Téma: Feriha

napraforgó 2018 okt. 10. - 08:41:16 Előzmény adelheid
(184/224)
Amikor tegnap reggel írtam a véleményem, még nem is láttam a tegnap délutáni részt.
Aztán a délutáni résznél nagyon furcsállottam, hogy a visszaemlékezős részeknél a gyerekek kicsit sem hasonlítottak a felnőttkori önmagukra. Az erős, sprőd hajú Emírt puha, vékonyhajszálú gyerek játszotta, a szőke Cansut meg egy barnahajú kislány. Hááát....
Olyan már volt, hogy szőke gyerek bebarnult, de fordítva még nem láttam. És az sem valószínű, hogy egy selymes, vékonyszálú hajú gyereknek nagykorára vastag, jótartású haja legyen...
Amikor meg Feriha rákezdett a szokásos mondókájára és az unalomig ismételgettete, hogy őt Emír nem érti meg, én bizony levettem a hangot a TV-ről, már annyira untam a hülye dumáját.
Igazad van, ez a nő áldozattipus, erre van predesztinálva, nem is érzi jól magát, csak, ha szenvedhet. Brrrr.
Megint azt kell mondjam, hogy kevesebb több lett volna, azzal, hogy így elnyújtják a szenvedést, a hülyéskedést, a "nemigazántörténik semmicsaknyavajgunk" álló órán át, na szóval sokat levesz az értékéből.
Mert nyilván ez a sorozat is tanítani akarna valamit, a vegyük már a nőket is emberszámba, meg törődjünk a véleményükkel, ne döntsünk a sorsukról a fejük felett, stb, stb. de így sajnos az unalomba fullad a sok ismétlődés miatt, nem tud már olyan ütős lenni, mint kellene.
"Könyörgöm, akasszuk fel!" mondja a kisfiú a Valahol Európában c. filmben, én meg azt mondom, könyörgöm, lőjék már le ezt a nyomorult Ferihát, meg az egész hülye családját és legyen már vége a sorozatnak.
adelheid 2018 okt. 09. - 17:30:34
(183/224)
Nagyon jól összefoglaltad a tényeket. Ha már elkezdtem, végignézem, de alig várom, hogy vége legyen. Ez a lány csak szenvedni szeret, áldozat típus, nem is akar boldog lenni. Végre megszabadult a korlátolt családjától, most talál magának más vesződnivalót. Eddig tényleg mindent megtett a szerelméért, most meg semmi áron nem akarja megtartani. Hülye tyúk, nem is csodálom, hogy az egyik verzió szerint megölik..... ;)
napraforgó 2018 okt. 09. - 08:37:53 Előzmény adelheid
(182/224)
Igen, elég furcsa. Ferihát időnként jól megadjusztálta az apja, meg az ikerbátyja is. Talán félt is tőlük, de mindenesetre nem volt szokatlan neki a verés.
Ott volt ez az Emír, "az éjszaka hercege", aki szemet vetett rá, és igazából semmi más nem motiválta, csak az, hogy Feriha nem esett rögtön hasra tőle, na, illetve hanyatt neki. Sok huza-vona, végül egymáséi lesznek egy szökés után.
Lakva ismerszik meg az ember - mondja a magyar közmondás és lám lakva kiderül, hogy Emír bizony nem az az ezüstpáncélos lovag, akinek Feriha addig látta, hanem ő is csak egy török férfi, akinek bizony eljár a keze is, ha felidegelik...(na mert a pénz számolva, az asszony meg verve jó) Ja, megbánja, próbál bocsánatot kérni, blabla, és közben újabb merényleteket követ el a felesége ellen, hazahurcolja, bezárja, kényszeríti. Lesz még ebből boldog házasság?
Nyilván nem. Ja, majd megmagyarázza... Blabla. Nem a szöveg számít, hanem, amit tesz... de ez nem jut el az agyáig.
De Feriha is idegesítő. Eltűr mindent az apjától, kicsit vitatkozgat a bátyjával, de igazából nem lázad a sorsa ellen. Mindent elkövet, hogy megszerezze élete szerelmét, aztán meg az első buktatónál lapátra teszi. Még ha igaza is van, nem lehetne mégegyszer megpróbálni? Ő az egyetlen, aki ellen lázad.... Mi lenne, ha valóban közösen vágnának neki az életnek, a pénztelenségnek, a munkának? Gyakorlatilag egyenlő esélyekkel? De nem, csak megy a vádaskodás oda-vissza, te így, meg úgy, megcsaltál, meg teherbe ejtettél egy másik nőt, na de te meg becsaptál, a hazugságaid, mindennek az az oka.... Jajj, de fárasztó!
És akkor Feriha megy és panaszkodik annak a férfinak, aki nem fogja sem megverni, sem megerőszakolni, és mindeközben tojik rá - vagy csak naívul észre sem veszi, hogy Levent is szerelmes belé. Szokott jó vége lenni egy kapcsolatnak, ha az egyik fél másnak panaszolja el a bánatát? Nyilván nem.
Annyira várom már, hogy vessenek véget ennek a szenvedésnek, mert rohadtul nem érdekel a ferdeszájú Riza hülyéskedése, Mehmet, meg a ribanc feleége élete és Koraj és Gülszen nyavajgásai sem. Handét csak seggbe kéne rúgni, vagy símán agyoncsapni, az ilyen @rváknak minek élni? Csak tönkreteszik sok férfi és nő életét. A nyomorult Cansu a diliházban fogja végezni fiatalon, Sanem meg majd eltékozolja a vagyonát. És hol az ő kislánya? Sehol. habár van anyja, de anya nélkül nől majd fel.

Az egész sorozat nem ér semmit, mióta Zehra elment - sajnálatos, hogy a színésznőt ki kellett venni a rákbetegsége miatt. De a pótlására beállított sógornő, Riza húga semmit sem ér. Ő is csak az ostoba hagyományokat képviseli.
Nálam ez a sorozat 3/10 pont
adelheid 2018 okt. 09. - 06:20:09
(181/224)
Eddig a srácért küzdött és mindent elviselt a lány, most hogy megvan, együtt nem képesek megoldani a problémákat. Már rettentő unalmas a sok nyavajgás...
napraforgó 2018 szept. 18. - 17:52:19
(180/224)
Nem értem én, hogy miért vesznek meg ilyen sorozatokat?
Már nem szívesen nézek török sorozatokat, mert ezekben a nőknek nincs semmi becsületük, úgy adják-veszik őket, mint a kecskéket.
A törökök valahol megrekedtek a középkorban. És ők még sokkal haladóbbnak számítanak, mint a többi iszlám ország.

Nem is csodálom, hogy ennek a szerencsétlen lánynak esélye sincs a boldogságra, törvényszerű, hogy megölik a végén.
napraforgó 2018 szept. 13. - 15:06:42 Előzmény Magenta99
(179/224)
Mehmet lefekszik Szeherrel, állítólag fel is csinálja, de ettől még jófiú maradt. A kurválkodó Szeher férjhezment, és máris tisztességes asszony lett belőle. Gülsün is lefekszik Korajjal, ettől visítoznak, de mikor házasságot kötnek, rögtön rendben van minden.
Feriha és Emír titokban házasságot kötnek - nem értem, miért nem lehet elmondani a rabbiátus, vaskalapos hülye apjának, miért kell tűrnie a megaláztatásokat. Most mindenki az ő "tisztaságával" foglalkozik, vajon szűz-e még. És a bátyja, aki házasságon kívüli kapcsolatrban élt még szigorúbb, kegyetlenebb a húgával, holott ikertestvérként neki kéne legközelebb állni hozzá, neki kéne megvédeni, nem marni állandóan.

Csak néztem, hogy az utcán a szomszédok, de csak az alja nép Feriha erkölcsein csámcsog és teszi a megjegyzéseket, miközben az emeleteken lakó gazdagok sokkal lazább, szabadosabb erkölcsein kicsit sem akadnak föl. Ha elég pénzed van, nem számít mit csinálsz.
ccaty 2018 szept. 03. - 18:01:56 Előzmény napraforgó
(178/224)
Szerintem csak féltékennyé akarta tenni a pénzes, vén szeretőjét és dolgozni meg amúgy sem akart, főleg, hogy terhesnek hazudta magát. Ámbár bekerülni egy ilyen korlátolt családba elég nagy büntetés lett neki.
Annyira szembetűnő, hogy az idegen két kisöreg mennyivel szerethetőbb és megértők a fiatalokkal szemben, mint a saját családjaik.
napraforgó 2018 szept. 03. - 17:05:23
(177/224)
Ez a Szeher nem csinált túl jó partit Mehmettel. A fiú buta, szegény, mint a templom egere, bunkó tahó, korlátolt barom. Vajon miért veszkődött érte és vetette el magát vele?
kripnerrozsa 2018 szept. 02. - 19:16:31 Előzmény Repadam48
(176/224)
Melyik egyáb országban játszák a 2. verziót, és amelyikben nem hall meg Feriha?
Be tudod ide linkelni?
Magenta99 2018 aug. 24. - 09:13:04
(175/224)
Hihetetlen ez a sorozat!
A nagykorú lány lefekszik egy fiúval, erre az anyja hangosan sivalkodva veri a kvázi törött nyakú lányát, hogy jájájájáj, mi lesz most már így énvelem(!).
A másik nagykorú lány (Feriha) tiszta terrorban él otthon, az apja, de főként a bátyja úgy bánnak vele és úgy vonják mindenért kérdőre, mintha rabszolga lenne.
Ez a Mehmet egy ön- és közveszélyes őrült amúgy.
Hülyék ezek a törökök?
Repadam48 2018 aug. 14. - 10:49:00
(174/224)
Szia! Nem tudjuk Feriha sorsát mert 2. verzió van
1. Törökország: Feriha meghal és folytatódik a sorozat Emír útjával
2. Egyéb ország: Feriha boldogan él Emírrel... Vagyis megvágják
A kérdés hogy a TV2 vajon melyiket vetíti? ;)
És sajnos Zehra nem jön vissza mert az őt játszó színésznő, betegsége miatt legyengült és folytatnia kellett a kezelést..
Dórika Papp 2018 aug. 08. - 06:41:04
(173/224)
Sziasztok! Ugye nem hal meg Feriha amikor lelövik az esküvőn ? Zehra vissza jön még ?
☺️❤️
10/10
vp013 2018 aug. 07. - 16:59:35 10/10 Előzmény iris
(172/224)
Igazán nincs mit.
2/10
iris 2018 aug. 06. - 19:10:35 2/10 Előzmény vp013
(171/224)
Köszönöm a válaszod.
10/10
vp013 2018 aug. 06. - 16:50:51 10/10 Előzmény iris
(170/224)
Szia. Arra utal, amikor Feriha felment Emirhez, hogy megkérje hagyja békén a családját, őket ne bántsa, ők semmit nem ártottak neki. Emir pedig a falhoz támaszkodva csak annyit mondd, valahogy így, hogy " egy éjszakával törleszthetsz "...
2/10
iris 2018 júl. 30. - 19:32:12 2/10
(169/224)
Tudnátok segíteni abban, hogy Feriha többször is említ valami éjszakát, hogy az mi volt, és melyik részben nézhető újra.
kripnerrozsa 2018 júl. 07. - 13:26:39 Előzmény vp013
(168/224)
Huu, ezt én is nagyon szépen köszönöm! :)
zuzuzu777 2018 júl. 07. - 08:51:23
(167/224)
SEGÍTSÉG! A sorozatbaráton és a Filmóriáson kívül hol tudnám megnézni a RÓZSÁK HARCÁT?
Edit366 2018 júl. 06. - 20:53:31 Előzmény vp013
(166/224)
Köszönöm igen érthető. Csak mobilnetem van és sok adatot levesz ha belenézek azért írtam, hogy próbáltam. Jövőhéten lesz be kötve a net mert költöztünk...és azért nem tudtam vissza nézni a 81.-részt.
10/10
vp013 2018 júl. 06. - 18:13:47 10/10 Előzmény Edit366
(165/224)
Ha nem tudod megnézni, felteszik mindig aznap a tv2.hu oldalra és mindig az utolsó 5 részt láthatod, most fent van az egész heti, mind az 5 rész (78-82)..én mindig megnézem esténként, ha nincs időm du..Hétfőig tudod megnézni, mert hétfőn felteszik az aznapit vagyis a 83.részt es törlik a 78.részt..es így tovább..remélem érthető ????