvészi és túl elvont lett a film.
7/10
deccrajt 2012 nov. 26. - 15:29:43 7/10
(69/580)
Négyesben néztük a filmet tegnap - kettõnknek nem annyira tetszett, a csapat másik felének viszont nagyon.
Szóval, eléggé megosztó a film. Én a nem nagyon pozitív véleményemmel is elismerem, hogy ez egy jó iparosmunka: ispiráló jelenetek, fantáziadús idõsíkok, sztárparádé, és emiatt jó színészi játék.
Viszont: a forgatókönyv nekem nagyon zavaros, a gyorsan váltakozó tér- és idõsíkok követhetetlenek, és tele a legharsányabb közhelyekkel a film - amit sajnos gyakran mondatokban is elmondanak a szereplõk, ha valakinek nem lenne egértelmû, amit a képi világ és történet kifejez...
Az a kevés érzelem, amit ábrázolni próbálnak (pl. a klónlány szerelme, a hajóval utazó beteg szenvedései), semennyire nem ragadtak magukkal, hiteltelenek...
Tanulság: ha sok, egyenként finom koktélt összeont az ember, az nem garantálja, hogy a végeredmény még finomabb lesz. Sõt...
TheGreatDanton 2012 nov. 26. - 13:09:36
(68/580)
Van olyan hogy valakinek tetszik a film másoknak meg nem. Azért mert valakinek tetszik egy film nem kell lebuzizni.
Mindenkinek meg lehet a saját véleménye. Egyébként ez a film ilyen kérdésekre is kitér. Sonmi világába pl. a helyi rendfenntartó erõnek az volt a neve h egyakarat. Hát igen ehhez a filmhez ész is kellene.
Lenoks 2012 nov. 26. - 09:19:12
(67/580)
A kompetens természetesen irónia volt...
Lenoks 2012 nov. 26. - 09:18:28 Előzmény kishonigh
(66/580)
Hát a revizor "kritikája" már az elsõ mondatban hiteltelenné vált: a kedves kritikus hölgy még a rendezõ nevét sem tudja. Nem Lara hanem Lana. Tele az ország kompetens emberekkel.

A film tetszett, sok réteg van egymáson ami egyrészt a sok történetnek köszönhetõ másrészt az üzenetekben. Nem egyszerû kibogozni, lehet nem is kell feltétlenül mert egy olyan érzés járja át az embert a végére ami nem sok film után és talán ez a célja az egésznek. (Lásd pl.: sokan írták, hogy csend volt a végén a moziban, ezt én is így tapasztaltam). Tegnap láttam, még emésztenem kell, sõt lehet újranézés lesz belõle.
10/10
banoczya 2012 nov. 26. - 00:17:34 10/10 Előzmény Kenshitora
(65/580)
Köszi, nekem is sokat segítettél. A film nagyon tetszett. Remekmû.
1/10
puffgabir 2012 nov. 26. - 00:11:22 1/10
(64/580)
Úgy mentem el a filmre hogy 10-est kapott az itteni kritikában ennyit tudtam.
Az utolsó 2 évben gyakorlatilag megegyezett a véleményem a pontozásokban , ezért amikor azt mondta az asszony hogy egy tizes filmre megyünk elég furcsán éreztem magam. Kicsit tartotam tõle hogy mi van ha mégsem , de a tízes az tízes :)
Hát faszomat.
Röviden az a véleményem róla hogy ez egy buzi rúdtánc. Ez a Hanula Zsolt meg valószínûleg buzi másképpen nem adott volna 10-est erre a filmre vagy kurvára elbukott egy fogadást és azért kellett ezt írnia . Ahhoz tudnám hasonlítani amikor a buzik az Andrássy úton verik magukat a techno-ra . Annak sincs se alja se teteje.
Hanula Zsolt ezzel a kritikával leírta magát a fél ország elõtt , sajnálom hogy neki kell állnom újra hiteles kritikusokat keresni.
Picsába....
Karolka 2012 nov. 25. - 23:15:16
(63/580)
Ha egy mondatot is beengednénk abból, ami elhangzott a filmben...már megérné. Próbáljuk meg.
1/10
CZTKA 2012 nov. 25. - 22:15:36 1/10
(62/580)
Ez egy borzasztó zavaros, értelmetlen, aberrált zagyvaság. És annyira gáz, hogyha valami kellõen zagyva, akkor rámondják, hogy mélyértelmû, meg sprituális stb. Ennek a filmek semmi köze nem volt a karmához, meg az egymást követõ életekhez, csak azt sajnálom, hogy elvesztegettem 3,5 órát az életembõl.
caracolvia 2012 nov. 25. - 20:46:01
(61/580)
SPOILER

A nyugdíjasotthon felé menet a vonaton Cavendish kezében látható egy könyv. Javier Gomez (a kis göndörhajú srác) írta Luisa Ray-rõl. Aki még meg is jegyezte a végén, hogy ebbõl milyen jó krimit lehetne írni.
Az anyajegy mindig az adott rész "fõszereplõjén" van. A Luisa Ray-történet 1974-ben játszódik, gondolom, Cavendish is már rég iskolába járt ekkor, úgyhogy valószínûleg nem "reinkarnációról" van szó.
Arról meg, hogy "a néger a jó": szerintem minden történetben megjelenik egyfajta diszkrimináció, az elsõben és a koreai részben a legegyértelmûbb, de a zeneszerzõt is valószínûleg azért tagadta ki az apja, mert volt egy szép szõke barátja...
Az pedig külön poén, hogy a legelsõ rész azzal indult, hogy "korábban kannibálok laktak itt" és az utolsó részben szintén megjelenik a kannibalizmus a civilizálatlansággal együtt. Olyan, mintha körbeért volna a történelem.

SPOILER