Téma: Felhõatlasz

Urquidez 2017 dec. 27. - 14:35:58
(540/580)
Akkor sicc...
Urquidez 2017 dec. 26. - 13:18:30
(539/580)
Az ilyen látatlanban személyeskedés nagyon undorító dolog. Amikor valaki egy másik általa egyáltalán nem ismert embert minõsít és véleményez 3 mondata alapján. Nem olvastam volna? Vagy nincs fantáziám? Ezeket te abból szûrted le, hogy ezt a filmet nem tudtam élvezni a lentebb leírt okokból? Egy festmény amúgy ezerszer kifejezõbb tud lenni, mint ez a film adott esetben. Ez a film hibája egyértelmûen, errõl írtam lentebb. Vannak jó filmek is, ez nem az. Ha nem tetszik a véleményem, nem kell személyes sértésnek felfogni.
Urquidez 2017 nov. 29. - 21:24:25
(538/580)
Én a filmrõl írtam, hogy semmit mondó. Mint amit Te is írtál, ezért volt olyan mint a film. Közhelyek egymást után. Ami nem baj, csak nekem ez kevés. Viszont van erre is közönség. Megsértõdni felesleges. Inkább érveket írj, hogy miért nem semmit mondó ez a dolog. Mi a film közlése? Egy középszerûség az egész. És azok a pátoszos felszólalások némelyik karakterektõl teljesen súlytalanok. Mint ahogy a következmények is érthetetlenek. Már eleve a kifejezés értelmetlen, felhõatlasz. A felhõk nem tudnak atlaszként viselkedni, nem jó az analógia. De gondolom ez direkt ilyen, mert így bele lehet képzelni vagy magyarázni bármit. Mondjuk ezt a film meg sem próbálta, mivel nem jutottunk el sehova sem.
Egyéb iránt én nem személyeskedtem, pusztán a hozzászólásod tartalmát vetettem össze a filmével, mert számomra rettentõ hasonló volt.
perry 2017 nov. 29. - 19:59:42 Előzmény Urquidez
(537/580)
Hangsúlyoztam nekem ezt jelentette, ráadásul nem is oktrojálom rád a véleményem elmondtam mit láttam bele és mit indított meg bennem a film.. Izésrõl,és eltökéltségrõl tényleg értelmetlen kommunikálni ha arra nincs fogadó fél. Annyit azért engedj meg nekem ha én tartalmatlanul és jelentés nélkül fogalmazom meg a film lényegét akkor értem azt az iróniát amivel megfogalmaztad semmit mondó véleményedet és gúnyolódva forgatod ki a gondolataimat. Persze ehhez tökéletesen meg van a jogod.
Nagy tanulság ez nekem, hogy aki nem is akar érteni azt nem is szabad megszólítani.
Urquidez 2017 nov. 26. - 22:52:20
(536/580)
Ez az írás pont olyan mint a film :D Olyan, szavak egymás után, de mindenfajta jelentés és tartalom nélkül, amikbõl nem következik semmi. Nem jutunk el A-ból B-be, nem derül ki semmi, nincs ok és okozat. Vízcseppek vagyunk a lelkek óceánjában, és csak sodor minket az áramlat ide, meg oda, sõt olykor oda és ide, vagy inkább amoda... és ez csodálatos....
perry 2017 nov. 25. - 12:25:55
(535/580)
Az idõ ez a lusta folyam csak rója útját, nem megállva állandó mozgásban van. Mi pedig mint azok a vízcseppek mely a folyamot alkotják egy töredéknyi idõre kiemelkedünk belõle majd visszahullunk belé.
Történeteink szóló áriaként még hallhatóak, majd elhal az ének, de addig vegyül más hangokkal, keresztezik egymást a hangok és életek, emberek és eszmék és ez így is lesz addig míg az ember nevû lény élni fog a bolygón.
Midig lesznek vezetõk és elesettek, rosszak és jók, gyilkosok és áldozatok, mártírok és árulók, emberek akik járják a "táncot" Mammon vagy Ceres körül.
A gondolat, hogy létezik a nagy harmónia egyre bizarrabban hangzik, sokkal inkább a disszonáns hangok kakofóniája az ami mindennapjaink sajátja.
A jó szándék és akarat mely az igazság letisztult képét szeretné felmutatni, mára téveszmék önös érdekek emberi gyarlóság szövevényes halmazává esett szét.
Az ember igazi tragédiája fejlõdése és múltja is egyben az, az örök stigma amit érdek, hatalom, javak, jogok egyenlõségének, hiú és csalóka képének hiszünk, "lepke" mely nem más mint egy ábránd, illúzió, elérhetetlen színes képzelgés.
Önös érdekek mentén közlekedünk melyt hiteink építõkockái köveznek ki, utak elágazóak és összefonódók, végtelenbe vivõek vagy zsákutcába torkollóak.
Igazságaink keresése a zene ami megfoghatatlan és gyönyörû alkotás mely lehet , hogy érdek, de valami tiszta éteri élményt nyújt.
Ezek vagyunk mi a káosz gyermekei, az újra születés letéteményesei.
Érzelmeinkkel, értelmünkkel rójuk századainkat, romboljuk és építjük magunkat, országainkat rajzolva az emberiség Felhõatlaszát.
Értünk is valamit, nem is, akarunk és nem is akarunk érteni.
Közben elillan az élet piramisok lesznek az enyészetté, városok merülnek víz alá, alá és felé rendelt állampolgárok leszünk amíg a "dal" el nem hal.
Nekem ennyi ez a film.
Urquidez 2017 nov. 24. - 09:55:18 Előzmény mimma
(534/580)
Elmagyaráznád?
mimma 2017 nov. 22. - 20:52:51 Előzmény Urquidez
(533/580)
Hát, ebbõl nem értettél meg semmit...
Urquidez 2017 aug. 16. - 11:26:17
(532/580)
Mitõl lenne ez mûvészfilm? Most már ott tartunk, hogy bármire rá lehet ezt mondani, mindenfajta tényszerûség nélkül. Tulképp Michael Bay is mûvészfilmeket csinál, hiszen a robbantásokat mûvészi szintre emelte...
Ez egy katyvasz. Nem szól semmirõl. Sorsszerûség? Nem, itt valami reainkarnációs meg karma hülyeség zajlik, csak azt is rosszul. Aki egyik életében gonosz, az a következõben nem biztos hogy szenved, de van aki igen. Semmi következetesség nincs a koncepcióban. Random dolgok történnek. Nincs összefüggés a karakter jelleme között, a reinkarnációs megtestesüléseinél. Lehetsz te pozitív de utána még is szenvedsz, de van hogy mégse, aztán gyáva, de mégis megúszod a következményeit ennek... zagyvaság az egész. Arról nem beszélve, hogy még rettentõ unalmas is. De hát ilyen alacsony az ingerküszöb, hogy erre már el lehet egyeseknek sütni a mûvészfilm jelzõt.

4.
8/10
gyereamozibabe 2017 ápr. 05. - 20:01:19 8/10 Előzmény elemes
(531/580)
A youtube persze leszedte az én vágott verziómat, de a kínos részeket külön is feltöltöttem. (youtube: Felhõatlasz kivágott jelenetek) Egyébként szinte alig kellett kivágni valamit ebbõl a remekmûbõl.
elemes 2017 jan. 02. - 17:43:27 Előzmény kinguci18k
(530/580)
Ja, megvan, a zeneszerzõ. Különös módon bennem valamiért nem az maradt meg hangsúlyosan, hogy meleg volt, hanem a megszégyenítés.
10/10
Gollam247 2017 jan. 02. - 15:30:58 10/10
(529/580)
"Bonyolult film, még a filmre történõ nagyon alapos átírás után sem eléggé közönségfilm, mert gondolkodásra kényszerít, az amerikai nézõk nem ehhez vannak szokva."

Gondot okoz itt néhány magyar nézõnek is a film értelmezése, én úgy látom a hsz-ekbõl.

Amúgy zseniális film, sajnos mûvészfilmek ritkán nyereségesek, talán csak akkor, ha egy nagy filmstudio beáll mögé és megfelelõen bepromózza, de még akkor sem tuti. - ez Tiberio-nak ment már.
elemes 2017 jan. 02. - 10:41:25
(528/580)
Sajnos nincs pluszban -- a 130 millió a mozipénztárak bevétele, a stúdió ennek átlag a felét kapja. tehát egy százmillió dolláros film 200 milliós box office-nál jön ki nullszaldóra.

Bonyolult történetvezetés, bonyolult film, még a filmre történõ nagyon alapos átírás után sem eléggé közönségfilm, mert gondolkodásra kényszerít, az amerikai nézõk nem ehhez vannak szokva. Pár dalbetét valószínûleg sokat javított volna a bevételeken.
robi_69 2017 jan. 02. - 01:43:39
(527/580)
Rendkívül figyelemreméltó film, többször is érdemes megnézni. És nem, nem bukott meg anyagilag sem (csak az USA-ban), összességében bõven pluszban van a 130 m$ feletti bevételével.
elemes 2017 jan. 01. - 15:14:41 Előzmény kinguci18k
(526/580)
voltak benne melegek? (lehetséges, de én egyszerûen nem vettem észre.)
elemes 2017 jan. 01. - 15:11:48 Előzmény gyereamozibabe
(525/580)
...és igen, az említett részletek valóban nagyon kínosak.

A felhõatlasz, a film: mese. A könyv... nem az.
elemes 2017 jan. 01. - 15:09:03
(524/580)
...és ma este 21:30-kor az M5-ön Felhõatlasz.

Láttam sokszor, elolvastam a könyvet magyarul, félig elolvastam angolul (az 1849 fejezettel nem boldogultam) és még mindig tetszik.
ceia 2016 okt. 31. - 00:25:19
(523/580)
Az elõbb néztem a mûsort, ez a film 0:15-re volt kiírva. Na mondom, mindjárt kezdõdik, megnézem! Aztán látom, a Dunán meg lesz utána Columbo, azt is meg tudom nézni, faja! Közben a TV az M2-n volt már, és elkezdõdött egy rajzfilm, Egerszegi Krisztináról! Néztem egy kicsit, gondoltam ezután jön a film, de meddig tart ez? Újra megnéztem itt a mûsort, és akkor látom, hogy most már A rajzfilm van kiírva 0:00-ra, és ez a film 2:10-re! A Columbo pedig 2:25-kor kezdõdik a Dunán.. Aha, értem. Hogy ne tudjuk mindkettõt megnézni, közben átszerkesztették! Tudjátok mit? Akkor ezt szépen kihagyom, és maradok a Columbonál. >( Az legalább nem megy hol ide hol oda.. ;)
6/10
kinguci18k 2016 szept. 26. - 20:46:49 6/10
(522/580)
Huhhh.Azért errõl a filmrõl véleményt írni nem könnyû ám.Be vallom az elsõ 20-30 percet kb másfél órányi zagyva,unalomnak éltem meg.Azért végig néztem valahogy a filmet.Tökéletesen értettem-értem,hogy mit akar,mit mond el a film.Vagyis hogy mi a lényege.És ez nagyon pozitív,amikor egy filmmel pozitív,jó dolgokra akarnak minket rá vezetni.De azért sok ez a 164 perc.És szerintem sok ez a hat történet,egy filmbe bezsúfolva.A "melegekrõl" pedig egyszerûen nem tudok szépen gondolni.Ez ki maradhatna a Világ létezésébõl és a filmekbõl.Amikbe manapság már kihagyhatatlanul kerülnek bele.Sok filmet sajnos ezért kapcsolok ki és nem nézek meg.Ezen filmnek nagy szerencséje volt hogy végignéztem.:)
Pontozni sem tudom mennyit adjak rá.Mert tetszett is meg nem is.Legyen 6,7/10
Ezüstliliom 2016 márc. 11. - 13:55:04 Előzmény gyereamozibabe
(521/580)
Végre egy kritika, amivel egyetértek.:) Én nem tudtam volna ilyen jól szavakba önteni. Éljenek az egyszerû, õszinte mesék!