Téma: Feriha

zsazsa777 2018 ápr. 30. - 11:06:23 Előzmény zsazsa777
(122/224)
Amennyiben erre a címre megírjátok a tieteket, akkor átküldöm mind a kettőt!
zsazsa777 2018 ápr. 30. - 10:56:49 Előzmény vp013
(121/224)
10/10
vp013 2018 ápr. 30. - 09:12:19 10/10 Előzmény zsazsa777
(120/224)
Nem tudom mi az oka, hogy nem kaptál privit, pedig írtam.. Valahogy fel tudom venni a kapcsolatot veled? Ha email cimet irok, gondolom igy azt sem kapod meg..
kovimari 2018 ápr. 30. - 08:42:33
(119/224)
Szia ZSAZSA ! Jó reggelt. Na látod így jár az aki segíteni akar. Itt lógunk a nyakán . De ez ne tántorítson el, tartsd meg ezt a jó szokásod kérlek. Szóval az üzid sajnos nekem sem jött át.Nem tudom mi lehet a gond, még az új fórum óta nem kaptam privit, lehet, hogy valami beállítási gond. Írtam Neked, nem tudom azt megkaptad-e ? Küldtem egy másik email címet. Én sok könyvet is olvasok, és itt az Index fórumon szoktam könyvet kérni, és pl. tegnap is kaptam arra gmailes címre. Most, hogy ezt az előbb írtad megpróbálom így megkeresni én is a hiányzó részeket. Én a Ferihát a Ddizi.com-on néztem, de most áprilisban látom, hogy nagyon jó minőségben, persze törökül feltették ismét a you-tubra . Reménykedem , hátha az Emír útját is felteszik. Valami miatt a you-tub nagytakarítást csinált, és mindent letörölt, de lassan visszajönnek dolgok. Még egyszer bocsi a zavarásért. Akkor megpróbálom az oroszt megkeresni. Ha valamire jutsz a kereséssel megtennéd, hogy nekem is átdobod ? Szép napot és jó pihenést. Szia Mari
zsazsa777 2018 ápr. 30. - 07:53:38 Előzmény vp013
(118/224)
Nem kaptam privit, de "csak" oroszul tudom elküldeni, ami a 68.bölüm vége a hintás esküvő, a 69-től 72-ig (a kb. 1.45 óra/bölümj és utána az Emir útja 8 bölüm kb. 1.35 óra/bölüm)
törökül sokáig tartana megtalálni pontosan a bölümöt, mert minden ország másként számoz, de ha nagyon akarod, amikor lesz több időm, akkor eljátszadozok a törökkel. "Csak" 68-at néztem, mert nem szeretem a halált, tehát megírni nem tudom a tettest, de ötletem van.
10/10
vp013 2018 ápr. 30. - 00:21:54 10/10 Előzmény zsazsa777
(117/224)
Passz, de én írtam privit neked most. Azt láttam, mikor a hintás esküvői jelenet van, tánc és vége...Láttam fent pár másodperces jelenetet a másik kimenetelről, mikor Feriha meghal..de ennyi.
zsazsa777 2018 ápr. 29. - 18:05:30 Előzmény kovimari
(116/224)
elküldtem privibe!
kovimari 2018 ápr. 29. - 17:12:58 Előzmény zsazsa777
(115/224)
Szia ZSAZSA !
Lentebb a 110-esben írtam ilivanilynek amiben én is kértem volna a befejezést akár priviben. Kérlek nekem is küld már el. Én törökül láttam a második esküvőt aztán a 68. meg a 73. bölümöt , de a többi nincs fenn, törölték. Csak rövid pár perces, másodperces részletek vannak, de a lényegre nem akadok rá. Én szívesen meg is nézném, mert nekem bejön A Emír útja is, de nem tudom hol. A lényeg viszont nagyon érdekelni. Kis és miért ? Vannak sejtéseim. Gondolom a kis rendőr csaj oldja meg, de van pár egyéb kérdés is. Szívesen megnézném. Nekem itt Cagatáy már szintet lép. Remélem az én privim működik. Ha nem adok másik email címet. Előre is köszönöm.
zsazsa777 2018 ápr. 29. - 16:37:55 Előzmény vp013
(114/224)
Miért nem lehet Neked privátba írni?
Az utolsó, amit láttál, az a második esküvői jelenet?
10/10
vp013 2018 ápr. 28. - 12:35:25 10/10
(113/224)
Most értem a Feriha végére spanyolul, 183 rész. Happy End a vége ott..Az Emir'in Yolu annyira nem tetszik, belenéztem pár részbe, de Feriha nélkül nem olyan...Hol tudom megnézni végül ki ölte meg Ferihát? Hanyadik rész? Akár törökül is jó..
s1u2x3e4l 2018 ápr. 24. - 23:17:00
(112/224)
Én másfél hetes lemaradásban vagyok, de nekem továbbra is tetszik a történet.

Ahol én tartok, ott éppen Handének sikerült szétmarnia Ferihát és Emir, és jól feldúlni Emir és Koray barátságát. A kígyó csak azt nem akarja belátni, hogy mindenért valójában ő a felelős, mert annyira el akarja buktatni Ferihát, hogy félreértelmezett mindent. Szerencsétlen lány pedig magyarázkodhat a szülei előtt, az egyetemisták előtt, szinte az egész világ előtt. Güncétől természetesen egy sajnálkozó sms-re futja csak, már ismét Feriha issza a levét az egésznek. Nagyon nem hibátlan lány ez a Feriha, de sokat is szenved jogtalan. Az nagyon tetszett, amikor a 25. rész végén Mehmet szembesítette Ferihát a fotókkal, a lány azonban visszavágott, hogy ő meg tud arról, hogy anyja korú asszonyokat "szórakoztat".
Jah amúgy az ominózus fotókon mi látszik? Feriha átöleli Korayt és semmi több, csak üres szavak mellette, a körítés, amiről bizony kép nincs. Még csak egy szájra puszi sincsen sehol sem. Na ez az a típusú cikk, amira ha ránéz az ember tudja, hogy kamu.
Emir pedig elindul a züllés útján, megtalálja a barátját az alkohol társaságában, és úgy láttam Hande is csatlakozik hozzá, bár nála inkább szerintem csak egyszeri alkalom lesz.
Egyébként borzalmas egy társadalom az, ahol két barát történetesen egy fiú és egy lány, ne ölelhetné át egymást barátilag. Nagyon megrekedtek századokkal ezelőtti szinteken.

Riza olyan egyszerű ember, de annyira szamár is. Veysel, akiről tudja, hogy feketelistás adós, erre csak rá tudja beszélni, hogy vegyen fel hitelt, és indítsanak be egy logisztikai vállalkozást. Ez csak arra lesz jó, hogy Veysel legyen Riza pénznyelője, és még jobban lehúzza a "barátját". Ritka egy parazita. Kezdem szánni ezt az ostoba konok török embert, mert mást nem tudok az irányába érezni.
2/10
iris 2018 ápr. 24. - 20:47:46 2/10 Előzmény napraforgó
(111/224)
Teljesen egyetértek veled, az indítás nagyon jó volt, kb.10-12 részben peregtek az események, aztán csak a zene, a szereplők mimikátlan bámulása (bocsi nem jut eszembe szebb szó) és vége a résznek. jó esetben egy lépéssel tovább lép a történet. Jó lenne ez a story csak, az a szegény anyátlan lány hisztije, a fiúk tehetetlensége (Emír,Koray) Feriha hallgatása már kezd uncsi lenni. Kár érte.
szboszi 2018 ápr. 23. - 07:55:29
(110/224)
Én is kb. 3szor végig néztem törökül. Hát igen, a magyar szinkron nem sikerült a legjobban. Kivéve Handet, mert szerintem őt eltalálták. Az eredeti hangjuk, mind a kettőnek, mélyebb.
Tényleg az elején néha nem tökéletes Cagatay színészi játéka, pl. amikor Koray-jal kibékül, de ez volt az első szerepe és szerintem a Ferihaban is egyre-egyre jobb.
Én most az Icerde-t nézem, ott tényleg nagyon jó, viszont én a női főszereplővel nem látom, érzem azt a kémiát mint, ami Hazal és Cagtay között volt már a Feriha elején is.
kovimari 2018 ápr. 20. - 11:40:46 Előzmény ilivanily
(109/224)
Szia. Én végignéztem a 67 részt törökül, kis szótárazással meg az egyre javuló törökömmel. Időnként belenézek a szinkronban, de szerintem jobban jártam. A karaktereket teljesen kicsinálják a szinkronhanggal. A gondom az, hogy Az Emír útjából viszont csak a 68-69. bölümöt találom. A többi törölve van. Pedig szerintem itt már Cagatay nemcsak szépfiú hanem jó színész is. Így pont a lényeget nem tudom, és nem is akadok nyomára, amit Te a spoilerben kiírtál. Én még egyszer nem merem kiírni, de esetleg nem írnád meg hol találom meg ? / Vagy esetleg akár priviben hogy ki és miért? / Előre is köszönöm.
napraforgó 2018 ápr. 20. - 07:10:04
(108/224)
Lehet, hogy rosszul látom, de most már minden adón olyan sorozatok mennek, amiknek az ötlete, a sztori tán 20-25 részre elég, pont jó is lenne. De az alkotók elhúzzák 150 részre és akkor már csak a nagy semmiket nézhetjük hómapokig.Vagy a 30 éveseket végtelenítve....
Már elegem van belőlük, pedig hát egy nyugdíjasnak jószerivel alig van más szórakozása....
De minden sokkal silányabb.....
ilivanily 2018 ápr. 20. - 07:05:48
(107/224)
******SPOILER******

Nálunk csak akkor adják le az eredeti befejezést, ha megvették az Emir útját. A kettőnek egymás nélkül nincs értelme, mivel az Emir útjában derül ki, hogy ki ölte meg Ferihát. (azt pedig csak nem játsszák el, hogy leadják az eredeti végét, és a legnagyobb kérdésre nem kapunk választ...)
De már az eredeti Feriha is elég hosszú lesz itthon + az Emir útja a törököknél sem volt olyan népszerű, szóval szerintem mi sem vettük meg. Ergo marad az utolsó perc levágása, így meg a happy end.:)
s1u2x3e4l 2018 ápr. 18. - 19:08:16 Előzmény szboszi
(106/224)
Minden egyes szavaddal egyetertek, amit leirtal itt.

Egy forumon olvastam egy torok sorozat rajongotol, hogy 166 magyar reszbol fog allni a Feriha.
szboszi 2018 ápr. 18. - 10:42:31 Előzmény s1u2x3e4l
(105/224)
Igazad van, én is írtam, hogy a Feriha 67 (24+43) részes, mármint a török változat, ahol egy rész kb. 2 órás. Talán a spanyol változat kavar be mindenki, mert ott 1 rész még rövidebb, mint nálunk, kb. 30 perc.
Az, hogy az Emir útját megveszik-e, szerintem attól is függ, hogy nálunk a happy end-es vég lesz-e, mert ha igen, akkor sok értelme nincs. Sokan írják, hogy jó, de szerintem az egész lényege az Emir és Feriha közötti kapcsolat. Feriha nélkül nem az igazi.