offtopic
cellasto 2015 ápr. 08. - 12:45:43
(56/76)
Kiváncsi vagyok,az usa meg a zsidók mikor néznek szembe magukkal és ítélik el az általuk végrehajtott tömegmészárlásokat és háborús bûnöket :)
1/10
stenimore 2015 ápr. 08. - 12:42:48 1/10
(55/76)
Mi a nemlétezõ? talán az újnácizmus és Hitler mosogatás?Itt is tapintható konkrétan ,hogy miközben pl a németek õszintén szembenéznek a bûneikkel,elítélik Hitlert méltán, addig itt ez a barna polós(inges) nyiltan mentegeti és dícsérgeti korábban merkel néven pl.
1/10
stenimore 2015 ápr. 08. - 12:39:53 1/10 Előzmény barna pólós
(54/76)
Annyira átlátszóan elfogult és nevetséges az érvelésed,hogy nem is érdemes tul.képpen ellene érvelni.Szegény németek és Hitler "nem vehette volna vissza legnagyobb területeit" Egész Lengyelország az övék volt korábban?Meg Európa nagy része is ,mert nem emlékszem hogy amikor azokat elfoglalta ez a mániákus Hitlered ,akkor vissza akarta volna azokat szolgáltatni korábbi jogos tulajdonosainak.Ja persze önvédelembõl akart a világ ura lenni,mi?
Micsoda hülyeség hogy a másik oldalnak tízszer annyi tábora volt,netán gázkamrái is voltak?Ja persze az újnácik szerin az is csak kitalálás ,mi?
Majd talán meggyógyulsz egyszer ,vagy sem ,mert sajnos atörténelem sötét korszakai is annak köszönhetõek nagyrészt, hogy sok hülye ember minden demagógiát és fertõzõ nézetet beszopott ,lévén ez igaz a vallásháborúktól kezdve az antiszemitizmusig stb stb ,
Edmond Dantes 2015 ápr. 08. - 12:06:59 Előzmény filoszemitabélus
(53/76)
A két dolog távolabb áll egymástól mint Gizike és gõzeke. (forrás: Torgyán J.) Íro. anno apró törzsi királyságocskákból állt, csaknem 500 évvel ezelõtt került az angol korona fennhatósága alá és kb 200 éve -amikor Oroszo. elfoglalta Finno.-ot, kb ezzel vége is a "párhuzamnak"- lett hivatalosan az Egyesült Királyság része 1921/22-ig. Senki nem támadta meg õket a 2.vh-ban és volt-maradt annyi józan eszük h legalább nem szövetkeztek a 3.Birodalommal és nem támadtak meg senkit, õket sem támadta meg senki...ahogyan pl bennünket s e m. (a kassai kamu-ügyet most felejtsük el) Finno.-t megtámadta a szovjet (téli háború) a Molotov-Ribbentropp-paktum részeként/következményeként, azaz Németo. ebben úgyszólván a szovjet oldalán állt, Finno. pedig belekényszerült a 2.vh.-ba, már csak óriási közös határuk okán is. A lappföldi háborúban nagyrészt helyreállt Finno. becsülete, területi veszteséget így is elszenvedett... ahogyan a 2.vh-ban gyõztesnek (!) számító Lengyelo., Csehszlovákia is. Ennyit az ír-finn párhuzamról.
barna pólós 2015 ápr. 06. - 13:07:47
(52/76)
Lehet, hogy Chamberlain elment a végsõkig, de ez is csak azt jelentette, hogy Németország nem vehette volna vissza legnagyobb területeit. Ilyen volt annak az oldalnak az erkölcsi szintje. Ma is ilyen. Ártatlan országokat támadnak meg Anglia és társai, õrült terroristákat támogatnak (ISIS). Lehet, hogy Hitlernek voltak táborai, de ellenségeinek 10-szer annyi volt. Az íreket pedig pont a britek nyomták el, szállták meg sok száz éve, ezért szégyenletes a csatlakozásuk a német revízió elleni õrült hadjárathoz. Egy ilyen kiváló néptõl, mint az ír, nem csodáltam volna a német oldalhoz csatlakozást. Bár így is inkább németpártiak voltak.
1/10
stenimore 2015 ápr. 06. - 11:03:54 1/10
(51/76)
Pont errõl beszéltem,hogy lám szégyennek tartod, hogy az írek nem szövetkeztek az általad imádott gázkamrás Hitlerrel.Ráadásul még hirdeted is a németek igazát ,mintha nem provokálták volna ki egyértelmûen az angol hadüzenetet pl Lengyelország lerohanásával.Chamberlain elment a végsõkig,és az idióta vezérednek az is kevés volt.úgyhogy gondolkodni kéne, és nem beszopni az újnáci rizsát.
barna pólós 2015 ápr. 05. - 22:24:40
(50/76)
Valóban az ír és a német kérdésben is a jó oldallal tartok, sõt, szégyennek tartom, hogy az írek nem szövetkeztek a németekkel, hiszen joggal gyûlölték az angolokat. Sõt, sok ír csatlakozott a Németország elleni harchoz. Nem a britek voltak az ártatlan fél, hiszen õk támadták meg a németeket, miután azok visszaszerezték a területeiket. Ezt alátámasztja, hogy a németek nem is akartak háborúzni velük. Hogy a többség nem így tudja, az csak a propagandának tudható be. Szerintem fantasztikus, amit az IRA elért, és valóban, erkölcsileg hasonlónak gondolom az akkori Németország vezetéséhez a szervezetet. Mindkét ország, különbözõ formában felszabadította önmagát. (A németek a sarc és a területeik elvétele alól.)
filoszemitabélus 2015 ápr. 05. - 11:25:39 Előzmény Edmond Dantes
(49/76)
A finnekre is neheztelsz amiért a németek oldalán harcoltak? valahogy õk sem vették jó néven a Szovjetuniótól, hogy megtámadta õket, mint, ahogy az íreknek sem ízlett a leigázás, a nyelvüktõl való megfosztás és a szándékosan elõidézett éhínség. A világ nem fekete-fehér, jó és rossz, még, ha ez közhelyesen is hangzik.
1/10
stenimore 2015 ápr. 05. - 11:19:22 1/10 Előzmény barna pólós
(48/76)
Én nem ilyen aspektusból tettem az összehasonlítást ,bár Edmond kollega ezt is megtette,és ahogy írja bizony nem is állt távol egymástól Hitler és az IRA.Én viszont speciel rád céloztam ,esetedben ugyanis láthatólag egyértelmû a dolog.
offtopic
Edmond Dantes 2015 márc. 15. - 19:48:53
(47/76)
Hehehe (bár sztem ez NEM annnnyira mulatságos):

"A második világháború Észak-Írországot is háborúba kényszerítette Anglia oldalán, Írország azonban semleges maradt."
(forrás: wikipédia)

Az ír semlegesség önmagában szinte felért egy quasi németbarátsággal az akkori körülmények között, de legalábbis "középutassággal, ezt a hálás-gáláns utókor nagylelkûen "elfelejtette". Egyeseknek valszeg ez nagyon is tetszik, ugyebár...
Tudtommal az összes (többi) angolszász ország a szövetségesek oldalán vett részt a 2. vh.-ban.
Egyeseknek valszeg ez meg nem tetszik, ugyebár...

Továbbá:
"Az IRA azonban szövetkezett a németekkel, fegyverkereskedelmet bonyolít le velük." (forrás: wikipédia)
Egyeseknek viszont valszeg ez is nagyon tetszik, ugyebár...
barna pólós 2015 márc. 15. - 18:43:56
(46/76)
Hehehe, ha szerinted Hitler és az IRA ugyanaz, az Hitlerre nézve nagyon hízelgõ, mivel az IRA egy szabadságharcos szervezet. Tudod, mint a partizánok. A skótokat nem elfoglalták, hanem õk léptek unióra Angliával, és inkább a biztosat választották, de ez még változhat, marginális volt a különbség. Írországot viszont kegyetlenül elfoglalták, és hatalmas volt ott a szegénység évszázadokig. Ma az egyik legjobb életszínvonallal rendelkezõ ország.
1/10
stenimore 2015 márc. 14. - 22:02:39 1/10 Előzmény barna pólós
(45/76)
nem ilyen egyszerû a pite,ahogy te képzeled.pl a skótoknak is lehetõségük lett volna, lám a gonosz imperialisták lehetõvé tették, hogy a szabadságot válasszák,osztán a nép a saját jól felfogott érdekében mégis inkább a gonoszokat választotta .Talán azért mert náluk nincs annyi "barna pólós" mint manapság nálunk.A szegény írek is már vissza adnák bizonyára azt a nagy szabadságot,ha tehetnék.aki pedig az IRÁval szimpatizál és mosogatja ,az nyilván Hitlerrel is ugyanezt teszi ,ahogy a példa mutatja ,nemdebár?
barna pólós 2015 márc. 14. - 19:49:54
(44/76)
Ez nem átvétel, ez volt az ilyen országok neve: imperialista országok. Impérium=birodalom. Nem lep meg, hogy nem szimpatizálsz az írekkel, azaz az igazságossággal. Az írek mindössze a szabadságukért harcoltak a megszállóik ellen. Ez manapság bûnnek számít, attól függõen, hogy kik a megszállóik. Az IRA azért mûködik, mert az ország egy kisebb részét a britek megtartották maguknak.
1/10
stenimore 2015 márc. 13. - 22:50:20 1/10 Előzmény barna pólós
(43/76)
Voltak ilyenek, csak hát nem kell ugyanakkor elfogadni az ezzel kapcsolatos agymosását a komcsiknak.Még hasonló volt pl a "rothadó kapitalizmus" sulykolása stb stb .De látom hogy te szívesen átveszed ezeket a blöfföket ,mert ez a film is egy nagy blöff.Ilyen alapon II.József is egy imperialista volt és az elmaradt magyar nemesség meg szabadsághõs.Látjuk hova vezetett a nagy ír háború :sehova az IRA mészáros gazembereihez.
barna pólós 2015 márc. 09. - 17:24:17
(42/76)
Ne keverjük ide a komcsikat. A britek tényleg imperialisták voltak, hiszen gyarmatbirodalom volt Nagy-Britannia. A komcsiknak abban igazuk volt, hogy voltak ilyen országok.
1/10
stenimore 2015 márc. 09. - 11:08:26 1/10 Előzmény barna pólós
(41/76)
Régen a komcsik ezt úgy mondták hogy "ángol imprialisták":)
1/10
stenimore 2015 márc. 09. - 11:04:28 1/10 Előzmény LajtaJ
(40/76)
Ja, ott csak kiretusálják a hírekbõl ,aki nem tetszik nekik pl,és a hamisítót elõléptetik:).Nekem meg nem megy túl a tûréshatáron ez a mértékû vágás ,mivel a film amúgy is túl hosszú és vontatott.Pláne ha a többi kertv csatorna vágásaira gondolok.
barna pólós 2015 márc. 08. - 07:45:29
(39/76)
Minden tiszteletem az íreknek, akik ilyen szívósan harcoltak az angol imperialistákkal szemben, és kivívták a szabadságukat. Nekem sem voltak azok szimpatikusak, akik megelégedtek a felosztással, és nem harcoltak tovább. De lehet, hogy akkor nagy háború lett volna, és nem lettek volna szabadok, úgyhogy lehet, nekik volt igazuk. Egyébként Michael Collinst meg is ölték késõbb. Sajnos azt a filmet nem láttam.
10/10
LajtaJ 2015 márc. 08. - 00:40:10 10/10
(38/76)
Ott valóban nem vágják meg a filmeket, hiszen ott nem szakítják meg a hülye reklámokkal folyamatosan.

Ráadásul 9 perc kivágása már minden tûréshatáron túl megy!
1/10
stenimore 2015 márc. 07. - 23:27:51 1/10
(37/76)
A film unalmas,sematikus hasonlít az orosz Csapajev partizánfilmekhez.,