Téma: Felhõatlasz

5/10
Kis Pal 2013 jún. 15. - 13:10:29 5/10
(414/574)
"olyasmiket amiket már tudok, más megvilágításban,.....mutat meg"
Nos én éppen ezt hiányoltam.
/Így kiragadva én sem értek egyet magammal, 2013-ban már nyilván nem várhatunk a "nagybetûs" Életrõl forradalmian új gondolatokat, nem is erre gondolhattam, amikor írtam. Viszont akár banális, elkoptatott alapigazságok is újra valós értelmet nyerhetnek egy újszerû "tálalással", ami jelen esetben a filmkészítés eszközeit jelentené. Én ezt nem láttam itt megvalósulni. A "korokon átívelõ", közel 3 órás, 100 millió dolláros grandiózum (lehet nincs ilyen szó, de meghagyom, mert tetszik...:), számomra a falfirkák szintjén üzent. Azok még jobbak is annyiban, hogy nem látszik rajtuk a görcsös erõlködés, hogy "márpedig mi most világmegváltó üzeneteket adunk át számotokra"./
mcdougles 2013 jún. 15. - 08:44:54 Előzmény Kis Pal
(413/574)
Kis Pál,

Még nem láttam a filmet, de szeretném megnézni. Igaz én is sokmindent tudok már az életrõl, de nem azért akarom megnézni, hogy megtudjak valami újat. Hanem mert szórakoztat, gondolkoztat, kikapcsol, érdekes. Esetleg olyasmiket amiket már tudok, más megvilágításban, más képekben mutat meg.
Általában így van ez más filmekkel könyvekkel is. Tudjuk, hogy Dobó István és a várvédõk megvédik a rezsicsökkentést...izé...az egri várat, mégis megnézzük. Tudjuk, hogy a szerelem mekkora õrültség, mégis elolvassuk a Rómeó és júliát. Ha csak olyan filmeket néznénk, és olyan könyveket olvasnánk, ami újat mond az életrõl ,akkor az LHC kutatási anyagait kellene bújnunk!
6/10
Illumination 2013 jún. 05. - 16:01:21 6/10
(412/574)
Végre volt elegendõ idõm, hogy megnézzem. Nos, számomra nem sok újat mondott, de aki nem érdeklõdik ilyen témák iránt annak is ellehetett volna magyarázni szerintem egy rövidebb filmben is. Ráadásul a történetek fele nem igazán tetszett. Ehhez a mondanivalóhoz szükségtelen volt ilyen aberrált jövõképet festeni, itt kicsit átjön a rendezõk árnyoldala is a zsenialitásuk mellett. Kicsit a Samsara-nál volt ilyen érzésem, hogy az üzenet érthetõ és fontos, de maga a film nem tetszett annyira. 10/6.
8/10
Jagerus 2013 jún. 04. - 16:48:26 8/10
(411/574)
Kicsit szkeptikusan álltam hozzá, de nem bántam meg, hogy megnéztem.

SPOILER: Bár a végére maradt bennem némi hiányérzet, hogy a történetek nem álltak össze egy szorosan kapcsolódó egésszé, hanem csak nagyon lazán kapcsolódtak.
Hansz 2013 máj. 24. - 11:36:26
(410/574)
Sajnos nem bírtam végignézni. Ez nem olyan mint a MÁTRIX érzés! Az elsõ 1 óra unalom és zagyvaság után kikapcsoltam mert nem bírt lekötni. Kicsit "Angyalok és démonok" érzésem volt, bár az is jobb volt. Semmilyen késztetést nem érzek arra, hogy ismét nekifussak.... 4/10.Bár ízlések és pofonok.
5/10
offtopic
Kis Pal 2013 máj. 08. - 22:12:24 5/10
(409/574)
Persze, nyilván. Részemrõl viszolygok mindenfajta horrortól, még az ilyen témájú vígjátékokat sem nézem meg. Érthetetlen számomra, miért van erre ilyen tömeges igény.

Talán teszek még egy próbát ezzel a filmmel, hátha engem is megfog másodszorra....:)
Superalonso 2013 máj. 08. - 16:28:48
(408/574)
Csodálatos kép....:))
Nos ha a Felhõatlasz-t illetõen nem is egyezik a véleményünk, azért abban remélem egyetértesz velem, hogy inkább az ilyen Felhõatlasz, Perks of Being a Wallflover, Pi élete, Amour típusú filmek menjenek inkább a mozikban mint a manapság tapasztalható hulladékok-trend filmek pl.: Alkonyat, Boszorkányvadászok és társai, mert én például ezeket a filmeket nem igazán tartom sokra és akkor még finom voltam....
5/10
offtopic
Kis Pal 2013 máj. 08. - 14:59:53 5/10
(407/574)
A "pálfordulásodig" még nem jutottam, olvasgatom a hozzászólásokat az elejétõl. Jobb mint a film, legalábbis tanulság szempontjából...:)
Úgy látom leírtak már mindent a témáról, nem nagyon van mit hozzátenni, én is csak ismételtem. De, azért még egy kép amit ma láttam(na jó lesz-e?)
Superalonso 2013 máj. 08. - 12:05:17
(406/574)
Valamivel el kell tölteni az idõt......:)))
Amúgy azóta azt is leírtam, hogy többször meg kell nézni elsõre nekem sem tetszett, aztán megnéztem többször és megszerettem ...van ilyen, gondolom te is minden filmet elsõre meszeretsz vagy megutálsz...hát ennyi...
5/10
offtopic
Kis Pal 2013 máj. 08. - 07:42:14 5/10 Előzmény Superalonso
(405/574)
A tavalyi éneddel egyébként szinte azonos véleményen vagyok:
Superalonso 2012. nov. 28. 16:28 | 85/432
joeydarko-val teljes mértékben egyetértek, semmi olyat nem mond a film, amit eddig ne tudtam volna ugy általában véve az életrõl....sokszor untam a filmet, idegesítõ a sok cselekményszál közti ugrálgatás és szánalmas közhelyekkel van tele a film....A Matrix tényleg nagy film, de ez a poros nyomába se érhet..a Felhõatlasz ugyanakkor igazi sznob-film sznoboknak
Az ideivel nem:
Superalonso ápr. 28. 11:36 | 424/432
Ez egy remek film csak nagyon sokan nem értik mit láttak és ezért leszólják.......nem gyõzike show-n és való-világon szocializálódott embereknek való az biztos....

Szóval igazából önmagaddal vitatkoztál eddig is......:)
Superalonso 2013 máj. 07. - 16:45:08 Előzmény Kis Pal
(404/574)
Nézd nem volt ebben semmi lekezelõ, akinek tetszett a Felhõatlasz valószínûleg nem nagyon rajong a valóvilág szintû hulladékokért és egyéb agyzsibbasztó, szellemi környezet-szennyezõ mûsorokért........ez tény szerintem...
Persze lehetnek olyanok is, akiknek tetszett a Felhõatlasz is és a valóság-show-kat is kedveli, bár megjegyzem az én ismerõseim közt nem sok ilyennel találkoztam...):
Na mindegy nem vitatkozom tovább....szerintem akkor is egy kult-film és inkább ilyenek menjenek a moziban, mint a Boszorkányvadászok, meg Die Hard 5. szintû borzalmak....
10/10
eIemes 2013 máj. 07. - 09:51:49 10/10 Előzmény Kis Pal
(403/574)
van egy kicsi ellentmondás abban, hogy tökéletesen megértette ÉS nem tetszett neki.
10/10
eIemes 2013 máj. 07. - 09:50:38 10/10 Előzmény Kis Pal
(402/574)
Smith ügynök mint Elrond :-)
5/10
offtopic
Kis Pal 2013 ápr. 30. - 09:08:08 5/10
(401/574)
Nyitott kaput döngetsz, mert semmi bajom azzal, hogy sokaknak tetszik és nem is akarok senkit meggyõzni arról, hogy ne szeresse, ez nyilván értelmetlen dolog. De ha már a gõgrõl írtál, éppen azért szóltam itt hozzá. A fórumot olvasgatva többször is találkoztam azok lenézésével, akiknek nem jött be ez a film. A "sokan nem értik mit láttak és ezért leszólják.......nem gyõzike show-n és való-világon szocializálódott embereknek való az biztos" stílusú vissza-visszatérõ véleményekre gondolok. Ezt nevezném inkább gõgnek és ezekre reagáltam, nem arra, hogy kinek tetszett vagy nem tetszett a film. Ha nem ez jött le abból, amit írtam, akkor elnézést kérek, talán nem erõsségem az érzéseim szavakba öntése.
Na ez most offtopic, vagy nem? Hmmmm, legyen inkább off.
perry 2013 ápr. 29. - 20:59:12
(400/574)
Bár egyszer már leírtam másnak, de bemásolom mindkettõtöknek amit a vitátokról gondolok, aztán lehet engem szidni.:)

Mert szerencsére nem járunk egy "rugóra".
Képzeld el milyen embertelen lenne, hogy ha Orwell 1984 analógiáját folytatva, egyre tapsolnánk, egyre lépnénk és egyféle képen gondolkodnánk. Pont ez a szép , hogy sokszínûek vagyunk, sokféle megközelítéssel, állásponttal, érzékenységgel.
A legjobb az, ha megismerhetem a másik véleményét, legyen az jó vagy rossz jelen esetben a Felhõatlaszról.
A saját véleményem úgy is az enyém marad, de jó tudni, lehet a bírálat más.
Kedvenc vesszõparipám az empátia , megérteni azt, hogy a másik miért képviseli azt az álláspontot, és nem az, hogy
saját gõgöm, zsigeri indulatom és még tudnám sorolni tárgyaként kezeljem a másik fórumozót.
Ezért a legritkább estben szoktam reflektálni mások véleményére, mert nem célom a körömszakadtáig tartó vita, ki tudja jobban le száj karatézni a másikat "ketrecharc" ügyben.
Eltökélt szándékától, véleményétõl amúgy sem igazán lehet eltéríteni a másikat, esetleg jól tervezett manipulációval, az meg nem az én világom.
Szóval kedves ........ így eshet meg , hogy neked nem és másnak igen.... :)
5/10
Kis Pal 2013 ápr. 29. - 16:16:22 5/10
(399/574)
Jó filmnek? Csak hogy az alkotóknál maradjak, a Mátrix nagyon tetszett, örök kedvenc marad, azt hiszem.(csak az elsõ rész, a többi már puszta látványosság). No és ne feledkezzünk meg Tom Tykwerrõl sem. Még a Run Lola Run is nagyságrendekkel nagyobb hatással volt rám, mint a Felhõatlasz.
Egyébként itt van két kritika, amikkel persze nem kell egyetérteni, csak jól megfogalmazzák azt, amit érzek a filmmel kapcsolatban:
http://revizoronline.com/hu/cikk/4251/felhoatlasz/?cat_id=4&first=0
http://www.origo.hu/filmklub/blog/kritika/20121128-harmatos-bolcselet-a-matrixos-tesoktol-felhoatlasz-kritika-lana-es.html
Superalonso 2013 ápr. 28. - 17:24:00
(398/574)
OK, ez igaz, de általában, aki értette annak tetszett, mert értékeli a film üzenetét, mondanivalóját is.....de lehet olyan is valóban, akinek nem tetszett pedig értette, viszont azok nem tudom mit tartanak jó filmnek..na mindegy
5/10
Kis Pal 2013 ápr. 28. - 15:35:38 5/10
(397/574)
Vagy tökéletesen megértették ÉS nem tetszett nekik. Pusztán azért nem tekinthetõ hülyének valaki, mert nem tetszik neki.
Superalonso 2013 ápr. 28. - 11:36:22
(396/574)
Ez egy remek film csak nagyon sokan nem értik mit láttak és ezért leszólják.......nem gyõzike show-n és való-világon szocializálódott embereknek való az biztos....
Egyébként tök egyszerû mirõl szól: az életünkrõl, hogy milyen látható és láthatatlan erõk irányítják azt (pl. pénz, szerelem, hit, remény, gyûlölet, stb), mindezt bemutatva 6 különbözõ cselekményszálon keresztül (amelyek bizonyos mértékben még kapcsolódnak egymáshoz is), tele nagy életigazságokkal a film, illetve az utolsó 15 perc egészen fenomenális...ja és még a filmzene is csodás....
De egyébként perry nevû hozzászóló nagyon jól leírta mirõl szól......
10/10
zz76zz 2013 ápr. 28. - 10:50:25 10/10
(395/574)
Jó film, jó színeszekkel. Jól eltalált idõponthangulatok. Végre egy olyan film, ami izgalmas, érdekes, jó hangulatú és elgondolkodtató egyszerre. Izgalmasan nyugtató hatású :)