porthuuser 2011 júl. 19. - 00:43:17 Előzmény kis.farkas
(50/90)
helyes:)
2/10
kis.farkas 2011 júl. 13. - 20:28:56 2/10 Előzmény porthuuser
(49/90)
Szerencsére otthon ültem és néztem :) és nem fizettem érte még egy mozijegyet sem :)
porthuuser 2011 júl. 09. - 21:01:48 Előzmény kis.farkas
(48/90)
Helló:)

Ha beülsz egy filmre, s odáig jutsz, hogy azért maradsz csak, mert kíváncsi vagy mi jön ki ebbôl az egészbôl, akkor jobb ha gyorsan kirohansz a moziból:)
Az esetek 100%-ban ezekbôl a filmekbôl sosem lesz semmi. További 1-2 órán keresztül csak kínlódni fogsz, majd erôsen elgondolkodsz a végén, saját elemeállapotodon:D
Tehát ha a film alatt ez felmerül benned, az azt jelenti: a film pocsék, nézhetetlen és ezen semmi sem segíthet...

rapa
10/10
bujdosxo 2011 júl. 02. - 23:11:20 10/10
(47/90)
Nem a legjobb Woody Allen film, de mégiscsak nagyon jó.
6/10
Smonika 2011 jún. 25. - 20:19:21 6/10
(46/90)
Minden tiszteletem Woody Allené, de ezen a filmen konkrétan unatkoztam. Alig vártam, hogy vége legyen. Talán megszoktam már, hogy a jó mozi számomra vagy izgalmas thriller, vagy szórakoztató vígjáték. Erre egyik állítás sem igaz.
Lehet, hogy bennem van a hiba, hogy nem tudok értékelni egy ilyen alkotást. Vagy csak rosszkor néztem meg.
Negértettem ugyan a film üzenetét, sõt, magamra is ismertem az egyik karakterben, de valahogy mégis olyan kiszámítható volt az egész. Egyedül az anya - lánya konfliktust nem láttam elõre. A többi adta magát.
6/10
10/10
Woody Allen-mániákus 2011 jún. 21. - 11:36:15 10/10 Előzmény desira
(45/90)
Már megbocsáss, de egyáltalán nem így van - szerény véleményem szerint.

Woody Allen öreg sokszor megújult, váltott már.

Volt fiatalkori sorozata, ahol a balfék, csúnya szexmániákus pasit játssza (Játszd újra, Sam; Manhattan stb.)

Aztán van, mikor a véletlen/erkölcs/választás körében forog, ilyen pl. a Bûnök és vétkek, Match Point vagy éppen ez is.

És van, amelyik megint másról szól.

Olyan, mint Picasso, másik nagy kedvencem: állandóan megújuló zseni.
10/10
Woody Allen-mániákus 2011 jún. 21. - 11:27:12 10/10
(44/90)
Vasárnap délután láttam. Fantasztikus film, egészen kiváló!

Szórakoztató, érdekes, fordulatos, mindamellett mély is - kiválóan ábrázolt jellemek, élethelyzetek vannak benne.
A jó öreg Woody legjobb filmjei közé tartozik, parádés színészekkel.
Milyen fantasztikus pl. Helna alakja (Gemma Jones)!
Olyan film, amelyiknél úgy érzem, napokig elnézném.
2/10
kis.farkas 2011 jún. 19. - 16:00:49 2/10
(43/90)
Most már így végignézve a kommenteket rájöttem miért kapott ilyen magas pontszámot a film...mert megint azok értékelnek, persze 10-re akik még meg se nézték, csak várják.... na mindegy. Tehát az értékelések miatt mivel 7-en felüli volt, nagy izgalommal vártam, hogy végre egy jó film..hát mit ne mondjak..számomra szörnyû volt...mint korábbi bejegyzõ is ahogy írta, : "csak ültem és néztem, de se nem nevettem se nem sírtam"...jól megfogalmazta! Már csak azért is végignéztem hogy ebbõl mikor fog jó film kisülni...hát nem sült. Nekem nem tetszett egyáltalán!
10/10
Garfimacs 2011 jún. 16. - 20:37:58 10/10 Előzmény desira
(42/90)
Így van... :-) Nekem 10/10.... felüdülés a megszokott hollywoodi sikertörténetek után...
8/10
desira 2011 jún. 04. - 21:41:23 8/10 Előzmény dorinaaa
(41/90)
Kicsit volt déja vu-d? Hisz minden filmje ugyanarról szól, az elsõtõl az utolsóig. Ezért szeretjük:)
dorinaaa 2011 jún. 04. - 17:27:12
(40/90)
Teljesen egyetértek. Szerintem is fáradt már a Mester...
Kicsit déja vu érzésem volt, hasonló dolgok már történtek valamelyik elõzõ filmjeiben.
Mindenképp a régi filmjei között kell válogatni.
faguri 2011 máj. 20. - 00:59:49
(39/90)
Mit vártatok W A-tól. Kalandmozit? Szerinte ilyen sz@r a világ. Szétesõ kapcsolatok, kalandkeresések, "megbolondulások". Õ nem családi filmeket szokott csinálni édi-bédi gyerekekkel, kutyákkal, macskákkal, meg kinek mi tetszik. Tessék körülnézni az ismerõsök között, és rádöbbenni, hogy mennyire tipikusak ezek a helyzetek már Magyarországon is. Csak barátaim között tudok legalább ötöt, aki hasonló cipõbe jár.
cszilvi84 2011 máj. 18. - 22:36:08
(38/90)
Engem maximálisan lekötött, pedig elég fáradtan estem be a moziba :)
Alapvetõen szeretem az angol filmek kiszámíthatatlan hangulatát... azt, hogy ha azt hiszed, feloldja a feszültségeket, vagy megoldást kínál, akkor várhatod... :)) Itt a londoni háttér és az angol színészek mellé ez is megvolt, no meg az utánozhatatlan jazz muzsika filmzeneként. Ez totál W.A.!!! Talán az Annie Hallnak van vége? Szerintem nem igazán, mégis jó, nagyonis jó. Angolul néztem, voltak jó nyelvi poénok, egy-egy résznél az egész terem hangosan röhögött. Hogy kit melyik figura idegesít... hát azt úgyse lehet kivédeni, nem lehet mindenkinek tetszeni, engem például világéletemben idegesített Nyilas Misi, dehát ez van. Ez egy igazán a helyén lévõ W.A.-film, rajongóknak kötelezõ, de aki csak most ismerkedik vele, inkább kezdjen valami nevettetõsebbel, ne ezzel!
tyupek 2011 máj. 17. - 01:58:30
(37/90)
Annyira tipikus sorsokat mutat be, hogy ihaj! Rossz döntések egész tömkelegét sikerült belepréselni, de úgy, hogy nem lesz tõle rosszul az ember.
Egyáltalán nem dráma. Inkább ismeretterjesztõ film, csak az állat helyett ember szereplõkkel.
offtopic
adamnagysweetmovie 2011 máj. 12. - 17:43:36
(36/90)
Off: Nálatok is egyre keskenyebb a Porton a hasznos felület és egyre több a reklám? Hmmm
9/10
susan88 2011 máj. 04. - 17:50:23 9/10
(35/90)
Hm... igazán kellemes, tipikus Woody Allen-es film:)
Szokásához híven nagyon jól ötvözi a tipikus emberi cselekedeteket, viselkedéseket, élettörténeteket a filmjében. A fiatalságát újra megélni vágyó Alfie (A.H.), a másfelé kacsingató, "az kell, ami nem elérhetõ" házaspár esete.. stb. tényleg mindenki talál benne olyat, ami megtörtént vagy épp megtörténik vele élete során.
Nagyon jó film, ajánlom minden Woody Allen rajongónak:)
Aki nem csípi õt, annak is;) Persze csak ha érdekli õket az emberek cselekedeteinek ok-okozati összefüggései:)
zottyo534 2011 ápr. 22. - 05:03:51
(34/90)
Ez megnyugtató.
Lehet én néztem túl sok WA filmet, hogy ne találjak benne semmi kivetnivalót.
5/10
yetilány 2011 ápr. 21. - 23:40:33 5/10
(33/90)
Ha elolvasod a hozzászólásomat, abban leírtam, hogy aki felismeri benne a saját életét, akkor hatással lesz rá. Én bár nem vagyok idõs, de az idõs házaspár kapcsolatában ismertem némiképp magamra, és azon pörgött is az agyam. Ezt is leírtam.
Ennek ellenére nem tetszett, mégha magamra is ismertem benne néhol, remélem nem gond... :)
Nem tetszettek a színészek, nem tetszettek a történetek, nem tetszett a környezõ világ, ami ábrázolva van. Nem volt rám olyan hatással, amiért mondjuk megkönnyeztem volna. Nagyon szeretem a drámákat, de ez számomra nem volt az igazi... De ez az én véleményem, attól még nem gondolom, hogy gond lenne az életemmel... (?)
zottyo534 2011 ápr. 21. - 20:42:27 Előzmény yetilány
(32/90)
Ebben a filmben (meg az összes Woody Allen filmben) mindent felismertem, amit a való életben is láttam. Arra nem gondoltál, hogy, ha nem ismerted fel benne saját életed, akkor nem a filmmel van gond, hanem az életeddel?
offtopic
sofi 72 2011 ápr. 21. - 14:55:31
(31/90)
Sejtettem, hogy egy kegyetlen Yetihez van szerencsém. :D
De akkor is kitartok, és kivárom!:)