Téma: Feriha

napraforgó 2018 márc. 07. - 15:56:40
(24/224)
Megtaláltam a Sorozatbaráton is!
napraforgó 2018 márc. 07. - 15:45:05
(23/224)
Köszi, kedves vagy. meg fogom keresni.
mariland 2018 márc. 07. - 15:20:43 Előzmény napraforgó
(22/224)
A KIRALIK ASK-ot kell nézni, az igazán jó, fordulatos és vidám sorozat. Romantika, humor, a nõkkel való viselkedés, de ugyanakkor euróapi sorozat. Nagyon szeretem.

Nagyon örültem volna, ha a magyarok is átveszik, de a szabdalásnak nagyon nem vagyok híve. Élvezhetetlenné teszi. Inkább adnának belõle hetente kétszer egy-egy részt, mint mindennap 40 perceset.

Nem is hosszú, 69 bölüm, feliratosan KIADÓ SZERELEM címen találod meg a Youtube-on ha érdekel.
napraforgó 2018 márc. 07. - 12:18:41
(21/224)
Elkezdtem nézni, aztán majd menet közben meglátom. Azt látni, hogy Feriha apja egy begyöpösödött török férfi. A felesége eléggé mártír mellette. Feriha ikerbátyja egy nagy bunkó, tanulni nem szeretett, most valami szerelõként dolgozik. Tényleg, mosdatlan kézzel leül ebédelni, mikor még a kicsire, Ömerre is rászólnak, hogy mielõtt asztalhoz ül, mosson kezet. Nekem úgy tûnik, hogy Feriha és Cansu gyerekkori barátok, Cansu éppúgy örült Feriha sikeres felvételi pontszámainak, mint õ maga és a megúnt ruháit is önzetlenül adta oda. Mehmetnek meg valóban nincs joga elvenni ezeket a ruhákat, nem is értem, mi dolga velük. Azért Feriha is tudja, kitõl mit fogadhat el, pl. Emírtõl nem fogadta el a felajánlást, hogy a tönkretett telefon helyett másikat vesz, pedig az még jogos is lett volna. Habár akkor kiderült volna, hogy neki gondot okoz másikat venni helyette.
A hazugság a taxival kezdõdik, nem akarja, hogy a fiú kárpótlásul felajánlja neki, hogy hazaviszi, hát felhúzza az orrát és beül a taxiba. Aztán egy sarokkal késõbb kiszáll, mert még addig is alig volt pénze. Abban igazad van, hogy Feriha lehetne kedvesebb az anyjával, de meglehet, hogy õ is visszaélne ezzel és még több munkára befogná. Hisz láthattuk, hogy együtt járnak takarítani a fenti luxuslakásokba. Na mondjuk Feriha nem tette tönkre magát a portörlésben...
Gondolom, hogy ilyen családban nehéz lesz a lánynak tanulnia. A hazugságok meg... Húúú, és majd mindent észben kell tartani, kinek mit is füllentett....
malvinkicska 2018 márc. 06. - 19:58:00
(20/224)
Megnéztem az elsõ részt azt mondanom se kell a szinkron borzalmas. 40-p után még korai lenne a vélemény.
s1u2x3e4l 2018 márc. 06. - 19:56:49
(19/224)
Sanem asszonynak jókora pofára esés volt, hogy Cansu, a mostohalánya nem jutott be az egyetemre, míg a gondnok lánya igen. Nagyon kíváncsi leszek arra, hogy milyen lesz Cansu hozzáállása ezek után Ferihához.
Mehmet borzalmas, Ferihának abszolút igaza volt abban, hogy kezet azért moshatott volna, az egész kenyeret a gépolajos kezével fogta meg, és NEM SZÓLTAK ÉRTE. Te jó ég! A következõ dühítõ pillanat: amikor el akarta égetni a Cansutól kapott ruháit a testvérének. Elõtört a borzalmas török személyisége.
Úgy vélem Feriha lehetne az anyjához kedvesebb is, hiszen az anyja valóban azon van, hogy kitörjön abból a világból, amibe beleszületett.
És kezdõdnek Feriha hazugságai a mobiltelefonnal, valamint a taxival.

Az elsõ rész tetszett.
1/10
bobo67 2018 márc. 06. - 15:39:47 1/10
(18/224)
katasztrofa
napraforgó 2018 márc. 02. - 04:35:56
(17/224)
Elég borzasztónak tûnnek ezek a szokások, tradiciók. Érdekes lesz, de nem biztos, hogy kibírom 3 évadon át.
De azt legalább hallottam, hogy itt a Feriha névbõl a kiejtésnél nem ejtették a 'H'-t, ahogy korábban minden török filmben. Valahogy eljutott már a tudatukig, hogy a h néma h, nem ejtik. Memet és nem MeHmet, ahogy nálunk hangsúlyozottan mindig odaamondták a 'h'-t. Gondolom ez más neveknél, sõt szavaknál is hasonlóan mûködik.
Nem árt, ha a szinkronrendezõk belehallgatnak az eredeti nyelvû felvételbe.....
s1u2x3e4l 2018 márc. 01. - 22:26:27
(16/224)
Ez az ajanloja nagyon tetszik a sorozatnak:

https://m.youtube.com/watch?v=tfKcNjH8FuY

Maga a tradiciok bemutatasa erdekel talan a leginkabb, mar ami a nokkel valo banasmodot illeti. Beleporgetve lattam lesznek itt nem szep dolgok, de ez hozza meg még inkább a kedvemet hozzá.
napraforgó 2018 febr. 26. - 18:50:10
(15/224)
Engem a Paula és Paulina jobban idegesített, mert nem bírom az értelmetlen zagyvaságokat. A mámoros szerelem csak unalmas, mert nem akar haladni, de legalább nincs tele értelmetlen hülyeségekkel.

A szabadba való kimenéssel nyilván igazad van, pláne, hogy te azért már ismered a történetet. Hacsak nem olyan hiperszuper klassz, akkor minek újra megnézni.
s1u2x3e4l 2018 febr. 26. - 18:28:51
(14/224)
OFF

A Paula és Paulina elsõ felét még bírtam is, a másodikat a börtönös részektõl soha nem láttam teljes egészében. A befejezõ film meg egyáltalán nem mozgatja meg a fantáziám.
A Mámoros azonban nekem nézhetetlen ahogy halad elõre a történet. Többször kapcsoltam rá, de öt percig sem bírtam már. Végtelenül untat, míg az elõzõn legalább tudtam nevetni. :D Ez is valami.

ON:

Ferihával szemezek, de jön a tavasz...ismervén magamat jobban fogom magam kinn érezni. :D
Elhaym 2018 febr. 25. - 15:50:17
(13/224)
Én belenézek majd, de szerintem nekünk majd a Vatanim Sensin és az Anya fog tetszeni, amik szintén várhatóak a közel jövõben. Azok rövidebbek és a történetük is érdekesebb, komolyabb.
napraforgó 2018 febr. 24. - 18:30:53
(12/224)
:D - Azért a Mámoros szerelem nagyságrendekkel jobb, mint a Paula és Paulina volt, nem beszélve A betolakodóról.....
- Ajajj, 120 perc és abból 80... Jövõ ilyenkorra se lesz vége.
s1u2x3e4l 2018 febr. 24. - 18:18:07
(11/224)
Egyébkén a Mámoros szerelemtöl biztosan nem nehéz jobbnak lennie.
120 perces egy epizod ami durvan 3 reszt jelent magyar szabdalasban.
s1u2x3e4l 2018 febr. 24. - 14:28:45
(10/224)
Az elsö evad a 24. Bölümig tart, a masodik a 67ig, tehat a masodik evad a leghosszabb a 43 bölümmel, es van az utolso evad a harmadik, mely 13 bölümöt foglal magaba igy jön ki a 80. Epizod. Atolvastam az egeszet nagyvonalakban, igy a vegkifejlettel is tisztaban vagyok, hat az elso ket bölüm nekem egesz egysegesnek tünik, de a harmadik tenyleg mar rokabörre emlekeztet. Nem tudom az miert lett csak 13 bölüm, de lehet az mar nem volt olyan sikeres mint az elsö kettö. Az evadok epizodszamai azt a latszatot keltik bennem, hogy amikor elkezdtek nagy siker lett, megcsinaltak, amit terveztek es folytattak egy második évaddal, ami már joval több epizodbol állt, es mivel az is jol futott csinaltak egy harmadikat is, amit viszont ugy latszik jo volt minel hamarabb lezarni. De ez csak az en teoriam.

En szerintem belekezdek, mert nagyon erdekel meddig jut el ez a nagyravagyo lány, és hol lesz az a pont, amikor már a farka nem birja el azt, amit a szarka akar. Meg nekem tetszik Feriha es Emir parosa is. Max a harmadik evadot nem nezem meg belole, ott az olvasottak alapjan mar nem igazan fog erdekelni a tortenet, nehezen hiszem el, hogy jol meg lehet valositani mindazt.

SPOILER
Hat most megint beleneztem es mint minden török soriban itt is lesz gyilkosag, korhaz, emberrablás, mérgezés, és ami meglepett, lesznek olyan rendhagyo jelenetek is, amit eddig meg mashol nem igazan lattam eddig pl amikor a fiutestver feljogositva erezze magat arra, hogy megverje a hugat, ha az helytelen dolgot tett, tehat a keleti szokasok is megjelennek benne. Érdekes, érdekes.
Egy biztos, nem egy limonádé, üdítõ sorozat lesz. Hasonloan egyébként a Fatmagülhöz, úgy tudom ez is egy szerte a világban nagysikerü sorozat volt.
napraforgó 2018 febr. 24. - 11:33:43
(9/224)
Értem, tehát 3 évados a történet, ez a 80 bölüm 3 évadra oszlik el. Mindegy, hogy láttad - nem láttad a teljes sztorit, azért spanyol nyelven csak-csak láttál belõle valamennyit, vagyis nagyjából képben lehetsz.
Egy kicsit most lelombozódtam, mert én nem nagyon szeretem a több évados történeteket. Még a második csak elmegy, vagyis elég jó szoktak lenni, de a harmadik már olyan nyögvenyelõs, olyan, "húzzunk le a rókáról még egy bõrt" tipusú szokott lenni, vagyis olyan nemszeretem történet...

Te mit mondasz, érdemes nézni?
s1u2x3e4l 2018 febr. 24. - 10:38:45
(8/224)
Most tevedsz, nem lattam a sorozatot. Arrol van szo, hogy erdekelnek az ilyen nagyravagyo, torteto lanyokrol szolo tortenetek. Kivancsi vagyok mit hoznak ki belole a torokok, igy kicsit utanajartam a tortenetnek. Elolvastam a harom evadnak a szinopszisat, es igazabol a harmadiknak mar nem latom az ertelmet, csak a masodik zarasaig a 67. Bölümig, szerintem az azt követö 13 bölüm teljesen felesleges, de majd kiderul. Amellett, hogy elolvastam a harom evad tartalmát, fenn vannak belole resze a youtuben spanyol szinkronnal, na azokba pörgettem bele. Tehat látni nem sokat láttam belöle.

(Egyebkent az apja gondnok lesz a magyar verzioban es nem portas, ahogy en irtam, bar egyre megy a ketto, a szegeny szarmazas a lenyeg. En a doormant forditottam portasnak az olvasatomban.)
napraforgó 2018 febr. 24. - 03:31:43
(7/224)
Köszi a leírást, én szeretem tudni, hogy nagyvonalakból mirõl is szól a történet, mire is számíthatok.

Ezek szerint te már láttad ezt a sorozatot törökül, esetleg felírattal. Nem tudod, hogy hány percesek a bölümök? A törökök minimum másfél órásra szokták csinálni, így egy részt legalább kettõbe vágnak a magyarban, de ha hosszabb, mint pl. a Fatmagül, akkor 2,5 rész, vagy akörül jön ki.

Erõsen gondolkodom, hogy megnézzem-e, mert ez a Mámoros szerelem nem nyûgöz le. Nem idegesít annyira, mint a Paula és Paulina, mert az úgy volt xar, ahogy megalkották, de ez meg a semmirõl szól túlragozva.
Tartok tõle, hogy a hazugságok hálója 150-200 részen át szintén untatni fog egy idõ után, de azt hiszem, még mindig jobb lesz, mintha halomra gyilkolnák a szereplõket valami bosszúhadjárat során.

Kezdem úgy érezni, hogy már a törökök is szükségtelenül felturbóznak egy-egy jó ötletet, túl sok bölümöt, sõt évadot szentelnek olyasminek, amit egy feszesebb ritmussal egy rövidebb, de érdekesebb sorozatban meg lehetett volna valósítani.
s1u2x3e4l 2018 febr. 23. - 20:41:19
(6/224)
Olykor elég írnom 1-2 mondatot és te már nagyjából tudod, hogy mi lesz... :D :D :D nem mondom tovább mire gondolok.

Kicsit bõvebben az elsõ évadról:

Feriha Yilmaz egy szegény családnak a szép, tehetséges és ambiciózus lánya. Az apja, Riza portásként dolgozik egy elõkelõ isztambuli negyedben, míg édesanyja, Zehra házvezetõnõként tevékenykedik. Feriha teljes ösztöndíjat szerez egy magánegyetemre, ahol úgy mutatkozik be a csoporttársainak, mint egy gazdag család sarja. Az egyetemen találkozik a jóképû Emirrel is, aki egy nagyon jómódú családból származik. Feriha hazudik az életérõl, a családi hátterérõl, Emir pedig beleszeret anélkül, hogy tudná ki is a lány valójában. Feriha szintén beleszeret a fiúba, de a saját hazugságainak a foglyává válik. Mindeközben a családja pedig Feriha kiházasítását tervezi, és szervezik az esküvõjét egy Halil nevû fiatalemberrel, aki elkezdi kísérgetni a lányt az egyetemre, folyamatosan a nyomában van, kémkedik Feriha és Emir kapcsolata után, és egyáltalán nem tetszik neki az, amit lát.
napraforgó 2018 febr. 23. - 16:30:20
(5/224)
Jó vége nem lehet egy olyan kapcsolatnak, ami már az elején hazugsággal kezdõdik. Pláne ilyen ordas nagy hazugsággal. 80 bölümbõl áll, abból biztos gyártanak vagy 200 epizódot. Abba meg jó sok bonyodalom belefér.