Téma: Félvilág

Pünkösdi Kató 2018 márc. 08. - 22:49:19 Előzmény vakkond
(106/126)
Én nem ismertem Mágnás Elza történetét, így most csodálkozva olvaslak és kerestem rá a témára a neten. Igen, úgy tûnik, hogy hamisítás történt, az okot nem tudjuk. Dramaturgiai hatás? Aki ismeri a történetet, azt most veszteség érte. Aki nem, annak pedig egy lebilincselõen izgalmas múlt századi történet. Nem lehet tudni, hogy valóban volt alkudozás a nõegylet tagjával? Hogy Elza tényleg filmezni szeretett volna? Nem tudjuk, hogy milyen volt az élete, csak az életvitelét ismerhetjük. Az alkotók tettek - még - bele érdekességet, már amennyire unalmas lehetett egy kurtizán élete. Nem tudhatjuk. Vonatkoztass el ettõl, ne így nézd a filmet, ne eleve hiányérzettel. Hanem az eredményt nézd, hogy történhetett volna így is. És úgy is, ahogy valójában történt. Ez olyan, mint amikor egy slágert, egy örökzöldet, egy örök dalt az elõadója már nem énekelhet. Hát énekli más és vagy tudunk róla vagy nem. Attól még méltó folytatása, "örököse" lehet. Ez a történet is ilyen, Elza öröksége.
Pünkösdi Kató 2018 márc. 08. - 22:23:29 Előzmény szm9
(105/126)
Pesten forgatták a jeleneteket? Vidéki lévén kérdezem.
Igen, az utcakép valódi a XX. század elejérõl való, éppen Sherlock jutott az eszembe, hiszen hasonló korban éltek. Szerintem sokat dolgoztak a filmen, a történetet közrefogó jelentek, helyszínek mind-mind azt mutatják, hogy nem összecsapott munka, hanem dolgozni akartak vele és sikerült is.
Pünkösdi Kató 2018 márc. 08. - 22:16:54 Előzmény ordini
(104/126)
Ezért nem szabad megnézni a bakikat, az így készültet és társait - elõre! Mert elveszi a film hatását. Esetleg utána. Én tudok úgy nézni filmet, hogy nem a színészeket látom, hanem Elzát, Rózsit, Katót.
Pünkösdi Kató 2018 márc. 08. - 22:15:22 Előzmény Díva
(103/126)
Engem nagyon zavart - mint az Anyám!-nál is -, hogy úgy fényképezik, hogy nem látszik deréktõl lefelé a szereplõ. Hogy mit csinál a kezeivel, a lábaival, olyan közeliek a képek, hogy "nem látom" a jelenetet.
Pünkösdi Kató 2018 márc. 08. - 22:13:41 Előzmény Jogobella
(102/126)
Az összes ágyjelene lehangoló volt... Nem kellett volna, ezek a részek lehangoltak.

Én is megnéztem a filmet és valóban a hatása alá kerül a nézõ. Patrícia vérbeli Elza, a megjelenése, az arca, a hajáról nem is beszélve, de a mozgása is. Ahogy szívta a cigit, a hanglejtése, teljesen átlényegült. Mint Dorka, a történet szerint egy bigott fiatal nõ, de valójában egy ötvenes életvitellel élõ bigott nõt láthattunk. Koravén, ez jutott róla az eszembe. Laurát az Egy nyári kalandban láttam eddig, nem kedveltem meg az esetlensége miatt, olyan gyámoltalan, olyan erõtlen volt, naív és tele-tele negatív jelzõkkel. Itt, ebben a filmben viszont pontosan ezek a negatív jelzõk kellettek a szerepéhez.
Azért volt számomra hatásos, mert a történetben végig jelen volt, hogy vki sok a történetben, a hármas szereposztásban az egyszer férfival, az író nem számít - elõny, hogy a film elején láttuk, hogy ki lesz a végsõ cél. Vkit likvidálni kell és vki fogja is, de csak kérdés, hogy ki kit.
10/10
pzuzi 2017 dec. 20. - 14:58:00 10/10
(101/126)
Már kétszer megnéztem és szerintem meg fogom is...nagyon jó film remek színészekkel
10/10
gabeau3 2017 máj. 09. - 12:21:53 10/10
(100/126)
Kiváló film, egyre több jó dramaturgiájú kosztümös magyar film van, ebben a korhû alkotásban remekel Kovács Patrícia és Gryllus Dorka is. Bravó!
10/10
ddorcsii 2017 ápr. 20. - 08:45:32 10/10
(99/126)
Imádom régen láttam ennyire jó magyar filmet! Kovács Patrícia valami fantasztikus színésznõ, és annyira jól áll neki a gõgös nõ szerep :)
9/10
Szidi80 2016 dec. 25. - 18:02:36 9/10
(98/126)
Én is véletlenül bukkantam rá, és nagyon örülök, hogy láthattam.
8/10
Gaddemon 2016 dec. 05. - 07:30:51 8/10
(97/126)
Nagyon tetszett. A hangulat, a történet, a játék. De ezekrõl a filmekrõl miért nem lehet sehol hallani?? Véletlenül találtam meg...
Szabi11 2016 júl. 31. - 22:28:04
(96/126)
Nagy csalódás a film. Azt hittem, hogy egy izgalmas krimi, de tipikus magyar film, vontatott, alig van cselekmény, vagy váratlan fordulat. Ahogy a színészek beszélnek, az meg kifejezetten irritáló. Volt, hogy nem is értettem mit mondanak, mert végig suttogtak. Rengeteg hiányossága van a filmnek, elõsorban a történetet illetõen. Az is meglepõ volt, hogy milyen rövid, de nem bántam, hogy vége, mert így véget értek a szenvedéseim.
toscana54 2016 júl. 30. - 09:25:48
(95/126)
Hogy lehet, hogy ezt a filmet már nem vetítik?
5/10
bioLarzen 2016 ápr. 21. - 19:25:51 5/10 Előzmény gyereamozibabe
(94/126)
Azt lehet tudni eleve a "történelembõl", hogy a házvezetõnõ ölte meg - a valóságban nem egyedül, hanem a szeretõjével, és nem azért, amiért a filmben, hanem szimplán "nyereségvágyból", ahogy ezt hivatalosan nevezik - vagyis "egyszerû" rablógyilkosság volt. Úgyhogy, ez akkor se lett volna nagy rejtély, ha nem mutatják, hogy ki öli meg :)
5/10
bioLarzen 2016 ápr. 21. - 19:20:28 5/10
(93/126)
Hát, sok mondanivalóm van a filmmel kapcsolatban, jó is, rossz is.

Kezdjük a rosszal:

a képi világ: valaki végre emberiesség elleni bûnnek nyilváníthatná ezt a deszaturált-kékes, nagyon hideg képi világot... Azt elhiszem, hogy amikor a vámpíros/zombis divathullám ment, akkor nagyon menõ volt, de az mikor volt már... Hál' istennek már cikinek számít pár éve, de ezek szerint van, aki még nem tudott lejönni róla. Unalmas, méghozzá nagyon - és akkor is, ha esetleg passzol a mondanivalóhoz.

a zene: nekem nem jöttek be a modern zenei betétek. Elidegenítõ effektusnak nagyon jók voltak - nekem túl jók is... rögtön kizökkentettek. Szerencsére csak pár ilyen volt, úgyhogy ez nem volt nagy gond - általában a zenével nem volt baj.

a film ritmusa: nekem nagyon monoton volt. Persze, ez lehetett akár szándékos is - de nekem nem jött be. Kicsit unalmassá tette az amúgy egyáltaslán nem unalmas történetet.

a fényképezés: ezzel két nagy bajom volt. Egyrészt, a nagyon sablonos, illetve "túlmozgásos" kameraállások és kompozíciók váltogatták egymást - többnyire az elõbbi. Így vagy unalmasak voltak a jelenetek képileg, vagy "szédültem" - egyik se tett jót a filmnek szerintem. Másrészt, emlékszem 2-3 jelenetre, ahol mintha az operatõr elfelejtette vagy eltévesztette volna a kívánt kameamozgást, és hirtelen utókorrigálnia kellett volna, hogy odataláljon a kívánt beállításra... Lehet, hogy ez szándékos volt, nem tudom - nekem mindenesetre kicsit zavaróak voltak. És itt említeném meg azt, is, hogy nekem kicsit túl klausztrofóbiás érzés volt a rengeteg szûk, közeli kompozíció - mintha sokszor nem lett volna elég tér a kamerát kicsit távolabb vinni, egész kicsit kinyitni a szemszöget. Ez szinte bizonyosan szándékos volt, sõt, érthetõ is, ha az - nekem nem tetszett.

És végül, a film messze legnagyobb bûne: a világítás. Miért kellett a film nagy részének úgy kinéznie, mintha ellopták volna a lámpákat, ezért az eredeti világítás harmadával kellett volna leforgatni egy csomó jelenetet? A fókuszban lévõ, beszélõ szereplõk arca ne legyen már végig árnyékban - ráadásul egy sötét szobában! Nyilván ez is szándékos volt - el nem tudom képzelni, hogy ennyi, igen durván alulvilágított felvétel véletlenül bennemaradhatott volna - és megértem, ha a szándék az volt, hogy az egész történetnek egy sötét, nyomasztó atmoszférát adjon - de azt meg lehet úgy is csinálni, hogy ami fontos, arra azért ELÉG fény jusson. Itt tényleg olyan volt sokszor, mintha egy amatõr valaki azt hitte volna, hogy 3 db. 100 wattos izzó elég lesz a bevilágításhoz... Ez végig nagyon zavaró volt nekem.

Pár olyan dolog, ami nekem nem tetszett - de nem a film sara: én nagyon sajnáltam, hogy ennyire elrugaszkodott az író a valódi történettõl. Mondom, ezt nem rovom fel a film hibájául - hisz ezt jelzi is a szerzõ az elején, és eleve tudtam is, hogy nem pontosan az a történet, ami valójában volt. Csak azt nem gondoltam, hogy ennyire más lesz. Végül, de utolsósorban - és ez már végképp az én saram - elég sokat olvastam ez elmúlt pár évben a Mágnás Elza-féle esetrõl, de - érthetõen - mindig bûnügyi szempontból tálalva. Ezért azt hittem, hogy itt is tulajdonképpen egy "krimit" kapok majd, nyomozással stb. Hát, ez nem az - de, mondom még egyszer, ezt abszolút nem rovom fel a filmnek, itt az én elvárásommal volt a hiba. (Az pedig már csak ráadás, hogy egy kis "stúdióteremben" néztük meg, ennek ellenére olyan halk volt, hogy a dialógusok egy részét egyszerûen nem lehetett jól hallani - ami, persze, a mozi hibája.)

És akkor a jó dolgok: itt fõleg három dolgora térnék ki:

a témaválasztás: jó történet, jól megírható/kibontható. Sikerült is.

a dialógusok: nagyon jól megírt dialógusok voltak, a szerzõjük remek munkát végzett. Neház úgy megírni egy szöveget, hogy ne mainak hassék, mégse legyen mesterkélt, elnagyolt, mûvi. Itt ez remekül sikerült.

A színészi játék: nem kell itt szerényen fogalmazni: parádés volt. Számomra ezt a filmet a színészek mentették meg. Egyszerûen fantasztikusat hoztak. Ha a képi világ akárcsak fele olyan jó lett volna, mint õk, ez egy szuper film lenne. Így csak "megnézhetõ" - a színészek és a dialógus miatt.
gyereamozibabe 2016 ápr. 02. - 01:30:24
(92/126)
Teljesen korrekt film. Ha A vizsgára (Kulka - Scherer) nyolcat adtam, akkor erre erõs hét pontot adok. Laura fantasztikus volt benne. Ez az elharapott "nacsága".. huhh. A végén lettem volna Kulka helyében! :-)
Gryllus Dorka is nagyon hiteles volt. De engem zavart Kovács Patrícia rekedtes hangja. Nem volt erotikus hallani õt. (viszont jó melle van)

** innentõl *** SPOILER ***
A film vége lehetett volna rejtélyesebb, három gyanúsítottal, hogy mi se tudjuk pontosan mi történt. Vagy belevinni egy csavart, hogy Rózsi a szerelmi bánatban õrjöngõ Katóra keni a gyilkosságot. És szegény kis szûzlányt viszik akasztani, és ezzel totális lelki megsemmisülést okoznak Rózsinak, és Kulkának is, aki sejti az igazat, de beletörõdik, hogy a fiatal kis cselédlány vigye el a balhét. Ez lett volna a gonosz Elza szellemének végsõ bosszúja. Mindenki leköphette volna magát, miközben a legártatlanabb kerül a bitóra. Na mindegy, így sem volt rossz film.
pop3 2016 márc. 10. - 13:16:51
(91/126)
Nem tetszett a film. Lassú, unalmas, szándékosan vontatott és ehhez most nem volt hangulatom. Döbrösi Laura jó volt benne. Kulka nem illik a szerepre, kár volt. A történeti hûség meg egyáltalán nem stimmelt, ez egy megírt sztori. Akkor meg kár volt a mágnáselza sztorira ráhúzni.
8/10
melody03 2016 márc. 07. - 22:29:48 8/10
(90/126)
Alapvetõen nem szeretem a magyar filmeket (és ez enyhe kifejezés), sõt kifejezetten nézhetetlennek találom õket (egy pár kivételével)... De ez a film szerintem csodás volt. Egyszerû, letisztult, kellemes, könnyed mégis tartalmas és izgalmas. Szépek voltak a kosztümök, remek volt a képi világ. A hölgyek gyönyörûek voltak. Kovács Patrícia számomra megmagyarázhatatlanul kellemes és szimpatikus jelenség, remélem még sok helyen látni fogjuk még.
9/10
kovácsmari 2016 márc. 06. - 15:26:16 9/10
(89/126)
Ez teljesen rendben volt. Ilyen kérek szépen évente vagy ötöt, legalább ilyet, és akkor hajlandó leszek a magyar filmrõl alkotott véleményemet is átgondolni.
8/10
NADALFAN 2016 márc. 02. - 18:09:33 8/10
(88/126)
Nem vitatom hogy professzionális a rendezés és a film is jó ,de azért mégsem mondanám eredetinek,inkább hajaz a tengerentúli remekekre. De ettõl még tetszett.
8/10.
10/10
botta-melinda 2016 febr. 29. - 01:25:48 10/10 Előzmény Dudvarek
(87/126)
Pont így, ahogy mondod!