Téma: Feriha

s1u2x3e4l 2018 ápr. 05. - 00:08:12
(96/216)
Az a helyzet, hogy Feriha maga sem tudott volna mit mondani, ha a zavartan vigyorgó Emir nem igazol neki egy alibit azzal, hogy a lány Sanem és Haldun leánya. Olyan volt, mint aki magának is be akarja bizonyítani, hogy nem egy pincérnőbe szeretett bele. Feriha először csak hallgat, aztán odamegy Sanemékhez köszönteni őket, hogy azért lássák van kontaktja velük, majd egy idő után, miután már a hallgatás nem megoldás, a hoteltulajdonos lányának vallja magát ő is. Már nem csak elhallgat dolgokat, hanem ismét egy otromba nagy hazugságba keveredett. Handenek mintha bűzlene valami, és meg akarja ismerni Feriha szüleit, de ismét Emir szolgáltat alibit neki a tudtán kívül azzal, hogy visszaemlékezik arra, hogyan viselkedett vele Unal, amikor ő dolgozott az apja klubjában. Handének ezzel elrontották a szórakozását, bánatában csak iszik, és a tortát sem várja meg, de azért alakított egy utolsót, amikor távozáskor megszólította Sanemet és Haldunt, de a barátai elráncigálják, mert nem szalonképes. Feriha így ismét megmenekült.
Hazafelé Koray majdnem szerelmet vallott neki, amit egyébként a lány reggelre tuti elfeledett volna, de nem volt jó a pillanat, mert hiába veszi észre azt, hogy Koray mindig mellette van, neki csak Emir kell. Ő a másik megszállott Cansu mellett.

Ferihát Mehmeték hússzor hívják telefonon, de a lány nem vette fel a telefont. A kórházba érve természetesen kapja a letolást a testvérétől. Érdekes egy egyetem, ami egyébként 11-ig nyitva tart. Ez a duma egyébként gyenge kifogás, hogy miért marad olyan sokáig Feriha. Nem tudom Törökországban hogy van, de ahová én jártam Magyarországon, ott pl 8-kor bezárták a számítógépes termeket, és minden óra véget ért akkorra, tovább maradni nem lehetett. Igaz az, az egy hónap eljár, meg nem is minden nap kell menni, úgyhogy még épp-épp belefér ennél a családnál, akik nem is tudják, hogyan zajlik az egyetemi élet. Azért a felsőoktatás már jóval másabb, mint a közép?
Teljesen felesleges volt a családnak a kórházban virrasztania a folyosón. Ahogy Riza mondta, miután magához tért, Feriha haza mehetett volna Ömerrel, nem kellett volna ölben aludnia egy egész éjszakán keresztül.

Ami eszembe jutott még, hogy a fiatalok azért most már egy nagy luxusban élő lányként képzelik el Ferihát, akit szigorúan fognak a szülei, miután azt hiszik, hogy egy hotelnek a várományosa. Na de, aki ilyen dúsgazdag, annak miért kell annyira ösztöndíj? Emir helyében nekem kissé sántítana ez a történet.

Cansunak nincs jobb dolga, mint szapulni a Yilmaz családot, hogy senki nem végzi a dolgát, anélkül, hogy tudná, mi történt. Amikor Sanem azt javasolja neki, hogy hívja fel Ferihát, az már nem érdekli. Pontosan ez a lényeg, hogy az áldott, jó Feriha, akire büszkének lehet lenni, szerezzen már pár negatív pontot. Cansu bedühödik Sanemre, amiért nem szólt neki, hogy ott van Emir. Hogy a francba szólt volna neki, ha távozásukkor mentek oda hozzá. Sanem kérdése jó a mostohalányához: ha odamegy, mit csinált volna? Nézi, és betelik a látvánnyal, vagy mi? Beteges, beteges, és beteges, én ezt mondom. Cansu beleéli magát abba, hogy ő Emir párja lehet, mintha úgy működne az egész, hogy kinéz magának egy címlapsrácot, és amiért ő kinézte magának, az viszont beleszeret, és ezt követi az ásó, kapa, nagyharang.
Cansu, amikor megtudja, hogy Feriha miért késett reggel, bizony megváltozik a viselkedése, tanúsít némi együttérzést a lány irányába, majd Feriha előtt is rákezd az Emir témára. Feriha teszi fel a másik jó kérdést, hogy miért fontos neki Emir? Cansu vonakodik a választól, majd azt mondja, hogy színt visz a fakó életébe. Az igazi szín az lenne, ha kimozdulna, és nem benn poshadna a négy fal között, vagy amit már leírtam párszor korábban, bizony ha találna valami elfoglaltságot magának, ami nem megszállottsággal társul. Sanem asszony éppen ezen ügyködik, hogy levesse magáról a Cansunak hívott terhet, és másvalaki nyakába várja, mégpedig a Laráéba, akivel a múltkor egész jól kijöttek. Az viszont csak a látszat volt, és Lara remekül kitér azelől, hogy Cansuval kelljen együtt bandáznia.

Ami nekem tetszik a történetben az Feriha és Emir kapcsolata. Én szeretem ezeket az első szerelemről szóló történeteket, ami a lány oldaláról, mindenképpen annak számít, mégha a szíve választottjához az út szerinte száz meg száz hazugságon keresztül vezet el. Ennek ellenére én szépnek látom azokat az érzelmeket, ami e két fiatal között kialakult.

Mehmet tel Riza továbbra is nagyon távolságtartó, nem fogadta el a segítségét azután sem, hogy leszúrták, és bizony nem volt könnyed számára a közlekedés. Riza egyébként viszonylag könnyen megúszta a támadást, ám ezzel biztos, hogy megint egy ideig kiesik a munkából, és minden Zehra és Feriha nyakába szakad. Zehráék taxival mentek haza a kórházból, a Weysel nevű fickótól azért annyi kitelhetett volna, hogy értük megy a kórházba, hogy hazavigye őket, de a jóbaráttól természetesen erre sem futotta.

A zárójelenetben Mehmet elment a Hillshez, hogy Unallal beszélhessen. Kíváncsi vagyok, hogy a fiú, mit akar tőle. Vajon arra akarja megkérni a férfit, hogy engedjék el a tartozását? Valamiért úgy érzem, hogy ezzel a srác csak egy újabb pofonba fog beleszaladni. Ezt vetítette előre az is, hogy már a biztonsági eberek is pokróc módjára bántak a fiúval.
s1u2x3e4l 2018 ápr. 03. - 23:54:07
(95/216)
Azért a fejek az étteremben megérnének egy esettanulmányt. :D
- Hande az elején megjátssza, hogy meglepődik azon, hogy Ferihával találja magát szemben, holott ez a célja. Majd a gonosz, megvető pillantásaival folytatja, végigméri Ferihát tetőtől talpig.
- Koray abszolút nem tudja, hogy mi van. Ez most mi akar lenni? "Azt sem tudja, melyik színházban van éppen". De döbbenet az van.
- Emir arcáról folyamatosan megy le a mosoly, és helyette igazi meglepődés lesz rajta úrrá.
- Feriha pedig: a kétségbeesés. Itt a vég. Ebből, hogy mászom ki?
s1u2x3e4l 2018 ápr. 03. - 23:37:35
(94/216)
Günce hamarabb ráfázott, mint gondoltam. Miért adta el a cd-t? Mert Handéékkel akart lógni, aki azonban inkább a lábát törölte meg benne, és ugye a szó elszáll, ő meg az ígéretet nem ismeri, amúgy is volt cd, nincs cd. Megérdemelte Günce, amit kapott. És Koray is kb levegőnek nézte, bár egy megvető pillantást azért kapott. Két szék között a kiscsaj felnyalta a padlót.
Koray egyébként most először ismerte el Emirnek, hogy ő bizony szerelmes Handéba, de ehhez kellett egy kis pia. Most először beszélt valakinek a "titkáról".

Mehmet és a munkakeresési próbálkozásai folytatódtak. Eleinte azért nem igazán erőltette meg magát, hogy felférjen egy platóra. Egyébként ez a módszer tisztára olyan volt, mint amit a latin-amerikai illegális bevándorlók folytatnak, hogy felférjenek egy platóra és eljussanak mondjuk az egyik ültetvényre. Csak ott vérre menőbb harcok folynak. Erre szokták mondani, hogy erősebb kutya b*szik. Urambocsá'! :D Aztán láttunk egy hős Mehmetet is, aki megmentette Larát két részeg fickótól, mégpedig egy távirányítóval. Pedig már vártam, mikor gyepálják el, de ez ugye azért kellett, hogy Lara még szimpatikusabbnak találja Mehmetet. Egyre erősebb a gyanúm, hogy lesz ezek között valami. Otthon pedig továbbra is leginkább a testvérén Ferihán tartaná a szemét.

Hande prédikációja röhejes volt a felszínességről, hogy hiába gazdagok az ő kapcsolataik többről szólnak. Koray jól mondta, arra ment ki az egész, hogy megmutassa milyen gazdag, mikor elkezdte, hogy lehetne nagyobb háza is. Sejteni lehetett, hogy egyébként nem fogják ott találni Zehrát, és Feriha nem találja szembe magát az anyjával. Miért is? Mert a gazdag paloták esetében mindig van cselédbejáró. Ők nem a főbejáraton keresztül közlekednek. Hande majd megveszett azért, hogy láthassa Feriha reakcióját, hátha elcsíp valami jelet. A lány azonban óvatos, azt sem engedte neki, hogy hazavigye. Következő nap a suliban Hande tovább folytatja a felfedező expedícióját, és Feriha után rohant, és pont elcsípte, amikor egy taxiba szállt, és persze azt követve eljutott Haldun hoteljéig, ahol Feriha pincérként dolgozik. Mi lett volna, még ha azt látta volna már rögvest előtte, hogy felszáll egy buszra. Na ez pont elég volt neki ahhoz, hogy átszervezze a szülinapi partiját, és odavezényeljen mindenkit.

Riza elkezdett taxizni. Ez a Weysel is egy ravasz ürge. Ő megy nappal a taxival, de hogy még több bevétele legyen éjszaka bérbe adja a taxiját Rizának, amikor már veszélyes. Jól mondta Zehra, talán ő mondta, hogy az ő hozzájuk hasonlók este már félnek az utcára kimenni, ez a nagy barát meg természetesen éjszakákra küldi ki a cimbit. Jah és amikor osztozkodás van, fogja, és kb a 3/4-ét elrakja a pénznek, egy kis aprót meg dob neki. Második éjjel meg is lett az eredménye: Rizát leszúrják.

A végejelenet, amit már annyira vártam. Feriha szembetalálja magát a születésnaposokkal. Hande úgy érzi, hogy ez a tuti alkalom, hogy Ferihát leszerepeltesse, és megmutassa Emirnek, Feriha nem az a lány, akinek mondja magát. Reméli, hogy ezzel elássa a lányt nála mindörökre. Handének gyilkos pillantásai vannak. És Haldun és Sanem pedig pont ekkor igyekeznek megünnepelni az évfordulójukat a hotelbe, és ott tölteni az éjszakát, csak azért, hogy még több ismerős ember legyen Feriha körül.
s1u2x3e4l 2018 ápr. 03. - 20:54:22
(93/216)
napraforgó 2018 ápr. 03. - 10:34:32 Előzmény kovimari
(92/216)
OFF
Kedves Kovimari! Megkapott a hpozzászólásod. Én csak, 2 évvel vagyok fiatalabb nálad, de én is abban a korban nőttem föl, amikor oroszul tanulni kellett. Bár meg kell mondjam, hogy az orosz tanárok nem nagyon szorgalmazták a nyelvoktatást... Csak jóval később, felnőtt koromban értettem meg, hogy akkoriban az ellenállásnak volt az egyik eszköze ez, hogy a kötelező orosz nyelvoktatást igazából nem nagyon szorgalmazták.... Nálunk ragoznikellet csak tudni. pont elég volt, ha a novij málcsik, novaja skola és a novaja okno szavakat el tudtuk ragozni az alanyesttől kezdve. Hát nem is tanult meg tőlünk senki oroszul.... Igen, nem volt ez a cél. Mindenki átment, aki ezeket a szavakt el tudta ragozni... És igen, kb. ennyit tudtunk mi oroszul.... heti 3 óra tök értelmetlenül....

kovimari 2018 ápr. 03. - 07:24:10
(91/216)
Kedves S1u2x3e4l hát sikerült magamnak válaszolni. Be kell valljam, nem vagyok nagy kommentelő sem. Már régen olvasom a kommenteket / végül is így találtam a Fatmagülre is, és azzal kezdődött az egész/, de mindig leírta valaki a véleményem, így én én nem írtam. Szóval bocsi, a választ Neked szántam.
kovimari 2018 ápr. 03. - 07:19:46 Előzmény kovimari
(90/216)
Köszi a választ. Hát nekem ez sem opció. Lenne még egy konyhanyelv szintű angolom, de azzal sem kínlódom akkor. Sajnos még a mi orosz nyelv oktatásásunk kb arra volt jó, hogy nehogy eszünkbe jusson nyelvet tanulni, mert úgysem megy. Most már erre arra járva az ember rájön, hogy nem így van. Ha valamerre járunk a koszon kívül valami csak ragad az emberre. Így aztán angolul már nem adnának el, de van egy pár szó török már. Akkor marad az eredeti nyelv, túl sokat úgysem beszélnek, viszont jó a mimikájuk. Következtetek. Aztán itt ott a magyar szinkronnal csekkolok. Engem pont ezért zavar a szinkron, mert hallom az eredetit. Pl. nagyon idegesít, hogy a szinkronban lassan beszélnek. Szinte mintha az a a szájmozgás idejét kéne kitölteni. Na de mint mondtad annak örüljünk ami van. Úgy hogy köszönöm.
5/10
Máriácska 2. 2018 ápr. 02. - 19:43:31 5/10
(89/216)
A Feriha c. sorozatot úgy tudom nem fordították a FB-on. Magyar szinkronnal meg lehet nézni a TV2 honlapján a visszanézhető sorozat, film címek közül kikeresve a filmet. Nem tudom a You toube-on is fenn van-e magyar szinkronnal.
9/10
Ani000 2018 ápr. 02. - 17:51:49 9/10 Előzmény Máriácska 2.
(88/216)
Hol lehetne magyar felirattal megnézni? Köszönöm
s1u2x3e4l 2018 ápr. 02. - 10:30:42 Előzmény kovimari
(87/216)
Szia!

Nem tudok torokul meg csak szavakat sem ismerek fel a nyelvbol. Viszont szerte Latin Amerikaban adtak a sorozatot es ha nem is teljesen, de sok resz, sok reszlet fenn van a youtuben belole spanyol szinkronnal. Na a spanyolt viszont mar ertem.

En nekem a szinkronjaval nincs bajom a tortenetnek, ami a fobb szereploket illeti. De ami a mellekszereploket. Peldanak okaert a multkor megjegyeztem, hogy legalabb ot epizod/mellekszereplot Tortei Tunde magyarosit, es nekem ez zavaro. Erre a heten Hande anyja egyszer Szoradi Erika volt, egyszer meg Farkasinszky Edit. Nem hiszem el, hogy nem lehetne veglegesiteni hangokat.
Ha sok epizodszereplo (pl igazgatono) is van, hivjunk be kevesbe gyakorlott hangokat arra az 1-2 mondatra ugysem nagyon lenyeges a szerepe. Igy tisztara egykori Zone Romantica szinkron utanerzest kelt bennem.
Ne nyafogjak, oke, oruljek, hogy adjak, ha meg nem nezzem esetleg spanyolul, de a spanyol szinkron messze rosszabb mint a magyar. Csak en ugy vagyok vele, ha munkat vegzek, azt megprobalom minel igenyesebben.
kovimari 2018 ápr. 02. - 08:29:00
(86/216)
S1u2x3e4l hogy tudod hogy mi hangzik el a török filmben? Tudsz törökül? Sajnos én nem és ez a film nincs feliratozva, így törökül nézném, de jó lenne érteni is. Mivel a TV nem nézhető, így próbálnék mást keresni. Utoljára talán a Dallast néztem végig, nem vagyok nagy sori néző, de a télen kínomban rákaptam a török sorikra. A szinkront megint nem szeretem, egyrészt a feldarabolás, másrészt förtelmes szinkronizálás miatt. Ez viszont tetszene, hihetőbb történet, kevesebb vér de nincs feliratozva. Kisütött a nap, megyek ki a kertembe, már a tulipánjaim is nyílnak, túl sok időt nem szánok rá, de egy két filmet megnéznék a teraszon a laptopon. Halottam valami fordítóról, de mivel nem vagyok gyakorlott a témában nem tudom mi az. Bocsi, de esetleg gondoltam hátha tudsz segíteni.
s1u2x3e4l 2018 ápr. 01. - 22:33:11
(85/216)
Örülök, hogy a TV2 itt is szabdal, ennél a sorozatnál is. Mert biztos kell a hely a Soros-bérencezős, migráncsolós reklámoknak, amiktől én már "agyf*szt" kapok, mert már azt kapok. Legszívesebben egy kalapácsot hajítanék már olyankor a készülékbe, de már a laptopnak is, mert ijesztgetnek azzal a semmiből felugró kampányreklámokkal, amik bivalyhangerővel megszólalnak. Komolyan megbüntetném, aki ezt kiadja utasításba, hogy ilyen hangerővel kell ezt közzétenni, sőt őt vágnám fejbe a kalapáccsal, mert megérdemelné, és remélem csuklik most az édesanyja, de nagyon, de nagyon. Jelzem ilyet a sorozatbaráton szoktam tapasztalni a filmek előtt felbukkanó szexuális töltetű reklámoknál. Gyönyörű nem mondom. Nem érdekel mennyire szalonképes az amit írok vagy nem, de már tele a t*köm vele, de úgy igazából. Jöjjön már el az a választás és legyen vége, mert hogy húsvétkor is ezekkel bombázzák ez embert, ez már nagyon sok.

Jah, de mit vágtak ki? Teljesen véletlenül vettem észre, igaz volt egy halvány sejtésem, mert szerintem nem normális az, hogy az egyik epizód 47 perces a másik meg alig 40. Amikor megvolt Feriha és Emir csókja, annak még volt folytatása. A csók után egy 3 perces, igaz csak két mondatot tartalmazó, de akkor is kifejező jelenet. A csók befejezése után Emir megkérdezte: hogy akkor járunk? Feriha csak néz, nem mond semmit, Emir elindul a kocsijához, Feriha utána megy és igen, akarok veled járni.

Na ez maradt ki: https://www.youtube.com/watch?v=eJOV04k2eeg
Azután kellett volna lennie, hogy Zehra felfedezi a diszkós videót, és azelőtt, hogy Cansuhoz megérkezik a matektanár.

Az, hogy esetleg a zárójelenetet és a kezdőjelenetet összevágják, ahol szövegismétlés található, mert egy magyar epizódnak a közepére esik, hát istenem, de az nem jár semmilyen veszteséggel, de ez, mégha nincs is benne szöveg. Akkor már inkább Mehmet gürcölését vehették volna rövidebbre, de nem, azt a kis k*csögöt kellett nézni vagy 1,5-2 percen keresztül, az a majom természetesen belefért.
Gratulálok, Vajna2.

FÚÚÚ, nagyon mérges vagyok!
s1u2x3e4l 2018 ápr. 01. - 21:07:52 Előzmény napraforgó
(84/216)
Hande valóban nagyon erőszakos jellem, tőle szabadulni szinte lehetetlen. Ez a lány hozzászokott ahhoz, hogy mindenki a kénye kedve szerint ugrál. Olyan, mint egy falkavezér, ám Emir hiába lóg vele, van sokat a társaságában, ezt a várat egyelőre nem tudja bevenni, és ugye, ez az, ami nagyon bosszantja. Feriha elment a pénzt betenni a bankba, ugyan nem mutatták, mert lényeges nem volt már, de biztos kellett valamilyen nyugtát, bizonylatot kapnia az összegről, azért ha 1000 líra hiányzott volna róla, na akkor azzal nem tudom, hogyan számolt volna el otthon. Lehet haza sem mert volna menni, mert arra nagyon ésszerű magyarázattal nem tudott volna szolgálni. Az elhagyta verzió, amit Sanemnek mondott, szerintem nem elégítette volna ki a szülőket. Egy ilyen eset Mehmet után nem sokkal nem hiányzott volna a Yilmaz családnak. Feriha verziója a családnak, hogy egy egyetemi projekt miatt később fog hazajárni, meglehetősen hihető. Láthatjuk, hogy Ferihánák nincs laptopja, állandóan tollal és papírral a kezében tanul. Az egyetem ma már nem olyan, mint régen. Ha valakinek nincsen számítógépe az bizony nehezen boldogul, saját magamról is jól tudom. Első évfolyamon még nekem sem volt laptopom, az első évfolyamot befejezve kaptam meg az első gépem, és bizony nem volt könnyű az első év nélküle. Nem azért, mert hogy azon kellett volna tanulnom, hanem a beadandó projektek miatt, amit mindent gépelve kértek. Négyen voltunk lakótársak, egyedül nekem nem volt gépem, így felváltva használtam a gépeiket, amikor nem voltak otthon, vagy este, amikor már lefeküdtek, vagy épp nem kellett nekik és pendrivera mentegettem közben az anyagokat folyamatosan. Ezért már korábban is meg akartam jegyezni, hogy Feriha milyen jól boldogul az egyetemen digitális eszközök nélkül, ami valljuk be nekem elég hihetetlen. De nem hallottuk még, és szerintem nem is fogjuk azt hallani, hogy ténylegesen amiatt marad benn, hogy valamit beadandót csináljon. Nekem úgy jön le az egész, hogy a családja nagyon jól tudja az órarendjét, és ha már egy kicsit is késik, elszámoltatják, számonkérik rajta mi történt, vagy utána telefonálnak. Ez egyébként azt követően jutott eszembe, hogy megjegyzést tettél Feriha ruhatárára illetően. Annak a szegény lánynak gyakorlatilag egy ruhásszekrénye sincsen, úgy kerítettek el neki egy részt az ajtó mögött. És igen, nagyon is szegényesen élnek Feriháék, mert ha megfigyeljük a lakás felépítését, ahogy belépnek az ajtón ott van a nappali, ahol alszik Mehmet és Ömer, mivel nincsen külön szobájuk. Külön szobája csak Ferihának és a szülőknek van, ahol ha azt vesszük a Feriha szobája is inkább egy kis lyuk. Van egy kis konyha ahol jóformán csak 1 ember fér el, és van a fürdő. Összvissz ennyi helyiségből áll a kis lakásuk. Nem csodálkozom, hogy Zehra nem ezt a sorsot akarja a lányának, boldognak és vidámnak akarja látni, ahogy a neve jelentése is takarja. A boldogsághoz viszont nem az ő jelenük vezet el. Az eredeti cím is erre utal: Adini Feriha Koydum – Én (Zehra) neveztelek el Ferihának.

Sanemet láthattuk, amikor az első részben megérkezett valahonnét, hogy még Feriha érintését is elutasította, most pedig úgy érzem, annak ellenére, hogy a gondnok lánya, kezd a szemében szimpatikussá válni. Cansuval ellentétben ennek a lánynak vannak céljai, tesz is érte keményen, és amiben nem hittek, hogy ez a lány még viszi valamire az életben, arra kezd rácáfolni az akarásával és az eredményeivel. Már fiúja is van Cansuval ellentétben, és Sanem kezdi megismerni Feriha jellemét is. Tudja, hogy az alamizsnát nem fogadta el, amíg Cansunál még azt sem tudta, hogy milyen ruhát hord és milyet nem. Az biztos, hogy a történetnek ezen pontján elcserélné Ferihát Cansura, hogy ő legyen inkább a mostohalánya.

Igen, nekem azzal van a bajom, hogy Feriha nem cáfolta meg, így Emirt abban a hitben hagyta, hogy az anyja volt az, aki neki lekiabált. Na most ebből később biztosan konfliktusforrás lesz még, szinte le merem fogadni, hogy Emir valamilyen módon össze fog ismerkedni Zehrával. Az már túlzás lenne, hogy Zehra náluk is takarítson, de szerintem valami úton módon sor fog erre kerülni. És amikor eljön a lebukás, vagy vallomás ideje Feriha nagyot fog koppanni mind Emirnél, mind a családjánál. Annak örülök, hogy ezt nem fogják húzni a végletekig, hanem ahogy számoltam, a sorozat harmada környékén jön el ez a pont majd.

Günce azt nem veszi számításba, hogy bármit is tesz meg Handénak az a lány mindig lefitymálóan fog rá tekinteni az alacsonyabb rangú származása miatt, hogy csak középosztálybeli. Ha már Feriha barátkozik vele, akkor már nehogy ő ne barátkozzon vele, és ahogy írtam, szerintem úgy véli, hogy Korayon is üthetett ezzel, csak az a gond, hogy a fagyi még vissza fog nyalni neki tutira. Sokat kell neki még várni eztán a következő alkalomra, hogy Koray ágyába köthessen ki, legalábbis szerintem.
napraforgó 2018 ápr. 01. - 05:05:07 Előzmény s1u2x3e4l
(83/216)
Ahogy az máskor is lenni szokott, most is egyezik a véleményünk.

Gondolom a cipő ügyben Feriha nem is tudott olyan rafináltan gondolkodni, hogy hogyan is szabaduljon meg a vásárlástól, és Hande mindenképp ráerőltette volna a "baráti kölcsönt". És hiába is akarta vissza vinni még rögtön a cipőt, a pénzt nem adták volna vissza, legfeljebb levásárolhatta volna az összeget.
Mázlija volt, hogy Sanem észrevette és még azt is, hogy valami baja van. Kifaggatta és megtudta, mi történt. Nagyvonalúan kisegítette, de nem alamizsnát adott, amivel megsértette volna a lányt, hanem kiharcolta a férjénél, hogy a lány heti 3 X3 órás alkalmakkal ledolgozhassa az összeget.
Ez egy hónap alatt 36 - 40 óra. Ha 40-nel számolok, egy órára 25 lírát kap.Nem sok, ha Zehra lekvárját nézzük, aiből egy üveg 20 líra. Igaz, ennek, jó, ha a felét megkapja, mert az árus, akinek engedélye van, meg maga a piac leveszi a felét.

Sanem szokatlanul rendes Ferihával, állandóan hangsúlyozza, hogy mennyire hálásnak kell lenniük neki. Furcsa ez egy mostohaanyától, akit nem szeret a mostohalánya (de látjuk, hogy Zehra sem). Én itt azt látom, hogy Sanem sokkal-sokkal többet foglalkozik a mostohalányával, mint Pelinnel, az édes lányával. És többet, mint az édesapja, Haldun - azzal együtt is, hogy a török férfiaknak úgy általában az a felfogásuk, hogy a gyerekek nevelése az asszony dolga.

Emírt nem hibáztatom, hogy nem vette észre, hogy Feriha a "futásból" úgy érkezett vissza, hogy nem volt csapzott, meg agyonizzadva, szerintem a férfiak ilyesmit nem szoktak észrevenni. És hogy félreértette azokat a jeleneteket is, amikor Feriha beszállt Sanem kocsijába, meg amikor az lekiabált neki az ablakból. Ezekben a jelenetekben Feriha ténylegesen nem hazudott, nem erősítette meg Emír elképzelését, hogy Sanem az anyja, igaz nem is cáfolta azokat.

Zehra valóban erőn felül dolgozik, az általad felsoroltakon kívül még a saját háztartását is viszi, és én tudom, hogy ez magában is elég egy nőnek, nemhogy még másik 4 házat is tisztán tartson. A lekvárfőzésre meg már csak éjszaka jut ideje....
Hozzáképest Riza és Mehmet alig csinál valamit, Mehmeten már most 18 éves korában látszik, hogy nemsoká ő is úgy fog nyavalyogni valakinek, mint az apja, hogy fáj a háta, meg fáj a lába....

Güncében csalódtam, eleinte nagyon rendes lánynak tűnt. Az, hogy seg0tett feriha elcsalásában az előadóba, hogy Koray ismét vele legyen, még csak-csak megértem, ő sokkal jobban oda van a fiúért, mint az őérte. De ez a DVD ügy érthetetlen számomra, mert ezzel épp a Karayhoz fűződő viszonyát rombolja. A fiú nem fogja neki megbocsátani, hogy elárulta őt Handéért. Nem is értem, hogy mi haszna van Güncének ebből az árulásból?!

Hande egy aljas kis dög, már most 19-20 évesen milyen sok aljas húzása van mások letiprására.
Arról, hogy hogy tanul, még semmit sem hallottunk. Hogy ő, meg a társai már nem elsőévesek, mint Feriha, hisz az elkészítendő projektnél arra gondoltak, hogy kicsit kipozozzák, felturbózzák a tavalyi projektjüket. Meg látjuk, hogy ha nincs kedve, nem megy be órákra... Egyszóval idősebbek, dörzsöltebbek, gazdagabbak Ferihánál.

s1u2x3e4l 2018 márc. 31. - 23:09:38
(82/216)
Sikerült megnéznem a heti részeket végre, mondhatom, hogy tetszettek. Feriha belekényszerült egy cipővásárlásba. Nem tudom, hogy volt akkor a török lírának az árfolyama, de ma az az 1000 lírás cipő átszámolva több mint 63 ezerbe jönne ki, ez méregdrága. Ha belegondolok pl. az én cipőim közül a legdrágább sem haladta meg a 25 ezer forintot. Kivághatta volna magát, hogy nem hozta magával a pénztárcáját, kölcsönt meg nem fogad el, és majd visszajön azért a cipőért, ami végül mégsem tetszett volna neki. Várható volt, hogy pénztártól való távozás után már nem fogják visszavenni a cipőt tőle. Olykor nem tudom eldönteni, hogy Feriha naiv Handét illetően, vagy tudja nagyon jól milyen is a lány, és csak közel akarja magához tartani az ellenséget.

Sanem asszony nagyon rendes volt vele, hogy kisegítette az 1000 lírával később és nem megadnia kell, hanem le kell dolgoznia Haldun hoteljében egy hónapon keresztül napi 3 órában a tartozást. Kíváncsi leszek, hogy meddig fog ez tartani a nagyságánál, meddig fogja azt érezni, hogy adósai Ferihának. Haldun nem repesett az ötlettől, de végül belement.

Érdekes, hogy Sanem egyre normálisabb Ferihával szemben, Cansu pedig egyre féltékenyebb. Nagyon érdekelne egy félbeszakadt beszélgetés Haldun és Sanem között, ami Cansuról szólt. Cansu múltjáról beszéltek, és hogy mit tett korábban, amikor szintén volt mélyrepüléses periódusai. Valamiért úgy érzem az a lány beteg mentálisan, és neki komoly kezelésre lenne szüksége, amit nem oldana már meg a szülői törődés és pár szem bogyó sem. Zehrától hallottuk, hogy az anyja elkényeztette gyerekkorában, majd ő sem foglalkozott vele, amit most Halduntól sem kap meg. Sanem nem egy mintaanya, de szerintem próbál a lehető legnormálisabb lenni Cansuhoz, akitől nem sok esélyt kap. Most elkezdték futni ismét a magántanáros köröket, ami ismét tuti csúfos kudarcba fog fulladni. Kíváncsi vagyok arra is, hogy Haldun meddig lesz képben, mikor lép le megint üzleti útra, és mikor unja meg ezt Sanem. Egyszer szerintem be fog telni nála a pohár, hogy egymás nyakába vannak varrva Cansuval, Pelin a vér szerinti lánya, aki miatt tartja szerintem leginkább magát.

Emir nem tudom, hogy hülye vagy csak nagyon vak. Amikor várta Ferihát a lakásuk előtt a virágcsokorral, és Feriha épp a bevásárlásból érkezett, a kosarat épp sikerült eldobnia egy parkoló autó mögé, na akkor Emir azt hitte, hogy a lány futni volt. Na most aki futni volt, azon minden tökéletes, egy izzadságcsepp sincs a homlokán vagy a haja nincs szétzihlálva egy kicsit, és persze aki a futásból jött nem veszi a levegőt szaporábban egy cseppet sem. Ezt már a telefonnál is megjegyeztem, hogy nem látják, milyen ócska telefonja van, ami jó ha valami gagyi fotót tud készíteni. Ellenben a gazdag kölyköknek (2011) legalább Blackberryjük van már. Majd mikor Sanem lekiabál Ferihának az ablakból: biztosan ő az anyja. Jó, na ez még az, amit be lehetett nézni, de Ferihának semmibe sem tellett volna azt mondani, hogy nem az anyám, hanem a szomszédom vagy bármi. Ez nagyon csúnya volt, ezzel az anyját is megtagadta.

Megértem Zehrát, hogy nem akarja azt a sorsot a lányának, ami neki jutott. Ez a nő éjt-nappallá téve dolgozik, közben Riza az, aki nyögdécsel. Rizát nem nagyon láttuk még a felmosásos, sepregetésen, kukatologatáson mást csinálni. Zehra mindeközben takarít Saneméknál, Laráéknál, Rümeysa asszonynál, és most már Hande villájában is, plusz elugrik a boltba, csinál mindent, ha egyet csettintenek, és most még gránátalmalekvárt is főz a piacra. Riza persze nem lelkesedik érte, csak morog miatta, sőt szerinte nincs szükség rá. Inkább értékelné, hogy milyen felesége van, ha már ez a csökönyös török a fejébe vette, hogy rendezi az adósságot, mert az ő fájós lábával, hátával, amilyen munkavégzésre képes, az az adósság soha nem lesz rendezve. Bár most úgy döntött, hogy talán meg kellene próbálkozni Weysel ajánlatával és ki kellene próbálni a taxizást. Vagy ha ennyire nem akarja, hogy Zehra termékeit árulják a piacon, szépen a tudtára lehetne adni: édesem, te már annyit dolgozol így is, rád fér a pihenés, és nem morogva.

Mehmet próbálkozása nagyon gyenge ahhoz, hogy normális munkát találjon. Lófrál a városba, ha szólnak hozzá, akkor harap, ha nem talál munkát iszik. Zehra pedig próbál minden konfliktust eredményező helyzetet leszerelni apa és fia között. Láttuk, hogy Mehmet beállt bútorszállítónak, költöztetőnek vagy én nem tudom micsodának, de az olyan egy szánalmas jelenetsor volt. Voltak az adott jelenetnél hárman, a másik kettő cipelte a kis holmikat, Mehmet meg egymagában a kétszemélyes böhöm nagy szekrényeket. Annyira vártam, mikor esik el eggyel, és zavarják el a francba, de sajnos nem jött össze. Én nem sajnáltam egy percig sem ezt a félnótást.

Hande megszerezte Koraytól a felvételt Günce segítségével. Na ezen meglepődtem, ez a Günce is kezd olyannyira negatív csalódás lenni, mint Cansu. Jól benyalt ezzel Handének, bár szerintem inkább Koray miatt csinálta, szerintem kezd elege lenni a lánynak abból, hogy csak dugni járnak össze titokban, és Koray nem vállalja fel a kapcsolatukat. Koray meg egy jó nagy marha, hogy nem csinált másolatot róla, nem őrzi a gépén egy másik példányban, helyette csak szívja a fogát.

A szálak összeérnek, ebben a sorozatban is, mint számos másikban, mindenki ismer mindenkit. Lásd: Lara és Hande nagyon jól ismerik egymást. Feriha itt is majdnem lebukott Emir előtt, amikor összecserélték a telefonjaikat Larával.

Zehra kicsit eltúlozta a helyzetet, amikor meg akarta vizsgálni Ferihát, de abban igaza volt, hogy kiakadt, hogy lánya azon az estén hazudott neki. Soha nem látta még a lányát úgy ugrabugrálni ezelőtt, és bizony a már jóval többet ért Zehra biztos hallott már ilyen dolgokról, és jól tudja, mivel járhat egy ilyen este. Zehra nagyon szimpatikus abban, hogy nem tiltja meg a lányának azt, hogy legyen fiúja, akár az egyetemről, mégha olyan nagy a társadalmi szakadék is közöttük. Zehra úgy véli az első szerelem nagyon fontos, és nagyon szép. Talán azért is nem ellenzi annyira, mert megtudta, hogy egy a köreikből való férfi szemet vetett Ferihára és feleségül akarja venni, és akkor megismétlődne a múlt, az ami vele is történt és nem akarja. Persze ettől még kontroll alatt akarja tudni a lányát, pláne, hogy ő tudja, hogy Cansu mennyire bele van zúgva az elképzelt szerelmébe. Az annyira tetszett, amikor Hande majd felrobbant, amikor meglátta, hogy Emir és Feriha „járnak” , hát kéz a kézben mászkálnak az egyetemen, ők lettek az egyetem szerelmespárja kb. Kíváncsi vagyok, hogy mit fog még kitalálni az aljas szöszi, hogy aláaknázza a kapcsolatukat, biztos nem egy-két ötlet bujkál még a tarsolyában. Itt is kialakult az a tipikus helyzet, hogy mindenkinek a másik kell: Handének és Cansunak Emir, Koraynak Hande, Güncének pedig Koray.
5/10
Máriácska 2. 2018 márc. 31. - 15:26:06 5/10
(81/216)
A Sorozatbaráton a videók előtt gyakran undorító pornót adnak. Fogalmam sincs ki csinálja, de ezt nem lenne szabad tenni. A normál reklámokat még csak elviseli az ember, de a pornográfia minden fajtája bűn, undorító ocsmányság, beteg elméjű emberek műve.Nekünk időseknek már nem árt, de a gyerekeket és fiatalokat meg kellene óvni ezektől!
Most - ráadásul húsvét előtt, Nagyhéten - a Fekete-fehér szerelem nézése közben (ezt sajnos nem lehet a You toube-on nézni) még pofátlanul egy "Rendőrségi" zsaroló vírust is feltettek mondván, hogy fizetni kell, mert készakarva vagy hanyag számítógép kezelésből adódóan" pornográfiát találtak a gépünkön. Megfenyegettek, ha nem fizetünk, a gépet lezárolják. A gépünk befagyott, fiam segített.
Nem tudom ki fizetett nekik, de valószínűleg voltak olyanok is, mert nyilván sokakat megfenyegettek.
Írtam e-mailt a Sorozatbarátnak, remélem megszüntetik végre ezeket az igen nagy problémákat.
A Feriha lehet, hogy visszanézhető a TV2-n is, legalábbis az RTL Klubnak úgy tudom, hogy van ilyen utólagosan visszanézős oldala.
malvinkicska 2018 márc. 29. - 18:33:24 Előzmény szavedi
(80/216)
A FB-on szokott lenni felhívás, lehet jelentkezni tagnak.
7/10
szavedi 2018 márc. 29. - 18:25:19 7/10 Előzmény malvinkicska
(79/216)
Nagyon szépen köszönöm a választ Malvinkicska. A SB-ra nem tudod hogy lehet bejutni?
malvinkicska 2018 márc. 29. - 18:08:42 Előzmény szavedi
(78/216)
Elnézést a Feriha nincs fordítva, én abba is hagytam a nézését, mert el van darabolva, meg nem is tartom olyan jónak, mint amilyeneket fordítanak, mindig a kis semmiket veszik meg.
Nikky2013 2018 márc. 29. - 13:23:04
(77/216)
Helo
Meg lehet nézni valahol törökül magyar felirattal?