markas 2019 ápr. 23. - 22:01:03 Előzmény pufinlekvar37@gmail.com
(10/10)
Ez igen! Rendkívül árnyalt és bölcs megállapítás! Csak gratulálni lehet....
Cleo. 2018 máj. 20. - 10:26:17
(9/10)
A Sátán felelmelkedése?
10/10
NADALFAN 2017 aug. 29. - 16:46:01 10/10
(8/10)
Az életrajzi filmek kedvenceim ,hiszen megismerhetünk benne sok híres és érdekes személyiséget. Ez a film erre nagyon jó volt hogy az új pápa életútját megismertesse és ez volt a lényeg .
8/10.
Nullius 2016 ápr. 14. - 14:22:46 Előzmény pufinlekvar37@gmail.com
(7/10)
"A katolikus egyház semmi másról mint a pénzrõl és a pedofilizmusról szól."

A kétezer éves pedofil hálózatról alkotott teóriádat milyen tényekkel tudnád alátámasztani?
2/10
funfun 2016 ápr. 10. - 11:43:32 2/10
(6/10)
2 pont a filmre. Gyatra, patetikus, borzalmas. Az egész újságírónõ szál teljesen érdektelen. Hiteltelen is. Érdekes lett volna, ha Jorge atyáról szólt volna inkább. De sajnos nem arról szólt elsõsorban, hanem az újságíró szenvelgéseirõl. Na meg a cikkírásai: cigizés közben pötyög valamit a gépen, csak úgy fejbõl. Mi lesz az, általános iskolás fogalmazás? A kislánya is csak cukiság faktor miatt lehet ott, mert amúgy semmivel nem viszi elõre a történetet. Szóval végignéztem, de többet vártam, sokkal többet.
Jorge atya ábrázolása is elég sematikus. Mindig nála az ikonikus aktatáska. Az meg végképp hiteltelen szerintem, hogy szeminarista korában öltönyben vendég a lakodalomban. Amennyire én tudom, az õ fiatalkorában, javában a 2. vatikáni zsinat elõtt, sokkal szigorúbb elõírások vonatkoztak a papnövendékekre. Nem tudom, valós életrajzi elem, hogy részt vett ezen az esküvõn, meg hogy táncolt is volna, de nekem erõsen túlszínezett volt a jelenet.
A kommenteket végig olvasva látom, a film megnézése nélkül is megvan a vélemény, hogy aki pap, az pedofil. Tény, hogy vannak, tény, hogy sokkal többen, mint amennyirõl kiderül, tény, hogy 1 is sok lenne, de a Spotlight ez a téma, és nem ez a film.
szpal79 2016 ápr. 09. - 12:24:07
(5/10)
A filmrõl: maximális jóindulattal ültem be rá, tetszettek a pápa fiatalságát felidézõ jelenetek. A pápaválasztás folyamata, az újságírónõs szál viszont unalmas, elnagyolt, szóval a filmbõl hiányoznak a karakterek és a cselekmény, vagyis ez így gyenge. A film egyetlen erénye az én szememben, hogy ügyesen eljátszik a pápa és BORGES kapcsolatával (mindketten argentinok), illetve tisztázza a pápa szerepét az argentin diktatúrával kapcsolatosan. Az elõdjével kapcsolatosan elhangzik egy nácis vicc is a filmben, viszont maga a Szentírás, a csodálatos egyházi zene a filmben minimális szerepet kap, a Bibliára csak mint szállóigeként hivatkoznak, viszont elõjön pár Loyola Ignác-idézet, mivel a pápa jezsuita.
1/10
pufinlekvar37@gmail.com 2016 ápr. 09. - 10:07:37 1/10
(4/10)
Egyetértek. A katolikus egyház semmi másról mint a pénzrõl és a pedofilizmusról szól. Aki hinni akar mondjon egy imát otthon s ne menjen templomba hogy egy áhítatos pedofil ossza az észt.
eIemes 2016 ápr. 07. - 10:12:23 Előzmény pufinlekvar37@gmail.com
(3/10)
ha csak az újságokból tájékozódom, akkor lehet még ilyen bölcsket mondani:

magyar úszószövetség = pedofilok gyülekezet
pedagógusok = pedofilok gyülekezete
felkapott filmrendezõk = pedofilok gyülekezete

ezen állításokkal nem értek egyet, csak a sarkított példa miatt hoztam.
offtopic
Szocske74 2016 ápr. 06. - 11:05:52 Előzmény pufinlekvar37@gmail.com
(2/10)
Tetszenek az ilyen bölcs megállapítások!
Te hány gyermeket molesztáltál mire megírtad a kommentedet? Ha ilyen gondolatok mentén futunk...
1/10
offtopic
pufinlekvar37@gmail.com 2016 ápr. 04. - 13:01:35 1/10
(1/10)
Vajon hány kisfiút molesztált az útja során? Katolikus egyház= pedofilok gyülekezete.