Téma: Felhõatlasz

szikla0223 2014 jún. 15. - 18:43:30 Előzmény Trombi
(480/580)
Teljesen egyet értek Veled!A ,,bunkócskákkal" meg nem is szabad foglalkozni.
4/10
-NOMAD- 2014 jún. 06. - 02:37:45 4/10
(479/580)
Látványfilm semmi több és még csak nem is a kiemelkedõ fajtából illetve nem fantasztikus film, hanem leginkább fantasy-dráma. Feledhetõ történettel és "tanulsággal". Végletekig közhelyes, egyszerû és bugyuta tartalommal.

Egyedül a látvány és a belefektetett munka miatt kapta meg tõlem a 4/10-et. De sajnos újabb iskolapéldája a filmsznobságnak a Bábel mellett ... beharangozták õket fûnek-fának a semmire fel. Tipikusan a "(szellemileg) szegény ember kultuszfilmje" (R) kategória.

A látvány miatt érdemes megnézni maximum, csakúgy mint a Pi életét és a Bábelt, ha már enné la kategóriánál tartunk.
1/10
nobi 2014 máj. 24. - 12:12:29 1/10 Előzmény Trombi
(478/580)
Elõször amikor elkezdtem nézni azt hittem hogy valami jó kis fantasy film lesz , erre meg egy gusztustalan , pervez filmet kaptam , amibe még olyanokat is raktak hogy pl.: megeszik saját magukat pfúúj
a poénok 0 , próbálták viccesre csinálni de nagyon elszúrták
szóval ha nem értékelem a történetet akkor is egy f*shalmaz
9/10
Trombi 2014 máj. 19. - 20:29:22 9/10 Előzmény nobi
(477/580)
Hát barát, figyelni kell végig, amihez ész is kell - ne izgulj sok másnak sincs...
1/10
nobi 2014 ápr. 28. - 14:40:54 1/10
(476/580)
Nagyon-nagyon unalmas , nem szól semmirõl. A poénok nem viccesek , elég gyenge film. 1/10
Manchester Utd. 2014 ápr. 27. - 01:40:37
(475/580)
Másodjára láttam, ismételten meg kell állapítsam, hogy ez valami elbaszottul jó film. Kivesézni most nem is állnék neki, DE...

SPOILER
Nem tartom magam nehéz felfogásúnak, de az nekem ma sem jött le (meg anno elsõre sem), hogy mi az összekötõ kapocs a harmadik és a negyedik történet között? Csak egy nagyon halvány utalás volt erre, amikor a Timothy nevû kiadóvezetõ a vonaton ülve a riporternõ könyvét olvassa, de ezen felül biztos van valami közvetlenebb átvezetés a két cselekményszál között, csak én nem vettem észre. Ha valaki volna olyan jó és fölhomályosítana, azt megköszönném :)
9/10
DonnaBella 2014 ápr. 27. - 00:50:42 9/10
(474/580)
Nos igen, a képkocka fennt nem túl bizalomgerjesztõ a filmre nézve, majdnem meg se néztem miatta.
9/10
DonnaBella 2014 ápr. 27. - 00:47:26 9/10
(473/580)
Már megint sokan fanyalognak, nem láttak még elég filmet.
Egy része olyan bölcs, jobban tudja, nekik már semmi újat nem lehet mondani…Bátran nézze meg aki
szeretne egy nem hétköznapi filmet látni és úgy gondolja kibírja figyelemmel a végéig. 9/10

Nem tudom felsorolni számtalan zenész/szerzõ neveit mint korábban elõttem szóló de a zenéje tényleg figyelemreméltó.
9/10
DonnaBella 2014 ápr. 27. - 00:41:05 9/10 Előzmény kerekesp
(472/580)
Köszi a képet, nagy segítség elsõ látás után:-)
Argonauta 2014 ápr. 17. - 15:56:40 Előzmény Superalonso
(471/580)
Mármint hogy spirituális szempontból nem ér fel az európai zömfejlettségi szinttel?Talán igazad van,elhamarkodottan ítéltem.Van akinek még mindig fel kell fújni és elb*szott bonyolult mesébe helyezni az élet alapvetõ törvényeit,hogy eljusson a tudatáig.Dehát nem vagyunk egyformák...
Superalonso 2014 ápr. 02. - 14:16:44 Előzmény Argonauta
(470/580)
Elég baj az, ha csak ennyi maradt meg neked a filmbõl, mert igen komoly témája van.....
Argonauta 2014 márc. 23. - 17:05:57
(469/580)
*SPOILER*
Végigröhögtem...karfiolfülü Tom Hankset meg a kannibál Hugh Grantet kár volt volna kihagyni.Volt ahol vissza kellett néznem,ki van a maszk mögött,akkor röhögtem annyira hogy kiesett 3 perc...Pedig sokáig meg sem akartam nézni,mert spiri szempontból messze elmarad az európai fejlettségi szinttõl a vígjáték része viszont kötelezõ!hatalmas!a többi meg unalmas.Arra nem adunk..
5/10
Kis Pal 2014 márc. 18. - 16:59:40 5/10 Előzmény mecsoka
(468/580)
Tehát, ha mindenki jó ember lenne, akkor nem lennének rossz emberek. Ebbõl ki lehetne hozni egy 3 órás filmet is akár. Ja, már elkészült.....:)
9/10
mecsoka 2014 márc. 17. - 10:34:54 9/10
(467/580)
Sokan kifogasoltak, hogy a film csak trivialis alapigazsagokat puffogtat, amiket mar egy 10 eves is tudhat. Hogy nincsenek benne igazi, vilag megvalto gondolatok.
Ugyan minek? Az emberek 99%-a tisztaban van ezekkel es megsem ezek alapjan el, ha igy tenne akkor nem itt tartana az emberiseg (Mint a filmben: Miert követjük el ujra es ujra ugyanazokat a hibakat?). Elöször kezdjetek el megfogadni ezeket a közhelyes jotanacsokat es bölcsessegeket, aztan ugy is rajöttök, hogy a sajat eleteteket nem mas fogja megvaltani helyetettek.

A film remek. 9/10
10/10
molnibalage 2014 jan. 27. - 22:00:26 10/10 Előzmény kerekesp
(466/580)
A kép még mindig a régi pontatlan, hiányzik róla az egyik fõszereplõ, tehát az anyajegy is hiányzik egy korban.
magicvoice 2014 jan. 25. - 08:45:56
(465/580)
Középszerû történetek leöntve nagyadag ideológiai maszlaggal, amit egy teljesen tévúton járó rendezés próbált több-kevesebb sikerrel vizuálisan fogyaszthatóvá tenni. Erõsen túllihegett alkotás, fõleg sznoboknak ajánlott.
Aszpirin 2014 jan. 18. - 09:06:01 Előzmény Jankaou
(464/580)
En is pontosan így jártam. Ezt a filmet valószínûleg pihenten szabad csak megnézni, egy fárasztó pénteki nap után csak egy csomó kérdést hagy maga után, vagy úgy jár az ember, mint én: félálomban néztem meg, szerintem egy-két jelenetet át is aludtam, naná, hogy nem értettem meg. Nem is pontozom egyelõre, talán valamikor erõt veszek magamon, és mégegyszer megnézem...
tas 2014 jan. 17. - 10:33:46 Előzmény Acika0210
(463/580)
Szerintem hatalmas film. A végén valamiért megütött.
10/10
Acika0210 2014 jan. 12. - 23:41:31 10/10
(462/580)
Nekem tetszett a film!Ha figyelmesen nézed simán össze lehet rakni a történeteket!De azért a három óra kicsit hosszú!
8/10
kerekesp 2014 jan. 12. - 20:15:07 8/10
(461/580)
Érdemes megnézni a reinkarnációk fejlõdését.
Jankaou 2013 dec. 29. - 11:04:14
(460/580)
Sem a páromnak, sem nekem nincs általában bajunk a felfogóképességünkkel, de amikor végetért a film, összenéztünk, és töredelmesen bevallottuk egymásnak, hogy kib....ttul nem értettük mirõl volt itten szó. Az elõzetest elolvasva nagyjából tiszta volt, hogy néhány különbözõ idõsíkban szóló történetet fogunk látni, amelyek valahogyan összefonódnak, de nem sikerült elkapni a lényeget. Olvasom, hogy másoknak is többedszerre nézve esett le, hát nekem nehéz lesz újra rászánnom magam, hogy megnézzem. A filmen egyébként látszik, hogy minõségi munka, látványilag, és minden szempontból, de a történet elég kusza, legalábbis elsõre.
8/10
gyereamozibabe 2013 dec. 27. - 22:32:58 8/10
(459/580)
Pár nap és leadja az HBO2!
Egyébként tipikusan olyan film, amit csak második megnézésre fog értékelni az ember.
Most visszaolvastam itt a fórumban, és látom, hogy másoknak is pozitív irányba mozdult a véleménye. (és ezt nagyon gerincesen le is írták) Elõször még túl sok ez a film. Fölöslegesen agyalunk rajta. Többszöri megnézésre fogjuk értékleni a hangulatot, ami beszippant. A jelenlegi 7,2-es átlag nagyon alulértékelt. Elsõre 7-es a film.. másodikra lazán 9-es.
A Tökéletes trükk-nél (Hugh Jackman) éreztem ugyanezt. Elsõre csalódást okozott a film vége. Másodikra már nem foglalkoztam vele, mert a hangulat magával ragadó...
4/10
Deniss 2013 dec. 09. - 15:21:39 4/10
(458/580)
Uram irgalmazz a közeljövõben az efféle filmektõl ,gyönyörû agymosás volt 4/10
5/10
Kis Pal 2013 dec. 06. - 14:04:45 5/10
(457/580)
Ugyan, dehogy. Nekik már ez is túl magas. Amúgy meg: erõsen eltúloztad....
8/10
gyereamozibabe 2013 nov. 24. - 12:04:50 8/10 Előzmény forg
(456/580)
forg-nak: (és egy picit Babi nénikek is)
A film mondanivalója sokkal gyengébb, mint a hangulata. Nem érdemes törni rajta a fejünket.
Kábé annyi amit láttál. Ha valaki a múltban gonosz volt, és egyik életében sem nagyon változik, akkor a távoli jövõben szinte ördöggé válik. A igazságkeresõ, és önfeláldozó emberbõl pedig amolyan istenség válhat, akihez fohászkodnak. Aztán vannak az ide-oda csapódók, akik csak a hajlamot öröklik. És hogy ezek az emberek valahogy mindig megtalálják egymást, és szinte ugyanazokat a kalandokat élik át. De hogy ennek a felismerésnek miért lesz a vége egy vallás, és miért zavar az valakit, hogy a tettei egy másik életre is kihatnak, azt nem tudom. (pl egy gonosz embert ez miért izgatna?)
Úgyhogy ezt hagyjuk.. Inkább a film hangulata szokott magával ragadni. Sokadik megnézésre is élvezem, ahogy felfedezem a párhuzamot az egyes idõsíkok között, mert szerencsére ezt nem olyan szájbarágósan tálalják. Nincs zavaró párbeszéd, üres jelenet.. Jók a színészek, nagyon jó a zene! Imádom, hogy egy korábbi idõsíkban még beszél a narrátor, miközben egy másik idõsík cselekményét látjuk, de oda is tökéletesen passzol a szöveg.

Babi néninek: szerintem az elsõ olyan film, ahol két homokos szerelmét el tudtam fogadni. Sixsmith és a zeneszerzõ srác. A kedvenc történetszálam az övék. Aztán a vicces íróé. Aztán jön koreai Somni, akit nagyon sajnálok. Halle Barry is tökéletes oknyomozó újságíró. A hajós kaland is oké, egyedül a távoli jövõbe nem tudtam beleélni magam. (kannibálok, meg jövõlátók)
A filmnek szerintem csak két gyenge/hiteltelen pillanata van: amikor a mexikói nõ (miután lelövik a kutyáját).. szétveri a bérgyilkos fejét, és a hullának még odaszól, hogy "..és nem vagyok hisztis picsa".. Illetve amikor az írót megfenyegetik a vécén az angol huligánok. (40 kilós csontkollekciók)
Babi néni 2013 nov. 10. - 19:44:40
(455/580)
Szerintem nincs mélyebb mondanivalója a melegség hájpolásán kívül.
Biztos vagyok benne, ha igazán mélyenszántó a film, akkor megértem.
Belemagyarázás minden.
forg 2013 nov. 10. - 17:29:55
(454/580)
A kérdések azért merültek fel bennem, mert egy-két kritikát olvasva a filmrõl kicsit komolyabb tartalomra számítottam. Attól még lehet jó, hogy nem igazán gondolkodtatott el túlságosan a film. De hát arra ugye más való, nem a mozifilmek.
offtopic
Babi néni 2013 nov. 10. - 16:43:36
(453/580)
Szerinted jó egy olyan film, ami ilyen kérdéseket vet fel benned?
Szerintem nem.
forg 2013 nov. 10. - 16:29:58
(452/580)
Jó film, végre megnéztem. De valaki segíthetne elmesélni nekem hogy végül is most min kell annyira elgondolkodni. Kicsit hiányoltam belõle a fordulatot, valamit a végén ami ráteszi az "i"-re a pontot. Vagy rendkívül okos vagyok és túl egyszerû és átlátható volt ez a film nekem, vagy seg*hülye és nem értettem semmit. Ettõl függetlenül tényleg jó a film.
4/10
m3246 2013 nov. 10. - 13:16:31 4/10
(451/580)
Nem elég hogy hosszú, legalább 6 órásnak lehet megélni a filmet. Elõször angolul próbáltam, de az úgy esélytelen volt majd egy óra után feladtam. Magyar szinkronnal jobb, egész jó lett a szinkron. Sajnos a történetrõl ez nem mondható el. Iszonyat kuszaság az egész film, az oké hogy 6 külön történet ami valahogy függ egymástól de szerintem még az író se tudja hogyan. Ha nem vagy egy dalai láma max a végére kb érted a történetek mirõl szólnak önmagukban. De úgy is harmatos gyenge. Szóval nem ez a film váltja meg a világ rejtélyét, ritkán mondok ilyet, de ócska és kész. 4/10
8/10
gyereamozibabe 2013 nov. 04. - 13:53:12 8/10
(450/580)
Fúúú! Nagyon tetszett! Sajnálom, hogy hallgattam a fanyalgókra, és tavaly nem néztem meg moziban. (többször is megnéztem volna) A zene szuper. A karakterek hitelesek. Az eleje kesze-kusza (majdnem föladtam, hogy odafigyeljek), hisz minden történetszálba belekóstolunk egy picit. (nem is feltétlenül az elejétõl) De második megnézésre ez is helyrekerült a fejemben. Nem beszélve a többi apró jelrõl, amit másodszor már fölfedezünk, és ami összeköti az egyes idõsíkokat. A film mondanivalója persze közhelyes, de valahogy jó volt nézni. Szurkoltam a szereplõknek.
És amit megfigyeltem, hogy ebben a filmben simán együttéreztem a barátokkal, a szerelmesekkel. Még a melegekkel is, pedig van egyfajta ellenérzésem velük szemben. De itt nem zavart. Pedig a sok történetszáll matt nem sok idõ volt mélyebben belefolyni egy-egy kapcsolatba. Ajánlanám sok más rendezõnek, akiknek 90 perc sem elég, hogy elhiggyem, hogy a vásznon valóban két összeillõ embert látok. (pl az "Egy nap" c film, ahol szintén nem sikerült)
Ajánlom! Többszörnézõs.
9/10
Catharin 2013 okt. 21. - 19:57:12 9/10
(449/580)
Már régebben láttam ezt a filmet,de nem írtam róla véleményt. Nem is mennék bele ,csak annyit írok,hogy nagyon jó film. Ritkaság számba megy :D emlékszem az tetszett benne talán a legjobban,ahogy megvalósították a filmet,olyan összetett volt,és annyira újat adott amit más filmben nem láttam még azelõtt.
Nekem 9/10
8/10
puding140 2013 okt. 18. - 21:15:36 8/10
(448/580)
bármikor szívesen meg tudom nézni
5/10
jani-wan 2013 okt. 14. - 11:08:24 5/10
(447/580)
Igen, ez így rövid volt :)
10/10
molnibalage 2013 okt. 13. - 22:09:00 10/10
(446/580)
Rendezõi változat lesz valaha?
2/10
feeco 2013 okt. 05. - 10:54:52 2/10
(445/580)
a maszkmester kitûnõ munkát végzett, de a film egy nagy katyvasz, ami mégis jó alkalmat szolgáltat azoknak, akik ilyen illogikus és hatásvadász impulzusok apropóján szeretnének elgondolkodni a lélekvándorlásról..
offtopic
Anditos 2013 okt. 03. - 14:20:30
(444/580)
--spoiler---

igen, fõleg hogy egy tárgyat nem viszünk át egyik életünkbõl a másikba, csak a tapasztalatainkat.
Az egyetlen szál ami nagyjából világos, a szöuli lány két életének összefüggése, és hogy Hanks az utolsó életében végre nem erõszakos halált halt.
offtopic
Anditos 2013 okt. 03. - 12:25:12 Előzmény Superalonso
(443/580)
Köszönöm a válaszodat. Azt én is tudom, hogy mirõl szól a film, mit akar bemutatni, ezért is akartam megnézni. Hogy végre egy film ebben a témában.. A bajom az, hogy a film valahogy mégsem állt össze nekem, és nem azért mert nem gondolkodtam el rajta. Egész biztosan mindenki aki megnézte elgondolkodott utána. Tudom hogy mit akart bemutatni, csak én többet vártam tõle. A Csodás álmok jönnek c. film ebbõl a szempontból sokkal jobban tetszett.
(A link amit küldtél nem tartalmaz infókat.)
Örülnék, ha valaki legalább az egyik szereplõn keresztül megírná az összefüggéseket.
Superalonso 2013 okt. 02. - 16:13:54 Előzmény Anditos
(442/580)
Szerintem nem kell ebbe beleképzelni semmit sem, mert totál egyértelmû mirõl akarna szólni csak el kell gondolkodni rajta.....korábban már írtam róla egy rövid rezümét, de akkor még egyszer összefoglalom: mi másról szólna, mint az életrõl, illetve az emberiség történelmérõl, Felhõatlaszáról. A világot ugyanis (vagyis az életünket) látható (mint pl. a pénz) és láthatatlan (pl. szerelem, hit, gyûlölet stb) erõk mozgatják (amelyek már jóval születésünk elõtt hatni kezdenek és halálunk után sem érnek véget), ez azt jelenti, hogy ha valaki döntést hoz, akkor ezen "erõk" alapján hozza meg döntéseit, ebbõl keletkezik valakinek az érdeke is. A döntéseink pedig alakítják életünket: ha jól döntünk vagy jót cselekszünk a jövõnkhöz járulunk hozzá, ha rosszul pusztulásunkhoz, tiszta sor eddig. Amikor találkozunk valakivel vagy történik velünk valami, akkor az addigi életünk ezután gyökeresen megváltozhat, vagyis minden egyes találkozás egy "útkeresztezõdés", ami után megváltozik vagy megváltozhat életünk. Továbbá az életünk nem csak a miénk, hanem hatással vagyunk (a döntéseink által) mások életére, illetve mások is hatással vannak ránk (a döntéseik által), ez utóbbira jó példa a politika pl., ahol egy-egy törvénnyel jelentõsen hatnak bizonyos társadalmi csoportok életminõségére. És mivel az ember és az emberiség szinte semmit sem változott az évszázadok, évezredek alatt, hisz korábban letárgyaltuk, hogy az alapérzelmek, motivációk ugyanazok maradtak, csak már nem kunyhóban élünk, hanem mondjuk felhõkarcolóban, de totál ugyanazok vagyunk, ebbõl következik hogy ugyanazon hibákat követjük el évszázadok óta sajnos, mert gyarlók, mohók stb. vagyunk, ezt tovább nem is taglalnám, mert szerintem érthetõ volt, amit írtam.

A filmben azért van 6 egymástól különbözõ cselekményszálon keresztül mindez bemutatva, mert így lehet bemutatni egyrészt azt, hogy tényleg semmibõl nem tanulunk mi emberek; másrészt így több minden belefér pl. olyan társadalmi és gazdasági problémák boncolgatása mint pl. a rasszizmus, antiszemitizmus, homofóbia, valláskülönbségek stb., amelyek politikai és gazdasági berendezkedéstõl függetlenül szinte minden társadalomban (legyen az modern vagy elmaradott) elõfordulnak vagy elõfordulhatnak és amelyek szintén hatással vannak életünkre; illetve dramaturgiailag jobb az egyes cselekményszálak közt ugrándozni, hiszen így mindegyik szál a film végére oldódik meg.

A film egyetlen hibája, hogy picit konyhanyelven fogalmazza meg ezeket az életigazságokat, dehát még sokaknak így is bonyolult megérteni a filmet ugye, mi lenne ha cizelláltabban fogalmaztak volna.
Remélem tudtam segíteni a film megértésében.....

Ha esetleg az egyes cselekményszálak történetmenetében valami nem világos, akkor itt el lehet olvasni a Plot-nál, bár angol tudást igényel:
http://en.wikipedia.org/wiki/Cloud_Atlas_(film)#South_Pacific_Ocean.2C_1849
offtopic
Anditos 2013 szept. 27. - 17:38:13
(441/580)
Én aztán nagyon szeretem a misztikus filmeket, és azt, ha nem rágják a számba a mondanivalót. De most elkelt volna, mert nekem nem állt össze ez a film...
Gyönyörûen fényképezett mozi, remek színészekkel, szórakoztató jelenetekkel - de hülyén éreztem magam a végén, hogy nem értettem a lényegét.
2/10
NADALFAN 2013 szept. 26. - 20:22:23 2/10 Előzmény berkolaszlo
(440/580)
én nagy filmzabáló vagyok de vannak filmek amik megakadnak a torkomon:)
na ez ilyen! nagyon fárasztó volt , és 120. percnél fel is adtam.
addig is érthetetlen volt az egész , de ahogy látom nem sokat vesztettem.
de hát sokaknak nagy élményt nyújt a film -én irigylem õket:)
berkolaszlo 2013 szept. 26. - 00:01:52
(439/580)
A képi világ! A maszkok! A színészi játékok! Az ide-oda-össze-vissza utalások! A dramaturgiai csavarok! A vágások! A vágások (ez tényleg csúcs)! Ez mind pazar, remek, kolosszális!

De mirõl szólt?
Mi volt a mondanivalója?

A szerelem mindent túlél? (sajnos nem)
A hõsies és erkölcsileg igaz, ám kilátástalan harcért megéri feláldozni mindent (a mai egyszerélünk-fogyasztói társadalomban?...)

Vagy ez csak egy kliséhalmaz volt szép csomagolásban?
borkasztik 2013 szept. 25. - 20:31:44
(438/580)
Ez a film hatalmas. Engem ledöbbentett. Elsõnek egyszerûen nem tudtam hova tenni aztán összeállt a kép ebben az látszólag össezvisszaságban. Ezt a filmet nem szabad úgy nézni hogy közben mást csinálsz, mert akkor tényleg nem fogsz semmit megérteni belõle. MInél többszr nézem meg annál jobban tetszik és annál jobban értem ^^ A zene a színészek a hangulat a történet vezetés. Rég láttam ilyen érdekes filmet.
Superalonso 2013 szept. 25. - 11:21:31 Előzmény melody03
(437/580)
Az már a te bajod, ha nem értetted barátom......
1/10
melody03 2013 szept. 13. - 18:41:00 1/10
(436/580)
Õszintén bevallom, hogy nem értettem ebbõl a filmbõl semmit. Valószínûleg túl fáradt is voltam hozzá, így többször bealudtam, a végéig pedig el sem jutottam. Szerintem iszonyú nehezen emészthetõ hablaty az egész. Van valami mondanivalója? Ha valaki venné a fáradtságot és nagy vonalakban elmagyarázná hogy mi értelme volt ennek az egésznek, hogy én is átlássam mi ebben a nagy durranás -azt megköszönném. Modernkori Ember tragédiája?
Superalonso 2013 aug. 30. - 18:31:29
(435/580)
Hát számomra ez a film a legjobb, legösszetetebb, amit valaha láttam eddig. Minden benne van szinte, ami az életünket irányítja, befolyásolja vagy befolyásolhatja (sõt még annál is több). Szinte minden mondatnak van valamilyen mögöttes jelentése: pl. amikor az öregotthonban megkérdezi az öreg, hogy az a kérdés elég szemfüles-e? Mit is jelent ez: azt hogy az életben szemfülesnek, talpraesettnek kell lenni (szemesnek áll a világ) vagy különben jobb, ha felkötöd magad, vagy fejbelövöd mint szegény Frobisher, akinek félresiklott az élete, ha esetleg nincs igazam szóljon valaki nyugodtan....Lehet, hogy közhelyekkel van tele, de szerintem ezt azért csinálták ilyenre, hogy minden suttyó paraszt megértse a filmet, szomorú hogy ennek ellenére ez sokaknak nem sikerült. A Django valóban jó film na de nem Oscar-díjas könyörgöm, egy síma western-akció-vígjáték nem több. A 2012-es év legjobbja számomra még a Pi élete, Amour és a The Master volt (az is egy nagyon jó film), sajnálom, hogy nem jelölték a Felhõatlasz-szal együtt a Best Picture kategóriában.
A Felhõatlasz egyszerûen zseniális, mestermû 10 pont. Én pl. már 5-ször láttam és nem lehet megunni....
1/10
Silkent 2013 aug. 26. - 01:48:15 1/10
(434/580)
A filmet nézve, és amúgy sok filmben a "varázst" a "képet" megértve azt kell mondanom, hogy ez a film egy hatalmas öngól...
Alapjában véve jó lenne az idõsíkok ilyenforma "egymásra terítése", de mivel az egyes szálaknak se eleje, se vége, hanem csak cselekményeket látunk összefüggéstelenül, az az érzésünk, amit egy egyszerû parasztgyerek mondana a film megnézése után: bef*stak az erõlködéstõl...

Akartak egy jó kultuszfilmet csinálni - amolyan Mátrixosat. Nosza, vegyünk hát egy jó alapot, ugráljunk ide-oda, és süssünk el kliséket, kajolja a nép ezt a "nagy dolgokra utalunk" maszlagot.

Látható, egyesek kajolják is. Hogy hol van ez a film a valóban újszerû Mátrixtól? kb. mint a rendezõ Francis Ford Coppola Geszti Pétertõl.

A filmre adok egy 8/10-est. Erõs osztályzat ugye az elõzmények után?
Nos a szereplõgárda, a rendezés, a képi világ, menti az egészet. A film maga ugyan nem rossz, de a klisé már bántó...
5/10
offtopic
Kis Pal 2013 aug. 19. - 09:54:34 5/10
(433/580)
Mostanság már azt lehet mondani, hogy "Oscart kapott, ennek ellenére jó a film". Ez félig talán vicces, de félig meg komoly. Szóval röviden, az Oscar már jó ideje nem igazán tekinthetõ mértékadónak.
Leen 2013 aug. 18. - 14:32:51
(432/580)
Vagy ha nem is ez lett volna az év filmje (az igazat megvallva nálam itt egy hajszállal a Django nyert), de legalább a vágást vagy a nagyon ügyes sminket díjazták volna! Ajánlom mindenki figyelmébe Szirmai Gergõ kritikáját a filmrõl: http://www.youtube.com/watch?v=7_kt5mwGnTs - ez a srác fantasztikusan mondja el a lényeget!
Mikor megláttam, hogy 3 óra hosszú, bevallom kissé megijedtem. De ez így volt kerek és egész. Egyáltalán nem vett el az életembõl, sõt!
wtundi 2013 aug. 18. - 14:09:39
(431/580)
Egyetértek! Nekem is nagyon tetszett :) A legjobb film volt az évben ;)
És könyvben még jobb ;)
10/10
offtopic
_Freddy_ 2013 aug. 18. - 09:57:21 10/10
(430/580)
az a baj, hogy sehova...Golden globe jelölést kapott csak, szám szerint egyet
pedig szerintem simán jelölhették volna akár legjobb filmre is, nekem tavaly ez a film jött be a legjobban, imádom
Leen 2013 aug. 17. - 23:54:33
(429/580)
Hova a bánatba rakták ezt a filmet az Oscar-díjátadón?
9/10
M.Zs.F 2013 aug. 16. - 18:55:38 9/10
(428/580)
Háááát......nem most láttam, de még mindig gyakran jut eszembe hogy mirõl is szólhatott. Összességében nekem tetett még ha nem is értettem meg mindent teljesen. Azt hiszem nagyon sok embernek soha nem lesz ennyire nyitva az elméje, hogy ezt képes legyen befogadni és kezelni hogy mit is látott. Én magamról pedig azt gondolom hogy nem vagyok benne biztos hogy megértem még mindehhez, de efelé tartok, ez a látásmód ami fekszik nekem. Meg fogom még nézni az évek folyamán az biztos.

10/9
10/10
kisssmary 2013 aug. 13. - 19:53:45 10/10
(427/580)
Nagy film!
1/10
CsabiBp 2013 júl. 22. - 16:16:38 1/10
(426/580)
Sajnos azokra kellett volna hallgatnom, akik egy unalmas, semmitmondó ostoba filmet vázoltak, de a Watchmen-en nem tesz túl, ezért 10/2. Hanyagoljátok :)
9/10
beveri Hills 2013 júl. 20. - 22:33:10 9/10
(425/580)
9/10. Óriási "kliséhalmaz", de hát pld. Shakespeare vagy Mozart is az... ;))
10/10
molnibalage 2013 júl. 17. - 19:55:27 10/10
(424/580)
Kijött már a rendezõi változat? Állítólag valami 5 órás alkotás lesz. (Lesz?)
1/10
jack_bauer_ctu 2013 júl. 13. - 00:19:26 1/10
(423/580)
Sokan dicsérik a filmet. Nekem/Nekünk nagyon nem jött be. Aki nem szeretné szidni magát, hogy eltapsolt bõ 2 órát az életébõl az inkább hagyja ki ezt a filmet.
9/10
kleavenae 2013 júl. 04. - 02:59:39 9/10
(422/580)
ok, megoldódott, megvan a 9/10 :)
Ennyit csak megérdemel...
9/10
kleavenae 2013 júl. 04. - 02:54:47 9/10
(421/580)
Háát, nehéz helyzetben van, aki véleményt akar mondani errõl a filmrõl, úgyhogy inkább egy kritikus véleményébõl indulnék ki: "A Felhõatlasz a legjobb dolog, ami az elmúlt tíz évben a mozikban történt, jelentõsége valószínûleg csak a Mátrixhoz mérhetõ, nem véletlenül."
Nos, a Felhõatlaszban fantasztikusan össze volt rakva a történet, nagyon tetszett, ahogy egy-egy kis, jelentéktelen elem összekapcsolja az idõsíkokat. Tetszett a színészi játék, habár volt pár dolog, ami irritált, vegyük például a nyugdíjasok szórakozottságát, az idegesítõ "újbeszél" nyelvet vagy "Smith ügynök" folytonos feltûnését a színvásznon. Ezektõl eltekintve tényleg egy olyan filmet láttam, amilyet eddig még soha.
DE!
Az egy dolog, hogy nagyon egyben van a történet és fantasztikusan összekapcsolja az idõfonalakat, de a mondanivaló nekem sekélyes volt. Mégis mirõl szólt a film? Csak úgy elmesélte emberek életét, hogy ezzel vezesse fel a jövõt vagy kritizálja az emberiség hülyeségeit? Vagy minden a szerelemrõl szólt megfûszerezve egy kicsit ezzel a társadalmi hierarchiás marhasággal (rabszolgák, klónok, törzsek, stb)? Az biztos, hogy én "romantikus fantasy"-ba sorolnaám, ha van olyan. De nekem kevés volt.
A következõ mondataimat képletesen értsd:
Engem nem érdekel a szerelem vagy a társadalmi problémák. Sõt az emberiség hibái és bûnei sem. Ha már komoly témákat feszegetõ filmekrõl beszélünk, akkor nekem az kell, hogy megváltoztassa a nézetemet a világról és/vagy az életrõl! Egy ilyen filmtõl nem fogadom el, hogy emberi sorsokról, érzelmekrõl, egyáltalán bármi emberirõl szóljon. Elvárom, hogy váltsa meg a világot, vagy értelmezze át az életet. Ez az, ami miatt nem hasonlítható a Mátrixhoz! Az a világ megváltásáról szólt, igaz, hogy a végsõ cél mégis csak az emberek sorsának rendbeszedése, de mégis elég nagy cél, elég nagy mondanivaló ahhoz, hogy jobb híján beérjem vele. A Felhõatlasz mondanivalója nekem súlytalan és sekélyes.
Remélem üzenetem nem csak süket fülekre talál, és hogy lesznek páran, akik felfogják, mitõl lesz igazán jelentõs egy film! (Óvatosan megjegyezném: még nem igazán láttam olyan filmet, ami megfelelne az elvárásaimnak, de a Mátrix mellett meleg szívvel ajánlom a Sorsügynökséget és a Forráskódot. Ugyanakkor kijelenthetem, hogy ha film nem is, de könyv már megfelelt az elvárásaimnak: Darren Shan mûvei végre nem emberi témákat feszegetnek! És még hozzátenném, hogy egy jelentõs mûben nem fér meg az, hogy a fõszereplõ szerelmes lesz!)
9/10-et akartam adni neki, de véletlen mellényomtam, ezért lett 8/10
5/10
offtopic
Kis Pal 2013 júl. 03. - 12:52:35 5/10
(420/580)
Mi az,hogy lecsengett a "nyafogás"? Akinek volt véleménye, jó, vagy kevésbé jó, az leírta. Te is leírtad a sajátodat, elolvastuk, ennyi.
Fülöp86 2013 júl. 03. - 00:16:45
(419/580)
Most, hogy lecsengett a sok "jaj tiszta csalódás, semmi csihipuhi, tök unalom" kezdetû nyafogók hozzászólásai, beszéljünk komolyan errõl a filmrõl.

Ez egy zseniális film, egyszerre tudományos, spirituális, romantikus, akció, vígjáték, és dráma nem ebben a sorrendben, de minden meg van benne, ami életünk része.

Elsõ megnézésre még én is csak egy szimplán jó filmnek találtam, de második nekifutásra már érthetõvé vált az a rengeteg filmen belüli utalás, amiket látva már egy sokkal komplexebb történetet tárul elénk, melyben néhány szereplõ több életen át ívelõ kalandjait követhetjük. Vannak köztük akik kezdettõl fogva jók, bölcsek és segítõek, de vannak olyanok is akiket csak a materializmus éltet és csak az anyagi haszon számít nekik és akad olyan is aki a történet végére fejlõdik és a szeretet felnyitja a szemét, hogy lássa mik az igazán fontos dolgok. Szóval pont olyan ez a film mint a vakóság.

Személy szerint a legjobban mégis az tetszett, hogy az "idõben" egymástól távol lévõ mégis egymásra utaló és ható eseményeket a filmben párhuzamosan láthattuk, mivel tudjuk, hogy az idõ is csak egy illúzió ez nincs is olyan távol a valóságtól.

A rendezõ testvérek már megmutatták a Mátrixban hogy milyen felvilágosult nézetekkel rendelkeznek, itt még egy lapáttal rátettek és gyakorlatilag jobb filmet csináltak, mint az alapanyagként használt regény.
Kulcskészítõ 2013 jún. 25. - 23:25:52
(418/580)
Hûûû... na, most vagyok bajban...
Nehéz eldönteni, mi rá a legjobb szó. Hogy zseniális? Az, persze. Hogy szájbarágósan gagyi? Az is. Csak azt nem tudom eldönteni, melyik jobban. Zsibong bennem a filmélmény, de egy kis csalódottság is a felfokozott várakozás miatt.
Egyfelõl biztos, hogy óriási a film. Lehet, hogy az én tájékozottságom hiányos, de ilyet még láttam eddig, és ez az új íz mindenképpen élvezetes. (Persze a térben-idõben való csúszkálás nem ismeretlen fogalom, de ilyen tálalásban még nem volt szerencsém találkozni vele).
És hogy valójában egyszerû, mint a faék? Nos, ebben is van igazság. Fogok hat különálló történetet, és azt lemesélem egy vezérfonalra felfûzve, plusz megszóróm egy adag Coelho-bölcsességgel, és kész. Szóval így is nézhetjük, de azért valami meghatározhatatlan plusz mégis csak akad enne. Az egész mozi nem annyira jó, mint ahogyan sokfelé dicsérik, de nem is olyan rossz, mint azt sokan állítják.
Szóval nem egyszerû... azt hiszem, hagynom kell még ezt ülepedni pár napig.
10/10
CsiróCsiró 2013 jún. 24. - 20:03:17 10/10 Előzmény Kis Pal
(417/580)
!!!SPOILER!!!

Nekem is valami hasonló jött le, viszont az öreg túlélte a lövést, a szerelme utánajött, igazából lehetett volna más is a végkifejlett, de hát ezek a mûvészlelkek már csak ilyenek... :-)


Köszönöm szépen Mindkettõtöknek a választ!!!
Superalonso 2013 jún. 24. - 16:57:52 Előzmény CsiróCsiró
(416/580)
spoiler
Azért lett öngyilkos, mert félresiklott az élete (hisz mindenáron apjának akarta bebizonyítani, hogy több õ egy darab szarkupacnál, merthogy apja kitagadta homosexualitása miatt), mivel nem érhette el célját (sokan vagyunk így az életben), ezért úgy döntött önkezével véget vet életének, mert az számára értelmetlenné vált..
5/10
Kis Pal 2013 jún. 20. - 09:08:33 5/10 Előzmény CsiróCsiró
(415/580)
***SPOILER***
Kora szupersztárja kívánt lenni, de az öreg megölése után csak üldöztetés, börtön, jó eséllyel akasztás várt volna rá. Úgy gondolta, ezt inkább kihagyja. Szóval tényleg nem olyan nagy rejtély.
***SPOILER VÉGE***
10/10
CsiróCsiró 2013 jún. 18. - 23:41:07 10/10
(414/580)
Üdv!

Én abba a táborba tartozom, akinek nagyon tetszett a film.
Nagyon magával ragadó volt a hangulata, szerettem minden percét, de valóban nehezen emészthetõ, mondhatni rétegfilm.

Viszont lehet, hogy volt már róla szó, lusta voltam visszaolvasni az összes kommentet, de egy dolog nem volt tiszta.

Esetleg !!!!!!!SPOILER!!!!!!!

Mégpedig az, hogy a srác tulajdonképpen miért is lett öngyilkos a fürdõkádban?
Lehet, hogy pofon egyszerû a válasz, és szégyellni fogom magam amikor kiderül, de jelenleg ez az egy nagyon nem világos, és nagyon megköszönöm azt, ha valaki segít nekem ebben. :-)
5/10
Kis Pal 2013 jún. 15. - 13:10:29 5/10
(413/580)
"olyasmiket amiket már tudok, más megvilágításban,.....mutat meg"
Nos én éppen ezt hiányoltam.
/Így kiragadva én sem értek egyet magammal, 2013-ban már nyilván nem várhatunk a "nagybetûs" Életrõl forradalmian új gondolatokat, nem is erre gondolhattam, amikor írtam. Viszont akár banális, elkoptatott alapigazságok is újra valós értelmet nyerhetnek egy újszerû "tálalással", ami jelen esetben a filmkészítés eszközeit jelentené. Én ezt nem láttam itt megvalósulni. A "korokon átívelõ", közel 3 órás, 100 millió dolláros grandiózum (lehet nincs ilyen szó, de meghagyom, mert tetszik...:), számomra a falfirkák szintjén üzent. Azok még jobbak is annyiban, hogy nem látszik rajtuk a görcsös erõlködés, hogy "márpedig mi most világmegváltó üzeneteket adunk át számotokra"./
mcdougles 2013 jún. 15. - 08:44:54 Előzmény Kis Pal
(412/580)
Kis Pál,

Még nem láttam a filmet, de szeretném megnézni. Igaz én is sokmindent tudok már az életrõl, de nem azért akarom megnézni, hogy megtudjak valami újat. Hanem mert szórakoztat, gondolkoztat, kikapcsol, érdekes. Esetleg olyasmiket amiket már tudok, más megvilágításban, más képekben mutat meg.
Általában így van ez más filmekkel könyvekkel is. Tudjuk, hogy Dobó István és a várvédõk megvédik a rezsicsökkentést...izé...az egri várat, mégis megnézzük. Tudjuk, hogy a szerelem mekkora õrültség, mégis elolvassuk a Rómeó és júliát. Ha csak olyan filmeket néznénk, és olyan könyveket olvasnánk, ami újat mond az életrõl ,akkor az LHC kutatási anyagait kellene bújnunk!
6/10
Illumination 2013 jún. 05. - 16:01:21 6/10
(411/580)
Végre volt elegendõ idõm, hogy megnézzem. Nos, számomra nem sok újat mondott, de aki nem érdeklõdik ilyen témák iránt annak is ellehetett volna magyarázni szerintem egy rövidebb filmben is. Ráadásul a történetek fele nem igazán tetszett. Ehhez a mondanivalóhoz szükségtelen volt ilyen aberrált jövõképet festeni, itt kicsit átjön a rendezõk árnyoldala is a zsenialitásuk mellett. Kicsit a Samsara-nál volt ilyen érzésem, hogy az üzenet érthetõ és fontos, de maga a film nem tetszett annyira. 10/6.
8/10
Jagerus 2013 jún. 04. - 16:48:26 8/10
(410/580)
Kicsit szkeptikusan álltam hozzá, de nem bántam meg, hogy megnéztem.

SPOILER: Bár a végére maradt bennem némi hiányérzet, hogy a történetek nem álltak össze egy szorosan kapcsolódó egésszé, hanem csak nagyon lazán kapcsolódtak.
Hansz 2013 máj. 24. - 11:36:26
(409/580)
Sajnos nem bírtam végignézni. Ez nem olyan mint a MÁTRIX érzés! Az elsõ 1 óra unalom és zagyvaság után kikapcsoltam mert nem bírt lekötni. Kicsit "Angyalok és démonok" érzésem volt, bár az is jobb volt. Semmilyen késztetést nem érzek arra, hogy ismét nekifussak.... 4/10.Bár ízlések és pofonok.
5/10
offtopic
Kis Pal 2013 máj. 08. - 22:12:24 5/10
(408/580)
Persze, nyilván. Részemrõl viszolygok mindenfajta horrortól, még az ilyen témájú vígjátékokat sem nézem meg. Érthetetlen számomra, miért van erre ilyen tömeges igény.

Talán teszek még egy próbát ezzel a filmmel, hátha engem is megfog másodszorra....:)
Superalonso 2013 máj. 08. - 16:28:48
(407/580)
Csodálatos kép....:))
Nos ha a Felhõatlasz-t illetõen nem is egyezik a véleményünk, azért abban remélem egyetértesz velem, hogy inkább az ilyen Felhõatlasz, Perks of Being a Wallflover, Pi élete, Amour típusú filmek menjenek inkább a mozikban mint a manapság tapasztalható hulladékok-trend filmek pl.: Alkonyat, Boszorkányvadászok és társai, mert én például ezeket a filmeket nem igazán tartom sokra és akkor még finom voltam....
5/10
offtopic
Kis Pal 2013 máj. 08. - 14:59:53 5/10
(406/580)
A "pálfordulásodig" még nem jutottam, olvasgatom a hozzászólásokat az elejétõl. Jobb mint a film, legalábbis tanulság szempontjából...:)
Úgy látom leírtak már mindent a témáról, nem nagyon van mit hozzátenni, én is csak ismételtem. De, azért még egy kép amit ma láttam(na jó lesz-e?)
Superalonso 2013 máj. 08. - 12:05:17
(405/580)
Valamivel el kell tölteni az idõt......:)))
Amúgy azóta azt is leírtam, hogy többször meg kell nézni elsõre nekem sem tetszett, aztán megnéztem többször és megszerettem ...van ilyen, gondolom te is minden filmet elsõre meszeretsz vagy megutálsz...hát ennyi...
5/10
offtopic
Kis Pal 2013 máj. 08. - 07:42:14 5/10 Előzmény Superalonso
(404/580)
A tavalyi éneddel egyébként szinte azonos véleményen vagyok:
Superalonso 2012. nov. 28. 16:28 | 85/432
joeydarko-val teljes mértékben egyetértek, semmi olyat nem mond a film, amit eddig ne tudtam volna ugy általában véve az életrõl....sokszor untam a filmet, idegesítõ a sok cselekményszál közti ugrálgatás és szánalmas közhelyekkel van tele a film....A Matrix tényleg nagy film, de ez a poros nyomába se érhet..a Felhõatlasz ugyanakkor igazi sznob-film sznoboknak
Az ideivel nem:
Superalonso ápr. 28. 11:36 | 424/432
Ez egy remek film csak nagyon sokan nem értik mit láttak és ezért leszólják.......nem gyõzike show-n és való-világon szocializálódott embereknek való az biztos....

Szóval igazából önmagaddal vitatkoztál eddig is......:)
Superalonso 2013 máj. 07. - 16:45:08 Előzmény Kis Pal
(403/580)
Nézd nem volt ebben semmi lekezelõ, akinek tetszett a Felhõatlasz valószínûleg nem nagyon rajong a valóvilág szintû hulladékokért és egyéb agyzsibbasztó, szellemi környezet-szennyezõ mûsorokért........ez tény szerintem...
Persze lehetnek olyanok is, akiknek tetszett a Felhõatlasz is és a valóság-show-kat is kedveli, bár megjegyzem az én ismerõseim közt nem sok ilyennel találkoztam...):
Na mindegy nem vitatkozom tovább....szerintem akkor is egy kult-film és inkább ilyenek menjenek a moziban, mint a Boszorkányvadászok, meg Die Hard 5. szintû borzalmak....
10/10
eIemes 2013 máj. 07. - 09:51:49 10/10 Előzmény Kis Pal
(402/580)
van egy kicsi ellentmondás abban, hogy tökéletesen megértette ÉS nem tetszett neki.
10/10
eIemes 2013 máj. 07. - 09:50:38 10/10 Előzmény Kis Pal
(401/580)
Smith ügynök mint Elrond :-)
5/10
offtopic
Kis Pal 2013 ápr. 30. - 09:08:08 5/10
(400/580)
Nyitott kaput döngetsz, mert semmi bajom azzal, hogy sokaknak tetszik és nem is akarok senkit meggyõzni arról, hogy ne szeresse, ez nyilván értelmetlen dolog. De ha már a gõgrõl írtál, éppen azért szóltam itt hozzá. A fórumot olvasgatva többször is találkoztam azok lenézésével, akiknek nem jött be ez a film. A "sokan nem értik mit láttak és ezért leszólják.......nem gyõzike show-n és való-világon szocializálódott embereknek való az biztos" stílusú vissza-visszatérõ véleményekre gondolok. Ezt nevezném inkább gõgnek és ezekre reagáltam, nem arra, hogy kinek tetszett vagy nem tetszett a film. Ha nem ez jött le abból, amit írtam, akkor elnézést kérek, talán nem erõsségem az érzéseim szavakba öntése.
Na ez most offtopic, vagy nem? Hmmmm, legyen inkább off.
perry 2013 ápr. 29. - 20:59:12
(399/580)
Bár egyszer már leírtam másnak, de bemásolom mindkettõtöknek amit a vitátokról gondolok, aztán lehet engem szidni.:)

Mert szerencsére nem járunk egy "rugóra".
Képzeld el milyen embertelen lenne, hogy ha Orwell 1984 analógiáját folytatva, egyre tapsolnánk, egyre lépnénk és egyféle képen gondolkodnánk. Pont ez a szép , hogy sokszínûek vagyunk, sokféle megközelítéssel, állásponttal, érzékenységgel.
A legjobb az, ha megismerhetem a másik véleményét, legyen az jó vagy rossz jelen esetben a Felhõatlaszról.
A saját véleményem úgy is az enyém marad, de jó tudni, lehet a bírálat más.
Kedvenc vesszõparipám az empátia , megérteni azt, hogy a másik miért képviseli azt az álláspontot, és nem az, hogy
saját gõgöm, zsigeri indulatom és még tudnám sorolni tárgyaként kezeljem a másik fórumozót.
Ezért a legritkább estben szoktam reflektálni mások véleményére, mert nem célom a körömszakadtáig tartó vita, ki tudja jobban le száj karatézni a másikat "ketrecharc" ügyben.
Eltökélt szándékától, véleményétõl amúgy sem igazán lehet eltéríteni a másikat, esetleg jól tervezett manipulációval, az meg nem az én világom.
Szóval kedves ........ így eshet meg , hogy neked nem és másnak igen.... :)
5/10
Kis Pal 2013 ápr. 29. - 16:16:22 5/10
(398/580)
Jó filmnek? Csak hogy az alkotóknál maradjak, a Mátrix nagyon tetszett, örök kedvenc marad, azt hiszem.(csak az elsõ rész, a többi már puszta látványosság). No és ne feledkezzünk meg Tom Tykwerrõl sem. Még a Run Lola Run is nagyságrendekkel nagyobb hatással volt rám, mint a Felhõatlasz.
Egyébként itt van két kritika, amikkel persze nem kell egyetérteni, csak jól megfogalmazzák azt, amit érzek a filmmel kapcsolatban:
http://revizoronline.com/hu/cikk/4251/felhoatlasz/?cat_id=4&first=0
http://www.origo.hu/filmklub/blog/kritika/20121128-harmatos-bolcselet-a-matrixos-tesoktol-felhoatlasz-kritika-lana-es.html
Superalonso 2013 ápr. 28. - 17:24:00
(397/580)
OK, ez igaz, de általában, aki értette annak tetszett, mert értékeli a film üzenetét, mondanivalóját is.....de lehet olyan is valóban, akinek nem tetszett pedig értette, viszont azok nem tudom mit tartanak jó filmnek..na mindegy
5/10
Kis Pal 2013 ápr. 28. - 15:35:38 5/10
(396/580)
Vagy tökéletesen megértették ÉS nem tetszett nekik. Pusztán azért nem tekinthetõ hülyének valaki, mert nem tetszik neki.
Superalonso 2013 ápr. 28. - 11:36:22
(395/580)
Ez egy remek film csak nagyon sokan nem értik mit láttak és ezért leszólják.......nem gyõzike show-n és való-világon szocializálódott embereknek való az biztos....
Egyébként tök egyszerû mirõl szól: az életünkrõl, hogy milyen látható és láthatatlan erõk irányítják azt (pl. pénz, szerelem, hit, remény, gyûlölet, stb), mindezt bemutatva 6 különbözõ cselekményszálon keresztül (amelyek bizonyos mértékben még kapcsolódnak egymáshoz is), tele nagy életigazságokkal a film, illetve az utolsó 15 perc egészen fenomenális...ja és még a filmzene is csodás....
De egyébként perry nevû hozzászóló nagyon jól leírta mirõl szól......
10/10
zz76zz 2013 ápr. 28. - 10:50:25 10/10
(394/580)
Jó film, jó színeszekkel. Jól eltalált idõponthangulatok. Végre egy olyan film, ami izgalmas, érdekes, jó hangulatú és elgondolkodtató egyszerre. Izgalmasan nyugtató hatású :)
5/10
Kis Pal 2013 ápr. 27. - 17:49:16 5/10 Előzmény eIemes
(393/580)
SPOILER!?
A nyugdíjasok szökését firtatta valaki, hogy az milyen jelentéktelen sztori a többihez képest. Szerintem éppen ez volt benne a lényeg. Egy porszemnyi kis "kaland", ami egy film készítéséhez vezet, ami segít öntudatra ébredni egy klón lányt, aki egy nép istenévé válik. Tulajdonképpen errõl szól a film, nem?
SPOILER!? vége.
Ami amúgy nekem nem tetszett....:)
Hahó!!! Senki, akinek nem tetszett, ne sajnálja, ne szégyellje ezt. Ha nem, hát nem, ez is csak egy film.
Dagályosan ígér nagy-nagy tanulságokat és bölcsességeket, aminek aztán persze nem tud megfelelni, triviális alapigazságokat kapunk, amit már egy 10 éves is tudhat./ha teszünk valamit, az hatással van másokra....nahát/
......és mégis. Mi az, ami megbocsáthatatlan egy film esetén? Ha semmilyen hatással nincs az emberekre. Ez, csak itt, 422 hozzászólást gerjesztett eddig, szóval még ha nem tetszett is, nem mondhatom, hogy jelentéktelen.
(Smith ügynök mint Mrs Doubtfire....hogy lehetne ezt kiégetni az agyamból?....:)
10/10
eIemes 2013 ápr. 23. - 13:54:54 10/10 Előzmény Razze
(392/580)
...miután megnéztem a filmet kb négyszer, nekiláttam a könyvnek is. A hat idõsíkot hat fordítóra bízták, mindannyian nagyszerû munkát végeztek. De az angol eredeti is nagyszerû, bár komoly kihívás (felsõfokú nyelvismeret kell hozzá, szerintem). Ha rá tudsz szánni pár napot, érdemes :-) nagyon sok részletében szó szerint azonos és sok ponton alapvetõen eltér a könyv és a film. Olvasás közben megértettem, miért írták róla, hogy "unfilmable", és érthetõek a filmkészítõk változtatásai is.

Nagyszerû ötletnek tartom, hogy a vezetõ karakterek több fontos szerepet is eljátszanak, még úgy is, hogy többüket csak a stáblista melletti fényképek alapján tudtam azonosítani.

Egy médiaszakmabeli barátom mondta egyszer, hogy amikor munka után hazamegy és végigkattintgatja a fontosabb tévécsatornákat, kb tudja, hogy amelyik tetszik neki, annak a nézettségi adatai gyengék lesznek, és viszont; de amikor dolgozik, neki a nézettségre kell céloznia; azért kapja a fizetését. Bár ebben a filmben szerintem benne lett volna egy mérsékelt (pénzügyi) siker lehetõsége, ha jobban reklámozzák, mert a megfilmesítés során törekedtek arra, hogy kicsit kellemesebb legyen, mint a könyv.

David Mitchell most fordít(ott) angolra egy japán könyvet amit egy autista(!) fiatalember írt, azt szeretném mindenképp elolvasni.
10/10
Razze 2013 ápr. 23. - 02:17:09 10/10
(391/580)
Megnéztem a filmet,még mindig a hatása alatt vagyok
Én a Mátrixhoz,vagy a Gattakához bírnám hasonlítani hangulat meg hatás alapján
Szerintem már az elején látni lehetett hogy ebbõl a filmbõl bukás lesz,ez nem az amire a csorgó nyálú zombi tömeg vágyik
Itt nem elég ha bamba fejjel beülsz a moziba vagy lehuppansz a tv elé,aztán 3 óráig csorgatod a nyálad,kicsit gondolkodni kell,a dolgok mögé kell látni
A maszkírozás télleg szar,az elején télleg baromi idegesítõ hogy össze vissza ugrál az idõben,de ahogy nézed egyre érdekesebb,izgalmasabb lesz ahogy kezd összeállni a kép
Engem minden egyes percében lekötött

A film pedig nagyon elgondolkodtató,hogy mi is mozgatja fõleg a világot és ezt a társadalmat,
a vége pedig nekem kicsit sokkoló is volt,amit a kiszolgálókkal csinálnak,hogy mennyire embertelen
ugyan ezt csinálják most az állatokkal,talán csak idõ kérdése hogy majd idáig is eljussunk

Életem egyik legjobb filmje volt,mindenképpen megérdemli hogy adj neki egy esélyt!!
10/10
3/10
Zozipapi 2013 ápr. 20. - 00:18:56 3/10
(390/580)
Hát ez botrányosan rossz volt: erõltetett, vontatott, kiszámítható, klisés...a "maszkmestereket" meg egy életre eltiltanám a foglalkozástól, iszonyatosan gagyik voltak a maszkok, mintha valami 80-as évekbeli filmet néztem volna.
Értem én, hogy mit akartak mondani, lehet volna belõle egy tényleg érdekes sztorit csinálni...hát helyette ez lett belõle. Pont a lényeg felett siklottak el, hogy egyik élet, hogyan hat egy másikra. Kár érte, meg ezért a 3 óráért.
3/10 a jó ötletért, meg a CGI-ért.
2/10
madrika91 2013 ápr. 19. - 18:35:53 2/10
(389/580)
én elaludtam rajta...lehet majd újra próbálkozom vele, de amennyit láttam belõle se tetszett...
2/10
10/10
solicitor 2013 ápr. 18. - 19:33:23 10/10
(388/580)
Nagyon jó film. Nagyon jó a zenéje is (no nem a homáros komponált zene, hanem az aláfestõ zene). A szereplõk maszkírozása tényleg gagyi, de így pont jó mert felismerhetõek és tudható, hogy például a hajós féregagyú reinkarnálódott a koreai ellenállóba. De a mátrixos smith ügynök sem csak a bérgyilkos hanem szvsz a szadista fõnövér a hotelben.
Hogy több mint 2 órás film? Kit érdekel! Én észre sem vettem, mert nagyon jól összevágják a különbözõ korokat például SPOILER mikor a feka végig fut az árbócgerendán és utána gyors bevágás, hogy a koreaiak futnak a keskeny hídon ugyanúgy. Szóval ezek jó jelenetek - legalábbis nekem azok voltak
10/10
8/10
komzoz65 2013 ápr. 18. - 12:44:20 8/10
(387/580)
Meghökkentõ alkotás. Az igénytelen gagyi hullám közepén egy érdekes kísérlet. Nehezen kezelhetõ, és befogadható technikával, elõadott komplex gépezet ez a film. A kérdés persze az, hogy most egy zseniális mestermû vagy blöff a javából. Ezt talán mindenki döntse el maga, de a film megnézése semmiképpen nem egy szokvány élmény lesz. A könyv elolvasása is segíthet az orientációban.

Bárhogy is dönt a nézõ, az nehezen vitatható, hogy a sorjázó történet(ek)nek van egy varázslatos szövedéke, egy bonyolult mechanizmusa, mely a filmen nem kizárólag csámcsogni, de elmélkedni, sõt elmerengeni is hajlandó publikumnak kiadós élményt nyújt. Egyszer szinte felesleges is megnézni, pedig nem a rövidségével tüntet.
10/10
Gabó28 2013 ápr. 14. - 19:39:50 10/10
(386/580)
Thottee, Perry ügyik vagytok!:)
10/10
Gabó28 2013 ápr. 14. - 19:34:50 10/10
(385/580)
Jó film gyönyörû zenével! Röviden csak ennyi.
1/10
Ze74 2013 ápr. 13. - 14:23:25 1/10
(384/580)
Ez meg mi volt??????????
Nekem ez a film egy nagy nulla.
Kár pedig Wachowski-tól sokkal többet vártam.
8/10
Viktor6665 2013 ápr. 09. - 21:40:23 8/10
(383/580)
Nem tetszett annyira, mint vártam. Olyan, mintha mindenrõl szólna(reinkarnáció, pillangóhatás, morális kérdések stb), de közben semmirõl nem szólt.
offtopic
perry 2013 ápr. 06. - 17:46:21 Előzmény thottee
(382/580)
"Figyelmezem szépességes én köszönésem" :)
6/10
komakapitany 2013 ápr. 06. - 17:46:10 6/10
(381/580)
nem lett ez túlbonyolítva, végig követhetõ/érthetõ sztem, a probléma az, hogy a történetek egyenként iszonyú primitívek, gyakorlatilag mind a legalapvetõbb toposzok, semmiféle újítással. az meg amit itt sokan ünnepelnek, mármint, hogy összekapcsolódva, egymásba fonódva egy új történet kerekedik, ahol az emberek egymásra hatással vannak; reinkarnáció, áramló, vissza-visszatérõ folyam-idõ, egymásra hatás, körforgás, minden mindennel kapcsolatban, hatalmas igazságok és életreszóló tanulságok, érzések - ez a filmben hatalmas bukás. a színészek azonosságának ostoba kapcsolata némiképp egyesíti a történeteket, és vannak jelentõs egymásra utalások a filmben, de az egész annyira semmi, annyira jelentéktelen és buta, hogy ha ez a film legfõbb "ereje" az már régen rossz. nagyon rossz