Téma: Felhõatlasz

TheGreatDanton 2012 nov. 25. - 18:30:11
(60/580)
SPOILER
JA láttam azt az anyajegyet, de szerintem nem a zeneszerzõ szeretõjén volt az az anyajegy hanem a zeneszerzõn.
Az öreg könyvkiadó emberen is volt az az anyajegy. Ezt akkor mutatták, amikor visszaemlékezett és odakapta a macskát a nemiszerve elé és utána leesik akkor mutatják a lábán vagy hol volt.

Az utolsó történetbe pedig Tom Hanks karakterén volt az az anyajegy.
9/10
Black Adam 2012 nov. 25. - 17:54:20 9/10
(59/580)
Piszok jó volt. Minden összeáll a végén, rengeteg és rengeteg és még annál is több dolog van amit belepréseltek a filmben. Nem kis bravúr ezt megrendezni, megírni. És a nagyjából 3 óra nem is tûnt fel, mert mindig jön valami viszi tovább az embert és izgalmas is. A színészek is ott voltak, mintha Hanks egy kicsit elmaradt volna, de ez biztos Berry miatt, mert õ nagyon jól csinálta. Sturgess-t és Weaving-ot is mondhatnám, és mindenkit... Broadbent szálán annyi poén volt, öröm volt nézni a jeleneteit, nagyon jó mimikákat tud elõhozni.
offtopic
Kenshitora 2012 nov. 25. - 15:58:45
(58/580)
SPOILER
"(...) Ez a srác ugye ír leveleket e barátjának és ezeket a leveleket olvassa el az újságírónõ. Na arra mondjuk nem emlékszem h h kapcsolódik ez a történek az öreg történetéhez. (...) Az öregember történetérõl filmet csinálnak és az ázsiai csaj ennek a filmnek alapján fogalmazza meg az elveit, sõt még idéz is a filmbõl. Az utolsóba pedig az a Sonmi 451 vagy hogy hívták az istennõ akihez az emberek imádkoztak meg hittek benne. (...)"
A múltbéli újságírónõ - Luisa Ray -, a jövõben Sonmi 451-ként született újjá. Ha jól figyeltél, akkor láthattad a jellegzetes anyajegyet Sonmi 451 nyakán, ami üstökös formájú volt. Luisa Ray-nek viszont a vállán volt ugyanolyan anyajegy.
A fiatal zeneszerzõ szeretõje - a szõke srác - fenekén pontosan ugyanolyan anyajegy volt, mint az újságírónõnek és Sonmi 451-nek. Vagyis ez a szõke srác az újságírónõ és Sonmi 451 múltbéli énje volt.

"(...) Az elsõ történetnek pedig épp ez a lényege, hogy nem kell megkülönböztetni embereket bõrszínük vagy vallásuk vagy bármi miatt. Mindannyian ugyanolyan emberek vagyunk, tehát nem kell megkülönböztetni, hogy a fehér a gonosz meg ienek."
A jövõbéli Sonmi 451-nek pont az a sorsfeladata, hogy ezt felismerje. Ezért válik aztán istennõvé, mert megismerteti az emberekkel ezt a felismerést.
SPOILER
Kenshitora 2012 nov. 25. - 15:32:28
(57/580)
Én alig vártam már, hogy lássam ezt a filmet! :-)
Végre egy film, ami bemutatja a karmák és sorsok kölcsönös egymásra hatását. Kicsit bonyolultabban mutatja be, mint amilyen valójában ez az egész.
Megpróbálom nagyon leegyszerûsítve elmondani a lényegét:
vannak sorsok, karmák, amik életeken át hatnak egymásra. Ez a hatás lehet jó is ,de lehet rossz is. A karma (cselekedet, tett) ok-okozat, pontosabban az ok és okozat viszonya, kölcsönhatása, törvénye. A karma törvénye szerint minden cselekedetünk egy annak megfelelõ következménnyel jár, illetve minden, ami történik a világban, az maga egy következmény, vagyis valamilyen oknak az okozata. A karma tágabb értelemben cselekedet, tett, mû. Minden tényezõre vonatkozik, ami a világban történik, és következménnyel jár. Vonatkozik az akciókra, reakciókra, általában a világ törvényei által irányított aktív természeti folyamatokra, eseményekre, az élettelen létezõk hatásaira, az emberi és állati cselekvésre, de az embernél fejlettebb, magasabb szinten álló lények, istenek, szellemek megnyilatkozásaira is. Minden aktivitás, azaz ok okozatot szül, és minden ok elõzõleg létrejött okozatból eredeztethetõ. Így jön létre az ok-okozati összefüggések végtelen hálózata.
A karma nem azonos a sorssal, az eleve elrendeléssel és az újraszületés tanával. Ezek mindegyike önmagában más jelentéssel bír, bár az újraszületés (reinkarnáció) tanának fontos része a karma.
A sors egy életút, vagy életutak, amit be kell járnia az embernek.

SPOILER
A film alaptörténete egy zenemû, amit egy ember hall meg álmában. Minden ember, akinek valaha is volt köze (közvetlenül vagy közvetve) ehhez a zenemûhöz valamiképp kapcsolódnak is egymáshoz. Van, aki üldöz; van, akit üldöznek; van, aki ártatlan; van, aki bûnös; de a szálak minden embert a zenéhez kötnek valamiképpen. Hasonlóképpen kötõdnek egymáshoz a történelmi korok is, a múlt, a jelen, a jövõ.
A szereplõk tetteinek a következményei mindannyiukra hatással van és eszerint változik meg a jelenük és a jövõjük is. Tetteik még az újraszületésük utánra is elkíséri õket.
SPOILER
TheGreatDanton 2012 nov. 25. - 15:07:25
(56/580)
spoiler

Összeérnek a szálak ez nem is kérdés.
Az elsõ történetbe az az ügyvéd ír egy naplót amit a második szálon olvas az a srác aki elmegy segíteni az öregnek zenét szerezni. Ez a srác ugye ír leveleket e barátjának és ezeket a leveleket olvassa el az újságírónõ. Na arra mondjuk nem emlékszem h h kapcsolódik ez a történek az öreg történetéhez.
Az öregember történetérõl filmet csinálnak és az ázsiai csaj ennek a filmnek alapján fogalmazza meg az elveit, sõt még idéz is a filmbõl. Az utolsóba pedig az a Sonmi 451 vagy hogy hívták az istennõ akihez az emberek imádkoztak meg hittek benne. Remélem tudtam segíteni és érthetõ volt.

Nekem nagyon tetszett a film a hat történet mindegyike tartalmazott valami mondanivalót és jól szõtték össze a történeteket. De ahhoz h megértsük a lényegét egy kicsit több IQ kéne mint az átlagnak van.
Olvastam itt hozzászólásokat h miért jó a nigger meg ienek.
Az elsõ történetnek pedig épp ez a lényege, hogy nem kell megkülönböztetni embereket bõrszínük vagy vallásuk vagy bármi miatt. Mindannyian ugyanolyan emberek vagyunk, tehát nem kell megkülönböztetni, hogy a fehér a gonosz meg ienek.
zszsolt@gmx.at 2012 nov. 25. - 14:02:25
(55/580)
Szerintem pedig tipikus mozifilm, ott érdemes megnézni és mindenképpen érdekesnek találtam. Én személy szerint azokat a filmeket szeretem, amik még ott kavarnak az ember fejében napokkal késõbb és tulajdonképpen ez független attól, hogy egyetért-e az ember az ott megfogalmazott összes gondolattal, ha inspirál, akkor szerintem már élmény és szerintem ez mindenképpen egy inspiráló film, fõleg a jelenlegi kínálathoz képest. Egyébként ami a mondanivalót illeti végigolvastam a kommenteket és úgy tûnik mindenki a történetek meglévõ vagy hiányzó összefüggésére koncetrál, karma, személyiségfejlõdés, stb. nekem a legerõsebb része pedig ilyen szempontból a több történetben elõjövõ extrém kiállás az ember meggyõzõdéséért, a rizikó felvállalása, beleértve a halált és annak a boncolgatása, hogy ennek van-e értelme.
Ronesz 2012 nov. 25. - 13:39:31
(54/580)
Páran eléggé lehúzták ezt a filmet, pedig azt gondoltam nagyon jó lesz. Azt hiszem ezt sem moziban fogom megnézni...
7/10
adi223 2012 nov. 25. - 12:52:27 7/10
(53/580)
Olvastam 1-2 olyan hozzászólást, hogy összeérnek a szálak...õõ..aha...akkor letudná írni valaki, hogy mégis HOGYAN!? mert nekem pont ez hiányzott a filmbõl. Volt 6 történetszálunk, amibõl maximum 3 volt izgalmas, a másik 3 meg csak úgy bele volt pakolva olyan "mondanivalóval", mint például a rasszizmus(de más nem történt benne)-no komment. Szóval hogyha tényleg összeértek a szálak, akkor segítsetek már megfejteni, hogy hogyan |kösz.
10/10
Shapira 2012 nov. 25. - 12:36:33 10/10
(52/580)
Ha jól emlékszem, ez egy meseként lett bemutatva. Az öreg Tom Hanks mesélte a tûznél...
experte 2012 nov. 25. - 11:45:52
(51/580)
Mindenki maga dönti el, hogy megnézi-e, meg hogy mire költi el a pénzét idejét. Én csak a véleményemet írtam le, ha nem tetszik valakinek, akkor ez van. DE: A film egy totális hazugságon alapul, nevezetes azon, hogy vannak a rosszak, meg vannak a jók. De egyszerû.. Mint a mese. Mint a vattacukor. Ahogy szétolvas a számban, olyan fincsi.. Az élet azonban nem ilyen! Minden embereben van jó is rossz is, ez így természetes. Viszont amikor a néger, meg a homár lesz a példakép, a fehér ember (kapitány, rabszolgatartó, üzletember stb.) a gec.i, akkor sírni tudnék. Miért nem lehetett pl. a cégvezetõ egy néger?? Vagy a fekete biztonsági fõnök miért nem volt rossz? Miért kell állandóan a fehéreket mocskolni?? Ezért írtam, hogy hollywoodi klisé, méghozzá unalmas, gyenge klisé, a vattacukor amit megint lenyomnak a torkomon, de ettõl meg elkap a hányinger.
10/10
Tomika944 2012 nov. 25. - 11:14:46 10/10
(50/580)
Elõször is mindenki el dönti hogy meg nézi -e vagy sem. Az a film attól hogy neked nem tetszett még nem jelenti azt, hogy másnak nem. Az értelmesebb nem mások véleménye miatt fog dönteni. Igenis ezt a filmet látnia kell mindenkinek, mert igen talán klisés hogy homokos, vagy éppen néger a pozitív karakter, de akkor ki legyen? A négert korbácsoló? Vagy a rabszolgákat tartó? Egyébként ha láttad a filmet akkor pontosan tudod, hogy a hajó kapitány SPOILER JÖN nem veti le a hajóról a négert. SPOILER VÉGE.
A film nem csak klisén alapul. Nyers, és igaz. Bár ha már közhely. Tudjuk hogy a legnagyobb közhelyek igazak (és ez a mondat is az volt) A

A film jól felépített, nem próbál tolakodóan rád erõltetni semmit. Az egyetlen hibája a filmnek, a vége. Mást vártam a végétõl, a katartikus élmény meg volt de másképpen. A film jó nálam 10/8. Tom Hanksnek jár egy Oscar, bár nem õ volt a legjobb színész. A völgy lakó Tom Hanks hatalmasat alakít. A nyelvezet amit használnak zseniális.
7/10
krampampuli 2012 nov. 25. - 11:09:37 7/10
(49/580)
Sztem se nem megindíto se nem penzkidobas, es meg csak nem is melyebb gondolkodasu embereknek valo. Erdemes megnezni mely erteket azert kozvetit de atlag, erts spiritualitassal egyaltalan nem gondolkozo nezoknek keszult inkabb hogy az elet szovevenyesebb szalfonas mint gondolnank. A karma es az a gondolat hogy az eletunk nem csak a mienk hatarozza meg a mondandot de csak felszinesen igy aki hasonlo kerdesekben mar olvasottabb annak hianyerzete lesz. A szineszek es a latvany pazar mar csak ezert is nezzetek csak meg. 7 pont
experte 2012 nov. 25. - 10:53:30
(48/580)
Ne nézzétek meg, tiszta pénzkidobás az egész. A film tele van butító hazugságokkal, primitív hollywoodi felfogással. Vannak a jók meg a rosszak, ez a felfogás. Minden korban. Persze mondanom sem kell, hogy a homokos, a néger az a jó. A többi fehér ember az a rossz.. Elegem van már ebbõl.. Botrányos f.s!!!
10/10
medihatas 2012 nov. 25. - 01:58:33 10/10
(47/580)
Nagyon megindító film. Hiába ittam jó nagy adag kávét elõtte még így is sikerült néha elvesztenem a fonalat, és még mindig várok egy elmagyarázó, pontos, spoilerekkel teli kritikára. Mindenképpen meg kell néznem még egyszer, hogy teljesen megértsem.
talán SPOILER:
én úgy értelmeztem, hogy a film két ember kapcsolatáról barátságáról, hibáiról és szerelmérõl szól, amit a rendezõ kortól, korszaktól, nemtõl, kaszttól és "fajtól" függetlenül tár elénk. A történet keveredik némi spiritualitással, és itt jön számomra a kérdõjel, hogy reinkarnációról beszélhetünk a filmben vagy sem. Illetve a zöld arcúra festett ördög, aki újra és újra megkísért vajon csak elméleti szinten kapcsolódik a történethez?
10/10
exupéry 2012 nov. 24. - 21:54:44 10/10
(46/580)
Zseniális!!! 10/10
A végén olyan némacsönd volt a moziban, hogy egy légy zümmögését is hallani lehetett volna. Én néztem volna az egészet újra.
jetdrive 2012 nov. 24. - 21:52:09
(45/580)
Hát kevesebb több lett volna. Minden adott volt benne, hogy jó legyen, de mégsem oké az egész. Van tartalma, van cselekménye, van íve, a szereplõk nagyon jók, a látvány felturbózott, de mégsem lúdbõrös. Megnéztük, idõnként vontatott volt, és az erõszak a kelleténél jobban dominált. Túl széles palettára csinálták a rendezõk, nem mertek kockáztatni, hogy kevesebben menjenek be egy ekkora költségvetésû filmre. Nem fog akkorát durranni, mint várják.
10/10
bborosj 2012 nov. 24. - 21:31:10 10/10
(44/580)
Aki kicsit is mélyebb gondolkodású az átlagnál annak tetszeni fog!!
Sterintem FANTASZTIKUS,én 3 órája jöttem ki a moziból de csak a testemmel...
1/10
khold 2012 nov. 24. - 19:43:36 1/10
(43/580)
Szörnyen unalmas, vontatott fos. Röviden.
sweet_122 2012 nov. 24. - 16:21:16
(42/580)
Hát ez zseniális volt. 6-7 ember kiment a moziból, gondolom õk valami Avatar féle giccstengert vártak.. A többiek akik végig nézték, halkan kisompolyogtak a terembõl.. Én sem igazán tudtam utána megszólalni.
Még pár dolog nem világos, de itt nem is baj. Külön-külön is megállnák a történetek a helyüket.
Volt nevetni való bõven, volt hideg rázós beszéd, volt szomorú pillanat, volt akció. Mi kell még?
Szerintem akinek nem tetszett, az vagy túl sokat várt, vagy nem értette a mondanivalót.
Towner 2012 nov. 24. - 11:13:27
(41/580)
Egy másik kritikából (filmdroid) :
"Ugyanis míg a könyvben nyilvánvaló, hogy bizonyos szereplõk rokonlelkek, amit egy kis anyajegy jelez, ez nem azt jelenti, hogy minden szereplõ egy az egyben megfelel egy másiknak egy másik történetben. Például míg a párhuzam Tilda/Sonmi-451 és Adam Ewing/ Hae-Joo Chang között találó és romantikus, addig Jocastának, Halle Berry karakterének az 1930-as történetben semmi köze nincs Berry másik karaktereihez, és érthetetlen hogy miért neki kell eljátszania ezt a három mondatos szerepet egy platina szõke parókában."
A forgatókönyvíró a reinkarnáció gondolatát erõlteti? Ha igen akkor elrugaszkodik a könyvtõl. (Még nem láttam, ezért kérdezem)